تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

تصور تحصیل پزشکی در روسیه با توجه به زیرساخت‌های آموزشی غنی و رتبه‌های بالایی که دانشگاه‌های آن در سطح جهانی دارند، ایده‌آل است. دانشگاه‌های پزشکی روسیه اغلب در لیست 100 دانشگاه برتر جهان حضور دارند و اعتبارشان توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و دیگر ارگان‌های مهم، مورد تایید واقع شده است. غیر از پزشکی، تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیز برای علاقه‌مندان به این رشته ایده‌آل است و طی مدت زمان 5 سال به تمام می‌شود. فراهم کردن شرایط تحصیل پزشکی در روسیه یکی از رویاهایی است که موسسه مهاجرتی هِرمس اپلای شما را در رسیدن به آن همراهی می‌کند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه فرصتی است مناسب برای افرادی که تمایل دارند با کمترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری از بهترین دانشگاه‌های پزشکی اخذ نمایند. شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه از مواردی است که در ادامه درباره آن توضیحاتی داده‌ایم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکان پذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی را دارند، کشور روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها می تواند تلقی شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارند، اگر مدرک زبان داشته باشید دیگر نیازی به شرکت در کلاس های آموزش زبان در روسیه نخواهید داشت. همچنین برای ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه نیازی به آزمون ورودی ندارید بلکه نمره دیپلمتان باید بالا باشد. شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی تحصیل کنید.

روند ویزای تحصیلی روسیه

روند ویزای تحصیلی روسیه با توجه به شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به این کشور بسیار سریع و مطمئن است و موکل با کمترین میزان هزینه می توانند موفق به کسب ویزای تحصیل روسیه شوند. شخص پس از دریافت ویزا می تواند از شرایط اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شود و افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند اقدام از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی(یا مهندسی) روسیه می تواند بهترین گزینه باشد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

بسیاری از افرادی که خواهان تحصیل رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی یا دیگر رشته های پیرا پزشکی در کشوری خارجی هستند، اغلب کشور روسیه را به عنوان یکی از کاندیداهای مناسب در نظر می‌گیرند؛ چراکه سیستم آموزش پزشکی در این کشور طوری طراحی شده که دانشجویان را با پایه ای قوی هم در تئوری ها و هم در مهارت های عملی آموش دهد.

توصیه ی ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، “فرم مشاوره مهاجرت” را به صورت کامل تکمیل و ارسال نمایید تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین ارشد موسسه مهاجرتی هِرمس اپلای در این زمینه راهنمایی و مشاوره دقیق تری انجام پذیرد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی علاقمندان به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می دانند چرا که سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها در دانشگاه های روسیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا حائز اهمیت است.

و حال چرا کشور روسیه به عنوان گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟ همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه، عدم نیاز به ارائه ی مدرک زبان و سهولت اخذ ویزا از سفارت روسیه در ایران و هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه است.

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید مصاحبه انجام دهند. افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند، باید یک دوره ی ۷ تا ۱۰ ماهه قبل از شروع کورس تحصیلی زبان بگذرانند و وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

در مورد هزینه ها باید این نکته را یادآور شد که هزینه ی زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه چیزی در حدود 1,052 دلار می باشد. از مزایای تحصیل و زندگی در روسیه می توان به پایین بودن هزینه های خوابگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های هم سطح در سرتاسر دنیا اشاره کرد. هزینه ی تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به صورت میانگین، هزینه ی تحصیل سالانه بین 4 تا ۱۲ هزار دلار می باشد؛ که البته این هزینه سالانه پرداخت می شود. این نکته را باید خاطر نشان کرد که روسیه در حال حاضر از لحاظ نظام آموزشی جزء یکی از چند کشور مطرح جهان به حساب می آید و مدرک تحصیلی این کشور نیز برای دانشجو اعتبار جهانی دارد.

تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو و اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است؛ ضمن اینکه امکان استفاده از امکانات عالی در رابطه با خوابگاه های نیمه رایگان نیز در این کشور وجود دارد. فرد متقاضی می تواند جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل نماید.

نکته مهم در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی روسیه معدل دانشجو تعیین کننده و ملاک عمل نیست و پذیرش در این دانشگاه ها کنکور ندارد. دوره ی پزشکی ۶ سال و دوره ی دندانپزشکی ۵ سال می باشد؛ که فرد متقاضی می بایست ابتدا یک دوره ی ۶ تا ۹ ماهه را در کالج بگذراند و سپس وارد دانشکده ی پزشکی شود. اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه سه ماه در سال (مهر، آبان و آذر) صورت می گیرد.

تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو

نظام آموزشی عالی روسیه و مدت دوره ی آموزش عالی پزشکی روسیه

طول دوره دوره های آموزشی مختلف مدیکال:

 • پزشکی عمومی ۶ سال
 • پزشکی ورزشی ۶ سال
 • متخصص کودکان ۶ سال
 • دندان پزشکی ۵ سال
 • داروسازی ۵ سال
 • روان شناسی بالینی ۵ سال

کارشناسی ارشد پزشکی :

 • کارورزی/ دوره ی انترنی ۱ سال
 • رزیدنتی بالینی ۲ تا ۵ سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
 • دکترا ۳ سال

نکته: یکسال تحصیلی در دانشگاه روسیه ۱۰ ماه طول می کشد ( ۱ سپتامبر- ۳۰ ژوئن ) و سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. لیست دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه در پست مجزایی در سایت موسسه مهاجرتی هِرمس اپلای منتشر خواهیم کرد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه از جهت هزینه مناسب تحصیل، شرایط بسیار مطلوب ویزا و سفارت، رتبه ی بسیار بالای داشنگاه های روسیه می تواند گزینه ی خوبی باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • اصل پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام
مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مهاجرت به روسیه

ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا به طور مفصل به بررسی تمامی مباحث مربوط به مهاجرت به روسیه بپردازیم.

سخن پایانی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه این فرصت را برای دانشجو فراهم می‌آورد تا با بهره‌گیری از امکانات رفاهی بتواند مدرکی معتبر و هم‌سطح با مدرک دانشگاه‌های مطرح جهان را کسب کند. هدف ما در گروه هرمس اپلای از آشنا کردن مخاطبان با شرایط تحصیل پزشکی در روسیه اطلاع‌رسانی و کمک به عزیزان علاقه‌مند به تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه‌های روسیه است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا دانشگاه های روسیه نیاز به ارائه ی مدرک زبان دارند؟
دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارند، اگر مدرک زبان داشته باشید دیگر نیازی به شرکت در کلاس های آموزش زبان در روسیه نخواهید داشت.
زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چیست؟
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست.
مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه چیست؟
مدرک دیپلم ریز نمرات دیپلم اصل پاسپورت کپی شناسنامه تکمیل فرم مخصوص ثبت نام
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای