بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی روسیه

موسسه مهاجرتی هِرمس اپلای مشاور و متخصص در امور اخذ پذیرش دانشجویی و کسب بورس از دانشگاه های معتبر جهان. توضیح کوتاهی که خدمت شما ارائه شد شرحی کوتاه بر فعالیت های موسسه مهاجرتی هِرمس اپلای بود در ادامه ضمن تشریح معرفی  مهمترین بورسیه های تحصیلی روسیه به برخی از سوالات دوستان در خصوص بورسیه تحصیلی روسیه در مقاله زیر پاسخ میدیم. امیدوارم در راه کسب پذیرش تحصیلی و اطلاع رسانی بورسیه تحصیلی روسیه با نظرات خود همراه ما باشید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله میخوانید

درباره بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان خارجی چه می دانید؟

تحصیل در روسیه ، کشوری که مهد ادبیات معاصر و تغییرات سیاسی دو قرن اخیر بوده، همواره برای بسیاری جذاب است. البته سطح تحصیلات عالی در این کشور به حد کافی مناسب است تا بتواند گزینه بسیاری خوبی برای هر علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور باشد. طی چند سال اخیر تحصیلات عالی در کشور روسیه تغییرات شگرفی را پشت سر گذاشته است.

روسیه بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ نزدیک به ۶/۷ میلیارد دلار صرف بازسازی و تجهیز تسهیلات آموزشی، دانشگاه‌های خود و تربیت مدرس کرده است. علاوه بر آن، روسیه سرمایه‌گذاری مناسبی در بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی داشته است. بنابراین اگر به دنبال کسب اطلاعاتی درباره بورسیه تحصیلی روسیه هستید با این مقاله همراه شوید.

فرصت های تحصیل در روسیه

چندین بورسیه تحصیلی دولتی برای دانشجویان خارجی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر روسیه وجود دارد که علاوه بر شهریه دانشگاهی، هزینه مسکن و بیمه درمانی را هم پوشش می‌دهد. در حال حاضر 1500 روبل روسیه در ماه برای دانشجویان بورسیه شده واریز میشود.

از مزایای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه میتوان به مواردی همچون :

  • شهریه دانشگاهی رایگان

  • خوابگاه رایگان و تحصیل

  • بیمه درمانی رایگان 

  • هزینه دوره آموزشی زبان زابگان 

البته همان‌طور که بیان شد بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان خارجی در دسترس است تا حداقل از پرداخت شهریه دانشگاهی معاف شد.

به علاوه دانشجویان اجازه دارند تا به صورت پاره‌ وقت در این کشور کار کنند. البته به اجازه کار نیاز خواهند داشت، اما حتی اخذ اجازه کار هم برای همه دانشجویان ضروری نیست. همچنین قبل از ورود به این کشور بیمه درمانی هم باید خریداری شود.

فرصت های تحصیل در روسیه

مهم ترین بورسیه تحصیلی روسیه

این کشور ۲۴ دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاهی QS در سال ۲۰۱۶ دارد. نام ۱۰ دانشگاه این کشور هم در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می‌خورد. بورسیه تحصیلی روسیه به سه نوع کلی تقسیم می‌شود: بورسیه‌های دولتی، بورسیه‌های غیردولتی و بورسیه‌های دانشگاهی.

بورسیه‌های دولتی روسیه برای دانشجویان خارجی

بورسیه‌های دولت فدرال روسیه: تعداد زیادی بورسیه ایالتی هر سال برای دانشجویان خارجی در کشور روسیه وجود دارد که دانشجویان را از پرداخت شهریه دانشگاهی و هزینه مسکن معاف می‌کند و ماهیانه هم مبلغ 150 روبل  به دانشجو بابت هزینه نگهداری از مسکن پرداخت می‌شود.

بورسیه‌های غیردولتی روسیه برای دانشجویان خارجی

مدرسه مطالعات روسیه و آسیا (SRAS): این مدرسه یا موسسه، بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در روسیه و کشورهای استقلال یافته از شوروی سابق ارائه می‌دهد که در لینک ارائه شده می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. برخی از این بورسیه‌ها انحصارا برای دانشجویان کشور آمریکا در نظر گرفته شده است.

بورسیه پژوهشی شرکت نفت و گاز بریتانیا در روسیه: بورسیه تحصیلی به مبلغ ماهانه ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ روبل به دانشجویان خارجی محصل در رشته‌های مربوط به انرژی و اقتصاد در یکی از دانشگاه‌های کشور روسیه توسط شعبه روسی شرکت نفت و گاز بریتانیا (BP) اعطا می شود. این مبلغ از گرنت اساتید دانشگاه‌های روسی پرداخت خواهد شد و دانشجویان باید نمره‌های بالا داشته باشند و همچنین در آینده هم همین مسیر فعلی را به عنوان شغل دنبال کنند.

بورسیه‌های غیردولتی روسیه برای دانشجویان خارجی

بورسیه‌های دانشگاهی کشور روسیه برای دانشجویان خارجی

اغلب بورسیه تحصیلی روسیه که توسط دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود، تنها برای مقطع تحصیلات تکمیلی در دسترس است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی‌تکنیک سن پترزبورگ

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی‌تکنیک سن پترزبورگ: فرصت‌های بورسیه تحصیلی این دانشگاه تنها برای رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود در نظر گرفته شده است. این بورسیه شهریه و هزینه اقامت در خوابگاه دانشجویی برای یک ترم یک دانشجوی خارجی را پوشش می‌دهد.

دانشگاه های روسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه دولتی تومسک

بورسیه تحصیلی دانشگاه دولتی تومسک: بورسیه‌های متنوعی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. این بورسیه هم برای رشته‌های تدریسی به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی است و هزینه سفر، اقامت و شهریه دانشگاهی دانشجویان خارجی را تقبل می‌کند.

دانشگاه دولتی اقتصاد و خدمات ولدیوستوک (VSUES)

دانشگاه دولتی اقتصاد و خدمات ولدیوستوک (VSUES): چهار بورسیه تحصیلی این دانشگاه به صورت ماهیانه به دانشجویان برتر خارجی تعلق می‌گیرد.

دانشگاه دولتی اقتصاد و خدمات ولدیوستوک

دانشگاه فدرال اورال (UrFU)

دانشگاه فدرال اورال (UrFU): بورسیه تحصیلی «طلایی» این دانشگاه برای مقاطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و سالانه ۶۵ بورسیه به دانشجویان جدید خارجی اعطا می‌کند که به موجب آن دانشجویان برنده شده از پرداخت شهریه دانشگاهی به مدت دو سال معاف می‌شود. رشته‌های تحصیلی انتخاب شده برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید به زبان انگلیسی تدریس شوند. بورسیه تحصیلی «نقره‌ای» این دانشگاه هم سالانه ۵۰ بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌کند که در آن هزینه یک سال شهریه دانشگاه این دانشجویان تقبل می شود.

دانشگاه بین المللی المپیک روسیه

دانشگاه بین المللی المپیک روسیه: این بورسیه تحصیلی توسط بنیاد ولادیمیر پوتین بنا شده است. به موجب این بورسیه، سالانه ۲۰ دانشجوی خارجی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت ورزشی را انتخاب می‌کنند؛ علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه دانشگاهی و خوابگاه دانشجویی، ماهانه مبلغی را هم برای هزینه‌های زندگی دریافت خواهند کرد. علاوه بر دانشگاه‌های ذکر شده دانشگاه‌های بسیار دیگری هم در این کشور بورسیه تحصیلی ویژه خود را به دانشجویان خارجی اعلا می‌کنند. شما تنها کافی است رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در قسمت بورسیه‌های تحصیلی آن دانشگاه جستجو کنید. در هر صورت تعداد بورسیه تحصیلی روسیه قابل توجه و در دسترس دانشجویان خارجی است.

درصورتی که تمایل به تحصیل در روسیه یا دیگر کشورها را دارید پیشنهاد می کنیم از برنامه مشاوره مهاجرت رایگان ما استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل ما می توانیم در راه کسب پذیرش تحصیلی در کنارتان باشیم و ارائه خدمت کنیم. موسسه مهاجرتی هِرمس اپلای با بهره گیری از پرسنل متخصص خود می تواند رویای تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان را برای شما محقق کند.

همین الان رایگان ارزیابی شو !

فرم ارزیابی رایگان
سوالات خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *