اعزام دانشجو

اعزام دانشجو

اعزام دانشجو به دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی، راهی عالی برای تحصیل در محیط‌های آموزشی بین‌المللی و تجربه مهاجرت تحصیلی موفقیت‌آمیز را فراهم می‌کند. موسسه اعزام دانشجو با وجود تنوعی که در این حوزه وجود دارد، اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند در طول فرایند اخذ ویزای تحصیلی و اپلای از دانشگاه‌های خارجی کمک مناسبی باشد. اعزام دانشجو به خارج از کشور، در تمام کشورها در راستای پرورش نیروی متخصص در بسترهای مختلف و سطوح گوناگون راهکاری است که دولت‌ها از آن استفاده می‌کنند. بدون شک، در هر فرهنگ و کشوری، آموزش، تحصیل و کسب علم و دانش از جایگاه والایی برخوردار است.

در این میان، برخی کشورهای پیشرفته با فراهم کردن امکانات و شرایط مساعدتر جهت تحصیل و یا ادامه تحصیل در سطوح عالی دانشگاه، علاوه بر اینکه بسترهای آموزشی پیشرفته‌ای را به وجود می‌آوردند و برای به‌کارگیری نیروهای فارغ‌التحصیل برنامه‌ریزی می‎کردند، همواره از سوی دانش‌پژوهان و دانشجویان کشورهای کمتر توسعه‌یافته به‌عنوان مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل و یا بستر مناسبی برای گذراندن دوره‌های تخصصی و کسب مدارج عالی دانشگاهی مورد توجه قرار می‌گرفتند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اعزام دانشجو به اروپا

اپلای به بهترین دانشگاه‌ها که فرصتی ایده‌آل برای دانشجویان ایرانی جهت دریافت آموزشی باکیفیت فراهم می‌آورد، یکی از مراحل مهم در مسیر اعزام دانشجو به خارج از کشور است. وجود یک موسسه مطمئن برای اعزام دانشجو به دانشگاه‌های سطح اول جهان، جدا از اینکه مزیت‌های تحصیلی فراوانی را برای دانشجو به وجود میاورد، آینده او را با آموزش باکیفیت و ایجاد فرصت برای داشتن شغل بهتر و مهاجرت تحصیلی، تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ اما اپلای به دانشگاه‌های برتر اروپا و آمریکا نیازمند تلاش، آمادگی و پیگیری دقیق از سوی خود دانشجویان است، البته به این موارد باید تسلط به زبان انگلیسی و داشتن معدل بالا از دانشگاهی معتبر را اضافه کرد.

گروه هرمس اپلای در راستای کمک و معرفی موقعیت‌های آموزشی و تحصیلی، گروهی از کارشناسان دوره دیده و تحصیل کرده در کشورهای مختلف را برای کمک به علاقه‌ مندان به تحصیل در سایر کشورها گرد هم آورده است و از این طریق، اقدام به اعزام دانشجو و کسب پذیرش از دانشگاه‌ های معتبر می‌کند.

قابل ذکر است که مشاوره‌های تخصصی برای اعزام دانشجو به کشورهای مختلف به صورت رایگان انجام می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید در فرم مشاوره مهاجرت، مشخصات خود را درج کنید تا در ابتدا کارشناسان ما به صورت تلفنی در خدمت شما باشند.

 

خدمات اعزام دانشجو

مشاوره تحصیلی

مشاوره‌های تحصیلی در گروه هرمس اپلای رایگان بوده و مشاورین این مؤسسه دارای تحصیلات و تجربه زندگی در خارج از کشور هستند؛ به همین دلیل، آگاهی کاملی از زندگی خارج از کشور دارند و می‌توانند شما را به درستی هدایت کنند.

اخذ پذیرش

پذیرش تحصیلی و انتخاب مؤسسه آموزشی مناسب بر اساس رشته مورد نظر و معدل پیشین متقاضی انجام می‌شود و مشاورین گروه هرمس اپلای متقاضیان را در مراحل نوشتن رزومه، بیانیه شخصی (personal statement) و سایر مدارک مورد نیاز یاری می‌کنند. مدت زمان دریافت پذیرش تحصیلی با توجه به شرایط متقاضی، کشور مقصد و دانشگاه متفاوت خواهد بود.

هماهنگی اسکان

پس از دریافت روادید تحصیلی، مجموعه هرمس بر اساس درخواست دانشجو برای تعیین نوع اسکان، هماهنگی‌های لازم را با مراکز آموزشی مورد نظر انجام می‌دهد و پیش از سفر اطلاعات محل اقامت در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

امور مربوط به ویزا

گروه هرمس اپلای با بهره‌ گیری از سوابق پرونده‌های موفق در خصوص اعزام دانشجو راهنمای شما است تا در ارائه مدارک لازم به سفارتخانه کشور مورد نظر موفق عمل کنید.

خدمات

استقبال در فرودگاه

پس از دریافت روادید تحصیلی، مؤسسه هرمس اپلای می‌تواند با در اختیار گذاشتن اطلاعات پرواز متقاضی با مؤسسه آموزشی مورد نظر، هماهنگی‌های لازم را برای استقبال در فرودگاه به عمل آورد، به این صورت که نماینده کالج در فرودگاه با در دست داشتن اطلاعات متقاضی، او را تا محل اسکان همراهی خواهد کرد.

مزایای تحصیل در خارج از کشور

اعزام دانشجو به کشورهای اروپایی و آمریکایی برای تحصیل در دانشگاه‌های مطرح جهان مثل هاروارد، آکسفورد، دانشگاه تورنتو یا هایدلبرگ می‌تواند آینده تحصیلی این دانشجو را به‌طور کلی تغییر دهد. در ادامه به بررسی مزایای تحصیل در خارج از کشور می‌پردازیم.

ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه

اگر قصد دارید در زندگی شخصی و آینده کاری خود تحول ایجاد کنید، باید در رشته مورد علاقه خود و به صورت هدفمند ادامه تحصیل دهید. استفاده از فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه‎های معتبر، علاوه بر تنوع رشته مزیت‎های دیگری نیز دارند که می‌توانند برای شما جالب باشند و تا حد زیادی موفقیت شما را تضمین کنند.

ارتقای مهارت های زبان دوم

جذابیت آموزش دیدن در کشوری دیگر، فرصتی برای ارتقای مهارت‌های زبانی فراهم می‌کند. در سرتاسر جهان تعداد زیادی از دوره‌های تحصیلی به ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، البته تسلط به زبان انگلیسی کاربردهای زیادی در موقعیت‌های مختلف دارد. با تمام این اوصاف، تسلط به هر زبانی به غیر از زبان مادری نوعی ثروت محسوب می‌شود.

مزایای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در دانشگاه های برجسته

معمولاً تحصیل در کشورها و دانشگاه‌هایی که قطب علمی و تخصصی رشته‌هایی از جمله علوم فنی و هنر هستند، مقصد نهایی تعداد زیادی از علاقه‌ مندان به کسب علم و دانش محسوب می‌شوند؛ چراکه شیوه‌های تدریس، حضور اساتید برجسته و همچنین کارنامه علمی این دانشگاه‌ها خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تحصیل در این محیط‌ها فرصت و مزیت گران‌ بهایی است.

فرصت‌ های کاری و مهاجرتی

یکی دیگر از مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور، فرصت‌های کاری و مهاجرتی هستند که برای اکثریت علاقه‌ مندان به تحصیل در خارج از کشور اهمیت زیادی دارند. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی می‌تواند فرصت‌های کاری بین‌ المللی و به طبع، مهاجرتی را برای شما تسهیل کند.

هزینه اعزام دانشجو

هزینه لازم برای تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است. هر فرد باید با توجه به بودجه خود کشور مناسبی را برای تحصیل انتخاب کند. در آلمان از افرادی که خواهان تحصیل به زبان آلمانی هستند، هزینه‌ای به عنوان شهریه دریافت نمی‌شود. دانشجویان خارجی با دریافت بورسیه استانی ایتالیا می‌توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

به طور کلی، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و استرالیا بالاتر از هزینه تحصیل دانشگاه‌های کشورهای اروپایی است. در انگلستان دانشجویان برای تحصیل باید هر سال حدود 10 تا 32 هزار پوند (کارشناسی یا ارشد) شهریه پرداخت کنند. هزینه لازم برای اعزام دانشجو جهت تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه نیز بین 5 هزار یورو تا 30 هزار یورو در هر سال است. برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور سوئد، افراد باید هر سال حدود 7500 الی 13000 یورو هزینه پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا برای دانشجویان بین‌ المللی در هر سال بین 15 هزار دلار کانادا تا 70 هزار دلار کانادا است. در نظر داشته باشید که دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا، به طور میانگین باید هر سال حدود 32 هزار دلار استرالیا هزینه بپردازند.

هزینه اعزام دانشجو

شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور

گذراندن فرایند اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در خارج از کشور بین شش ماه تا یک سال طول می‌کشد. افرادی که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند، باید در ابتدا دانشگاه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند. اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی به حساب می‌آید. اکثر افراد خواهان تحصیل به زبان انگلیسی هستند؛ از این رو، کشورهای انگلیسی‌زبان مانند کانادا، انگلستان، استرالیا و آمریکا در میان متقاضیان تحصیل در خارج محبوبیت زیادی دارند.

داشتن مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور الزامی است. افرادی که خواهان دریافت بورسیه هستند، باید در هنگام ثبت درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر این موضوع را ذکر کنند. شایان ذکر است که دانشجویان خارجی باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی حین تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را داشته باشند. در واقع، اداره مهاجرت به افرادی که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زندگی خود را ندارند، ویزای تحصیلی اعطا نمی‌کند.

در برخی از مواقع، افرادی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی هستند، باید در آزمون ورودی شرکت کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که آزمون ورودی اغلب اوقات برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی برگزار می‌شود.

مراحل اعزام دانشجو به خارج

گام ابتدایی برای اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل در خارج از کشور، ارسال درخواست اخذ پذیرش است. بسیاری از دانشگاه‌ها پیش از اعطای پذیرش به دانشجویان با آن‌ها مصاحبه می‌کنند. موفقیت در این مصاحبه برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر ضروری محسوب می‌شود. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، افراد باید مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی را جمع‌آوری کنند.

از میان مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی می‌توان به مدرک زبان اشاره کرد. معمولاً مدت زمان لازم برای یادگیری یک زبان جهت اخذ مدرک حدود چهار ماه است. برای دریافت راهنمایی در زمینه شرایط  اعزام دانشجو می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. گواهی تمکن مالی نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی است. این گواهی باید گردش حساب فرد را طی سه ماه گذشته نشان دهد.

برای دریافت ویزای تحصیلی اکثر کشورها، داشتن گواهی سلامت جسمانی نیز الزامی به حساب می‌آید. در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای تحصیلی افراد باید نامه پذیرش را نیز به همراه داشته باشند. افرادی که می‌خواهند برای همسر یا فرزندان خود نیز ویزای همراه بگیرند، باید در هنگام نگارش تقاضانامه برای اخذ ویزای دانشجویی این موضوع را ذکر کنند. پس از جمع‌آوری مدارک نوبت به ارسال آن به سفارت کشور مورد نظر می‌رسد. مأمورین سفارت مدارک را بررسی می‌کنند و در صورتی که اشکالی در این خصوص وجود نداشته باشد، ویزای فرد صادر می‌شود.

مسیرهای اصلی اعزام دانشجو به خارج

به طور کلی، اکثر افرادی که خواهان اخذ پذیرش برای تحصیل در خارج از کشور هستند، از یک مؤسسه مهاجرتی معتبر مانند هرمس اپلای کمک می‌گیرند. مشاوران مؤسسات مهاجرتی می‌توانند با توجه به شرایط هر یک از متقاضیان مقصد ایده‌آلی را برای آن‌ها پیدا کنند. این مؤسسات می‌توانند در نگارش تقاضانامه نیز به افراد کمک کنند. در نظر داشته باشید که احتمال رد شدن درخواست اخذ پذیرش در صورت عدم دریافت راهنمایی از مؤسسات مهاجرتی بیشتر است.

این در حالی است که برخی از افراد می‌خواهند بدون دریافت راهنمایی از سمت یک مؤسسه مهاجرتی برای تحصیل در خارج از کشور پذیرش اخذ کنند. انجام فرایند اخذ پذیرش برای تحصیل در خارج از کشور بدون دریافت راهنمایی از سمت یک مؤسسه مهاجرتی دشوارتر بوده و با پیچیدگی‌های خاص خود همراه است. همچنین زمانی که این فرایند به تنهایی توسط خود فرد انجام شود، بیشتر از زمانی طول می‎کشد که متقاضی از خدمات مؤسسات معتبر مهاجرتی استفاده می‎کند.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی و دریافت آن یکی از روش های مهاجرت می باشد. این نوع ویزا همانگونه که از اسم آن مشخص است به افرادی تعلق می گیرد که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند.

سخن آخر

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارج باید در ابتدا کشور متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که هزینه لازم برای اعزام دانشجو به خارج برای کشورهای مختلف، متفاوت است. پس از اخذ نامه پذیرش می‌توان برای دریافت ویزای دانشجویی یک درخواست رسمی به ثبت رساند. اکثر متقاضیان تحصیل در خارج خواهان تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی‌زبان مانند کانادا، انگلستان، استرالیا و آمریکا هستند. برای دریافت راهنمایی در زمینه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه اعزام دانشجو هرمس اپلای تماس بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چه کشورهایی در میان متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور محبوبیت زیادی دارند؟
به طور کلی، کشورهای انگلیسی‌زبان مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و آمریکا در میان متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی محبوبیت زیادی دارند. از میان سایر کشورهای محبوب برای تحصیل می‌توان به آلمان و ایتالیا نیز اشاره کرد.
گذراندن فرایند اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور چقدر طول می‌کشد؟
افراد برای طی کردن تمامی مراحل اخذ ویزای دانشجویی به شش ماه تا یک سال زمان نیاز دارند. شایان ذکر است که دریافت نامه پذیرش از یک دانشگاه گام ابتدایی برای اخذ ویزای دانشجویی محسوب می‌شود.
آیا برای تحصیل در خارج از کشور باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های مختلف شرکت کرد؟
در برخی از مواقع، متقاضیان تحصیل در خارج از کشور باید در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند. شایان ذکر است که این آزمون‌ها در اکثر اوقات برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی برگزار می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای