XHTML

تحصیل روانشناسی در ترکیه

تحصیل روانشناسی در ترکیه

روانشناسی در ترکیه یکی از بهترین رشته های تحصیلی است که شما می‌توانید برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید. این رشته در ترکیه به علت بسترهای بسیار خوبی که دولت در اختیار دانشجویان قرار داده است و همچنین بودجه‌هایی که به این رشته تعلق میگیرد، بسیار محبوب است.

روانشناسی در ترکیه از زیرمجموعه‌های رشته علوم انسانی بوده و شما با تحصیل در این رشته می‌توانید هر آنچه که در ارتباط انسان و جامعه است را فرا بگیرید. هدف این رشته بررسی ارتباط بین انسان و محیط اطرافش است. 

در این میان دانشجویان این رشته به مطالعه ادراک، انگیزش، هوش و هیجان می‌پردازد. مهمترین اصولی که شما باید در این رشته فرا بگیرید شامل: اجتماعی شدن فردی، روابط بین افراد و اختلالات رفتاری می‌باشد. شما میتوانید با گرفتن ویزای تحصیلی در این رشته از دانشگاه‌های ترکیه در این کشور به کار پرداخته و حتی درآمد خوبی هم داشته باشید.

ابتدا به ویدئو زیر در مورد تحصیل روانشناسی در ترکیه توجه کنید.

تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های ترکیه

تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های ترکیه

ترکیه کشوری بسیار زیبایی است که بهترین دانشگاه‌های اروپا را در اختیار دارد. شما می‌توانید در  در  مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته روانشناسی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید.  این رشته به مطالعه فرایندهای اساسی در زمینه رفتار انسان می‌پردازد. با تحصیل در این رشته فرد می‌تواند تمام جوانب اساسی و پیچیده افسردگی، صرع، آسیب‌های مغزی و آلزایمر را یاد بگیرد. این رشته در پیشرفت انسانی و بهداشتی ترکیه در سالهای اخیر بسیار تاثیر گذار بوده است.

دانشجویان رشته روانشناسی طیف وسیعی از رفتارهای انسانی را مطالعه می‌کنند. همچنین  کلاسهای تئوری و عملی داشته و باید سرفصل‌هایی را مانند تروما، اختلالات روانی، رشد کودک و اعتیاد را یا بگیرند. 

رشته روانشناسی در ترکیه گرایش‌های بیشماری از جمله روانشناسی بالینی، روانشناسی رشد، روانشناسی تجربی و همچنین عصب‌شناسی را دارد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه شما به عنوان روان درمان، مشاور، روانشناس، مشاور مدرسه، مسئول منابع انسانی و یا روانشناس شرکت و سازمان‌های بزرگ یا حتی پزشک قانونی مشغول به کار شوید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

بهترین دانشگاه‌های روانشناسی ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه با داشتن رتبه های بسیار خوب  از بهترین مکان‌هایی است که شما می‌توانید در رشته روانشناسی تحصیل کنید. 

 از مزیت‌هایی که دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این دانشگاه‌ها دارند، این است که به جهت قرابت فرهنگی که کشور ما با ترکیه دارد میتواند بهترین مکان خارج از کشور برای این دانشجویان باشد. بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه مانند خاورمیانه، بیلکنت. کوچ در صدر برترین دانشگاه‌های اروپا در زمینه روانشناسی هستند. ما در ادامه چندین دانشگاه برتر ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

روانشناسی در دانشگاه کوچ

روانشناسی در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ  جزو دانشگاه های خصوصی  است که در سال 1993  در استانبول ترکیه افتتاح شد. از آن زمان دانشمندان بی‌شماری را توانسته است که به عرصه علمی دنیا معرفی کند. بی‌شک این دانشگاه نقش پررنگی در پیشرفت و تعالی ترکیه داشته در سالهای پس از افتتاح داشته است. دانشگاه کوچ بین 800 دانشگاه برتر جهان رتبه 401 را دارد.

گروه روانشناسی این دانشگاه در اروپا حرف زیادی را برای گفتن دارد. هدف گروه روانشناسی کوچ این است که با تولید تحقیقات نظری و کاربردی، بورس تحصیلی و تدریس با کیفیت، مطابق و حتی فراتر از استانداردهای علمی ملی و بین المللی به موضوعات مرتبط با توسعه ملی و انسانی بپردازد. این دانشگاه به دنبال دانشجویان فعالی است که بتوانند در پروژه‌های تحقیقاتی شرکت کرده و به غیر از اینکه تجربه خوبی را کسب کنند با مسائلی که در مورد توسعه انسانی است آشنا شوند. این دانشگاه برای تمام کسانی که قصد دارند، دوره‌های تحصیلات تکمیلی خود را در این دانشگاه سپری کنند چهار رشته در نظر گرفته است:

📌 رشته علوم روانشناسی بالینی

📌 رشته روانشناسی شناختی

📌 رشته روانشناسی رشد

📌 رشته روانشناسی اجتماعی

شرایط پذیرش روانشناسی در دانشگاه کوچ

شما برای آنکه که در دانشگاه کوچ در رشته روانشناسی تحصیل کنید باید مدارک زیر را داشته باشید : 

📌 مدرک زبان تافل و یا آیلتس

📌 نمره خوب در آزمون آلس برای کارشناسی ارشد و دکتری

📌 یوس برای کارشناسی

نمره خوب در آزمون ورودی

📌 کپی پاسپورت

📌 4 قطعه عکس 4.6

روانشناسی در دانشگاه ازمیر

روانشناسی در دانشگاه ازمیر​

این دانشگاه در سال 2007 در ازمیر ترکیه با شعار مدیریت برای آینده تاسیس شد. دانشگاه ازمیر در بین دانشگاه‌های برتر جهان رتبه 3575 را داشته و هم اکنون چیزی بالغ بر 7500 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

 هدف گروه روانشناسی دانشگاه ازمیر معرفی وسعت روانشناسی از طریق پدیده‌های رفتاری است. لازم به ذکر است که فراتر از دوره‌های پایه دانشجویان می‌توانند دوره‌های تخصصی در زمینه‌هایی مانند، یادگیری و حافظه، انگیزه، ادراک، شناخت و روانشناسی بالینی، رشد شرکت کنند. همچنین لازم به ذکر است که برنامه درسی دانشجویان در این دانشگاه شامل پروژه‌های تحقیقاتی و همچنین تمرین میدانی بوده که فرصت‌هایی را برای تحقیقات عملی دانشجویان فراهم می‌کند.

شرایط پذیرش روانشناسی در دانشگاه ازمیر

برای تحصیل در این رشته شما باید شرایط زیر را داشته باشید.

📌 نمره آزمون ملی یا بین المللی (الس، یوس یا SAT)

📌 دیپلم دبیرستان

📌 ریز نمرات دبیرستان

📌 کپی پاسپورت

📌 گواهی مهارت زبان انگلیسی (TOEFL، PTE، FCE و …)

روانشناسی در دانشگاه بیلکنت

 

دانشگاه خصوصی  بیلکنت  در سال ۱۹۸۴ در آنکارا تاسیس شده و هم اکنون در حدود 13000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. این دانشگاه اولین دانشگاه خصوصی تاسیسی شده در ترکیه بوده است. 

نام این دانشگاه از دو کلمه بیلیم و کنت به معنای شهر دانش می‌آید. از زمان تاسیس این دانشگاه همیشه رتبه‌های بسیار خوبی را در بین دانشگاه‌های جهان داشته است. این دانشگاه در سال 2011 توانست در رتبه 112 ام برترین دانشگاه‌های جهان قرار گیرد.

برنامه درسی این دانشگاه به منظور ارائه آموزش علم روانشناسی با تاکید بر شناخت طراحی شده است. برنامه‌های این دانشگاه بیشتر بر روی فعالیت‌های پژوهشی و علمی می‌باشد. دانشجویان این دانشگاه باید دروس علوم پایه مانند حساب و زیست قوی داشته و توانایی خوبی در محاسبات داشته باشند. 

هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 14500 دلار می‌باشد.

روانشناسی در دانشگاه بیلکنت​

شرایط پذیرش روانشناسی در دانشگاه بیلکنت

برای تحصیل در رشته روانشناسی در این دانشگاه شما باید مدارک زیر را داشته باشید: 

      📌 مدرک آیلتس (نمره 60-80) یا GRE (حداقل نمره 302)

     📌 مدرک GMAT برای دانشجویان مدیریت بازرگانی

     📌 تسلط به زبان انگلیسی

     📌 مدرک تافل (حداقل 87)

     📌 آیلتس (حداقل 6.5)

     📌 مدارک پیش دانشگاهی یا دبیرستانی

     📌 انگیزه نامه

     📌2 الی 3 توصیه نامه از اساتید

روانشناسی در دانشگاه اوکان

روانشناسی در دانشگاه اوکان​

دانشگاه اوکان در سال 1999 در استانبول تاسیس شد. این دانشگاه در بین برترین دانشگاه‌های دنیا رتبه 3205 را دارد. این در حالی است که در قاره اروپا این دانشگاه رتبه 1034 را نیز در اختیار دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه چیزی در حدود 5000 دلار می‌باشد.

هدف گروه روانشناسی این دانشگاه این است که روانشناسانی را پرورش دهد که نظریه و روش اساسی دانش روانشناسی را کسب کرده باشند. گروه روانشناسی این دانشگاه در نظر دارد دانشجویانی را پرورش دهد که زمینه نظری، روش‌شناسی قوی داشته باشند.

شرایط پذیرش روانشناسی در دانشگاه اوکان

شما برای آنکه در این دانشگاه در رشته روانشناسی تحصیل کنید باید مدارک زیر را داشته باشید: 

      📌  مدرک آیلتس (نمره 55)

      📌  انگیزه نامه

      📌  کپی مدارک شناسایی

      📌  برگه اقامت

      📌 ‌عدم سوء پیشینه

       📌 قطعه عکس6.4

      📌  پر کردن فرم پذیرش

روانشناسی در دانشگاه یاشار

روانشناسی در دانشگاه یاشار

دانشگاه یاشار در سال2001 در ازمیر ترکیه تاسیس شده است. این دانشگاه خصوصی بوده و از برترین دانشگاه‌های ترکیه در زمینه روانشناسی می‌باشد. 

 این دانشگاه در بین برترین دانشگاه‌های جهان در رتبه 3310 را دارد. هدف دانشگاه یاشار برای برگزاری دوره‌های روانشناسی ارائه مبنای گسترده برای دانشجویان در موضوعات مختلفی مانند علوم روانشناسی با تمرکز بر تحقیقات به روز، به دانشجویان است.

شرایط پذیرش روانشناسی در دانشگاه یاشار

برای آنکه در دانشگاه یاشار در رشته خود روانشناسی تحصیل کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

      📌  مدرک آلس 55  یا GRE 610

      📌   تافل 213 یا آیلتس 6

      📌 2 الی 3 توصیه نامه

      📌  انگیزه نامه

      📌  مدرک کارشناسی به همراه نمره خوب در یوس

روانشناسی در دانشگاه خاورمیانه

روانشناسی در دانشگاه خاورمیانه​

دانشگاه خاورمیانه،  در سال 1956  در آنکارا تاسیس شده است. زبان رسمی آموزشی در این دانشگاه به انگلیسی بوده و شما این امکان را دارید که با داشتن مدرک زبان در این دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل کنید. در این دانشگاه در حال حاضر  در حدود 31000 دانشجو تحصیل می‌کند.

گروه روانشناسی در دانشگاه خاورمیانه با هدف ارائه دوره‌هایی به دانشجویان گروه‌های روانشناسی و گسترش درک آن‌ها از پدیده‌های روانشناختی دوره‌هایی را برای مقاطع کارشناسی و ارشد و همچنین دیگر گروه‌های آموزشی را برگزار می‌کند. هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 4000 دلار آمریکا می‌باشد. این دانشگاه برای رشته‌های روانشناسی بالینی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی سازمانی، روانشناسی رشدی و روانشناسی بالینی دوره‌هایی را برای تحصیلات تکمیلی انجام می‌دهد.

شرایط پذیرش روانشناسی در دانشگاه خاورمیانه

شما برای آنکه در دانشگاه خاورمیانه در رشته روانشناسی تحصیل کنید باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید: 

      📌 مدرک آلس 75

      📌 مدرک تافل IBT 92 یا آیلتس 7

      📌 انگیزه نامه به انگلیس و ترکی

      📌  دو توصیه نامه

تحصیل روانشناسی کودک در ترکیه

اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید ابتدا باید مدارک مورد نیاز را برای دانشگاهی که قصد تحصیل در ان را دارید ارسال کنید. طبق صندوق کودکان سازمان ملل این رشته برای کودکان زیر 18 سال در نظر گرفته شده است.

این رشته به بحث تربیت صحیح کودکان می‌پردازد.

سازمان بهداشت جهانی اعتقاد دارد که بسیاری از مشکلات اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی جوامع امروز ناشی ازعدم روانشناسی صحیح کودک در سنین مناسب است.

در ترکیه نیز در بسیاری از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه بیلکنت، خاورمیانه و بوآزچی این رشته آموزش داده می‌شود. رشته روانشناسی در سالهای اخیر از اهمیت بسیاری بالایی پیدا و از این رو وزارت علوم ترکیه در سالهای اخیر به علت اهمیت این رشته سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در این رشته انجام داده است.

تحصیل در رشته روانشناسی بالینی در ترکیه

یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه، روانشناسی بالینی است. هدف این رشته درمان و حل کردن اختلالات روانی و عاطفی در سالهای اخیر بوده است. شما برای آنکه در این رشته تحصیل کنید، نیاز دارید که مدرک ALES خود را با نمره خیلی خوبی پشت سر گذاشته باشید.

بورسیه تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه

بورسیه تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه​

 

دانشگاه های ترکیه بورسیه های متنوعی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. اول از همه برای آنکه شما بتوانید بورسیه‌های تحصیلی ترکیه را دریافت کنید باید رزومه خوبی داشته باشید. 

برای گرفتن بورسیه‌های تحصیلی شما با محدودیت سنی نیز روبرو هستید. حداقل سنی که برای شما در نظر گرفته شده است برای تحصیل در مقطع کارشناسی 21 سال، برای مقطع فوق لیسانس کمتر از 30 سال و برای دکتری 35 سال است.

برای گرفت بورسیه در رشته روانشناسی در این دانشگاه باید حداقل معدل شما 15 باشد. از دیگر شرایطی که شما باید برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه داشته باشید شامل موارد زیر است:

      📌 نمره خوب در آزمون یوس، SAT، GRE یا TOMMER

      📌 قبولی در آزمون‌های آیلتس و تافل

          📌 مقاله پژوهشی

      📌 انگیزه نامه

      📌 پروپوزال

      📌 2 الی 3 توصیه نامه از اساتید معتبر شما

کارشناسی ارشد روانشناسی در ترکیه

مقطع ارشد در رشته روانشناسی در ترکیه 2 سال است. شما باید در این دوره 32 واحد را بگذرانید. این مقطع در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه نیز ارائه می‌شود شما برای آنکه در این مقطع در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنید، باید نمره خوبی در ALES داشته و به زبان انگلیسی یا ترکی مسلط باشید.

داشتن رزومه قوی در کنار توصیه نامه و انگیزه نامه می‌تواند شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه افزایش دهد.

تحصیل دکترای روانشناسی در دانشگاه‌های ترکیه

یکی از بهترین انتخاب‌هایی که شما می توانید برای تحصیل دوره تحصیلات تکمیلی خود داشته باشید بدون شک ترکیه  است. دکترای روانشناسی بالاترین سطحی است که شما تحصیلات تکمیلی خود را در این زمینه در ترکیه میتوانید داشته باشید.

PhD شامل طیف گسترده‌ای از زمینه‌های تحقیقی و عملی بوده، است. این دوره در دانشگاه‌های ترکیه  بین 5 تا 7 سال به طول می‌کشد. دانشجویان روانشناسی پس از فارغ التحصیلی می‌توانند در حدود  75 تا 85 هزار دلار سالیانه درآمد داشته باشند.

حوزه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌های ترکیه شامل؛ روانشناسی شناختی، روانشناسی فرهنگی، روانشناسی اجتماعی روانشناسی رشد، روانشناسی زبان و روانشناسی سازمانی می‌باشد

شرایط پذیرش دکتری در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های ترکیه:

      📌  الی 3 توصیه نامه

      📌  تافل IBT (نمره 80) یا آیلتس (نمره 6.5)

      📌  مدرک GRE (ارشد 152 و کارشناسی 156)

      📌  رونوشت (حداقل معدل 300 از 400)

      📌  انگیزه نامه

      📌 قبولی در آزمون کتبی

هزینه تحصیل روانشناسی در دانشگاه های ترکیه

هزینه تحصیل روانشناسی در دانشگاه های ترکیه

هزینه تحصیل روانشناسی در ترکیه بسته به مکان و مقطع شما متغیر است. دانشگاه‌های ترکیه به دو قسمت دولتی وخصوصی تقسیم می‌شوند.

در ترکیه بسیاری از دانشگاه‌های انگلیسی زبان نیز وجود دارند که موجب شده است دانشجویان بین المللی با خیال راحت در این رشته به تحصیل بپردازند. لیست حدودی شهریه‌های دانشگاه‌های ترکیه شامل موارد زیر است:

هزینه تحصیل روانشناسی در برترین دانشگاه‌های ترکیه

📌  دانشگاه جانکایا 5410  یورو در سال

     📌   دانشگاه کوچ : 16000 یورو در سال

     📌  دانشگاه سابانجی 16000 یورو در سال

           📌   دانشگاه بیلکنت : 11500  یورو در سال

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مقرون به صرفه و خوب ترکیه

📌  دانشگاه خاورمیانه : 236 یورو در سال

      📌  دانشگاه عبدالله گل : 439 یورو در سال

      📌 دانشگاه بوغازیچی : 1018 یورو در سال

      📌 دانشگاه اوکان : 1140  یورو در سال

جمع بندی

بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه در سالهای اخیر به علت اهمیت رشته روانشناسی در پیشرفت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی یک جامعه، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را در این بخش انجام داده اند.

شما برای پذیرش در این رشته باید از ۱ آگوست برای پذیرش در ترم تحصیلی سپتامبر اقدام کنید. برای پذیرش باید نمره خوبی در آزمون‌های تافل و یا آیلتس داشته و آزمون‌های آلس و یوس را به خوبی پشت سر بگذرانید. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای رشته روانشناسی بسیار کمتر از دیگر مناطق اروپا بوده و شما میتوانید پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار آلمان برای رشته روانشناسی شوید.

در صورتی که شما قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپایی ترکیه را دارید، موسسه هرمس اپلای با بیش از 10 سال سابقه تا اقامت دانشجویی در ترکیه شما را همراهی می‌کند. شما می توانید برای ارزیابی و دریافت مشاوره جهت تحصیل در رشته روانشناسی در بهترین دانشگاه های ترکیه با موسسه هرمس اپلای در تماس باشید.

گروه اعزام دانشجو این موسسه با در اختیار داشتن پرونده‌های موفق بسیار زیاد در سالهای اخیر شما را برای رسیدن به دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه یاری میتواند کمک کند. گروه مهاجرتی هرمس اپلای نه تنها برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه، بلکه به جهت داشتن یک زندگی رویایی و اقامت آسان در این کشور زیبا با شما خواهد بود.

شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت، بورسیه و اقامت تحصیلی و کاری در ترکیه با کارشناسان مجرب هرمس اپلای در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی : تحصیل در ترکیه

سوالات متداول

شهریه دانشگاه‌های خوب ارزان ترکیه چیزی در حدود ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در سال است. اما دانشگاه‌های گرانقیمت ترکیه در سال چیزی بین ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو شهریه دریافت می‌کنند.

بله – بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه از شما مدرک زبان آیلتس ۶.۵ و یا تافل IBT ۹۶ را می‌خواهند.

شما برای آنکه در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنید باید برای مقطع کارشناسی آزمون YOS و برای ارشد و دکتری آزمون ALES را با نمره خوبی پشت سر گذاشته باشید.

به علت اینکه ترکیه با بسیاری از کشورهای که در حال حاضر در جنگ هستند همسایه است، بازارکار این رشته در این کشور بسیار داغ است. بسیاری از افرادی که از جنگ می‌گریزند یا دغدغه و درگیری‌های مهاجرتی دارند برای رهایی از این گرفتاری‌ها به شما نیاز خواهند داشت.

یک روانشناس در ترکیه چیزی در حدود ۰۰۰/۱۶۰ دلار درآمد خواهد داشت.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *