مهندسی رباتیک در کانادا

مهندسی رباتیک کانادا

رشته رباتیک با طراحی، ساخت، بهره برداری و … ربات ها و سیستم های رباتیک سر و کار دارد و از آن جا که امروزه در کشور کانادا، در بسیاری از بخش های صنایع مختلف که نیاز به دقت و ظرافت بیشتری نیاز است مانند پرچ زدن یا جوشکاری های به خصوص، یا حتی در بخش هایی که انسان ها مورد خطر قرار می گیرند مانند خنثی کردن بمب ها یا حتی از بین بردن زباله های سمی، از ربات ها استفاده می شود.

 تقاضای کشور کانادا برای جذب مهندسان این رشته افزایش داشته است و از این رو بسیاری از افرادی که به مطالعه رشته رباتیک علاقه مند هستند یا به عنوان یک مهندس رباتیک مشغول به کار هستند، تصمیم گرفته اند که به کشور کانادا مهاجرت کنند و از این رو موسسه مهاجرتی هرمس اپلای قصد دارد در این مقالعه، اطلاعات نسبتا جامعی را در مورد مطالعه رشته مهندسی رباتیک در کانادا و بازار کار مهندسی رباتیک در این کشور، به شما ارائه دهد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالعه رشته مهندسی رباتیک در کانادا

امروزه نه تنها مطالعه رشته مهندس رباتیک، بلکه مطالعه هر رشته در کشور کانادا، برای هر دانشجویی که قصد مهاجرت به کانادا دارد جذاب است.

برای اینکه بتوانید در این کشور به مطالعه رشته مهندسی رباتیک بپردازید، کافی است از وب سایت رسمی دانشگاه کانادایی مورد نظرتان، مدارک و شرایط تحصیل در این رشته را جویا شوید و بعد به دنبال کسب مدارک و شرایط مورد نیاز و اخذ پذیرش از آن دانشگاه باشد.

رشته مهندسی رباتیک در آلمان

برخی مدارک و شرایط کلی که عموما برای مطالعه رشته مهندسی رباتیک در هر دانشگاه کانادایی به آن ها نیاز دارید:

سوابق تحصیلی کلی

پاسپورت

نمره تست

بودجه مورد نیاز

توصیه نامه

تسلط کافی به زبان های رسمی این کشور و اثبات آن ها توسط شرکت در یک یا دوتا از آزمون های تافل، آیلتس و …

شما می توانید در بسیاری از استان ها و شهرهای کانادا به مطالعه رشته مهندسی رباتیک در کانادا بپردازید، اما ما در ادامه قصد داریم شما با بهترین دانشگاه های کانادا برای مطالعه مهندسی رباتیک، آشنا کنیم.

بهترین دانشگاه های کانادا برای مطالعه رشته مهندسی رباتیک

دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا، یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا و جز 100 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود که فعالیت خود را از سال 1908 آغاز کرده است و هم اکنون دارای بیش از 36000 دانشجو می باشد. یکی عمده دلایل اینکه، دانشگاه آلبرتا، توانسته به موفقت های بسیاری دست پیدا کند، شیوه های تدریس نوآورانه آن می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این دانشگاه کانادایی، بالاترین آمار اشتغال از بین فارغ التحصیلان خود را دارا می باشد.

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

آزمونحداقل نمره
IELTS (Over all Band)7
TOEFL (Internet)100
TOEFL (Paper)600
PTE Academic68
دانشگاه فنی انتاریو

دانشگاه فنی انتاریو

دانشگاه انتاریو، یک دانشگاه منحصر به فرد با تمرکز ویژه بر روی رشته های مهندسی و صنعتی می باشد که در حال حاضر دارای بیش از 10000 دانشجو است. این دانشگاه اهمیت ویژه ای به حرفه و شغل دانشجویان خود می دهد و از این رو سعی دارد هر دانشجو خود را با استفاده مهارت های کاربردی تعلیم دهد. فعالیت این دانشگاه از سال 2002 آغاز شده است و با این حال که دانشگاه انتاریو دانشگاهی جوان محسوب می شود، توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا به جهانیان معرفی کند.

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

آزمونحداقل نمره
IELTS (Over all Band)6.5
TOEFL (Internet)83
TOEFL (Paper)160
PTE Academic58
موسسه فناوری بریتیش کلمبیا

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا، فعالیت خود را از سال 1964 آغاز کرده است. این موسسه یکی از بزرگترین موسسات بریتیش کلمبیا می باشد که همواره سعی کرده است، چیزی فراتر از درس به دانشجویان خود بیاموزد. در حال حاضر این موسسه دارای بیش از 48000 دانشجو و طیف گسترده ای از برنامه های درسی می باشد. تحصیل در این موسسه، به شما فرصت رهبری و کسب تجربه های بی نظیر برای ورود به حوزه کار رشته رباتیک را اعطا می کند.

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

آزمونحداقل نمره
IELTS (Over all Band)6.5
TOEFL (Internet)86
TOEFL (Paper)160
PTE Academic60
کالج فلمینگ

کالج فلمینگ:

کالج فلمینگ، در قلب انتاریو، به افتخار مهندس و مخترع مشهور کانادایی، آقای سانفورد فلمینگ تاسیس شده است. این کالج با دارا بودن بیش از 5200 دانشجو تمام وقت، بیش از 100 برنامه درسی متفاوت در زمینه های بسیار مختلفی را اراده می دهد. یکی از ویژگی های مهم این دانشکده، فراهم کردن تجربیات عملی در کنار دانش تئوری برای دانشجویان خود می باشد. تحصیل در کالج فلمینگ، برای شما طیف گسترده ای شغل های موجود در کانادا را به ارمغان می آورد.

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

آزمونحداقل نمره
IELTS (Over all Band)6.5
TOEFL (Internet)88
TOEFL (Paper)577
PTE Academic60
دانشگاه

کالج صد ساله هنر و تکنولوژی:

این کالج که در تورنتو قرار دارد، فعالیت خود را از سال 1966 آغاز کرده است. تمامی برنامه های درسی این دانشگاه، از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند و طبق استاندارد های سختگیرانه ای به دانشجویان آموزش داده می شوند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این دانشگاه دارای حداقل 27000 دانشجو می باشد که در چند دهه اخیر، بیش از 90 درصد آن ها از تحصیل در این دانشکده رضایت کامل داشتند. تحصیل در این دانشکده باعث می شود شما مهارت های بی نظیری در حوزه های تخصصی مختلف به دست آورید و امکان دستیابی به فرصت های شغلی بین المللی بسیاری را به دست آورید.

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

آزمونحداقل نمره
IELTS (Over all Band)6
TOEFL (Internet)80
TOEFL (Paper)550
PTE Academic51
کالج هنر و فناوری Conestoga

کالج هنر و فناوری Conestoga:

این کالج، یکی از سریع ترین دانشکده های در حال رشد انتاریو می باشد که یک رهبر آموزشی در حوزه پلی تکنیک به شمار می رود. این دانشکده که از سال 1967 راه اندازی شده است، هم اکنون با 16500 دانشجو که حداقل 3200 تای آن ها دانشجو بین المللی می باشند، طیف گسترده ای از برنامه های درسی را اراده می دهد. دارا بودن آزمایشگاه های مجهز به آخرین فناوری های روز، از جمله شاخصه های اصلی کالج هنر و فناوری Conestoga می باشد. علاوه بر آزمون با کیفیت و بی نظیر، این دانشکده دوره های کارآموزی فوق العاده را برای دانشجویان خود فراهم کرده است تا آن ها با آمادگی کامل به بازار کار ورود پیدا کنند.

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

آزمونحداقل نمره
IELTS (Over all Band)6.5
TOEFL (Internet)88
TOEFL (Paper)160
PTE Academic58

بازار کار رشته مهندسی رباتیک در کانادا

کار

مهندسان رباتیک، در واقع نوعی مهندسان مکانیک متخصص هستند که وظیفه طراحی و نگهداری ربات ها و سیستم های رباتیک بر عهده آن ها است. از این رو اکثر مهندسان رباتیک در کشور کانادا، در صنایع تولیدی مشغول به کار هستند و تنها عده کمی از آن ها در محیط های اداری مشغول به تهیه طرح ها و برنامه های کاربردی می باشند.

بازار کار رشته مهندسی رباتیک در کانادا به طور کلی رونق خوبی دارد و با توجه به اینکه بیش از 50 درصد مهندسان این حوزه سال های ابتدایی شغل خود را پشت سر می گذارند، کشور کانادا همچنان به دنبال جذب مهندسان رباتیک می باشد. با اینکه مهاجرت به کانادا برای افرادی که به رشته رباتیک علاقه بسیاری دارند و خواهان تحصیل یا کار در کشور کانادا به عنوان یکی از متخصصان این رشته می باشند، مزایای بسیاری دارد اما به جرات می توان گفت مهندسان رباتیکی که دارای خلاقیت هستند و همچنین به پیشرفت و افزایش دانش خود در این حوزه علاقه پایان ناپذیری دارند، می توانند بیشترین درآمد را کسب کنند و جز موفق ترین مهندسان رباتیک کشور کانادا قرار بگیرند.

طبق پرس و پاسخ هایی که از تعداد کثیری از مهندسان رباتیک کانادا در سال 2021 انجام شده است، نرخ رضایت شغلی این گروه شغلی در کشور کانادا، از بین 0 تا 5، 2/3 تعیین شده است و این موضوع بدین معنی است که مهندسان رباتیک کانادا از شرایط شغلی خود در این کشور راضی هستند.

مدارک مورد نیاز برای کار به عنوان یک مهندس رباتیک در کانادا:

برای اینکه بتوانید به عنوان یک مهندس رباتیک در کشور کانادا مشغول به کار شوید، لازم است که حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته رباتیک داشته باشید، اما توجه داشته باشید که برخی کارفرمایان کانادایی، برای استخدام مهندس رباتیک دنبال مهندسانی در این حوزه هستند که حتما مدرک دکترا را داشته باشند.

با این حال، شما می توانید با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، مهندسی نرم افزار یا حتی مهندسی برق و همچنین شرکت در دوره های معتبر و به خصوصی به عنوان یک مهندس رباتیک در کشور کانادا مشغول به کار شوید.

مهارت هایی که یک مهندس رباتیک در آلمان لازم است داشته باشد

مهارت هایی که یک مهندس رباتیک در کانادا لازم است داشته باشد

 • خلاقیت
 • درک گسترده ای از سیستم های طراحی و ساخت خودکار
 • توانایی توجه زیاد به جزئیات
 • تفکر تحلیلی و انتقادی
 • توانایی حل مسئله
 • مهارت های ارتباطی
 • کار گروهی

مهارت هایی که اکثر مهندسان رباتیک شاغل در کانادا، از آن ها برخودار هستند

 • رباتیک
 • Plc یا همان Programmable Logic Controllers و اتوماسیون
 • توسعه نرم افزار
 • طراحی مهندسی
 • زبان برنامه نویسی c++

ساعات کاری مهندسان رباتیک در کانادا

عموما اکثر مهندسان رباتیک که در این کشور فعالیت می کنند، ساعات کاریشان مطابق با ساعات کاری دیگران افراد شاغل در کانادا است اما گاهی ممکن است که با توجه به خواست کارفرما، یک مهندس رباتیک در کانادا ساعت های طولانی را به کار بپردازد و یا در شیفت های متفاوتی برای انجام پروژه حاضر شود.

میزان درآمد مهندسان رباتیک در کانادا

مهندسان رباتیک در کشور کانادا، مسئولیت های متفاوتی را به عهده دارند که ما در اینجا تنها برخی از آن ها را به اطلاع شما می رسانیم.

 • انجام تحقیق و بروز رسانی اطلاعات (از آنجا که رشته مهندسی رباتیک در کشور کانادا دائم در حال توسعه و پیشرفت است این کار اصلی ترین و مهم ترین وظیفه هر مهندس رباتیک در این کشور است)
 • نظارت بر پروژه و سایر تکنسین های موجود
 • پیکر بندی و عیب یابی ربات ها و سیستم های رباتیک
 • تخمین و پیش بینی هزینه های مربوط به ساخت ربات
 • استفاده از دانش مهندسی برای طراحی فرآیند های مورد نیاز

درآمد یک مهندس رباتیک در آلمان

به طور متوسط، درآمد یک مهندس رباتیک در کشور کانادا بین 51000 دلار تا 98000 دلار می باشد.

میانگین درآمد مهندسان رباتیک در کشور کانادا71000 دلار

میانگین میزان درآمد مهندسان رباتیک در کانادا با توجه به مهارت هایی که دارند

مهارت هامیانگین میزان درآمد تقریبی
رباتیک78000 دلار
Programmable Logic Controllers و اتوماسیون73000 دلار
توسعه نرم افزار82400 دلار
طراحی مهندسی57500 دلار
زبان برنامه نویسی c++67600 دلار

اگر به عنوان دانشجو این رشته یا به عنوان یک مهندس رباتیک قصد مهاجرت به کانادا را دارید، با تکمیل فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی می توانید، با توجه به شرایط و مدارکی که دارید، از مشاوره، مشاوران حرفه ای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای بهره مند شوید.

میانگین درآمد مهندسان رباتیک در کشور کانادا با توجه به میزان سال های تجربه ای که دارند

میزان سال های تجربهمیانگین میزان درآمد تقریبی
کمتر از 1 سال69000 دلار
1 تا 4 سال72000 دلار
5 تا 9 سال77000 دلار
10 تا 19 سال73000 دلار

برخی مکان های کانادا که مهندسان رباتیک می توانند، درآمد بیشتری کسب کنند

 • تورنتو، انتاریو (5 درصد بیشتر از میانگین کلی)
 • ونکوور، بریتیش کلمبیا (2 درصد بیشتر از میانگین کلی)

امیدوارم که با این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در رابطه با رشته مهندسی رباتیک در کانادا را به شما انتقال داده باشیم.

بنر

2 پاسخ

 1. من به رباتیک و خصوصا هوش مصنوعی به شدت علاقه مندم و هم اکنون هم در یک تیم رباتیک مشغول به فعالیت و برنامه نویسی ماشین های رباتیک هستم. چطور می تونم برای اخذ اقامت در کانادا و ادامه فعالیت در این کشور اقدام کنم.

  1. برای ادامه تحصیل میتونید اقدام کنید . همچنین اگر بالای 3 سال سابقه کاری با بیمه دارین در رابطه با رشته تحصیلیتون میتونید کاری هم اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *