اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا، گذر از مراحل قانونی برای مهاجرت به این کشور است. ایتالیا نیز مانند سایر کشورهای اروپایی، مقصد بسیاری از افرادی است که قصد دارند در یکی از مناطق اروپایی ساکن شوند. ایتالیا از نظر اقتصاد، فرهنگ، آب و هوا و همچنین جاذبه های گردشگری، یکی از بی نظیرترین مکان های اروپا به شمار می شود. زندگی در هر کدام از شهرهای این کشور، لذت بخش خواهد بود. بهترین روش برای مهاجرت و اقامت در ایتالیا، اقدام از طریق مؤسسات معتبر مهاجرتی و حقوقی است.

راه های دریافت اقامت ایتالیا

افرادی که برای اقامت ایتالیا اقدام می کنند باید یک سری مراحل قانونی را بگذرانند؛ آماده کردن مدارک لازم نظیر اطلاعات شخصی، تحصیلی، شغلی، میزان سرمایه و …، مهم ترین مواردی هستند که می توانند سرعت دریافت ویزا و مهاجرت به ایتالیا را افزایش دهند. شاید این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده باشد که راه های متداول کدام موارد هستند؟! اگر تا پایان این مطلب با همراه باشید، پاسخ بسیاری از پرسش های خود را خواهید یافت.

دریافت اقامت ایتالیا از طریق نسبت خونی و ازدواج

اصل خونی می گوید، هرگاه نوزادی در هر کجای جهان متولد شود و پدر یا مادر او یک فرد ایتالیایی باشد، این کودک به واسطه نسبت خونی می تواند تبعیت را دریافت کند. بر همین اصل، اگر یک نوزاد در کشور ایتالیا متولد شود و پدر و مادر این کودک، هیچ کدام تبعیت ایتالیا را نداشته باشند، باز هم نوزاد می تواند اقامت این کشور را دریافت کند؛ البته این قانون شامل پدر و مادر کودم نخواهد شد.

یکی دیگر از روش های أخذ اقامت، ازدواج با فرد ایتالیایی است. برای اجرای این قانون، دولت ایتالیا یک سری دستورالعمل هایی دارد که به زمان قانون گذاری این اصل مربوط می شود. برای اینکه از تمام موارد اصولی آن از طریق ازدواج اطلاع پیدا کنید توصیه می کنیم حتماً با مشاوران حقوقی مهاجرتی مشورت نماید.

اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین شیوه های اقامت ایتالیا، اقدام از طریق تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور است. زندگی و تحصیل در شهرهای ایتالیا بسیار لذت بخش است. این کشور تمام امکانات رفاهی و خدماتی را برای یک زندگی معمولی در اختیار شهروندان خارجی قرار می دهد. دانشگاه های این کشور از اعتبار خوبی برخوردار هستند و تقریباً تمام رشته های تخصصی در آن ها تدریس می شود.

برای أخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. قدم اول برای انجام کارهای اداری و حقوقی، پذیرش از یکی از دانشگاه های ایتالیا است. پس از آن باید ویزای تحصیلی را دریافت کرده و نسبت به ارسال مدارک به سفارت و شرکت در مصاحبه حضوری اقدام کنید. اگر شما هم جزو افرادی هستید که علاقه دارید در این کشور تحصیل کنید باید یک نکته را تذکر دهیم؛ قبل از هر اقدامی حتماً هزینه های لازم برای زندگی دانشجویی در این کشور را به خوبی بررسی و ارزیابی کنید.

اقامت در این کشور از طریق تحصیل نیاز به برنامه ریزی برای هزینه ها دارد؛ هزینه های شهریه دانشگاه، هزینه های جانبی تحصیل، اجاره خانه دانشجویی، خوراک و پوشاک و …، مهم ترین هزینه هایی هستند که یک دانشجو باید بتواند از عهده آن ها برآید.

اقامت ایتالیا از طریق کار و فعالیت تجاری

تقاضا برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف در کشور ایتالیا با هدف أخذ اقامت ایتالیا در حال گسترش است. بسیاری از افرادی که برای مهاجرت به ایتالیا اقدام می کنند، هدف اصلی خود را افزایش سرمایه اولیه خود و ارتقای شغلی بیان می نمایند. نکته قابل توجه در این روش اقامتی این است که فرد متقاضی باید حتماً توجه داشته باشد که میزان سرمایه ای که برای کار یا ثبت شرکت در ایتالیا اختصاص داده است باید با استانداردهای این کشور متناسب باشد.

اقامت در این کشور توسط فرصت های سرمایه گذاری و تجارت شامل اشتغال در بخش های خصوصی و عمومی، ثبت شرکت و یا کارآفرینی می باشد. اگر تصور می کنید در یک زمینه خاص، مهارت و تجربه کافی را دارید و می توانید از عهده هزینه های زندگی در ایتالیا برآیید، کار و فعالیت اقتصادی در این کشور می تواند به نفع شما باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، مزایای زیادی دارد. این ویژگی ها باعث شده است این کشور با حجم بالای تقاضای افراد برای سرمایه گذاری روبه رو شود؛ بخش هایی نظیر گردشگری، پزشکی، مشاغل مهندسی، ایده های کارآفرینی مبتنی بر خدمات و … در حال حاضر نیاز به توسعه و گسترش دارند. اگر قصد دارید یک دفتر کار در نقطه ای از ایتالیا تأسیس کنید و یا بدون کار کردن، در یک حوزه خاص سرمایه گذاری نمایید به شما پیشنهاد می کنیم حتماً با مشاوران مالی و حقوقی مؤسسات مهاجرتی معتبر مشورت کنید. این کار از هدر رفتن بودجه شما جلوگیری خواهد کرد.

کار و اقامت در ایتالیا

مدارک و شرایط لازم برای أخذ اقامت ایتالیا

برای دریافت اقامت ایتالیا از هر یک از روش هایی که در قسمت قبلی ذکر کردیم، نیاز دارید تا ویزای مربوطه را دریافت کنید؛ به طور مثال، از طریق کار باید ویزای کار داشته باشید. مدارک و شرایط کلی که هر فرد متقاضی اقامت ایتالیا به آن ها نیاز دارد عبارتند از: ویزای مربوطه، پاسپورت، مدارک شخصی و هویتی، مدرک تحصیلی و ترجمه آن، مدارک و سابقه شغلی، مدارک و مشخاصت مالی و حساب بانکی فرد به همراه مقدار معینی پول در حساب به عنوان ضمانت نامه مالی، بیمه، دعوتنامه کارفرما برای ویزای کار و پذیرش دانشگاهی برای ویزای تحصیلی.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

  1. اطلاعات کامل برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا رو از کارشناس هاتئن میتونم بگیرم؟؟؟

    1. بله حتما . میتونید فرم مشاوره پر بفرمایید و یا با مجموعه تماس بگیرید تا کاملا راهنماییتون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *