اقامت با خرید خانه در کانادا

اقامت با خرید خانه در کانادا

اگر فردی هستید که به تجربه زندگی با استانداردهای بهتر علاقه‌مندید، به شما توصیه می‌شود که به اقامت در کشور کانادا فکر کنید. طبق رتبه‌بندی کیفیت زندگی سازمان ملل، کانادا در جایگاه نهم قرار دارد؛ بیش از ۲۰۰ کشور برای این منظور مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گرفته‌اند و این آمار به‌وضوح تضمین می‌کند که زندگی و اقامت در کانادا این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا به‌گونه‌ای از زندگی خود لذت ببرید که تاکنون آن را تجربه نکرده‌اید. در این مقاله قصد داریم اقامت با خرید خانه در کانادا را توضیح دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اقامت با خرید ملک در کانادا

بسیاری از مردم جهان مایل هستند که  به کانادا مهاجرت کنند. بااین‌ حال، این برای گروه بزرگی از علاقه‌ مندان یک کار غیرممکن به نظر می‌رسد؛ در نتیجه، مردم دائماً به دنبال گزینه‌ های جایگزین هستند.

کانادا همیشه از سرمایه‌ گذاری خارجی استقبال می‌کند؛ در نتیجه، دولت معمولاً به سرمایه‌ گذاری شما نه نمی‌ گوید. بااین‌ حال، کانادا به پول‌ شویی حساس است؛ در نتیجه منبع خرید ملک باید مشخص باشد. صرف‌ نظر از این موضوع، شما باید منابع مالی کافی برای خرید را تأمین کنید.

در حال حاضر، گزینه مهاجرت متصل به خرید ملک در کانادا وجود ندارد. در نتیجه، شما نمی‌توانید فقط با خرید یک ملک مسکونی، تجاری یا صنعتی به کانادا مهاجرت کنید. بااین‌ حال، داشتن دارایی در کانادا بازتاب دل‌ بستگی شما به این کشور است. همچنین اگر شما نشان دهید که در خانه کانادایی خود زندگی کرده‌اید، این می‌تواند استقرار شما را تأیید کند؛ بنابراین، شما می‌توانید از مالکیت ملک به دو روش بالقوه استفاده کنید:

  • یک برنامه PNP خرید ملک در استان می‌تواند نشانه تعهد باشد؛ در نتیجه استان کمتر نگران این است که شما پس از مهاجرت از استان خارج شوید. البته با وجود شرایط استثنایی، مالکیت املاک عامل تعیین‌ کننده‌ ای نیست.
  • اگر تحت H&C مهاجرت می‌کنید، داشتن یک ملک کانادایی می‌تواند یک عامل مثبت باشد. بااین‌ حال، افسر قبل از اینکه به نفع شما تصمیم بگیرد، معیارهای زیادی را در نظر خواهد گرفت.

مقایسه شرایط خرید خانه در کانادا و کشورهای اروپایی

نوع ویزاهایی که برای مهاجرت به کانادا یا اروپا وجود دارند متنوع هستند و یکی از انواع این ویزاها، ویزای سرمایه‌ گذاری است. شرایط پذیرش از طریق این نوع ویزا در کانادا با کشورهای اروپایی تفاوت‌ های اساسی دارد که مهم‌ ترین تفاوت آن دریافت اقامت با خرید خانه در کانادا با دریافت اقامت از شیوه خریدن ملک در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا است.

اگر شما قصد داشته باشید به کشور کانادا مهاجرت کنید و بخواهید این کار را از طریق سرمایه‌ گذاری انجام دهید باید بدانید که ملک در کشور کانادا به‌ عنوان سرمایه برای اخذ اقامت دائمی محسوب نمی‌شود. روش سرمایه‌ گذاری برای مهاجرت به کشور کانادا تنها از طریق راه‌‌هایی که موجب تزریق سرمایه به این کشور می‌شود مقدور بوده که یکی از این راه‌ها ثبت شرکت است.

این در حالی است که در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا مانند انگلستان، فرانسه، پرتغال، اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی خرید خانه برای دریافت اقامت دائمی آن کشور یک نوع مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری است. دریافت اقامت با خرید خانه در کانادا ممکن نیست اما در کشورهای اروپایی با خرید خانه علاوه بر اقامت از مزایای دیگری هم بهره‌ مند خواهید شد. مهم‌ ترین امتیازی که از طریق خرید خانه در اروپا به شما تعلق می‌ گیرد دریافت ویزای شنگن است.

آیا اقامت با خرید خانه در کانادا ممکن است؟

می‌توانیم نتیجه بگیریم خرید ملک به امید مهاجرت به کانادا روشی اشتباه است. بااین‌حال در شرایط استثنایی، مالکیت املاک می‌تواند به طور غیرمستقیم به شما کمک کند. خرید ملک به ضرر شما نخواهد بود و بخشی از ارزش خالص دارایی‌های شما محسوب می‌شود، اما داشتن خانه در کانادا به‌تنهایی تأثیری در روند انتخاب شما به‌عنوان یک مهاجر ندارد.

فراموش نکنید تا زمانی که ویزای کار، ویزای دانشجویی یا اقامت دائم نداشته باشید، می‌توانید فقط 6 ماه یا کمتر در کانادا اقامت کنید. خرید و تملک ملک در کانادا هیچ‌گونه اقامت و تابعیت را به همراه ندارد. شما می‌توانید به طور موقت در کانادا اقامت کنید، اما در صورت تمایل به اقامت طولانی‌مدت یا اقامت دائم، باید شرایط مهاجرت را رعایت کنید. افراد غیرمقیم همچنین می‌توانند در کانادا ملک اجاره داشته باشند، اما لازم است سالانه اظهارنامه مالیاتی را به آژانس درآمد کانادا (CRA) ارائه دهند.

آیا اقامت با خرید خانه در کانادا ممکن است؟

بررسی تفاوت ‌های خرید منزل و اجاره منزل در کشور کانادا

اگر شما به‌ عنوان مهاجر در کشور کانادا زندگی می‌کنید برای انتخاب شرایط مناسب اقامت باید نوع و مدت ویزای خود را در نظر داشته باشید و به نسبت آن برای خرید یا اجاره منزل اقدام کنید. بهتر است تا قبل از دریافت اقامت دائم و شهروندی در کشور کانادا در خانه‌ های اجاره‌ ای ساکن باشید. هزینه و مسئولیت نگهداری خانه خریداری شده در این کشور زیاد است؛ بنابراین، بهتر است تا زمانی که در این کشور ماندگار نشده‌ اید نسبت به خرید خانه اقدام نکنید.

اگر از روش‌ های سرمایه‌ گذاری امن مانند ثبت شرکت به کانادا مهاجرت کرده‌اید و مطمئن هستید پس از مدت زمانی اقامت دائمی دریافت می‌کنید می‌توانید به‌جای اجاره منزل نسبت به خرید آن اقدام کنید. درست است که اقامت با خرید خانه در کانادا مقدور نیست، اما می‌تواند برای افرادی که از شیوه‌ های دیگر نسبت به دریافت اقامت اقدام کرده‌اند جنبه یک سرمایه‌ گذاری ثابت را داشته باشد.

منطقه‌ ای که برای مهاجرت در کشور کانادا انتخاب کرده‌اید نیز نقش مهم و اساسی در اجاره‌ نشین شدن یا مالک شدن شما دارد. در بعضی از مناطق این کشور هزینه‌های اجاره ماهانه منزل به‌ مراتب نسبت به هزینه‌های خرید خانه یا پرداخت قسط وام آن کمتر است و صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

قیمت خانه در کانادا

قیمت خانه در کانادا

هزینه زندگی در کانادا متفاوت است و به همین دلیل تصمیم‌ گیری در مورد محل اقامت یا سکونت عاملی بسیار مهم در این هزینه‌ها محسوب می‌گردد. فردی که در یک شهر مهم کانادا زندگی می‌کند.

سخن آخر

یکی از مشخصات برجسته کشور کانادا که در سراسر دنیا شهرت دارد، برخورداری از مسیرهای بسیار برای مهاجرت است؛ بنابراین طیف وسیعی از افراد با شرایط مختلف می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. در کنار آن بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند. یکی از روش‌ هایی که توسط بسیاری از افراد مورد توجه قرار می‌گیرد از طریق سرمایه‌ گذاری است. متأسفانه گزینه‌ای با عنوان اقامت با خرید ملک در کانادا وجود ندارد اما حتی بدون داشتن اقامت دائم نیز می‌توان صاحب ملک در کانادا شد. در این صورت شما تنها مجاز به ساکن شدن در مدت زمان بسیار محدود خواهید بود و برای دریافت اقامت خود باید مسیرهای دیگری را طی کنید. لازم به ذکر است که خرید ملک در روند انتخاب شما هنگام عبور از جریان‌های دریافت اقامت بی‌ تأثیر نخواهد بود و به‌ عنوان نوعی دل‌ بستگی و داشتن برنامه آتی برای سکونت دائم تلقی خواهد شد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا خرید ملک در کانادا نوعی سرمایه ‌گذاری محسوب می ‌شود؟
بله، خرید ملک برای مهاجرانی که از طریق ویزاهای مختلف وارد کانادا شده‌اند نوعی سرمایه‌گذاری سودآور است؛ اما اخذ اقامت با خرید خانه در کانادا مقدور نیست و نمی‌تواند سرمایه‌گذاری برای اقامت دائم باشد.
خرید خانه در کشور کانادا چه مزایایی برای مهاجرین دارد؟
افراد می‌توانند با خریدن خانه در کشور کانادا از دردسرهای اجاره‌نشینی و جابه‌جایی‌های مداوم خلاص شوند و علاوه‌برآن می‌توانند از این طریق تمکن مالی خود را به اثبات برسانند.
بین خرید خانه و اجاره خانه در کانادا کدام به صرفه‌تر است؟
انتخاب خرید یا اجاره منزل در کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌تواند منطقه محل سکونت، میزان بودجه و تمکن مالی شما برای پرداخت اقساط وام و نوع ویزا شما باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای