اخذ اقامت ترکیه؛ شرایط، هزینه ها و مدارک لازم برای ایرانیان

اخذ اقامت دائم ترکیه؛ شرایط، هزینه ها و مدارک لازم

بسیاری از مهاجران ایرانی به فکر اخذ اقامت ترکیه هستند، چرا که این کشور در همسایگی ایران قرار دارد، فرهنگ غنی داشته و هزینه های زندگی در آن مناسب است. از طرفی اخذ اقامت دائم ترکیه برای ایرانیان به نسبت آسان و راحت تر از سایر کشورها می باشد. از آن جا که روش های مختلفی برای اقامت در این کشور وجود دارد؛ ما در این مقاله به مدارک، هزینه ها، روش ها و شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه پرداخته ایم. پس اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، تا انتها همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای اخذ اقامت ترکیه

با اخذ اقامت ترکیه شما می‌توانید در بانک‌های کشور ترکیه افتتاح حساب انجام دهید، در کشور ترکیه گواهینامه رانندگی بگیرید و همچنین می توانید راحت تر اقامت بلند مدت و اقامت دائم ترکیه را به دست آورید. از دیگر مزایای اخذ اقامت ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده.
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس بین المللی.
 • امکان خرید خودروهای به روز جهان به صورت اقساطی.
 • عدم پرداخت مالیات ترکیه.
 • آسان‌تر شدن دریافت ویزای انگلستان، شینگن و غیره.
 • امکان دریافت ویزاکارت برای پرداخت‌های بین المللی.
 • بهره مندی از پزشک رایگان خانواده.
 • آموزش رایگان زبان ترکی استانبولی.
 • امکان دریافت مالکیت انشعاب.
 • بهره‌مندی از تخفیف‌های حمل و نقل عمومی و اماکن تفریحی.

روش های اخذ اقامت ترکیه

اقامت در ترکیه به شما این امکان را می‌دهد که در یک محیط ترکیبی از تاریخ و مدرنیته زندگی کنید، جایی که همه این مؤلفه‌ها با یکدیگر هم‌آمیزی پیدا می‌کنند و این تجربه یک دنیای جدید را برای شما به وجود می‌آورد. شما برای اخذ اقامت ترکیه می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید، که در این بخش به بررسی آن می پردازیم:

ردیف نوع اقامت
۱ توریستی
۲ کاری
۳ تحصیلی
۴ از طریق خرید ملک
۵ از طریق اجاره خانه
۶ ازدواج
۷ از طریق سرمایه گذاری
۸ اقامت بشردوستانه
۹ از طریق تولد فرزند

اقامت توریستی ترکیه

کسانی که به دنبال چند روز مسافرت بی‌دردسر برای استراحت ذهنی هستند، بدون شک کشور ترکیه یکی از گزینه‌های مد نظر آن‌هاست، زیرا ما ایرانیان برای رفتن به کشور ترکیه به اخذ ویزا نیاز نداریم. مدت زمان اقامت توریستی ترکیه بدون ویزا، ۹۰ روز است. بعد از به اتمام رسیدن ۹۰ روزه در ترکیه به کشور خود بازگردید و بعد از گذشت ۱۸۰ روز دوباره به کشور ترکیه بروید و ۹۰ روز دیگر بمانید. در واقع منظور از اقامت 90 روزه ترکیه، همین اقامت است.

اقامت کاری ترکیه

در صورتی که شما ۵ سال بطور مداوم بطور رسمی در ترکیه مشغول به کار باشید، پس از ۵ سال امکان اخذ شهروندی و پس از ۸ سال اقامت کاری شما به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت کشور ترکیه را از طریق کار بدست آورید بدین صورت شکل می گیرد که  یک شرکت ترکیه ای شما را بعنوان پرسنل بپذیرد.

اقامت تحصیلی ترکیه

برای گرفتن این نوع اقامت که یکی از بهترین راه اقامت ترکیه می باشد، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های ترکیه و ارائه مدارک مورد درخواست دانشگاه از قبیل YÖS ،GRE ،TOMER ،ALES ،TOEFL ،IELTS ،SAT که در هر دانشگاه متفاوت می باشد، الزامی می باشد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ترکیه، اداره مهاجرت ترکیه به شما اقامت دانشجویی ترکیه با اعتبار یک ساله می دهد که تا زمان اتمام تحصیل قابل تمدید می باشد. داشتن اقامت دانشجویی نیز برای اقدام به اخذ شهروندی ترکیه اقامت مناسبی بشمار نمی رود ولی فارغ التحصیل شدن از کشور ترکیه از امتیازات مهم اخذ شهروندی می باشد.

روش های اخذ اقامت ترکیه
چه کسانی نیاز به مجوز اقامت طولانی‌مدت کشور ترکیه ندارند؟

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

این نوع اقامت سالهاست به خریداران املاک ترکیه که طبق قوانین سابق حق خرید مستقلات در ترکیه را داشتند ( اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا ) اعمال می گردیده. با توجه به تصویب قانون جدید در سال های قبل ارائه حق خرید املاک به دارندگان پاسپورت دیگر کشورها از جمله ایرانی نیز داده شده است.
اقامت از طریق خرید خانه جز اقامت های کوتاه مدت و بصورت اقامت دوساله دریافت می شود. در زمان اخذ شهروندی نیز مالکیت یک ملک در ترکیه جزو امتیازات مهم بشمار می رود. پروسه دریافت این اقامت پس از دریافت سند و رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران خانه، قابل انجام خواهد بود. جهت اخذ جزئیات بیشتر در مورد این نوع اقامت و اطلاع از خدمات ما، تماس بگیرید.

اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک

یکی از روش‌هایی که شهروندان ایرانی می‌توانند به مدت یک سال در این کشور بمانند، اجاره ملک در این کشور است؛ یعنی اگر شهروند ایرانی بتواند در کشور ترکیه ملک اجاره کند، می‌تواند به مدت یک سال در آن کشور بماند. (طبق قانون جدید، امکان تمدید اجاره بعد از یک سال وجود نخواهد داشت.)

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

طبق اصلاحات قانون اقامت ترکیه، زمانی که شما با یک شهروند ترکیه (زن یا مرد) ازدواج می کنید، درخواست اقامت خانواده خواهید کرد. طول این نوع اقامت در ابتدا ۳ ساله می باشد و پس از اتمام این ۳ سال، امکان اقدام برای اخذ شهروندی ترکیه وجود دارد.

در صورتی که از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه است برای اقامت اقدام می کنید، باید این نکته را رعایت کنید که: ازدواج صوری نباشد و حتی المقدور مدارکی جهت اثبات صوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد. ممکن است پروسه کسب اقامت کشور ترکیه از طریق ازدواج (ویزای پیوستن به همسر) حدود ۳ تا ۵ سال زمان ببرد و در این طول این مدت، پلیس ترکیه تحقیقاتی را جهت اطمینان از صوری نبودن ازدواج انجام خواهد داد.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

طبق تغییرات  قانونی و منتشر شده در روزنامه رسمی مورخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۷ در بند ۲۰ قانون شهروندی ترکیه: خریداران خانه در ترکیه با قیمت بالای یک میلیون دلار، سرمایه گذاران در ترکیه با رقم بالای دو میلیون دلار، سپرده گذاران رقم سه میلیون دلار در بانک های ترکیه و همچنین افتتاح کنندگان کسب و کار با استخدام حداقل یکصد نفر شهروند ترکیه، از ضوابط اخذ شهروندی معاف بوده و بلافاصله به شهروندی ترکیه در می آیند.
بدون آوردن رقم های بالا نیز با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از ۵ سال شهروندی و پاسپورت ترکیه را بدست آورید. در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت ۵ سال برای تمدید اقامت کاری و اخذ شهروندی الزامی می باشد. اخیرا دولت ترکیه سعی در جذب سرمایه با ارائه امتیازات به سرمایه گذار دارد، از جمله ارائه تورکواز کارت یا همان گرین کارت ترکیه ۵ ساله به سرمایه گذار و خانواده ایشان.

اخذ اقامت بشر دوستانه ترکیه

بعضی از مجوزهای اقامت ترکیه به‌نوعی بشردوستانه هستند. این مجوزها برای افرادی صادر می‌شود که مجوز معتبری برای اقامت خود در این کشور ندارند و منتظر اخراج و استرداد به کشور مبدأ خود هستند. همچنین افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به کشورشان بازگردند. مانند کسانی که در کشورشان جنگ یا یک بلای طبیعی رخ‌داده و امکان بازگشت ندارند می‌توانند از این مجوز اقامت بهره‌مند شوند.

اقامت از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد فرزند کمی با کشورهای دیگر دگرگون و درعین‌حال پیچیده‌تر است، علت آن هم این است که ترکیه کشوری مشمول حق خون است. یعنی اگر والدین غیر ترک فرزندی را در این کشور به دنیا بیاورند، به معنی اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد نوزاد و خانواده او نخواهد بود، بلکه دست‌کم یکی از والدین باید ترک باشد. حتی در این صورت نیز اخذ اقامت برای فرزند مجوزی برای اقامت والد او نیست.

اقامت از طریق تولد فرزند
مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

تنها نکته مثبتی که تولد فرزند در این کشور ارائه می‌دهد آن است که والدینی که در این کشور فرزندشان را به دنیا می‌آورند می‌توانند تا ۶ ماه مجوز اقامت ترکیه داشته باشند. در این مدت می‌توانند برای سایر راه‌های اقامتی درخواست دهند.

شرکت در دوره‌ های آموزشی ترکیه برای اخذ اقامت

از دیگر روش‌های مهم برای دریافت اقامت یکساله ترکیه، اخذ اقامت با شرکت در دوره‌های آموزشی کشور ترکیه است. هنگامی که یک سال به پایان رسید، اگر شرایط جهت ادامه مسیر هموار بود، متقاضی می‌تواند تمدید اقامت یکساله ترکیه خود را انجام داده و در این کشور حضور داشته باشد.

چه کسانی نیاز به مجوز اقامت طولانی‌ مدت ترکیه ندارند؟

در حالت کلی همه افرادی که قصد دارند بیش از ۳ ماه در ترکیه اقامت داشته باشند و کسانی که به‌قصد زندگی و نه تفریح می‌خواهند در ترکیه بمانند باید مجوز اقامت طولانی‌مدت خود را دریافت کنند. در غیر این صورت اقامت آن‌ها در این کشور غیرقانونی تلقی می‌شود، اما همواره یکسری استثنائات وجود دارد که شما را از داشتن مجوز بی‌نیاز می‌کند از جمله:

 1. افرادی که گواهی ثبت برای حفاظت بین‌المللی داشته باشند.
 2. بر اساس کنوانسیون‌های متقابل و چندجانبه که کشور ترکیه نیز در آن عضو است شما از داشتن مجوز اقامت معاف باشید.
 3. اگر شما یک افسر دیپلماسی یا کنسولگری هستید که بنا بر نوع شغل در ترکیه زندگی می‌کنید نیز نیازی به مجوز اقامت ندارید.
 4. همچنین اگر برای دفترهای نمایندگی مؤسسات بین‌المللی در کشور ترکیه کار می‌کنید.
 5. اگر متقاضی حمایت بین‌المللی هستید.
 6. اگر در وضعیت حفاظت بین‌المللی قرار دارید.
 7. اگر بی تابعیت هستید.
 8. همچنین اگر یک مجوز کار معتبر دارید.

مدت اعتبار انواع مجوز اقامت ترکیه

هر نوع اقامتی در ترکیه، مدت زمان مشخص خود را دارد که در اینجا به آن اشاره می کنیم:

 • مدت اعتبار مجوزهای اقامت کوتاه‌مدت ترکیه مانند اقامت توریستی نهایتاً ۲ سال است.
 • مدت اعتبار مجوزهای اقامت طولانی‌مدت ترکیه نامحدود خواهد بود. تمدید آن نباید فراموش شود.
 • مدت‌زمان اعتبار مجوزهای تحصیلی به میزان تحصیل شما بستگی دارد و کاملاً مطابق با مدت‌زمان تحصیل شما صادر می‌شود.
 • مجوز اقامت خانوادگی ترکیه اغلب برای یک دوره ۳ساله صادر می‌شود.
 • اقامت‌های بشردوستانه ترکیه حداقل برای یک سال صادر می‌شوند اما قابل تمدید هستند.
 • مجوز اقامت برای قربانیان قاچاق انسان برای یک دوره ۳۰ روزه صادر می‌شود.

تمدید مجوز اقامت در ترکیه

ترکیه مانند هر کشور دیگری برای اقامت‌های خود تاریخ مشخصی در نظر گرفته است. در صورتی که قصد ماندن در این کشور را دارید، باید نسبت به تمدید اقامت ترکیه اقدام کنید. اگر دوست ندارید در مورد اقامت ترکیه و جریمه شدن و حتی از خاک ترکیه بیرون رفتن ریسک کنید، بهتر است دو ماه قبل از به پایان رسیدن زمان اقامت‌تان، مراحل تمدید را آغاز کنید.

تمدید مجوز اقامت در ترکیه
مراحل تمدید اقامت در کشور ترکیه

با توجه به نوع اقامت، باید مدارکی را ارائه دهید. بعد از ارائه مدارک، مراحل تمدید اقامت در ترکیه را سپری خواهید کرد. این مراحل شامل موارد زیر است:

 • استخراج بیمه درمانی
 • رزرو زمان تمدید اقامت
 • هزینه تمدید اقامت
 • پیگیری تمدید
 • مدت زمان تمدید
 • بررسی‌های روش‌های تمدید اقامت

دلایل رد یا ابطال اقامت دائم ترکیه

برای افراد سوال پیش می‌آید که چه دلایلی باعث رد یا ابطال اقامت دائم ترکیه می‌شود؟ هنگامی که شخص دریافت کننده اقامت دائم ترکیه، امنیت این کشور را به هم بزند و خطری برای عموم تلقی شود، اقامت او رد می‎شود. همچنین در صورتی که شخصی بعد از دریافت اقامت دائم ترکیه، بیش از یک سال خارج از ترکیه زندگی کند، اقامت او باطل خواهد شد. البته ترک کشور ترکیه به دلایلی مثل سلامتی، خدمت سربازی و آموزش، موجه است.

شرایط اقامت ترکیه برای افراد زیر ۱۸ سال

همانطور که گفتیم افراد زیر ۱۸ سال هم می‌توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند. مزیت دریافت اقامت ترکیه برای افراد زیر ۱۸ سال شامل موارد زیر است:

 • سیستم آموزشی قدرتمند
 • نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران
 • هزینه‌های زندگی معقول
 • آب و هوای مناسب

روش‌هایی وجود دارد که افراد زیر ۱۸ سال می‌توانند به کشور ترکیه مهاجرت کنند. یکی از این روش‌ها، دریافت مهاجرت تحصیلی است و دیگری مهاجرت از طریق اقامت والدین. در صورتی که والدین اقامت ترکیه را دریافت کنند، فرزندان زیر ۱۸ سال آنان نیز می‌توانند به راحتی وارد کشور ترکیه شوند و همراه والدین در آن جا بمانند.

مهاجرت تحصیلی نیز از دیگر روش‌های مهاجرت به ترکیه است که برای افراد زیر ۱۸ سال نیز فراهم می‌شود. برای دریافت مهاجرت تحصیلی ممکن است مدارس ترکیه یک آزمون ورودی برای شما برگزار کنند و در صورت کسب نمره قبولی، پذیرش مدرسه انجام گیرد.
از جمله مدارکی که افراد زیر ۱۸ سال برای دریافت اقامت ترکیه باید ارائه دهند، شامل ریز نمرات سال تحصیلی، ارائه پاسپورت، ارائه انگیزه نامه، عکس رنگی، توصیه نامه از معلمین، دارای گواهی سلامت، ارائه مدارک زبانی و غیره، است. اقامت ترکیه برای فرزندان بالای ۱۸ سال نیز که مانند بقیه افراد می باشد.

اخذ اقامت خانواده در ترکیه

افرادی که قصد اقامت به در کشور ترکیه را دارند، مهم‌ترین سوالی که برایشان پیش می‌آید این است که آیا می‌توانم خانواده‌ام را با خود همراه کنم یا خیر؟ قبل از هر چیزی بهتر است بدانیم که خانواده شامل چه کسانی است؟ منظور از خانواده که شما می‌توانید با خودتان به کشور ترکیه یا دیگر کشورها همراه کنید، شامل فرزند، همسر، والدین، خواهر و برادر است.

یک شرط عمومی برای همراه کردن اعضای خانواده در ترکیه وجود دارد و آن هم این است که شخص دریافت کننده اقامت، یک سال در کشور زندگی کرده باشد.
در حالت کلی به عنوان شرایط اخذ اقامت خانواده ترکیه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سو سابقه در زمان زندگی در ترکیه
 • حداقل اقامت یک ساله در ترکیه
 • داشتن توان مالی درخواست دهنده
 • توانایی تامین مسکن مناسب برای اعضای خانواده
 • تحت پوشش پزشکی و درمانی قرار دادن اعضای خانواده
 • تبدیل اقامت ترکیه به شهروندی

همانطور که می‌دانید برای فرزندان محدودیت سنی ۱۸ سال وجود دارد. به همراه بردن همسر توسط یک مرد متاهل مانند فرزندان زیر ۱۸ سال راحت است.

قانون جدید اقامت ترکیه در ۲۰۲۳

ترکیه هر ساله قوانین جدیدی برای ارائه اقامت در نظر می‌گیرد. طبق قانون جدید اقامت ترکیه در ۲۰۲۳ افراد فقط با اجاره منزل بیش از یک سال نمی‌توانند در ترکیه اقامت داشته باشند. همچنین در صورتی که پدر و مادر شما ملکی در کشور ترکیه خریده باشد، اما شما بالای ۲۵ سال سن داشته باشید، نمی‌توانید با آن‌ها همراه شوید. خرید ملک زیر مبلغ قانونی (۲۰۰‌هزار دلار) نیز منجر به دریافت اقامت ترکیه نمی‌شود.

قانون جدید اقامت ترکیه در ۲۰۲۳
قوانین جدیدی که کشور ترکیه برای اقامت در نظر گرفته است.

در صورتی که مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه انجام دهید، می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. همچنین با مبلغ سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰۰ هزار دلار در بانک‌های ترکیه، امکان اخذ اقامت دائم ترکیه وجود خواهد داشت. همچنین در صورت خریداری ملک بالای ۲۰۰ هزار دلار شما می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید و در صورتی که خانه‌ای با بیش از ۴۰۰ هزار دلار خریداری کرده باشید، امکان دریافت پاسپورت ترکیه نیز وجود دارد و شما در این صورت شهروند ترکیه محسوب می‌شوید.

تفاوت اقامت با ویزا و پاسپورت ترکیه

افرادی که بتوانند پاسپورت ترکیه را بگیرند، به این معنی است که حق شهروندی ترکیه را به دست آورده‌اند. در این صورت مانند همه شهروندان ترکیه‌ای خواهند بود و از همه امکانات مورد نیاز بهره‌مند می‌شوند. با دریافت پاسپورت ترکیه دیگر نیازی به مجوز کار و غیره نخواهید داشت. همین پاسپورت برای زندگی و کار در کشور ترکیه کافی خواهد بود.

ویزای ترکیه نوعی مجوز است که که به شما اجازه می‌دهد بتوانید در خاک ترکیه بمانید. ویزا روی صفحات پاسپورت‌ تان چسبانده می‌شود. البته دقت داشته باشید که هم اکنون نیازی به دریافت ویزای توریستی از سوی ایرانیان وجود ندارد. ایرانیان می‌توانند به مدت ۹۰ روز بدون ویزا در کشور ترکیه حضور داشته باشند اما امکان کار و تحصیل برایشان فراهم نخواهد بود.

تمدید اقامت ترکیه

تمدید اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه به‌صورت موقت و دائم به‌خصوص در میان ایرانیان بسیار رواج یافته است. دلیل آن نیز نزدیکی کشور ترکیه به ایران، نزدیک بودن فرهنگ‌ها، ارزان‌ بودن سفر به ترکیه و غیره می‌باشد.

در انتها برای اخذ اقامت دائم ترکیه، راه میانبر چیست؟

در این بخش در مورد اقامت دائم ترکیه با شما صحبت کردیم. با مطالعه این مقاله حال شما می‌دانید که روش‌های اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان چگونه است. همچنین در مورد به همراه بردن اعضای خانواده، قانون جدید اقامت دائم ترکیه در سال ۲۰۲۳ و شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه نیز مطالبی خواندیم. اگر قصد دریافت اقامت ترکیه را دارید، بهترین میانبر استفاده از تجربیات کارشناسان هرمس اپلای می باشد. هدف ما در هرمس اپلای، کمک به شما برای رفتن به کشور مورد علاقه‌تان است، پس کنار شما هستیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک امکان پذیر است؟
بله به شرطی مبلغ آن بالای 400 هزار دلار باشد.
مدت اقامت در ترکیه با پاسپورت چقدر است؟
مدت اقامت در ترکیه با پاسپورت و بدون ویزا، 90 روز است.
در سال چند بار میتوان به ترکیه سفر کرد ؟
طبق قانون، هر 6 ماه یکبار به مدت 90 روز از کشور ایران می‌توان به کشور ترکیه سفر کرد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

28 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید
اقامت دانشجویی ترکیه شرایط سختی داره؟

خانم میرخانی
پاسخ به  حسین
5 ماه قبل

سلام محسن عزیز وقتتون بخیر
نه باتوجه به این که کشور ترکیه کشور بسیار جذابی برای دانشجویان ایرانی هست و با توجه به این که هزینه‌های زندگی دراین کشور با بالا نیست و امکانات و مزایای زیادی داره یکی از مقصدهای خوب و مقموم به صرفه برای ادامه‌ی تحصیل ایرانیان میباشد.

هومن
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید
اقامت ترکیه چقدر هزینه دارد ؟ میخوام برای اقامت ترکیه خرید ملک استانبول اقدام کنم

خانم میرخانی
پاسخ به  هومن
5 ماه قبل

سلام هومن عزیز وقتتون بخیر
با توجه به این که واحد پول کشور ترکیه لیر هستش هزینه‌های زندگی در ترکیه تقریبا با ایران برابری میکنه و شاید حدود 20 یا 30 درصد از ایران بالاتر باشه و شما با خرید ملک در کشور ترکیه می‌تونید برای گرفتن باسپورت کشور ترکیه وگرفتن اقامت دائم اون هم اقدام کنید.

علی
5 ماه قبل

سلام روزبخیر
اقامت ترکیه چجوریه ؟ اقامت ترکیه برای آذری ها شرایط متفاوتی داره؟

خانم میرخانی
پاسخ به  علی
5 ماه قبل

سلام علی عزیز وقتتون بخیر
معمولا برای اخذ اقامت ترکیه، باید در کشور ترکیه ملک خریداری کنید تا بتونید که اقامت این کشور رو بگیرید، میتونید که ۴۵۰۰۰۰ دلار بدین و درجا اقامت این کشور رو بگیرید، یا یه ملک ارزون‌تری رو خریداری بکنید و چند سال هم در ترکیه اقامت کنید تا بتونید اقامت دائمش رو بگیرید، با اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه هم میتونید کارت اقامت دانشجویی ترکیه رو بدست بیارید اگر توان خرید ملک رو ندارید.

حامد
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر
اقامت ترکیه سایت رسمی داره؟ من میخوام برای اقامت ترکیه با خرید ملک ۲۰۲۲ اقدام کنم، اقامت ترکیه به چه صورت است؟

خانم میرخانی
پاسخ به  حامد
5 ماه قبل

سلام حامد عزیز وقتتون بخیر
با مراجعه به اداره اقامت و مهاجرت ترکیه و خرید ملکی به ارزش ۴۵۰ هزار دلار از املاکی که برای فروش به خارجی‌ها در نظر گرفته شده میتونید اقامت ترکیه رو بدست بیارید.

کادر هرمس اپلای