اجاره خانه در استانبول

اجاره خانه در استانبول

این روزها تب مهاجرت به ترکیه بسیار زیاد شده است. وجود برخی آزادی‌ها و پایین بودن هزینه زندگی در ترکیه از مهمترین عواملی هستند که مردم را ترغیب به مهاجرت به ترکیه می‌کنند. شهر استانبول یکی از مهمترین مقاصد مهاجرت به ترکیه است. شرایط خرید ملک در ترکیه و ترجیحا استانبول از نظر قیمت تقریبا با ایران برابری می‌کند. اما در صورتی که افراد توانایی خرید ملک نداشته باشند، می‌بایست به دنبال اجاره خانه در استانبول باشند. قوانین اجاره در ترکیه با ایران متفاوت است. به همین دلیل، افراد باید قبل از اقدام، همه شرایط آن را مورد بررسی قرار دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

 اجاره خانه در استانبول

انواع اجاره خانه در استانبول

اجاره خانه در استانبول به صورت کلی در ترکیه به صورت بلند مدت و کوتاه مدت انجام می‌گیرد. اجاره کوتاه مدت مخصوص کسانی است که با هدف گردشگری و یا با اهداف کوتاه مدت به ترکیه سفر می‌کنند. همچنین قصد دارند برای مدت زمانی کمتر از سه ماه در استانبول اقامت کنند. این افراد برای کاهش هزینه‌های زندگی در استانبول، به جای اقامت در هتل به اجاره خانه در این کشور روی می‌آورند. آنها بهتر است برای انتخاب خانه و اجاره آن، از آژانس‌های املاک معتبر در شهر استانبول کمک بگیرند. اجاره خانه در این شهر به صورت مجازی و از طریق سایت‌های مختلف هم برای متقاضیان امکان‌پذیر است. البته در صورتی که به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند.

خانه‌های اجاره‌ای در استانبول با تمام امکانات و به صورت مبله در اختیار مستاجران قرار داده می‌شوند. لازم به ذکر است که برای اجاره کوتاه مدت در استانبول متقاضیان نیازی به پرداخت دیپوزیت به آژانس املاک ندارند. مهمترین نکته که افراد به هنگام اجاره خانه باید به آن توجه کنند، انتخاب یک منطقه مناسب و امن جهت اقامت کوتاه مدت است.

اجاره بلند مدت هم در استانبول صورت می‌گیرد که برای مدت یک سال می‌باشد. متقاضیانی که به مدت یک سال قرار است در استانبول زندگی کنند، قطعا اجازه آن را دریافت کرده‌اند. ولی با تمدید اجاره واحد مسکونی در استانبول، امکان تمدید اجازه اقامت ترکیه میسر نخواهد بود. افراد باید از طرق دیگری برای تمدید اقامت خود اقدام کنند. پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک را هم مطالعه کنید.

برای اجاره خانه در استانبول باید به کجا مراجعه کرد؟

یکی از روش‌ها برای اجاره خانه در استانبول مانند خرید ملک در ترکیه، مراجعه به مشاورین املاک و مشورت با آنها می‌باشد. کشور ترکیه قوانین خاصی برای اجاره خانه در نظر گرفته است، به‌علاوه متقاضیان آشنایی چندانی با مناطق مختلف استانبول ندارند. بنابراین کمک گرفتن از یک متخصص بسیار منطقی به نظر می‌رسد. تسلط به زبان ترکی استانبولی در این زمینه می‌تواند یک مزیت به‌شمار رود و جلوی هرگونه ضرر احتمالی را بگیرد. توجه داشته باشید که در استانبول، هر آژانس املاک یک محدوده خاصی را پوشش می‌دهد. متقاضیان برای بررسی مناطق مختلف باید با چند بنگاه مشورت کنند.

روش دیگر برای اجاره واحد مسکونی در شهر زیبای استانبول، کمک گرفتن از سایت‌های مختلف مربوط به فروش و اجاره خانه است. یک مزیت استفاده از این سایت‌ها این می‌باشد که متقاضیان دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای اجاره خانه به مشاور املاک ندارند. اما باید به این نکته هم توجه کرد که متقاضیان برای این کار اولا باید با تمامی قوانین خرید و فروش و اجاره ملک در ترکیه آشنا باشند. ضمن اینکه تسلط به زبان ترکی استانبولی نیز از واجبات خواهد بود.

عاقلانه‌تر این است که متقاضیان به یک آژانس املاک مراجعه کنند. همچنین آگهی‌های مربوط به اجاره خانه را بررسی و از قیمت‌های آن اطلاعات کافی کسب نمایند. در این حالت به هنگام صحبت با مشاورین املاک در مورد قیمت‌ها، متقاضیان از قبل اطلاعاتی در این باره دارند. در نتیجه، احتمال ضرر و زیان نیز کاهش پیدا می‌کند.

 اجاره خانه در استانبول

نحوه اجاره کردن خانه در شهر استانبول

متقاضیان جهت اجاره خانه در شهر زیبای استانبول باید یک سری مراحل را طی کنند. توجه کردن به این سلسله مراتب و مراحل به کاهش هزینه‌ها و سرعت فرآیند اجاره خانه می‌انجامد. مراحل اجاره خانه در استانبول به قرار زیر هستند:

 • اقدام به افتتاح یک حساب بانکی در استانبول
 • اخذ کارت اقامت ترکیه
 • انتخاب خانه و واحد مسکونی
 • به نام کردن قبض گاز و آب
 • تغییر نام قبوض
 • پرداخت کردن اجاره خانه توسط کارت بانکی

بهترین مناطق برای اجاره خانه در شهر استانبول

شهر استانبول به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می‌گردد. مناطق گران‌قیمت و اعیان‌نشین در قسمت آسیایی استانبول واقع شده‌اند. بخش‌های توریستی و گردشگری در قسمت اروپایی قرار گرفته‌اند. قیمت اجاره خانه در استانبول با توجه به موقعیت خانه در مناطق مختلف و دوری و نزدیکی به دریا، متغیر است.

بهترین مناطق برای اجاره خانه در استانبول شامل بی اوغلو، باکرکوی، ببک، آتاکنت، آتاکوی، نیشان‌تاشی، سلطان احمد و کادیکوی می‌باشند. مناطقی همچون اطراف تکسیم یا آکسارای به دلیل شلوغی زیاد برای افرادی که به دنبال سکوت و آرامش هستند، توصیه نمی‌شوند. البته لازم به ذکر است که قیمت اجاره خانه در این مناطق نسبت به سایر مناطق، ارزان‌تر می‌باشد.

از مناطق گرا‌‌ن‌قیمت استانبول می‌توان به منطقه بشیکتاش اشاره کرد که خانه‌های لوکس و اعیان نشین در آن قرار دارند. برای اجاره خانه در مناطق این چنینی افراد باید با مبلغی بیش از ۳۰۰۰ لیر وارد شوند.

 اجاره خانه در استانبول

مدارک مورد نیاز برای اجاره خانه

به جهت اجاره خانه در استانبول لازم است افراد مدارکی را آماده کنند که عبارتند از:

 • اجازه اقامت یا همان ویزا
 • مدارک هویتی شامل پاسپورت و کارت شناسایی به همراه کپی آنها
 • چند قطعه عکس
 • مدارک هویتی همراهان و اعضای خانواده
 • گواهی مدت زمان اقامت

 اجاره خانه در استانبول

قیمت اجاره خانه در استانبول

مهمترین نکته‌ای که متقاضیان باید به آن توجه کنند، قیمت اجاره خانه در شهر استانبول می‎‌باشد. به هر حال بودجه افراد باید با قیمت خانه‌ای که قرار است کرایه کنند، همخوانی داشته باشد. متقاضیانی که قصد دارند برای مدت زمان کمتر از یک سال خانه‌ای در استانبول کرایه کنند، به حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر در ماه نیاز خواهند داشت. اجاره همان خانه به صورت سالیانه مقرون به صرفه‌تر و حدود ۳۰۰۰ لیر برای هر ماه آب می‌خورد. البته شامل هزینه برق و آب و سایر عایدات نیز خواهد شد. در جدول زیر قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف استانبول آورده شده است.

تعداد خواب منطقه متراژ اجاره ماهانه
خانه دو خوابه بیلیک دوزو ۸۰ متری ۸۰۰۰ لیر
خانه یک خوابه شیشلی ۶۰ متری ۹۰۰۰ لیر
خانه دو خوابه تکسیم ۸۰ متری ۱۵۰۰۰ لیر
ویلا بیوک چکمجه ۱۵۰ متری ۱۲۰۰۰ لیر
خانه یک خواب ماسلاک ۷۰ متری ۱۶۰۰۰ لیر
خانه یک خوابه بشیکتاش ۶۵ متری ۱۳۵۰۰ لیر
خانه یک خوابه کارتال ۵۵ متری ۵۰۰۰ لیر
سوئیت کادیکوی ۴۰ متری ۸۰۰۰ لیر
خرید ملک در ترکیه

شرایط فوق العاده خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

سخن پایانی

اجاره خانه در استانبول در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. متقاضیانی که از قوانین اجاره خانه در ترکیه اطلاعی ندارند و همچنین به زبان ترکی استانبولی مسلط نیستند، بهتر است از آژانس‌ها و مشاورین املاک استفاده کنند. متقاضیان پس از اجاره خانه بهتر است قبل از تنظیم اجاره نامه حتما مفاد قرارداد را مطالعه نمایند. از همه مهمتر، متقاضیان باید از مسکونی بودن و بی‌مشکل بودن سند ملک اطمینان حاصل کنند تا اقامت آنها دچار اختلال نشود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای اجاره خانه در استانبول باید به کجا مراجعه کرد؟
یکی از روش‌ها برای اجاره خانه در استانبول، مراجعه به مشاورین املاک و مشورت با آنها می‌باشد. روش دیگر برای اجاره واحد مسکونی در شهر زیبای استانبول، کمک گرفتن از سایت‌های مختلف مربوط به فروش و اجاره خانه است که در این مطلب بیشتر به این مورد اشاره کرده ایم.
بهترین مناطق برای اجاره خانه در شهر استانبول کجاست؟
بهترین مناطق برای اجاره خانه در استانبول شامل بی اوغلو، باکرکوی، ببک، آتاکنت، آتاکوی، نیشان‌تاشی، سلطان احمد و کادیکوی می‌باشند.
مدارک مورد نیاز برای اجاره خانه چیست؟
به جهت اجاره خانه در استانبول لازم است افراد مدارکی را آماده کنند که عبارتند از: اجازه اقامت یا همان ویزا مدارک هویتی شامل پاسپورت و کارت شناسایی به همراه کپی آنها چند قطعه عکس مدارک هویتی همراهان و اعضای خانواده گواهی مدت زمان اقامت
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای