استخدام مهماندار هواپیمایی قطر

مهمانداری هواپیمایی قطر

استخدام مهماندار هواپیمایی قطر مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. استخدام مهماندار هواپیمایی قطر ایرویز چند سالی است که از میان متقاضیان خارجی هم انجام می‌شود. این فرصت شغلی از پرطرفدارترین فرصت‌های شغلی این روزها در دنیا است زیرا هواپیمایی قطر رتبه اول در میان ایرلاین‌های بین‌المللی را در اختیار دارد. استخدام در این ایرلاین مزایای زیادی برای متقاضیان دارد و همین مسئله چالش و رقابت در استخدام این شغل را فشرده و سخت می‌کند. فرصت استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی قطر برای ایرانیان هم وجود دارد، البته با شرایطی که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهم‌ ترین شرایط استخدام به عنوان مهماندار هواپیما در قطر

استخدام مهماندار هواپیمایی قطر متقاضیان زیادی دارد و این موضوع رقابت زیادی را بر سر ورود به این شغل ایجاد کرده است. بیشتر متقاضیان این شغل ملیت آسیایی دارند اما در میان آن‌ها افراد زیادی هم از کشورهای اروپایی متقاضی استخدام در این شغل هستند. همه این مسائل موجب شده که استخدام در برترین ایرلاین دنیا به یک چالش تبدیل شود. مانند همه مشاغل ورود به این حرفه هم شرایطی دارد که برخورداری از آن‌ها قدم اول استخدام علاقه‌مندان است. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • قد مناسب
  • سن مناسب
  • تسلط به زبان انگلیسی
  • سابقه کاری مرتبط
  • مدرک تحصیلی یا گواهی دوره‌های مرتبط و….

تناسب قد و وزن

یکی از شرایط استخدام به عنوان مهماندار هواپیما در بیشتر ایرلاین‌ها داشتن قد، وزن متناسب است. البته قد و وزن مناسب به معنی مانکن بودن نیست بلکه متقاضی استخدام باید وزن سالم داشته باشد. این موضوع نه به خاطر جنبه زیبایی و ظاهری در این شغل بلکه به دلیل تاثیرات سفر هوایی و تغییر جو در بدن است که در وزن‌های بالا یا بیش از اندازه پایین بیشتر خواهد بود. در حالی که بعضی ایرلاین‌ها قوانین سختگیرانه‌ای در مورد این  موضوع دارند، استخدام مهماندار هواپیمایی قطر با شرایط ساده‌تری در این مورد انجام می‌شود.

شرط قد در استخدام این شرکت هواپیمایی برای زنان بیشتر از 160 و برای مردان بیشتر از 170 سانتی‌متر است. معیار تشخیص قد مناسب برای استخدام افراد در ایرلاین قطر ایرویز به این صورت است که قد متقاضی با بلند کردن دست‌ها باید به 212 سانتی‌متر برسد. علت چنین معیاری علاوه بر زیبایی مهمانداران و خدمه پرواز، دسترسی راحت به کابین‌های بالای صندلی‌ها برای جابجایی و مرتب کردن وسایل مسافران است

تناسب قد و وزن

سن مناسب

شرط بعدی استخدام مهماندار هواپیمایی قطر، سن مناسب است. مهماندار هواپیما نه باید آنقدر جوان باشد که مسافران ارتباطی با او برقرار نکنند و نه آنقدر مسن که رفت و آمد در هواپیما و رسیدگی به نیازهای مسافران و خدمت رسانی برای او مشکل باشد. متقاضیان استخدام در این شرکت هواپیمایی باید بالای 21 و کمتر از 34 سال سن داشته باشند.

تسلط به زبان

نه فقط برای استخدام مهماندار هواپیمایی قطر، بلکه برای استخدام در هر شغل و هر کشوری تسلط به زبان انگلیسی موضوعی ضروری برای شرکت در مصاحبه‌های شغلی، ارتباط با کارفرما، بستن قرارداد و فعالیت در شغل مورد نظر است. تسلط به زبان انگلیسی شرط استخدام در قطر ایرویز نیز هست. البته برای استخدام در این شرکت هواپیمایی نیازی به داشتن مدرک سطح بالای این زبان نیست اما برخورداری از مدرک یک امتیاز محسوب می‌شود و شانس استخدام را بیشتر می‌کند. علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی که برای گذراندن مراحل استخدام ضروری است، تسلط به زبان عربی در حد پایه هم تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس استخدام متقاضیان این شغل دارد.

سابقه کاری

مانند تمام مشاغل سابقه کاری در استخدام مهماندار هواپیمایی قطر هم یک مزیت محسوب می‌شود اما نه به حدی که نداشتن آن، مانعی برای استخدام کارجویان باشد. برای استخدام در این شغل داشتن سابقه کاری مرتبط در هر زمینه مهمانداری مانند مهمانداری هتل، قطار و… امتیازی مثبت محسوب می‌شود و باعث سبقت گرفتن متقاضی از رقبا می‌شود. علاوه بر سابقه کار داشتن مدرک مهمانداری و تحصیل در رشته مربوطه در هنرستان هم امتیازی است که داشتن آن جبران نداشتن سابقه کاری متقاضیان خواهد بود.

سابقه کاری

نحوه استخدام مهماندار هواپیمایی قطر

استخدام مهماندار هواپیمایی قطر همه ساله از طریق ایونت‌های مخصوص انجام می‌شود. ایونت استخدامی هواپیمایی قطر یک برنامه بین‌المللی استخدام است که در آن هر متقاضی می‌تواند رزومه خود را ارسال کرده و در صورت پذیرش رزومه برای مصاحبه آماده شود. تا قبل از پاندمی کرونا، مصاحبه‌های استخدامی برای ورود به این شغل به صورت حضوری و در شهر دوحه، پایتخت قطر برگزار می‌شد اما در دوران کرونا و بعد از آن مصاحبه و ایونت‌ها اینترنتی شدند.

جهت ثبت‌نام در این ایونت باید سایت قطر ایرویز را بررسی کرد و منتظر اطلاعیه‌های استخدام و زمان برگزاری ایونت بود. قبل از باز شدن لینک ثبت‌نام شرایط ثبت‌نام مانند مدارک مورد نیاز، هزینه در صورت نیاز و زمان برگزار ایونت طی یک اطلاعیه مشخص می‌شود تا متقاضیان خود را برای شرکت در ایونت آماده کنند. برگزاری ایونت معمولا یک ماه بعد از اتمام ثبت‌نام انجام می‌شود اما احتمال جابجایی زمان یا حتی لغو ایونت بسته به شرایط نیز وجود دارد.

روند برگزاری ایونت استخدام مهمانداری

ایونت استخدام مهمانداری هواپیما در قطر در سه روز برگزار می‌شود، البته زمان ایونت ممکن است شرایط برگزاری را تغییر دهد. در روز اول ایونت‌ شرایط بدنی، سلامت روحی و جسمی متقاضیان بررسی می‌شود. در این بررسی قد، وزن، موضوعاتی مانند عدم ابتلا به بیماری خاص جسمی یا روحی بررسی می‌شود. در روز دوم آزمونی برای بررسی تسلط به زبان برگزار می‌شود. این آزمون معمولا به صورت مکالمه است و متقاضی باید تسلط مکالمه عادی را داشته باشد. در نهایت، در روز سوم مصاحبه‌ای با مسئولین ایونت انجام می‌شود. سومین روز ایونت در سنجش آمادگی متقاضیان اهمیت زیادی دارد و در صورتی که متقاضی در این مرحله پذیرفته شود، شانس استخدام او بسیار بالا خواهد بود.

هزینه‌ های شرکت در ایونت استخدام مهماندار هواپیمایی کشور قطر

ایونت استخدامی مهماندار در شرکت هواپیمایی قطر ایرویز هزینه‌ای ندارد اما در صورتی که برگزاری آن به صورت حضوری باشد و نیاز به سفر برای شرکت در ایونت باشد، هزینه‌هایی مانند خرید بلیط رفت و برگشت مورد نیاز است. به هزینه برگزاری ایونت حضوری باید هزینه اقامت و رزرو هتل، هزینه‌های مدت اقامت در دوحه و… را نیز اضافه کرد. البته در صورتی که این ایونت به صورت آنلاین برگزار شود، شرکت در آن هزینه‌ای برای متقاضیان نخواهد داشت.

هزینه‌ های شرکت در ایونت استخدام مهماندار هواپیمایی کشور قطر

حقوق و درآمد مهماندار هواپیما در قطر

یکی از دغدغه‌های اصلی کارجویان در مهاجرت کاری، حقوق و درآمد شغلی است که در آن استخدام می‌شوند و امکان تامین هزینه‌های زندگی در کشور مورد نظر با حقوق دریافتی است. این دغدغه برای متقاضیان استخدام مهماندار هواپیمایی قطر هم وجود دارد، به همین دلیل این بخش را به بررسی این موضوع اختصاص داده‌ایم. میزان دقیق حقوق و درآمد در استخدام به عنوان مهماندار هواپیما در کشور قطر بعد از اتمام مراحل استخدام و قطعی شدن این موضوع مشخص می‌شود اما در مجموع می‌توان گفت که این شغل حقوق بالایی دارد. درآمد در این شغل به گونه‌ای است که علی‌رغم هزینه نسبتا بالای زندگی در کشور قطر، بیشتر مهمانداران علاوه بر زندگی مطلوب، این امکان را دارند که بخش زیادی از درآمد خود را پس‌انداز کنند.

مهاجرت به قطر

مهاجرت به قطر

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور قطر هستند. قطر یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای خاورمیانه‌ای به‌حساب می‌آید. در حال حاضر حدود هفتاد درصد از جمعیت کشور قطر را افراد خارجی تشکیل می‌دهند. از میان راه‌های مهاجرت به کشور قطر می‌توان به اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

نتیجه گیری

قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است و در عین حال پیشرفت خوبی در همه زمینه‌ها داشته است. یکی از زمینه‌های پیشرفت قطر در سیستم هواپیمایی آن است تا جایی که ایرلاین رسمی و بین‌المللی این کشور یعنی قطر ایرویز به ایرلاین اول دنیا از نظر اعتبار، کیفیت پرواز و خدمات پرواز تبدیل شده است. استخدام مهماندار هواپیمایی قطر فرصت خوبی برای کار در این شرکت معتبر و کسب اعتبار از طریق سابقه کاری در آن است. برای استخدام در این فرصت شغلی و هر اقدامی جهت مهاجرت نیاز به اطلاعات به روز در مورد روش مهاجرتی است و مشاورین مجموعه مهاجرتی هرمس اپلای، آماده ارائه این اطلاعات به شما هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهم‌ترین شرایط استخدام مهماندار هواپیمایی قطر چیست؟
قد و وزن مناسب، تسلط به زبان انگلیسی در حد مکالمه روزمره و تسلط به زبان عربی در حد پایه، داشتن سابقه کار در زمینه مهمانداری هواپیما یا مدرک تحصیلی مرتبط از مهم‌ترین شرایط استخدام مهماندار هواپیمایی قطر هستند.
ایونت استخدام مهمانداری هواپیما در قطر به چه صورت برگزار می‌شود؟
ایونت استخدام مهمانداری هواپیما در قطر در سه بخش برگزار می‌شود که بخش اول مربوط به بررسی سلامت جسمی و فیزیکی متقاضی، بخش دوم مربوط به بررسی آمادگی زبان و بخش سوم مصاحبه با مسئولین برگزاری ایونت است.
سابقه کار برای استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی قطر چه اهمیتی دارد؟
برای استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی قطر سابقه کار الزامی نیست اما داشتن سابقه کاری در هر کدام از زمینه‌های مهمانداری حتی غیر از مهمانداری هواپیما شانس استخدام را افزایش می‌دهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Ch
1 سال قبل

سلام و وقت بخیر من دوره مهمانداری هواپیما رو گذروندم و مدرک هم دارم میخوام وارد ایرلاین قطر بشم چه کارهایی باید انجام بدم؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  Ch
1 سال قبل

برای اخذ آفر مهمانداری قطر باید از طریق این شرکت هواپیمایی اقدام کنید جذب نیرو از طریق سایت خودشان اعلام می شود

کادر هرمس اپلای