همه چیز در مورد اعزام نیروی کار ۲۰۲۳

همه چیز در مورد اعزام نیروی کار 2023

اعزام نیروی کار به کشورهایی مثل کانادا، آلمان، امارات و دیگر کشورهای مهاجرپذیر، موضوعی است که در این مقاله به صورت کامل به آن میپردازیم. اعزام نیروی کار به کانادا برای کسانی که مهارت ویژه‌ای ندارند، معمولاً از طریق جاب آفر است، اما امکان اعزام نیروی کار به کانادا برای نیروهای متخصص بدون دریافت جاب آفر نیز وجود دارد. اعزام نیروی کار، نیاز به این دارد که از قبل درباره شرایط کار و اخذ انواع ویزای کشور مقصد اطلاعاتی داشت و درباره آن‌ها تحقیق کرد. مهم است بدانید که در کدام حوزه و در چه کشوری تمایل به اعزام نیروی کار به خارج وجود دارد. همچنین مهم است که درباره شرایط همراهی فرزندان و همسر خود هم اطلاعاتی کسب کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای کار شینگن

مهاجرت کاری و فعالیت در یک موقعیت شغلی در منطقه اتحادیه اروپا به این معنا است که یک قرارداد بلند مدت یا حداقل یکساله بسته می‌شود تا بتوان در کشورهای مختلفی مانند: آلمان، لهستان، فرانسه و جمهوری چک زندگی کرد. بنابراین مهم است که متقاضی کار در اروپا، شرایط زندگی و مهاجرت طولانی مدت را در نظر گیرد و نسبت به آن برای موقعیت‌های رخ داده، آمادگی داشته باشد. افراد ایرانی یا بین‌المللی که در حوزه اروپا زندگی نمی‌کنند، برای اینکه بتوانند در بازار اروپا فعالیت کاری داشته باشند، باید به اخذ مجوز ورود به کشورهای اروپایی فکر کنند. در صورتی که فرد متقاضی، تمایل داشته باشد که در کشور‌های حوزه شینگن مهاجرت کند، نیاز است که قوانین کار در این حوزه را بداند و با توجه به آن درخواست خود را صادر کند.

در حقیقت برای اینکه اعزام نیروی کار به حوزه شینگن انجام شود، نیاز است که از قبل برای ویزای کار شینگن اقدام کرد. برای این کار کافی است که از دعوتنامه کاری یا از طریق جاب آفر شرکت‌های اروپایی اقدام کرد.

نکته مهمی ‌که باید بدانید این است که ویزای شینگن، تنها برای موضوع مورد نظر صادر می‌شوند و نمی‌توان با هر ویزایی برای کار در اروپا اقدام کرد. به طور مثال: اگر متقاضی کار در اروپا، ویزای توریستی شینگن را دریافت کرده باشد، نمی‌تواند برای راه‌اندازی کسب و کار یا حتی جذب در یکی از شرکت‌های اروپایی اقدام کند. زیرا مدت اعتبار ویزا و نوع کاربری آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در حقیقت اگر متقاضی از کشور‌های آسیایی برای مهاجرت اقدام می‌کند، نیاز است که پروسه مهاجرت کاری را طی کند تا مشکلی در حوزه اتحادیه اروپا برای وی ایجاد نشود. به این معنا که فرد متقاضی باید ابتدا رزومه کاری خود را برای کارفرمای اروپایی ارسال کند تا با توجه به سوابق و موقعیت کاری که نیاز است، شرایط اعزام نیروی کار پیگیری شود.

4 فاکتور مهم در کاریابی

هنگامی‌ که فردی برای شغل مد نظر خود به اخذ ویزای کاری اقدام می‌کند، نیاز است که اطلاعات کاملی از فرآیند کاریابی بداند.

چه مواردی در اعزام نیروی کار حائز اهمیت است؟
موارد اساسی که در اعزام نیرو کار، حائز اهمیت میباشند

اعزام نیروی کار یک مرحله اساسی در تأمین نیروی کار برای پروژه‌ها و کارهای متنوع است. این فرآیند، از اعزام نیروی کار ماهر در داخل کشور گرفته تا ارسال تیم‌های کاری با تجربه به کشورهای خارجی، اهمیت چندانی دارد. انتخاب نیروی کار متخصص و با تجربه در هر حوزه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است و برای تضمین بهره‌وری و کیفیت کار در هر پروژه حیاتی است. اعزام نیروی کار به خارج، نیز نیازمند یک مدیریت دقیق در زمینه منابع انسانی و امور مهاجرتی است. این فرآیند نه تنها از جنبه‌ی کسب‌وکاری مهم است بلکه به عنوان یک مسئله استراتژیک برای توسعه بین‌المللی و رشد اقتصادی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  1. سن
  2. تحصیلات
  3. رزومه
  4. زبان

در حقیقت مهم است که اطلاعات تکمیلی درباره عوامل تاثیرگذار در استخدام کار دانست که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

شرط سنی

کشورهای زیادی برای اینکه نیروی کار جذب کنند، شرایط سنی در نظر گرفته‌اند. این کشور‌ها سن متقاضی را به عنوان یک مزیت می‌دانند و با توجه به آن، نیروی کار را استخدام می‌کنند. به طور معمول سن افراد متقاضی باید بین 18 تا 40 سال باشد. البته شاید فرد متقاضی 42 ساله هم برای استخدام در نظر گرفته شود، اما شانس کمتری نسبت به یک فرد 20 ساله دارد. در نتیجه اگر به فکر مهاجرت کاری هستید، نیاز است که در سنین کمتر این کار را انجام دهید تا شانس بیشتری برای جذب کار داشته باشید.

مدرک تحصیلی

بیشتر کشورها برای اینکه افراد را استخدام کنند، شرط مدرک تحصیلی دارند. در حقیقت هنگام اعزام نیروی کار ساده یا ماهر باید به مدرک دانشگاهی اهمیت داد. البته ممکن است که برخی از کشورها با توجه به مهارت یا سابقه کاری که فرد متقاضی دارد، چشم پوشی‌هایی برای مدرک تحصیلی داشته باشند، اما در هر صورت بهتر است که به مدرک تحصیلی اهمیت داد.

رزومه قوی و سابقه کار

سابقه کار و مهارت را می‌توان مهم‌ترین موضوعی دانست که در جذب نیروی کار خارجی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در حقیقت کارفرما برای اینکه بتوانند به نیروی اعزامی ‌اعتماد کنند، رزومه افراد را با دقت زیادی بررسی خواهند کرد و هرچه این رزومه قوی‌تر و دارای سابقه کار بیشتر باشد، شانس استخدام را افزایش خواهد داد. از این‌رو توصیه می‌کنیم که تمام موقعیت‌های شغلی که به شغل مد نظر، مرتبط است در رزومه وارد کنید تا شانس خود را افزایش دهید.

مدرک زبان

ارتباط‌گیری با افراد و تسلط نسبی به زبان انگلیسی یکی از موارد مهمی ‌است که باید به آن دقت داشت. در حقیقت کشور‌های خارجی دو نوع مدرک زبان را ممکن است که درخواست کنند، زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مدارک بین‌المللی است که بیشتر کشور‌ها در نظر می‌گیرند و برخی از کشور‌ها مانند: آلمان برای جذب نیرو، شرط تسلط به زبان آلمانی را در نظر می‌گیرند. اما توجه کنید، برای اینکه بتوان ارتبط بهتری با شهروندان کشور مقصد برقرار کرد، توصیه می‌شود که مدرک زبان رسمی ‌آن کشور را ارائه داد تا شانس استخدام افزایش پیدا کند.

مهاجرت چه سختی‌ هایی دارد؟

به‌عنوان یک کارگر ساده، ممکن است دلیل اصلی شما برای مهاجرت پیداکردن موقعیت‌ های کاری بهتر و زندگی در یک شرایط بهتر باشد. ممکن است بخواهید اعضای خانواده شما در شرایطی با تنش کمتر زندگی کنند و ثبات اقتصادی بیشتری را تجربه کنید تا با قدرت بیشتری بتوانید برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید.

این دلایل برای بیشتر افرادی که به دنبال مهاجرت هستند صادق است. بااین‌ حال، باید این را در نظر داشته باشید که حضور شما در یک کشور خارجی ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد و به‌راحتی نتوانید شغلی را که به دنبالش هستید پیدا و درآمد خوبی کسب کنید. به‌هرحال، بازار کار در کشورهای پردرآمد بسیار پیچیده است و ممکن است نتوانید با افراد بومی یا دیگر افرادی که ارتباط بیشتری با کشور هدف دارند رقابت کنید.

مهاجرت و اعزام نیروی کار ساده چه سختی‌ هایی دارد؟
چالشهای مهاجرت برای اعزام نیروی کار

پس این را در نظر بگیرید که این مسیر ساده نیست و شاید نتوانید به‌سرعت به چیزی که می‌خواهید برسید. مسئله‌ای که وجود دارد این است که جدا از مسئله مهارت شما باید بر روی دیگر توانمندی‌ های خود نیز برای مهاجرت کار کنید که به‌عنوان مثال می‌توان به صحبت کردن به زبان انگلیسی اشاره کرد. داشتن این توانمندی شاید برای استخدام یک کارگر ساده الزامی نباشد، اما قطعا شانس شما را برای گرفتن یک موقعیت کاری خوب بالا می‌برد.

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

اگر شما به عنوان سرپرست خانواده برای پیدا کردن شغل مد نظر خود، قصد مهاجرت به یکی از کشور‌های خارجی را دارید باید بدانید که طبق قوانین بین‌الملل می‌توانید برای ورود همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به کشور مقصد اقدام کنید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید همسر و فرزندان خود را همراه کنید، باید در کشور مقصد استخدام شوید. همچنین مهم است بدانید که موضوع این بخش برای اخذ ویزای همسر و فرزندان نیست. در نتیجه اگر می‌خواهید که برای پیدا کردن شغل، از ویزای کاری استفاده کنید، باید بدانید که در زمان مشخص شده نمی‌توانید همسر یا فرزند خود را همراه داشته باشید و باید در یکی از شرکت‌های دولت کشور مقصد استخدام شوید.

بررسی کشورهایی که نیروی کار ساده می‌ خواهند

معمولاً زمانی که صحبت از مهاجرت می‌شود، بیشتر صحبت به سمت افرادی است که تحصیلات خوبی داشته‌اند یا پس از دانشگاه مشغول به کاری شده‌اند. حتی تصور می‌شود که تنها این افراد یا مردمی که سرمایه زیادی دارند می‌توانند به زندگی در آن‌سوی مرزها فکر کنند. بااین‌حال، عده‌ای که توانمندی آن‌ها تجربه کاری است و هیچ آموزش آکادمیکی برای آن ندیده‌اند، فراموش می‌شوند. مسلماً بزرگ‌ ترین پروژه‌ های اقتصادی بدون کمک این قشر، یعنی کارگران ساده انجام نمی‌گرفت.

افرادی که از دانشگاه فارغ‌ التحصیل می‌شوند ایده‌ها را برای طراح‌ های بزرگ ارائه می‌کنند، اما افرادی باید در این‌ بین باشند که مانند یک بازو عمل کنند و فعالیت‌ها را جلو ببرند. پس باتوجه‌به این موضوع، کشورهای مهاجرپذیر تنها به دنبال افراد دانشگاهی یا دارای سابقه کار در یک شرکت بزرگ نیستند و می‌دانند کارگران ماهر یا نیمه‌ماهر نیز برای پیشرفت اقتصاد حیاتی هستند. کارگران ساده می‌توانند راننده باشند یا در کارخانه‌های بزرگ بر سر دستگاه بایستند و آن را هدایت کنند.

اعزام نیروی کار، یک فرصت جذاب در دنیای اقتصاد است. شرایط مهاجرت نیروی کار خارجی، به معنای فرستادن افراد به کشورهای دیگر برای انجام وظایف خاصی جهت توسعه اقتصادی کشور مقصد می‌باشد. اعزام نیروی کار ساده، می‌تواند تاثیرات زیادی داشته باشد، از جمله افزایش درآمد افراد، تبادل فرهنگی و تکنولوژی، و تقویت روابط بین‌المللی از نمونه این تاثیرات هستند. برای جذب نیروی کار به خارج، دولت‌ها و شرکت‌ها نیاز به استراتژی‌ها و برنامه‌های کارآمد دارند تا این فرآیند به بهترین نحو ممکن انجام شود و از توانمندی‌ها و مهارت‌های افراد اعزامی بهره‌وری کامل ببرند.

بهترین کشورها برای کارگر ساده کدامند؟

در حقیقت نمی‌توانیم به‌سادگی بگوییم که چه کشوری بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در ابتدا باید گزینه‌های پیش روی خود را به‌دقت بررسی کنید و به ترتیب اولویت لیست کنید. فاکتورهای زیادی در تصمیم شما دخیل خواهد بود. مثلاً اینکه چقدر دوست دارید از کشور خود دور باشید؟

برای پاسخ به این سؤال باید ببینید که چقدر به خانواده خود وابسته هستید و یا برعکس. باید ببینید که نبود شما برای آن‌ها چه ضررهایی خواهد داشت. اگر به این سؤالات در زمانی که در حال تصمیم‌ گیری هستید فکر نکنید، ممکن است در آینده مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند. حتی این سؤالات می‌تواند به انتخاب شما جهت بدهد. مثلاً می‌توانید به‌جای مهاجرت به کشورهای غربی و دورتر به ترکیه یا امارات متحده عربی سفر کنید که فاصله زمانی کمی دارند.

بهترین کشورها برای اعزام نیروی کار به خارج کدامند؟
مناسب‌ترین کشورهای برای اعزام نیروی کار

به دلیل اختلاف زمانی کمی که وجود دارد، می‌توانید در زمان‌های خوبی به خانواده خود زنگ بزنید یا وقتی درآمد خوبی پیدا کردید، در بازه‌های زمانی کوچک‌تر سری به خانواده بزنید. مسئله مهم دیگر برای کارگران، فرهنگ کشور هدف است که برای شروع یک زندگی اهمیت دارد. وقتی به مهاجرت فکر می‌کنیم، به دنبال این هستیم که زندگی خود را از جایی که دوستانمان در آن زندگی می‌کنند به جایی ببریم که دوستی نداریم.

اعزام نیروی کار به کانادا (نیروی کار ساده)

برای اینکه بتوان اقتصاد یک کشور را پیش برد، نیاز است که از افراد تحصیل کرده و متخصص استفاده کرد. همچنین نیاز است که از کارگران ساده، راننده‌های کامیون، دستیارها، قصاب‌ها و بسیاری از مشاغل دیگر که شاید نیاز به تخصص زیادی هم ندارند، بهره‌مند شد تا فعالیت‌های اقتصادی به خوبی به گردش درآیند. از این‌رو کشور کانادا به نیروی کار ساده اهمیت می‌دهد و می‌داند که افراد با تخصص کم هم در مسیر رشد اقتصاد نقش مهمی‌ دارند. بنابراین برای مهاجرت کاری نیروی کار ساده، تمهیداتی در نظر گرفته است. در حقیقت اعزام نیروی کار به کانادا (کارگران ساده و نیمه ماهر) از طریق راه‌‌های مختلفی امکان‌‌پذیر است که توصیه می‌کنیم از وکیل مهاجرت کاری کمک بگیرید تا شرایط را برای شما به طور کامل بررسی کند.

نیوزیلند کشوری برای مهاجرت کارگران

اگر به دنبال کار در نیوزیلند هستید، باید جستجوی شغل را قبل از فصلی که قصد دارید در آن استخدام شوید، شروع کنید. کارهای کشاورزی اغلب در فهرست مشاغل فصلی نیوزلند ذکر شده است. نیوزیلند می‌تواند بهترین کشور برای کارگر ساده باشد؛ چراکه ثبات اقتصادی و اجتماعی جامعه این امکان را به مهاجران می‌دهد که خود را پیدا کرده و با سرعت بیشتری پیشرفت کنند. البته باید در نظر داشته باشید که بازار کار به‌شدت رقابتی بوده و هزینه زندگی در این کشور مرفه بسیار بالاست.

نیوزلند در میان شادترین کشورهای جهان قرار دارد. فرهنگ آرام و تاکید بر تعادل سالم کار و زندگی فضایی واقعاً منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند.

اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید، می‌توانید با مردم آن و دیگر مهاجرانی که در نیوزیلند کار می‌کنند ارتباط برقرار کنید. به‌عنوان یک کشور جزیره‌ای دورافتاده، هزینه زندگی در نیوزلند بالا است؛ بنابراین اگر می‌خواهید در حین کار در آنجا پس‌انداز کنید، مهم است که بودجه مناسب و شغل پردرآمدی داشته باشید.

هلند مقصد کارگران حرفه‌ای

هلند، یک مقصد مورد علاقه در میان مهاجران به دلیل کیفیت زندگی و تعادل بین کار و زندگی، گزینه عالی دیگری برای کار در خارج از کشور است. هلند معمولاً پذیرای شغل‌های دانشگاهی و شرکتی است و ازاین‌ حیث دانشجویان زیادی هستند که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. پس اگر قصد دارید که با خانواده خود به این کشور مهاجرت کنید، نیازی به نگرانی از بابت تحصیل فرزندان شما وجود نخواهد داشت؛ چراکه در بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات دنیا تحصیل خواهند کرد.

هلند مقصد اعزام کارگران حرفه‌ای
هلند، مقصدی مورد علاقه در میان مهاجران

گفته می‌شود کارفرمایان برای کارمندان تمام‌وقت در هلند حداقل ۲۰ روز تعطیلات در سال، کمک‌هزینه تعطیلات، ۱۶ هفته مرخصی زایمان و بسیاری مزایای دیگر را تضمین می‌کنند. این بدان معناست که هم تاکید فرهنگی و هم قانونی بر تعادل سالم کار و زندگی وجود دارد.

روسیه بزرگترین کشور جهان

روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان همیشه به نیروی کار ماهر نیاز دارد و می‌توان اعزام نیروی کار ساده و ماهر را برای این کشور پهناور در نظر گرفت. البته توجه کنید که شرایط کار در این کشور باید بررسی شوند و با توجه به قوانینی که در نظر گرفته شده است، برای مهاجرت اقدام کرد. تسلط کافی به زبان انگلیسی و زبان روسی جزو مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت. همچنین بهتر است بدانید که روسیه، نرخ بیکاری کمتر از چهار درصد را تجربه می‌کند، در نتیجه موقعیت‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارند. از طرفی هم میزان درآمد شغل‌های مختلف با شرایط زندگی در روسیه همخوانی دارد و می‌توان یک زندگی راحت با ثبات اقتصادی را تجربه کرد.

کره جنوبی؛ مقصدی جدید برای کارگران ساده

کُره جنوبی اخیراً به‌عنوان مقصد بهترین کشور برای مهاجرت کارگر ساده شناخته شده است و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد که اقتصاد پیشرفته و دستمزدهای بالاست که کره را به یکی از بهترین کشورها برای کار مبدل کرده است. اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید شانس بالایی برای دریافت یک موقعیت کاری در کره خواهید داشت.

البته لازم به ذکر است که شرایط کاری ویژه‌ای برای افرادی که زبان انگلیسی را تدریس می‌کنند وجود دارد. البته اگر شما تدریس نمی‌کنید، مشکلی وجود ندارد و می‌توانید از طریق VisaHQ به دنبال موقعیت‌های شغلی باشید که برای شما مناسب است. کُره امکاناتی را برای غربی‌ها جهت مهاجرت و کار قرار داده است که این شرایط ممکن است کمی بازار آن را شلوغ کند.

عمان؛ مقصدی عالی در خاورمیانه

افراد متقاضی کار که علاقه دارند در خاورمیانه مشغول شوند می‌توانند کشور عمان را به عنوان مقصد برای کار انتخاب کنند. عمان در زمینه‌های مختلفی نیاز به تخصص دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل: مهندسی، مدیریت و پزشکی است. در حقیقت موقعیت‌های شغلی زیادی در این حوزه‌ها وجود دارد که با ارسال رزومه کاری و سوابق کاری می‌توان برای دریافت ویزای عمان اقدام کرد. در صورتی که مدارک ارسالی برای کارفرمای عمانی به تایید برسد، شرایط اخذ ویزای عمان فراهم می‌شود و بعد از تایید ویزا، یک جلسه حضوری برای تعیین میزان حقوق، مزایا و شرایط زندگی متقاضی کار برگزار خواهد شد.

شرایط اعزام نیروی کار به عمان
نیروهای کار ساده در کشور عمان چگونه کار می‌کنند؟

قطر؛ رویای زندگی لاکچری

قطر یکی از کشور‌های پرتقاضا برای کار است که سالانه افراد زیادی را جذب می‌کند. در حقیقت کشور قطر با فراهم کردن شرایط عالی در کار و زمینه‌های شغلی، باعث شده تا متقاضی‌های زیادی برای مهاجرت و اخذ ویزای کاری اقدام کنند. قطر با جذب نیروی کار متخصص، شرایط زندگی خوبی را برای متقاضی‌ها در نظر گرفته است تا با توجه به میزان درآمد، زندگی خوبی در این کشور تجربه کرد. بهره‌مندی از حقوق، مزایا و ساعات کاری مناسب در کنار پاداش برای کار اضافه باعث شده تا میزان درآمد افراد بیشتر شود و سطح کیفی زندگی در قطر بالاتر رود.

لهستان با اقتصادی متعادل

لهستان به عنوان یکی از کشور‌های اروپایی، اقتصاد بسیار خوبی دارد و نرخ بیکاری در این کشور متعادل است. لهستان به دلیل شرایط جغرافیایی خوبی که دارد با کشور‌های مطرح جهان همسایه است و روابط بین‌المللی خوبی با این کشور‌ها برقرار کرده است. اگر فرد متقاضی برای کار در لهستان مجوز دریافت کند، می‌تواند با عقد قرارداد، به صورت موقت شش ماه تا سه سال در این کشور اقامت داشته باشد. البته بهتر است که قبل از برنامه‌ریزی برای مهاجرت به لهستان، بدانید که تسلط کافی به زبان لهستانی باعث می‌شود تا ارتباط موثرتری با شهروندان این کشور برقرار کرده و شانس پیدا کردن کار مناسب را دو چندان کرد. همچنین نیاز است که سابقه کاری درخشان برای ورود به بازار کار داشت تا کارفرما به تخصص و مهارت فرد متقاضی اطمینان کند.

قبرس؛ مقصدی اروپایی نزدیک به ایران

قبرس یکی از کشور‌های نزدیک به ایران است که متقاضی‌های زیادی برای اعزام نیروی کار دارد. همچنین قبرس در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و این کشور جزو اتحادیه اروپا شد. اگر به عنوان یک فرد ایرانی، قصد مهاجرت به قبرس را دارید، بهتر است بدانید که برای مهاجرت نیاز به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای قبرسی دارید و باید مدارک خود را برای بررسی‌های لازم و تایید نهایی به این کشور ارسال کنید.

استرالیا امتیاز بالا در بین کشورهای مهاجرپذیر

استرالیا به‌ عنوان کشوری با کیفیت زندگی عالی، استانداردهای بالای زندگی و رتبه بالا در شاخص توسعه انسانی در سطح جهانی شناخته شده است؛ به همین دلیل می‌توان آن را به‌ عنوان بهترین کشور برای کارگر ساده به حساب آورد.

مردم آنجا از یک تعادل عالی بین کار و زندگی لذت می‌برند که سبب شده بتوانند زندگی و کار خود را مدیریت و در زمان اوقات فراغت خود به‌آرامی زندگی کنند. اگرچه هزینه زندگی در استرالیا بسیار بالا است، اما مهاجران همچنان می‌توانند به لطف حداقل دستمزد نسبتاً بالا، راحت زندگی کنند.

 امتیاز بالای استرالیا در بین کشورهای مهاجرپذیر برای اعزام نیروی کار به خارج
استرالیا، کشوری با استانداردهای بالای زندگی و رتبه بالا در شاخص توسعه انسانی

سیدنی و ملبورن به‌خاطر جمعیت چندفرهنگی خود شناخته شده‌اند که در نتیجه شرایطی را ایجاد کرده است که مهاجرین به‌راحتی بتوانند با شرایط زندگی در این کشور جدید کنار بیایند. همچنین، نیاز به نیروی کار در صنعت کشاورزی در سراسر استرالیا، این کشور را به مقصدی عالی تبدیل کرده است.

آلمان مقصدی برای مشاغل مربوط به مهندسی

آلمان کشوری است که در قلب اروپا واقع شده و در سال‌های اخیر توانسته خود را به یکی از غول‌های اقتصادی تبدیل کند. صنایع در آلمان رشد چشم‌ گیری داشته‌اند و به همین علت است که نیازمندی به نیروی کار جوان و متخصص احساس می‌شود. علاوه بر نیروی کار دانشگاهی که مدارک آکادمیک دریافت کرده‌اند، آلمان به نیروی جوان، یعنی کارگران ساده احتیاج دارد تا چرخ صنایع خود را بچرخاند.

اعزام نیروی کار به خارج، یک گزینه فوق‌العاده برای افرادی است که می‌خواهند به تجربه جدیدی در کشورهای دیگر دست یابند و در عین حال درآمد خود را افزایش دهند. این تجربه نه تنها به عنوان یک فرصت شغلی مناسب مطرح می‌شود بلکه به عنوان سفری منحصر به فرد برای یادگیری مهارت‌های جدید تلقی می‌شود. اعزام نیروی کار، علاوه بر ارتقاء اقتصاد کشور مقصد، تعاملات فرهنگی بین‌المللی را ترویج می‌دهد و به ایجاد روابط جوامع و اجتماعی جدید منجر می‌گردد.

به دلیل نرخ پایین بیکاری در این کشور، کارگران شانس بیشتری برای پیداکردن کار دارند. بااین‌حال، در نظر داشته باشید که آلمان کشوری گران است و برای زندگی در آن باید درآمد خوبی داشته باشید. از جهت تحصیلات فرزندان خود نگران نباشید؛ چراکه امکان خوبی برای محصلین فراهم کرده و بهترین دانشگاه‌ های دنیا در آلمان وجود دارند.

ترکیه مقصدی برای کارگران ایرانی

ترکیه یکی از مهم‌ ترین مقاصد به‌عنوان بهترین کشور برای کارگر ساده ایرانی محسوب می‌شود. به دلیل نزدیکی مرزهای ترکیه به ایران و همچنین اخلاف زمانی و آب‌وهوایی آن، بیشتر کارگران ایرانی تمایل دارند که در ترکیه کار کنند تا در یک اقتصاد آزادتر درآمد بیشتری را کسب کنند.

برای کار در ترکیه باید پاسپورت معتبر داشته و به زبان انگلیسی یا ترکی مسلط باشید. لازم به ذکر است که برای کار در ترکیه شما باید حداکثر ۴۰ سال سن داشته باشید تا بتوانید مشاغلی که برای کارگران ارائه می‌شود را دریافت کنید.

کارهایی که برای کارگران ساده در ترکیه وجود دارد می‌تواند به کارگران ساختمانی، جوشکاری، بنایی، نقاشی یا برق‌کاری مرتبط باشد. البته شرایط کاری در موقعیت‌ هایی مانند کار در رستوران‌ها و کافه‌ها نیز وجود دارد که نیازمند مهارت یا تجربه خاصی نیستند.

موقعیت کاری در امارات متحده عربی

امارات در سال‌های اخیر توانسته است کارگران زیادی را به خود جذب کند. این کشور در چند دهه گذشته در زمینه‌های مختلفی از جمله اقتصاد پیشرفت چشم‌ گیری داشته است که درنتیجه توانسته پایه اقتصاد خود را قوی‌تر از گذشته کرده و بر روی گسترش صنایع سرمایه‌ گذاری کند.

موقعیت کاری در امارات متحده عربی برای اعزام نیروی کار ساده
کشور امارات متحده عربی از نظر اقتصاد موقعیت خوبی برای مهاجران دارد

علاوه بر صنایع و کار در ساختمان‌های در حال تأسیس، به دلیل توریستی بودن امارات متحده عربی، موقعیت‌ های شغلی دیگری نیز در بهترین کشور برای کارگر ساده وجود دارد. کارگران می‌توانند در کافه‌ها، رستوران‌ها یا حتی فروشگاه‌ های بزرگ امارات مشغول به کار شوند و درآمد خوبی را کسب کنند. کارکردن در کافه یا رستوران این امکان را فراهم می‌کند که کارگران در کنار دستمزدی که دارند از مشتریان انعام نیز بگیرند.

شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

در این مقاله به بررسی روش ها و راه های مهاجرت به کانادا می پردازیم. با ما همراه باشید.

اعزام نیروی کار به خارج از کشور با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

اعزام نیروی کار ساده و ماهر یکی از مواردی است که در بیشتر کشور‌های خارجی انجام می‌شود و به منظور ارتقای تخصص شغلی صورت می‌گیرد. توجه کنید که هر یک از کشور‌های حوزه‌های اروپایی و سایر قاره‌ها برای استخدام نیروی کار، شرایط خاصی دارند که قبل از آن نیاز است که تخصص و مهارت کافی داشت. همچنین برای اینکه با شرایط اعزام نیروی کار به خارج مختلف آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که از وکیل مهاجرتی استفاده کنید. موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید به بهترین شکل شرایط مهاجرت به کشور مقصد خود را فراهم کنید. برای بهره‌مندی از مشاوره‌های موسسه مهاجرتی هرمس کافی است که با این مجموعه در ارتباط باشید تا در زمان کوتاهی بهترین نتیجه را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برنامه‌های جذب نیروی کار​ کانادا توسط چند بخش تقسیم می شود؟
هر ساله در سطح فدرال و استانی برنامه‌ هایی برای جذب نیروی کار خارجی توسط کارفرمایان فدرال یا استانی تدوین می‌شوند.
صنایع منتخب تحت برنامۀ آزمایشی مهاجرتی Agri-Food چیست؟
صنایع غذایی فرآورده‌های گوشتی (پروتئینی)- گلخانه‌ها، مؤسسات خدمات پرستاری و صنایع تولید و پرورش گل- دامداری‌ها، مرغداری‌ها و مراکز پرورش حیوانات
برنامۀ مهاجرتی اصلی، اعزام نیروی کار به کانادا از چند طریق ممکن می باشد؟
برنامۀ مهاجرتی نیروی کار ماهر فدرال- برنامۀ مهاجرتی مشاغل فنی (تجارت حرفه‌ای) فدرال- کلاس سابقۀ کاری در کانادا
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

47 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
navid otadi
4 ماه قبل

سلام من 33 سالمه و کارمند بانک هستم میخواستم بدونم برای دریافت ویزای کاری کشور استرالیا چیکار باید بکنم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  navid otadi
4 ماه قبل

سلام navid عزیز وقتتون بخیر
برای دریافت ویزای کار کشور استرالیا ابتدا باید برای اسکیل ورکر اقدام کنید و سپس امتیاز لازم رو از دولت استرالیا رو بگیرید و گواهی سوابق کاریتونو از بانک بگیرید و حداقل آیلتس 6 و یا 7 رو داشته باشید.

Tareq
7 ماه قبل

میخام منو رهنمایی کنین اگرامکانش است

Tareq
7 ماه قبل

سلام بنده ۳۵سالم است اتباع هستم شغلم قصابی است بشکل حرفه ای توکارقصابی هستم میخام شغلم رابه کشورهای اروپایی پیش ببرم آیاامکانش است ممنون

خانم میرخانی
پاسخ به  Tareq
6 ماه قبل

سلام tareq عزیز وقتتون بخیر
متاسفانه در حال حاضر شرکت ما فراخوان استخدامی برای قصاب ها در آلمان ندارد .

حامیلا
7 ماه قبل

سلام بنده ۲۹ سالمه
نسخه پیچ بودم اینجا
دنبال کار ساده تو کشورهای اروپایی هستم
مثل بسته بندی و کارای ساده
زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و خوب میتونم صحبت کنم

خانم میرخانی
پاسخ به  حامیلا
7 ماه قبل

سلام حامیلا عزیز وقتتون بخیر
متاسفانه در این زمینه فعالیتی نداریم اما شرایطتون باید بررسی بشه تابتونید برای اوسبیلدونگ اقدام کنید.

کادر هرمس اپلای