اقامت با خرید خانه در کانادا

اقامت با خرید خانه در کانادا

اگر فردی هستید که به تجربه زندگی با استانداردهای بهتر علاقه‌مندید، به شما توصیه می‌شود که به اقامت در کشور کانادا فکر کنید. طبق رتبه‌بندی کیفیت زندگی سازمان ملل، کانادا در جایگاه نهم قرار دارد؛ بیش از 200 کشور برای این منظور مورد تجزیه‌وتحلیل قرارگرفته‌اند و این آمار به وضوح تضمین می‌کند که زندگی و اقامت در کانادا این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا به‌گونه‌ای از زندگی خود لذت ببرید که تاکنون آن را تجربه نکرده‌اید. در این مقاله قصد داریم اقامت با خرید خانه در کانادا را توضیح دهیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

به دست آوردن اقامت دائم کانادا کاری نسبتاً آسان است.

شما مقاله ی اقامت با خرید خانه در کانادا را مشاهده می نمایید

اقامت دائم کانادا و مزایای آن

پنج دسته اصلی برنامه های دریافت اقامت دائم کانادا

وقتی نگاهی به کشورهای دنیا بیندازید، متوجه خواهید شد که به دست آوردن اقامت دائم کانادا کاری نسبتاً آسان است. بنابراین، می‌توان این کشور را یک کشور مهاجرپسند نیز نامید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که برخی از مهارت‌های اساسی و قابلیت‌هایی که دارید را سروسامان دهید. سپس می‌توانید مراحل درخواست اقامت دائم کانادا را طی کرده و ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. مدت زمانی که برای اخذ ویزای اقامت دائم در کانادا صرف می‌شود، با این فرض که کلیه شرایط لازم را داشته باشید، کمتر از یک سال خواهد بود.

این کشور دارای یک سنت طولانی مهاجرت و یک سیستم استادانه برای ارزیابی و پذیرش ساکنان جدید است. دریافت شهروندی پس از سه سال اقامت امکان‌پذیر و گذرنامه کانادایی یکی از بهترین مدارک سفر در جهان خواهد بود.

ویزای اقامت دائم کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یک انتخاب محبوب است. سیاست‌های مهاجرپذیر کانادا و تشویق دولت از مهاجران برای آمدن و استقرار در کانادا، انگیزه بسیاری برای تلاش و مهاجرت بوده. جدا از این، اقامت در کانادا نوید یک سبک زندگی راحت و شرایط مناسب زندگی، فرصت‌های شغلی بی‌شمار و آزادی شخصی را می‌دهد.

یکی از گزینه‌های مهاجرت به کانادا اخذ ویزای اقامت دائم (PR) است. اعتبار ویزای اقامت دائم عمومی پنج سال است که بعداً می‌تواند تمدید شود. این ویزا شما را شهروند کانادا نمی‌کند و شما هنوز شهروند کشور مادری خود هستید اما از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • می‌توانید در آینده برای تابعیت کانادا اقدام کنید.
 • می‌توانید در هر نقطه از کانادا زندگی، کار و تحصیل کنید.
 • واجد شرایط مراقبت‌های بهداشتی و سایر مزایای اجتماعی شهروندان کانادایی می‌شوید.
 • تحت حمایت قوانین کانادا قرار می‌گیرید.

برای دریافت ویزای اقامت دائم، باید مراحل درخواست را طی کنید. کانادا برنامه‌های مختلف مهاجرت را ارائه می‌دهد که از طریق آن‌ها می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. پنج دسته اصلی برنامه‌های دریافت اقامت دائم عبارت‌اند از:

 • ورود سریع (Express Entry)
 • کاندیدهای استانی (PNP)
 • تجاری
 • کلاس خانواده
 • کلاس تجربه

قیمت خانه در کانادا

قیمت خانه در کانادا

از نظر تاریخی، همواره بسیاری از مردمان از سراسر جهان ترجیح می‌دهند به کانادا مهاجرت کنند، زیرا گزینه‌های مسکن در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً ارزان‌تر است. البته این موضوع برای زمانی بود که دلار کانادا ضعیف بود. طی چند سال اخیر، اقتصاد کانادا به‌آرامی در حال رشد و تثبیت بوده که منجر به تقویت پول آن شده است. در نتیجه، افرادی که با ارزهای سنتی قوی‌تر به کانادا می‌روند پس از تغییر ارز، پول کمتری خواهند داشت و به طور طبیعی، این بدان معنی است که قدرت خرید آن‌ها کاهش می‌یابد. برخلاف سایر کشورها که قیمت مسکن در حال کاهش یا نسبتاً راکد مانده، نرخ مسکن کانادا در کنار اقتصاد این کشور به طور مداوم در حال رشد است.

در کانادا همانطور که در سایر کشورهای جهان نیز اتفاق می‌افتد، ارزش املاک در مراکز شهر نسبت به املاک واقع در حومه شهر بیشتر است. خانه‌های کانادا در تورنتو و ونکوور گران‌ترین خانه‌ها هستند. در واقع، در چند سال اخیر، هردوی این شهرها دچار بحران مسکن شده‌اند که درصد زیادی از مردم را برای تأمین مسکن دچار مشکل کرده. به‌طورکلی قیمت مسکن کانادا در استان‌های شرقی و استان‌های دشتی مقرون ‌به‌ صرفه‌ است. در زیر لیستی از قیمت متوسط مسکن در استان‌ها و شهرهای مهم کانادا آورده شده است.

میانگین قیمت خانه در استان‌های کانادا در آوریل 2020

بریتیش کلمبیا

1.034 میلیون دلار

انتاریو

831,473  دلار

آلبرتا

637 هزار دلار

کبک

576,760 دلار

مانیتوبا

399,645 دلار

ساسکاچوان

383,700 دلار

نوا اسکوشیا

481,500 دلار

جزیره پرنس ادوارد

396,987 دلار

نیوفانلند و لابرادور

311,093 دلار

نیوبرانزویک

282,813 دلار

میانگین قیمت خانه‌های شهرهای مهم کانادا آوریل 2020

ونکوور، بریتیش کلمبیا

1036000 دلار

تورنتو، انتاریو

870000 دلار

اتاوا، انتاریو

479000 دلار

کلگری، آلبرتا

410000 دلار

مونترال، كبک

435000 دلار

هالیفاکس، نیوبرانزویک

331000 دلار

رجینا، ساسکاچوات

254000 دلار

فردریکتون، نیوبرانزویک

198000 دلار

شما مقاله ی اقامت با خرید خانه در کانادا را مشاهده می نمایید

خرید خانه در کانادا

آیا می‌دانید از هر پنج صاحب‌خانه در کانادا یک نفر خارجی است؟ املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری خوبی برای کسانی است که امیدوار هستند بازدهی طولانی مدت و همچنین زندگی و کار در کانادا را داشته باشند. در ادامه دو موضوع مهم در این زمینه را مورد بررسی قرار می‌دهیم: یکی شرایط خرید ملک برای افراد خارجی و دیگری انتخاب محدوده مناسب برای خرید ملاک.

شرایط خرید ملک برای افراد خارجی

کانادا نسبت به افراد خارجی که قصد خرید ملک را دارند یک سیاست نسبتاً درب باز دارد و افراد غیرمقیم دارای حقوق مالکیت مشابه ساکنان هستند. برخی از ایالت‌ها نیز وجود دارند که دستورالعمل‌های خاصی داشته که باید دنبال شوند. به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • کانادا از خریداران مسکن از همه کشورها استقبال می‌کند و هیچ محدودیتی در میزان یا نوع املاک و مستغلاتی که شما می‌توانید خریداری کنید، ندارد. برخی از بانک‌ها تعداد املاک موردنظر خود را به پنج ملک برای هر شخص محدود می‌کنند. علاوه بر این، از 21 آوریل 2017، 15٪ مالیات احتمالی غیرمقیم وجود دارد که باید توسط افراد غیر شهروند و ساکنان غیر دائم (ازجمله شرکت‌ها) پرداخت شود.
 • اگر قصد دارید شش ماه یا کمتر در کانادا بمانید، فرد غیرمقیم محسوب می‌شوید، اما اگر می‌خواهید بیش از شش ماه در سال بمانید، باید برای مهاجرت اقدام کنید.
 • دولت کانادا هر از چند گاهی تحریم‌های تجاری را علیه برخی افراد یا نهادها اعمال می‌کند. نیازی به گفتن نیست، بسته به ماهیت تحریم‌ها، مالکیت املاک می‌تواند موردبحث باشد.
 • در برخی استان‌ها شرایط خاصی وجود دارد، موارد زیر را به خاطر بسپارید:
 • اگر خانه‌ای در منطقه تورنتو بزرگ خریداری می‌کنید، باید 15٪ مالیات احتمالی غیرمقیم (NRST) را پرداخت کنید. البته باید این مبلغ را به قیمت خرید خانه‌ها اضافه کنید.
 • ونکوور نیز سیاست مشابه تورنتو دارد. علاوه بر این، اگر محل سکونت خود را اشغال نکنید، آن‌ها مالیات ملک خالی را می‌گیرند.

در نتیجه اگر انتظار ندارید به زودی اقامت دائم داشته باشید، احتمالاً باید از تورنتو، ونکوور و اطراف آن‌ها دور شوید.

 • ساده‌ترین راه خرید ملک در کانادا داشتن تابعیت کانادایی و محبوب‌ترین راه‌های دستیابی به این هدف دریافت دعوت‌نامه برای درخواست اقامت دائم کانادا است. بیش از 70 گزینه مختلف ویزا برای کسانی که می‌خواهند در کانادا زندگی و کار کنند وجود دارد اما سیستمExpress Entry، برنامه نامزدهای استانی و حمایت مالی خانواده معمولاً به‌عنوان محبوب‌ترین‌ها هستند.

انتخاب محدوده مناسب برای خرید ملاک

مناطقی مانند تورنتو و ونکوور از نظر سرمایه‌گذاری و توسعه در بازارهای املاک و مستغلات کانادا پیشرو هستند؛ با این حال، برای خارجی‌ها، چشم‌انداز خارق‌العاده املاک و مستغلات شامل اتاوا و هالیفاکس (به دلیل اقتصاد ثابت و تحولات جدید در آپارتمان مشترک) است.

انتخاب بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری دشوار و بسیار مهم است که به عواملی مانند توسعه بازار و اقتصاد نگاه کنید.  از طرفی دیگر مطمئناً مقرون ‌به ‌صرفه بودن همیشه یک عامل تعیین‌کننده خواهد بود.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات باید به‌عنوان یک تجارت تلقی شود و باید تمرکز خود را روی جریان مثبت نقدینگی قرار داد. اگرچه ممکن است خرید املاک در بازارهای با قیمت بالاتر مانند تورنتو و ونکوور آسان نباشد، اما استراتژی‌هایی مانند ایجاد پیشرفت در ساختمان یا پایین آوردن پیش‌پرداخت بیشتر می‌تواند منجر به افزایش حقوق صاحبان سهام شود. استان‌ها و سرزمین‌های برتر با بیشترین میزان مالکیت خانه مهاجران عبارت‌اند از:

استان

درصد صاحب‌خانه‌های مهاجر

آلبرتا

45%

آتلانتیک کانادا

44%

ساسکاچوان

31%

مانیتوبا

31%

شما مقاله ی اقامت با خرید خانه در کانادا را مشاهده می نمایید

اقامت با خرید خانه در کانادا

اقامت با خرید خانه در کانادا

بسیاری از مردم جهان مایل هستند که  به کانادا مهاجرت کنند. بااین‌حال، این برای گروه بزرگی از علاقه‌مندان یک کار غیرممکن به نظر می‌رسد. در نتیجه، مردم دائماً به دنبال گزینه‌های جایگزین هستند.

کانادا همیشه از سرمایه‌گذاری خارجی استقبال می‌کند. در نتیجه، دولت معمولاً به سرمایه‌گذاری شما نه نمی‌گوید. بااین‌حال، کانادا به پول‌شویی حساس است؛ در نتیجه منبع خرید ملک باید مشخص باشد. صرف‌نظر از این موضوع، شما باید منابع مالی کافی برای خرید را تأمین کنید.

در حال حاضر، گزینه مهاجرت متصل به خرید ملک در کانادا وجود ندارد. در نتیجه، شما نمی‌توانید فقط با خرید یک ملک مسکونی، تجاری یا صنعتی به کانادا مهاجرت کنید. بااین‌حال، داشتن دارایی در کانادا بازتاب دل‌بستگی شما به این کشور است. همچنین اگر شما نشان دهید که در خانه کانادایی خود زندگی کرده‌اید، این می‌تواند استقرار شما را تأیید کند. بنابراین، شما می‌توانید از مالکیت ملک به دو روش بالقوه استفاده کنید:

 • یک برنامه PNP خرید ملک در استان می‌تواند نشانه تعهد باشد. در نتیجه استان کمتر نگران این است که شما پس از مهاجرت از استان خارج شوید. البته با وجود شرایط استثنایی، مالکیت املاک عامل تعیین‌کننده‌ای نیست.
 • اگر تحت H&C مهاجرت می‌کنید، داشتن یک ملک کانادایی می‌تواند یک عامل مثبت باشد. بااین‌حال، افسر قبل از اینکه به نفع شما تصمیم بگیرد، معیارهای زیادی را در نظر می‌گیرد.
روش های مالکیت مالک در کانادا

آیا اقامت با خرید خانه در کانادا ممکن است؟

می‌توانیم نتیجه بگیریم خرید ملک به امید مهاجرت به کانادا روشی اشتباه است با این حال، در شرایط استثنایی، مالکیت املاک می‌تواند به‌طور غیرمستقیم به شما کمک کند. خرید ملک به ضرر شما نخواهد بود و بخشی از ارزش خالص دارایی‌های شما محسوب می‌شود، اما داشتن خانه در کانادا به‌ تنهایی تأثیری در روند انتخاب شما به‌عنوان یک مهاجر ندارد.

فراموش نکنید تا زمانی که ویزای کار، ویزای دانشجویی یا اقامت دائم نداشته باشید، می‌توانید فقط 6 ماه یا کمتر در کانادا اقامت کنید. خرید و تملک ملک در کانادا هیچ‌گونه اقامت و تابعیت را به همراه ندارد. شما می‌توانید به‌طور موقت در کانادا اقامت کنید، اما در صورت تمایل به اقامت طولانی‌مدت یا اقامت دائم، باید شرایط مهاجرت را رعایت کنید. افراد غیر مقیم همچنین می‌توانند در کانادا ملک اجاره داشته باشند، اما لازم است سالانه اظهارنامه مالیاتی را به آژانس درآمد کانادا (CRA) ارائه دهند.

شما مقاله ی اقامت با خرید خانه در کانادا را مشاهده می نمایید

جمع‌بندی

یکی از مشخصات برجسته کشور کانادا که در سراسر دنیا شهرت دارد، برخورداری از مسیرهای بسیار برای مهاجرت است. بنابراین طیف وسیعی از افراد با شرایط مختلف می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. در کنار آن بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند. یکی از روش‌هایی که توسط بسیاری از افراد مورد توجه قرار می‌گیرد از طریق سرمایه‌گذاری است. متأسفانه گزینه‌ای با عنوان اقامت با خرید ملک در کانادا وجود ندارد اما حتی بدون داشتن اقامت دائم نیز می‌توان صاحب ملک در کانادا شد. در این صورت شما تنها مجاز به ساکن شدن در مدت زمان بسیار محدود خواهید بود و برای دریافت اقامت خود باید مسیرهای دیگری را طی کنید. لازم به ذکر است که خرید ملک در روند انتخاب شما هنگام عبور از جریان‌های دریافت اقامت بی‌تأثیر نخواهد بود و به‌عنوان نوعی دل‌بستگی و داشتن برنامه آتی برای سکونت دائم تلقی خواهد شد.

مقاله پیشنهادی : قیمت خانه در کانادا

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *