اقامت صربستان

اخذ اقامت صربستان چه شرایطی دارد؟

یکی از مناسب‌ ترین کشورهای قاره اروپا که می‌توانید برای امر مهاجرت انتخاب کنید، کشور صربستان است. دولت این کشور شرایطی را مهیا کرده است تا افراد از سراسر دنیا با کمترین پیچیدگی، مهاجرت به این کشور را تجربه کنند . امکان زندگی در یک کشور اروپایی با شرایط رفاهی مناسب، وجود سیستم آموزشی قدرتمند در کنار اقتصاد پایدار، تنها بخشی از مزایای اخذ اقامت صربستان است. ما در این مقاله قصد داریم تا به‌صورت کامل در خصوص راه‌ های  اخذ اقامت صربستان و شرایط اقامت صربستان اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور صربستان

صربستان را می‌توان یکی از کشورهای جذاب و متفاوت قاره اروپا به شمار آورد که با کشورهایی مانند مجارستان، رومانی، بلغارستان، مقدونیه و کرواسی همسایه است. از مهم‌ ترین شهرهای این کشور می‌توان به پایتخت آن بلگراد و همچنین سوبوتیستا، دونجی میلانواچ، زرنجانین، نووی، و رانیه و نیس اشاره کرد. مردم صربستان به زبان صربی صحبت کرده و واحد رسمی پول این کشور نیز دینار صربستان است. همچنین این کشور دارای مساحتی در حدود ۸۹ هزار کیلومتر مربع بوده و در این مساحت، جمعیتی حدوداً ۷ میلیون‌ نفری را جای‌داده است.
دین اکثریت مردم صربستان، مسیحی بوده و دین اسلام یکی دیگر از بزرگ‌ترین ادیان این کشور به شمار می‌رود. کشور صربستان دارای آب‌ وهوای قاره‌ای است، به معنای اینکه در تابستان دمای هوای این کشور بالا رفته و در زمستان نیز سرما بر این کشور حکم‌فرما خواهد شد. بااین‌وجود هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از جاذبه‌ های گردشگری و مناطق بکر به این کشور سفر می‌کنند.
مردم صربستان را می‌توان جز خون‌ گرمترین مردمان دنیا دسته‌ بندی کرد که رابطه بسیار مناسبی با گردشگران و مهاجرین دارند. از این رو افرادی که به کشور مجارستان مهاجرت می‌کنند، از نظر برقراری ارتباط با مردمان مجارستان، دچار مشکل نخواهند شد. همین موضوع یکی از مهم‌ ترین مزایای اخذ اقامت صربستان و مهاجرت به این کشور خواهد بود.

آشنایی با کشور صربستان

اخذ اقامت صربستان

کشور صربستان را می‌توان یکی از بهترین و جذاب‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان دانست. شاید یکی از بزرگ‌ترین مزایای مهاجرت به این کشور اشاره به این نکته باشد که کشور صربستان به‌زودی به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خواهد آمد و همین امر موجب می‌شود تا تجارت و گردشگری به‌صورت فعال در آن توسعه پیدا کند. از این رو دریافت اقامت این کشور و مهاجرت به آن می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار مناسب برای آینده باشد.
از سوی دیگر کشور صربستان چند سالی است که با کمبود شدید نیروی ماهر روبرو شده است و همین امر شرایط را برای ورود کارمندان و کارگران از کشورهای خارجی به صربستان مهیا کرده است. البته نباید از این نکته غافل شد که این کشور جز کشورهایی است که دارای میزان حقوق پرداختی بالایی به کارمندان خود است. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کشور صربستان، مسیر ساده برای دریافت اقامت این کشور است.
اگر قصد دارید تا مهاجرت به صربستان و دریافت اقامت این کشور را تجربه کنید، بدون شک باید با راه‌های مختلف مهاجرت به صربستان آشنا شوید. از مهم‌ ترین راه‌های مهاجرت به کشور صربستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهم_-ترین-راه_های-مهاجرت-به-کشور-صربستان

• مهاجرت از طریق تحصیل
• مهاجرت از طریق کار
• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
• مهاجرت از طریق ازدواج
البته هرکدام از این راه‌ها، دارای شرایط خاص و به‌ خصوص خودشان بوده که باید پیش از مهاجرت با آن‌ها آشنایی داشته باشید. اما قبل از اینکه در خصوص هرکدام از این مسیرها به‌صورت کامل صحبت کنیم، باید بدانید که کمک‌ گرفتن از یک وکیل حقوقی که در امر مهاجرت دارای تجربه بالایی است، یکی از بهترین راه‌هایی است که امر مهاجرت را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. شما ازاین‌ پس می‌توانید از خدمات گسترده هرمس اپلای، برای مهاجرت به کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا استفاده کنید.

اخذ اقامت صربستان از طریق تحصیل

یکی از راه‌هایی که می‌توانید اقامت کشور صربستان را به دست بیاورید، تحصیل در این کشور است. اگر شما بتوانید پذیرش یکی از دانشگاه‌ها و یا برنامه‌های آموزشی در این کشور که بیش از ۹۰ روز به طور می‌انجامد را بهدست بیاورید، می‌توانید برای درخواست ویزای دانشجویی اقدام کنید. کشور صربستان از جمله کشورهایی اروپایی است که توجه دانشجویان بین‌ المللی را نه‌تنها به دلیل وجود سیستم آموزشی با کیفیت، بلکه بهدلیل وجود امکانات رفاهی، اقتصادی و اجتماعی به خود جلب کرده است.
با اینکه کشور صربستان هنوز جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست، اما سیستم آموزشی این کشور منطبق با استانداردهای کشورهای بزرگ اروپایی است. همین امر باعث شده است تا فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌های صربستان در بین کارفرمایان تمام کشورهای جهان، موردتوجه واقع شوند. سیستم آموزشی این کشور دارای چندین سطح مختلف بوده اما به‌صورت کاملاً متمرکز توسط وزارت آموزش‌ وپرورش این کشور اداره و کنترل می‌شود.
اگر شما هم قصد تحصیل و دریافت اقامت صربستان را دارید، باید بدانید که دانشگاه‌های این کشور به دودسته دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم خواهند شد. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی صربستان به‌صورت رایگان امکان‌پذیر بوده و یا شهریه‌های دانشگاهی بسیار پایینی، حتی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. اما تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی این کشور مشمول پرداخت شهریه‌های بعضاً سنگینی است که ۲۰۰۰۰ یورو در سال بسته به مقطع و رشته تحصیلی متغیر خواهد بود.

برای اخذ اقامت صربستان از طریق تحصیل، شما باید در یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی معتبر ثبت‌نام کنید. پس از پذیرش، اقامت تحصیلی در صربستان صادر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا در طول دوره تحصیلی خود در این کشور اقامت کنید. این مدت ممکن است برابر با مدت تحصیل شما باشد. اگر می‌خواهید بعد از فارغ‌التحصیلی، اخذ اقامت صربستان را داشته باشید، باید مقررات و شرایط اقامت صربستان مربوط به اقامت دائمی یا کاری را رعایت کنید و مراحل مرتبط با آن را پیگیری نمایید.

از محبوب‌ ترین برنامه‌های آموزشی کارشناسی ارشد در صربستان می‌توان به رشته‌های پزشکی، اقتصاد، مالی، فناوری اطلاعات، علوم اجتماعی، کشاورزی و… اشاره کرد. طول تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیز در این کشور به ترتیب ۳ تا ۴، ۲ و ۳ سال خواهد بود. در صورتی که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بتوانند موضوع پایان‌ نامه و یا رساله دکتری خودشان را در راستای موضوعات تحقیقاتی مورد قبول دانشگاه‌های صربستان انتخاب کنند، می‌توانند از تحصیل رایگان این دانشگاه‌ها برخوردار شوند.

شرایط تحصیل در کشور صربستان

کشور صربستان در حال حاضر ۱۷ دانشگاه، ۴۷ کالج دولتی، ۱۷ کالج خصوصی علمی کاربردی و ۵ کالج خصوصی مطالعات آکادمیک دارد. بعدازاین که یکی از مراکز آموزشی تحصیل در صربستان را انتخاب کردید، باید مدارک خواسته شده خود را برای دانشگاه ارسال کنید. البته کشور صربستان یک آزمون ورودی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور تحت عنوان ECTS برگزار خواهد کرد که دانشجو موظف است حداقل نمره مجاز برای تحصیل در مقطع موردنظر خود را بهدست بیاورد.
بعدازاین که مدارک خواسته شده توسط دانشگاه را ارسال کردید و توانستید که پذیرش دانشگاه را بهدست بیاورید، می‌توانید برای دریافت اقامت صربستان از طریق ویزای تحصیلی، اقدام کنید. حال باید مدارک موردنظر برای ویزای دانشجویی را جمع‌ آوری کرده و بعد از دریافت نوبت سفارت صربستان، آن‌ها را به افسر مربوطه تقدیم کنید. بعدازاین در حدود ۳۰ روز طول می‌کشد تا ویزای دانشجویی شما صادر شود و شما اجازه ورود به خاک کشور صربستان را پیدا کنید.

شرایط تحصیل در کشور صربستان

البته بعد از ورود به این کشور باید سریعاً خودتان را به اداره پلیس این کشور، معرفی کنید. از مهم‌ ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی صربستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• گواهی پذیرش یکی از مؤسسه‌های آموزشی صربستان
• ارائه مدارک ثبت مؤسسه آموزشی که نشان دهد مؤسسه شما یک مؤسسه حقوقی در این کشور است.
• اثبات تمکن مالی لازم در زمان در صربستان
• ارائه مدارک مربوط به بیمه سلامت، بیمه شما نباید کمتر از ۲۰۰۰۰ یورو باشد.
• گواهی واکسیناسیون

هزینه صدور ویزای دانشجویی صربستان نیز چیزی در حدود ۳۸ دلار بوده که یک ویزای بلندمدت به شما می‌رود. تا زمانی که دوره آموزشی شما در کشور صربستان به طول بیانجامد، می‌توانید با تمدید این ویزا، اقامت صربستان را تجربه کنید.

اقامت صربستان از طریق ویزای کار

یکی از بهترین و مناسب‌ ترین راه‌های مهاجرت به کشور صربستان، دریافت ویزای کار است. این ویزا به شما این اجازه را می‌دهد تا اقامت صربستان را دریافت کرده و بعد از گذشت مدتی، بتوانید برای دریافت اقامت دائم و تابعیت صربستان، اقدام کنید. بااین‌ وجود در سال ۲۰۱۹ بود که دولت کشور صربستان با ثبت رکورد نرخ بیکاری ۲۷.۲ درصدی خود، رکوردی عجیب را از این منظر ثبت کرد. همین امر موجب شد تا تمامی فرایندهای صدور ویزای کار به مهاجرین خارجی، لغو شود.
اما در پایان سال ۲۰۲۰، وضعیت کاری در این کشور رو به بهبودی حرکت کرد و در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱، نرخ بیکاری در این کشور به ۱۹ درصد کاهش پیدا کرد. البته باید بدانید که همچنان نرخ بیکاری در کشور صربستان بالا بوده اما از آن جایی که این کشور به نیروهای ماهر و خبره در زمینه‌های مختلف نیاز دارد، شرایط برای اقامت صربستان از طریق کار همچنان وجود دارد.
بعد از بهبود اوضاع بیکاری در کشور صربستان، مهاجران خارجی مجدداً به سمت این کشور سرازیر شدند. بیشتر توجه متقاضیان مهاجرت به صربستان از طریق کار، معطوف به شهرهای مرکزی و شمالی این کشور بود و همین امر موجب بهبود بخش‌های صنعتی در این مناطق شد. در صورتی که بتوانید موقعیت‌های شغلی در کشور صربستان را پیدا کنید، می‌توانید برای دریافت اقامت این کشور اقدامات لازم را صورت دهید.

لیست مشاغل موردنیاز صربستان و میزان حقوق آن‌ ها

کشور صربستان سالیانه لیستی را در وب‌سایت‌های مختلف منتشر می‌کند که در آن به مشاغل و موقعیت‌های شغلی موردنیاز کشور خودش اشاره خواهد کرد. در صورتی که توانایی شما در یکی از موقعیت‌های ذکر شده در این لیست باشد، مسیر مهاجرت و دریافت اقامت صربستان برای شما بسیار هموارتر خواهد شد. از مهم‌ترین مشاغل موردنیاز در کشور صربستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• برنامه‌نویس زبان جاوا، PHP و…
• مهندس مکانیک
• مهندس برق
• حسابدار
• مکانیک خودرو
• آرایشگر
• آشپز

کمبود چنین نیروهای کار در این کشور موجب شده است تا پیدا کردن موقعیت شغلی برای افرادی که چنین توانایی‌هایی دارند، بسیار ساده‌تر از قبل باشد. از سوی دیگر، میزان حقوق دریافتی آن‌ها نیز بسیار قابل‌توجه خواهد بود. بهصورتیکه یک برنامه‌نویس در صربستان چیزی در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در ماه و یک آشپز حدوداً ۸۰۰ یورو در ماه درآمد خواهد داشت.
یافتن شغل برای افراد متخصص در صربستان بسیار ساده‌تر از افرادی است که دانش و یا تخصص کافی را ندارد. همچنین در زمان استخدام، تمام حقوق، مزایا و تعهدات کارمندان خارجی با افراد مقیم کشور صربستان، یکسان خواهد بود. متوسط حقوق در پایتخت کشور صربستان، بلگراد، چیزی در حدود ۴۸۰ یورو در ماه است. این در حالی است که در بخش‌های جنوبی این کشور، این میزان می‌تواند تا ۳۳۰ یورو در ماه نیز کاهش پیدا کند.

شرایط مهاجرت از طریق کار به صربستان

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت صربستان و مهاجرت به این کشور، آشنایی با زبان صربی است. با اینکه مردم صربستان تقریباً به زبان انگلیسی تسلط دارند و به‌سادگی به این زبان تکلم می‌کنند، اما مقامات دولت صربستان مهاجرین را موظف به یادگیری زبان صربی برای دریافت ویزا کار کرده‌اند. از این‌رو کارفرمایان تنها مجاز به استخدام نیروهای خارجی هستند که مهارت‌های زبان صربی کاملی چه از لحاظ نوشتاری و چه از لحاظ شفاهی دارند.
از این رو باید بتوانید مدرک زبان صربی خودتان را دریافت کنید. یکی دیگر از شرایط مهاجرت از طریق کار به صربستان این است که از سوی یک کارفرمای صربی، پیشنهاد نامه کاری دریافت کنید. البته پیش از استخدام کارمند خارجی، کارفرما باید از سازمان خدمات ملی استخدام صربستان (NES) تقاضا کند که یک آزمون بازار کار برگزار کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از اتباع صرب واجد شرایط برای پرکردن چنین موقعیت شغلی نیستند.
این پروسه م ی‌تواند تا یک ماه به طول بیانجامد و بعد از آن، NES گزارشی را برای کارفرما ارسال خواهد کرد. اگر فرد صربی برای این موقعیت پیدا نشد، کارفرما می‌تواند یک فرد خارجی را برای پرکردن این موقعیت شغلی استخدام کند. بعدازاین مرحله، کارفرما می‌تواند برای انجام امور استخدامی خود و دریافت اقامت صربستان برای کارمند موردنظر، از دولت این کشور، درخواست مجوز کار کند. صدور مجوز کار صربستان در حدود یک تا دو هفته به طول خواهد انجامید.

شرایط مهاجرت از طریق کار به صربستان

دریافت ویزای کار صربستان

حال کارمند خارجی با دردست‌داشتن مجوز کار، پیشنهاد نامه شغلی و همچنین قرارداد استخدامی خود با حداقل حقوق مشخص شده از سوی دولت صربستان، می‌تواند برای دریافت ویزای کار و دریافت اقامت صربستان، اقدام کند. از مهم‌ترین مدارک برای دریافت ویزای کار صربستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 مدارک شناسایی کارفرما و کارمند
• ارائه گواهی قرارداد به همراه مدت قرارداد
• کپی پاسپورت معتبر
• مجوز کار در صربستان
• ارائه مدارک تحصیلی مرتبط
• پرداخت هزینه صدور ویزای کار (۱۰۰ یورو)
• یک قطعه عکس
• سندی مبنی بر داشتن تمکن مالی لازم برای اقامت در صربستان (هزینه زندگی در صربستان روزانه ۵۰ یورو خواهد بود)
• گواهی واکسیناسیون
• ارائه مدارک بیمه درمانی با حداقل هزینه ۲۰ هزار یورو

اخذ اقامت صربستان از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور

کشور صربستان برای تمام افراد خارجی و سرمایه‌ گذاران سراسر دنیا طرح‌های بسیار مناسبی برای دریافت اقامت و تابعیت ارائه کرده است. این طرح‌ها در مقایسه با سایر طرح‌های کشورهای اروپایی سودمندتر و سریع‌تر هستند. اگر شما هم تمایل دارید تا اقامت کشور صربستان را بهدست بیاورید، می‌توانید از طرح‌های سرمایه‌ گذاری در این کشور استفاده کنید.
از مهم‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری در کشور صربستان می‌توان به امکان دریافت اقامت دائم و همچنین تابعیت این کشور اشاره کرد. از سوی دیگر متقاضیان خارجی که تابعیت و اقامت کشور صربستان را بهدست می‌آوردند، می‌تواند برای اعضا خانواده، فرزندان زیر ۲۵ سال و والدین بالای ۶۵ سال خود نیز، اقامت صربستان را دریافت کنند. کشور صربستان مدتی است که در فهرست سرمایه‌گذاران خارجی که می‌خواهند تجارت خودشان را در این قسمت از اروپا توسعه دهند، قرار دارد.
همکاری‌های تجاری با مراکز مهم مالی، اقتصاد به اثبات و فضای تجاری سودمند، از مهم‌ ترین ویژگی‌های سرمایه‌ گذاری در این کشور به‌منظور جذب هرچه بیشتر سرمایه‌ گذاران خارجی است. از سوی دیگر نیروی کار جوان و باتجربه، هزینه‌های مقرون‌ به‌صرفه برای راه‌اندازی شرکت و همچنین زندگی در این کشور باعث شده است تا توجه سرمایه‌ گذاران خارجی به صربستان جلب شود.

اخذ اقامت صربستان از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور

شرایط سرمایه‌ گذاری در کشور صربستان

اکنون که بخوبی با مزایای سرمایه‌گذاری در کشور صربستان آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا شما را با مهم‌ترین شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا کنیم. در حال حاضر سه‌راه برای سرمایه‌گذاری در صربستان و اخذ اقامت این کشور برای متقاضیان خارجی وجود دارد.

 کمک مالی بدون بازگشت حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو به کشور صربستان
• خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو در صربستان
• سرمایه‌گذاری تجاری حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو و استخدام حداقل ۴ کارمند صربستانی

آنچه که باید بدانید این است که دریافت اقامت صربستان از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور، فرایندی است که حدوداً ۳ ماه طول خواهد کشید. همچنین متقاضیان برای راه‌اندازی کسب‌وکار و یا سرمایه‌گذاری در این کشور نیازی به داشتن تجربه در این زمینه نخواهند داشت. یکی دیگر از مزایای سرمایه‌گذاری و اخذ تابعیت صربستان این نکته است که هیچ الزامی برای آشنایی به زبان صربی و یا داشتن مدرک زبان این کشور برای دریافت تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری وجود ندارد.
از مهم‌ ترین مدارک لازم برای دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور صربستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ارائه پاسپورت شخصی
• ارائه مدارک دال بر داشتن تمکن مالی لازم
• آدرس ثبت شده محل اقامت در صربستان
• ارائه مدارک بیمه درمان در طول اقامت
• گواهی واکسیناسیون
• پرداخت هزینه‌های صدور ویزا
• دو قطعه عکس پرسنلی

باید اشاره داشت که برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری صربستان در کنار هزینه‌های ذکر شده برای سرمایه‌گذاری، متقاضیان باید ۲۵۰۰۰ یورو به‌عنوان هزینه دولتی یا ۵۰۰۰۰ یورو برای سرمایه‌گذاری پرداخت کنند. به این هزینه‌ها همچنین مبلغ ۷۵۰۰ یورو نیز تحت عنوان بررسی دقیق اضافه خواهد شد. بعد از گذشت ۵ سال اقامت در کشور صربستان می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و بعد از ۸ سال، برای کسب تابعیت صربستان نیز اقدام کنید.

اخذ اقامت صربستان از طریق ازدواج

دولت صربستان شرایطی را مهیا کرده است تا افرادی که با یک شهروند صربستانی ازدواج کرده‌اند، بتوانند اقامت این کشور را بهدست بیاورند. از جمله مهم‌ترین شرایط دریافت این اقامت آن است که باید حداقل ۳ سال از تاریخ ازدواج متقاضیان گذشته باشد. در این صورت می‌توان برای دریافت اقامت و تابعیت صربستان اقدامات لازم را انجام داد. اگر شما هم قصد دارید تا ویزای صربستان را از طریق ازدواج بهدست بیاورید، باید به وزارت امور داخلی این کشور مراجعه کنید.

مهم_ترین-مدارک-موردنیاز-برای-دریافت-اقامت-صربستان-از-طریق-ازدواج

به بیان دیگر، وزارت امور داخلی صربستان نهادی است که درخواست‌های تابعیت صربستان از طریق ازدواج را پذیرش می‌کند. شما با دردست‌ داشتن مدارک خود می‌توانید به این نهاد مراجعه کرده و بیانهای را ارائه دهید که در آن دلایل درخواست شهروندی صربستان برای خودتان را ذکر کنید. از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت صربستان از طریق ازدواج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• اصل و کپی شناسنامه زوجین
• سند ازدواج
• مدارک هویتی
• گواهی پرداخت مالیات
• آدرس ثبت شده محل سکونت
• ارائه گواهی تمکن مالی

شرایط دریافت مجوز اقامت صربستان

در کنار شرایطی که هرکدام از راه‌های مهاجرت به کشور صربستان با خود به همراه دارند، متقاضیان اخذ مجوز اقامت این کشور، باید دارای شرایط به‌خصوصی باشند. برای مثال پاسپورت افراد باید دارای مهر عبور از صربستان باشد، ابتدا اجازه اقامت موقت به مدت ۱ سال را دریافت کنند، متقاضی باید به‌عنوان مقیم مالیاتی کشور صربستان شناخته شود (یعنی حداقل ۱۸۳ روز را در این کشور سپری کند) و….
از دیگر شرایط مهم برای دریافت مجوز اقامت صربستان، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 فقدان سابقه کیفری و سوءپیشینه: مدارک مستند عدم وجود سوابق کیفری فعلی فرد متقاضی در کشور مبدأ باید ارائه شوند.
• سن: فرد متقاضی دریافت مجوز اقامت، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
• عدم تخلف: فرد متقاضی نباید قوانین ویزای کشورهای عضو شینگن را نقض کرده باشد.
• بیمه سلامت: بیمه‌نامه درمانی فرد متقاضی باید در دسترس باشد.

مزایای اخذ اقامت صربستان

دریافت اقامت کشور صربستان می‌تواند مزایای زیادی را برای شهروندان خارجی به همراه داشته باشد. در این میان می‌توان به امکان رفت‌ وآمد به کشور صربستان بدون نیز به دریافت ویزا اشاره کرد. از سوی دیگر اتباع خارجی می‌توانند آزادانه به سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفرکرده و حتی بدون نیاز به درخواست مجوز کار، در چنین کشورهایی مشغول به کار شوند. آن دسته از افرادی که اقامت این کشور را بهدست آورده‌اند می‌توانند از مزایای دولتی مانند مزایای زایمان و یا بیمه از کارافتادگی نیز استفاده کنند.
از دیگر مزایای مهم دریافت اقامت و تابعیت کشور صربستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تمامی افراد خارجی دارای اقامت دائم صربستان، از حقوق مشابهی با شهروندان صربستانی برخوردار هستند.
• به شهروندان این کشور اجازه داده می‌شود تا بدون هیچ محدودیتی تابعیت صربستانی خود را دریافت کنند.
• کشور صربستان نامزد رسمی دریافت عضویت در اتحادیه اروپا و عضو سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی است.
• امکان دسترسی به بازار به اثبات و راه‌اندازی تجارت سودآور
• هزینه‌های زندگی پایین
• نرخ مالیات پایین
• بازار املاک و مستغلات با فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب
• امکان افتتاح حساب در کوتاه‌ترین زمان ممکن (از ۷ تا ۱۰ روز)

شرایط دریافت اقامت صربستان شامل داشتن دلیل معتبر برای  اخذ اقامت در صربستان، مانند تحصیل، کار یا اجتماعی بودن، تأمین مالی کافی، اخذ بیمه بهداشتی و اجتماعی، و عبور از مراحل مربوط به پرداخت هزینه‌های مرتبط با مجوز. همچنین، ممکن است برخی از اسناد و مدارک تأییدی مثل دعوت‌نامه از یک معتبر محلی، پاسپورت معتبر، و سوابق کیفری منفی مورد نظر باشند. این شرایط اقامت صربستان و مقررات ممکن است به تغییراتی تحت تأثیر قوانین مهاجرت صربستان و وضعیت شما بستگی داشته باشد.

ویزای پیوست به خانواده

ویزای پیوست به خانواده

مهاجرت بالفطره حرکتی بزرگ و اضطراب‌ آور است. کوچ از سرزمین مادری و ورود به کشوری که از فرهنگ، رسم و رسوم، زبان و تعلقات دیگری برخوردار بوده و چه‌بسا تفاوت‌ های بنیادینی با سرزمین قبلی افراد دارد، مسلماً آسان نیست.

سخن آخر

اقامت در صربستان یکی از کشورهای قاره اروپا است که می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت در نظر گرفته شود. دولت این کشور شرایط اقامت در صربستان را مهیا کرده است تا متقاضیان بتوانند از راه‌های مختلفی، اقامت صربستان را بهدست بیاورند. از مهم‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور صربستان می‌توان به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت دائم صربستان، با مشاورین مؤسسه هرمس اپلای در تماس باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهم‌ ترین راه‌های مهاجرت به کشور صربستان چیست؟
• مهاجرت از طریق تحصیل • مهاجرت از طریق کار • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری • مهاجرت از طریق ازدواج
مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی صربستان چه می باشد؟
• گواهی پذیرش یکی از مؤسسه‌های آموزشی صربستان • ارائه مدارک ثبت مؤسسه آموزشی که نشان دهد مؤسسه شما یک مؤسسه حقوقی در این کشور است. • اثبات تمکن مالی لازم در زمان در صربستان • ارائه مدارک مربوط به بیمه سلامت، بیمه شما نباید کمتر از ۲۰۰۰۰ یورو باشد. • گواهی واکسیناسیون
مهم‌ترین مشاغل موردنیاز در کشور صربستان کدامند؟
• برنامه‌ نویس زبان جاوا، PHP و… • مهندس مکانیک • مهندس برق • حسابدار • مکانیک خودرو • آرایشگر
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای کامیابی
2 سال قبل

سلام چه مدت پس از اقامت صربستان میتونیم شهروندی این کشورو دریافت کنیم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای کامیابی
2 سال قبل

سلام. به صورت کلی بعد از 5 سال زندگی در کشور مد نظر میتونید برای اقامت دائم درخواست بدین . بازم به شرایط هر فرد ممکنه زمانش متفاوت باشه

کادر هرمس اپلای