دانشگاه اوزیین ترکیه

دانشگاه اوزیین ترکیه

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

2007

زبان :

انگلیسی/ترکی

رتبه بندی در ترکیه :

55

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

6

دانشگاه اوزیین (Özyeğin) به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در ترکیه همیشه افق ها و فرصت های جدیدی را به دانشجویان خود ارائه می دهد  تا آن ها را وادار سازد شایستگی های واقعی خود را کشف کنند. اوزیگین در تلاش است برای برجسته کردن فارغ التحصیلان خود نسبت به سایر مراکز، مدل های آموزشی نوآورانه ای را ارائه دهد که به آن ها ارزش بسیاری می بخشد. هدف اصلی این دانشگاه آماده کردن فارغ التحصیلان مدبر برای ورود به دنیای بزرگ تجارت است.اگر تمایل دارید در مورد این دانشگاه اطلاعات بیشتری  کسب کنید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با دانشگاه  اوزیین

دانشگاه اوزیین به طور رسمی در 18 می 2007 با هدف کمک به توسعه اجتماعی در ترکیه و سراسر جهان با استفاده از ابزارهای آموزشی نوآورانه تاسیس شد. این دانشگاه از رویکردهای آموزشی مدرنی برای رسیدن به اهداف خود پیروی می کند که می توانند نیازهای بازار کار را در زمینه های مختلف برآورده کنند. بنابراین دانشگاه Özyeğin یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که می توانید برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.

پردیس این دانشگاه اولین پردیس دانشگاهی در ترکیه است که موفق به دریافت گواهینامه LEED (گواهی کارآفرینی انرژی و طراحی محیطی) شده است. این پردیس در 280000 متر مربع تاسیس  شده و مسئولیت طراحی آن را یک شرکت پیشرو در زمینه معماری که طراحی ساختمان دانشگاه های بزرگی مانند کمبریج را انجام داده بود، بر عهده داشت.

پردیس دانشگاه Özyeğin دارای تمام امکانات آموزشی، ورزشی و سرگرمی است که برای ارتقای پیشرفت تحصیلی دانشجویان ضروری بوده؛ تعدادی از آن ها عبارتند از:

 • آزمایشگاه ها ی فوق پیشرفته
 • مرکز ورزشی به مساحت 15000 متر مربع
 • کتابخانه ای بزرگ با مساحت بیش از 2600 متر مربع
 • کلاس های درس مجهز به جدیدترین تجهیزات روز دنیا

از آنجایی که این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی ترکیه محسوب می شود، پروژه های بسیاری که هدف آن ها خدمت به جامعه است را اجرا می کند. دانشگاه Ozyegin در رتبه ‌بندی دانشگاه ‌های جهانی که توسط Times Higher Education انجام می شود،  رتبه 801 را به خود اختصاص داده است.

چشم انداز و ماموریت دانشگاه اوزیین

دانشگاه اوزیین قصد دارد به بالاترین سطوح ملی و بین المللی برسد، بنابراین هدف اصلی آن تبدیل شدن به یکی از ده دانشگاه برتر ترکیه و یکی از 200 دانشگاه برتر در سراسر جهان است.

برای رسیدن به این هدف، دانشگاه برنامه های آموزشی و تحصیلی خود را هر ساله به روز می کند تا مهارت ها و ذهنیت دانشجویان را بهبود ببخشد.

ماموریت دانشگاه Özyeğin به اشتراک گذاشتن دانش اساتید خود از طریق برنامه ها و فعالیت های آموزشی برای پرورش دانشجویان نخبه است. به اشتراک گذاری دانش یکی از مهم ترین عناصری است که می تواند کارآفرینان، استارت آپ ها و شرکت های موجود را برای خدمت به جامعه و افزایش رشد اقتصادی ترغیب کند.

این دانشگاه در راستای اهداف علمی خود کنفرانس‌ های بسیاری  را ترتیب می‌ دهد تا دانشجویان بتوانند با نمایندگان شرکت‌ های بین‌ المللی ملاقات داشته باشند و فرصت‌ های کارآموزی و پیشنهادهای شغلی مناسبی برای بعد از فارغ ‌التحصیلی خود از این شرکت ‌ها دریافت کنند.

تحصیل در دانشگاه اوزیین و مدرک زبان مورد نیاز

زبان تحصیل در این دانشگاه مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر ترکیه انگلیسی و ترکی است. اگر برنامه تحصیلی انتخاب شده توسط شما به زبان انگلیسی باشد، باید برای اثبات مهارت های زبانی خود مدرک تافل یا آیلتس داشته باشید. تمامی دانشجویانی که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ثبت نام می کنند، ملزم به ارائه مدرک زبان می باشند.

مهارت زبان دانشجویانی که در این برنامه ها ثبت نام کرده اند توسط شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی (PLACEMENT) و آزمون مهارت زبان انگلیسی (TRACE) که توسط دانشکده زبان های خارجی در ابتدای تحصیل برگزار می شود سنجیده خواهد شد. دانشجویانی که از این امتحانات نمره خوبی کسب کنند از شرکت در کلاس های مقدماتی زبان انگلیسی معاف خواهند شد. اما در صورت عدم قبولی باید در برنامه آمادگی زبان انگلیسی شرکت کنند.

دانشجویان بین‌ المللی که برای برنامه ‌های آموزشی زبان ​​ترکی ثبت نام می ‌کنند نیز باید مهارت خود را در این زبان اثبات نمایند. برای تحصیل به زبان ترکی در  دانشگاه اوزیین باید در آزمون های مهارت ترکی که توسط موسسه TÖMER یا هر مرکز امتحانی معتبر که توسط شورای آموزش عالی برگزار می شود شرکت کنید و حداقل نمره سطح B1 را دریافت نمایید. نتایج شرکت در این امتحان باید هنگام ثبت نام در دانشگاه همچنان معتبر باشد و از تاریخ انقضای آن نگذشته باشد. دانش آموزانی که تحصیلات متوسطه خود را طی سه سال گذشته در موسسات و مراکز علمی ​​ترکی در ترکیه به پایان رسانده اند، نیازی به شرکت در آزمون TÖMER و ارائه مدرک  ندارند. معمولا از دانشجویان خواسته می شود طی ماه های آگوست و سپتامبر برای شرکت در آزمون تعیین سطح اقدام کنند. تاریخ دقیق این آزمون توسط ایمیلی که با آن ثبت نام خود را تکمیل کرده اید اطلاع رسانی می شود.

تحصیل در دانشگاه اوزیین و مدرک زبان مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه اوزیین

برای تحصیل به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانشگاه اوزیین متناسب با رشته تحصیلی انتخاب شده باید مدارک خاصی را آماده کنید. اما به طور کلی برای ارسال درخواست خود به مدارک زیر نیاز دارید:

 • کپی صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت
 • ریز نمرات رسمی دبیرستان یا مقطع تحصیلی قبلی
 • نتایج شرکت در آزمون های ملی یا بین المللی شناخته شده در صورت وجود
 • نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی و یا ترکی باتوجه به زبان برنامه آموزشی انتخاب شده
 • مدرک تحصیلی مقطع قبل که نشان دهنده اتمام موفقیت آمیز دبیرستان یا دوره لیسانس است
 • انگیزه نامه که باید در آن توضیح دهید چرا می خواهید در دانشگاه Özyeğin تحصیل کنید

انگیزه نامه شما نباید از دو صفحه بیشتر باشد و می توانید آن را در قالب word یا Pdf آماده و ارسال کنید. داشتن یک انگیزه نامه قوی ممکن است شانس شما برای گرفتن پذیرش و حتی بورسیه را افزایش دهد. خاطرتان باشد تمام مدارک شما باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی یا ترکی ترجمه شود. همچنین به یاد داشته باشید که نسخه های نرم افزاری اسناد اصلی و نسخه های ترجمه شده آن ها باید با هم بارگذاری شوند.

فرآیند دریافت پذیرش از دانشگاه اوزیین

پس آماده کردن مدارک و ارسال آن ها، درخواست شما برای ارزیابی به دفتر بین المللی دانشگاه ارسال می شود. اگر مدارک ناقص باشد این موضوع توسط ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود و تا زمانی که مدارک کامل را ارائه نکنید، درخواست شما مورد ارزیابی قرار نمی گیرد.

اما در صورت تکمیل بودن مدارک  کمیته پذیرش دانشکده مربوطه درخواست شما را مورد ارزیابی قرار می دهد و در مورد درصد پذیرش، رد شدن و یا اعطای بورسیه تصمیم می گیرد. نتیجه این تصمیم برای شما ایمیل می شود.

این ایمیل حاوی یک شماره شناسه دانشجویی است و از شما خواسته می شود مبلغ 1000 دلار پیش پرداخت را به حساب USD داده شده واریز کنید. جزئیات این واریزی به طور کامل در ایمیل ارسالی توضیح داده می شود؛ لطفا متن ایمیلی که دریافت می کنید را با دقت مطالعه کنید!

پیش پرداخت از شهریه ترم پاییز کسر خواهد شد بنابراین حتما رسید پیش پرداخت خود را در پورتال برنامه آپلود کنید. به محض دریافت پیش پرداخت، نسخه چاپی پذیرش که می توانید از طریق آن برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید، برای شما ارسال می شود. اکنون زمان آن رسیده برای گرفتن ویزا به کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کرده و مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کنید.

تذکر مهم: لطفاً توجه داشته باشید که پیش پرداخت غیرقابل استرداد است مگر اینکه بنا به دلایل خاصی کنسولگری ترکیه به شما ویزا ندهد.

فرآیند دریافت پذیرش از دانشگاه اوزیین

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه اوزیین

همه متقاضیانی که مدارک خود را برای تحصیل در دانشگاه Özyeğin ارسال می کنند، طی پروسه پذیرش برای دریافت  بورسیه تحصیلی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند. در واقع بورسیه تحصیلی بخشی از فرآیند بررسی پذیرش در نظر گرفته می شوند و این دانشگاه  فرآیند درخواست جداگانه ای برای بورسیه ندارد.

مشخصات علمی متقاضیان یک عامل تعیین کننده برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی خواهد بود. بنابراین اگر  رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و می توانید از بورسیه تحصیلی این دانشگاه استفاده کنید. این موضوع که آیا مشمول دریافت بورسیه هستید یا خیر، هنگام ارسال ایمیل پذیرش به شما اطلاع داده می شود.

تاریخ ثبت نام در دانشگاه اوزیین

دانشجویانی که شرایط لازم برای تحصیل در این دانشگاه را دارند و  پیش پرداخت شهریه را پرداخت کرده باشند، برای ثبت نام دعوت خواهند شد.

تاریخ ثبت نام تقریبا در ماه های  مرداد و شهریور هر سال است.

دانشجویانی که برای تحصیل در برنامه کاربردی پذیرفته می شوند، باید حداقل های مربوطه رشته خود را تکمیل نمایند.

رشته های تحصیلی دانشگاه اوزیین

دانشگاه Özyeğin ترکیه از جمله دانشگاه هایی است که برنامه های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان بین المللی ارئه می کند.

تعدادی از رشته های محبوب این دانشگاه عبارتند از:

 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • مدیریت هتل یا هتل داری
 • آشپزی
 • معماری
 • معماری داخلی و طراحی محیطی
 • علوم کامپیوتر
 • علوم طبیعی و ریاضی
 • روانشناسی
 • حقوق
 • روابط بین الملل
 • مدیریت کسب و کار
 • تجارت و تجارت بین الملل
 • علوم انسانی و اجتماعی
 • امور مالی بین المللی
 • اقتصاد
 • کسب و کارهای پیشرو
 • مدیریت سیستم های اطلاعاتی
 • طراحی صتعنی
 • طراحی ارتباطات
 • آموزش حرفه ای پرواز
 • مدیریت هوانوردی
دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول

از مشهورترین دانشگاه‌های کشور ترکیه می‌توانیم به استانبول اشاره داشته باشیم که ارائه‌دهنده رشته‌های مختلفی است.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد تحصیل در دانشگاه اوزیین ترکیه در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که گفته شد این دانشگاه از اعتبار خوبی در کشور ترکیه و سراسر دنیا برخوردار است. بنابراین فارغ التحصیل شدن از آن می تواند آینده روشنی برای شما به همراه داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در ترکیه می توانید با همکاران و مشاورین باتجربه تیم هرمس در ارتباط باشید. ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو و دریافت پذیرش از دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

آیا دانشگاه اوزیین ترکیه معتبر است؟
بله این دانشگاه از جمله موسسات آموزشی خصوصی در شهر استانبول است که در بین دانشگاه های کشور ترکیه رتبه 55 و در بین دانشگاه های جهان رتبه 801 را به خود اختصاص داده است.
آیا دانشگاه اوزیین ترکیه مورد تایید وزارت علوم است؟
بله، وزارت علوم ایران این دانشگاه خصوصی کشور ترکیه را تایید کرده است و مدرک دریافتی از آن در ایران نیز معتبر است.
زبان تحصیل در دانشگاه اوزیین ترکیه چیست؟
اکثر برنامه های آموزشی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند. البته تعدادی از رشته ها نیز به زبان ترکی تدریس می شوند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای