ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا

با توجه به کاهش نرخ بیکاری در اسپانیا، شاهد افزایش متقاضی برای اخذ ویزای کار اسپانیا هستیم، به این ترتیب چه خوب است شرایط و قوانین مهم در خصوص اخذ ویزای کار اسپانیا 2022 را بررسی کنیم و بدانیم مدارک مهم کدام است. در نظر داشته باشید که برای اخذ این ویزا باید گام به گام پیش رفت.

موسسه هرمس هیچگونه فعالیتی در زمینه مشاوره شغلی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور نداشته و در این خصوص صرفا به عنوان یک موسسه همکار با کاریابی خارجی کاربین دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز 52009 همکاری می کند. لذا کارجویان عزیز جهت مشاوره و راهنمایی های اولیه و اطلاع از فرصت های شغلی موجود در خارج از کشور و سایر شرایط لازم می توانند به آدرس کاریابی کاربین واقع در ولنجک-خیابان سیزدهم- مجتمع گالریا- ساختمان شمالی- طبقه اول – واحد 2 مراجعه یا با شماره 02128111107 مربوط به کاریابی مذکور تماس حاصل نمایند.

چرا ویزای کار اسپانیا ؟

شاید اولین سوال این باشد که در بین انواع ویزای اسپانیا چرا به سراغ ویزای کار برویم؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی مشخص است. این کشور برای افرادی که مهارت خاص داشته و به نوعی علم و سواد کافی دارند شرایط درآمدزایی مناسبی فراهم کرده است، بنابراین افرادی که قصد دارد از روش به جز روش تحصیل وارد کشور اسپانیا شده و به نوعی به این کشور مهاجرت نمایند بهترین گزینه ویزای کار اسپانیا است. این در حالی است که ویزای سرمایه گذاری نیاز به ارائه گردش مالی بسیار قوی دارد و سایر ویزاهای این کشور نیز در وضعیت موقت قرار دارد بنابراین ویزای کار اسپانیا در صورتی که به درستی انتخاب و دنبال شود در نهایت سبب می شود که عضوی از شهروندان این کشور باشید.

گام اول اخذ ویزای کار

 در ابتدا باید فرم درخواست ویزای کار از سایت مورد نظر دریافت و تکمیل شود. این فرم دارای دو بخش مجزا است که بخش اول آن مربوط به اطلاعات شخصی است و بخش دوم در خصوص شرکت و ارگانی است که قرار است در آن مشغول به کار شوید، بنابراین اگر در زمان تکمیل فرم درخواست ویزا از شما خواسته شود که دعوت نامه از شرکت مورد نظر را نیز آپلود نمایید می بایست به ضمیمه آن دقت کنید.

پس از ارسال فرم درخواست ویزا نیاز است که مدتی را منتظر بمانید تا نتیجه اعلام شود. به این صورت مشخص می شود که آیا شما واجد شرایط ورود به بخش مصاحبه هستید یا خیر؟

مدارک لازم اخذ ویزای کار اسپانیا

ویزای کار آفریقای جنوبی

فرض ما بر این است که فرم اولیه ارسالی از سوی شما مورد بررسی قرار گرفته و تأیید شده است.

حال نوبت به بررسی دقیق مدارک مورد نیاز برای روز مصاحبه است.

  1.      اصل شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات آن
  2.       اصل کارت ملی به همراه کپی
  3.      اصل گذرنامه با اعتبار ۶ ماهه به همراه دو برگ سفید
  4.       ۳ قطعه عکس رنگی به صورت تمام رخ در ابعاد ۴ در ۶ به طوری که چهره واقعی فرد مشابه باشد.
  5.       مدارک لازم برای وضع اجتماعی حرفه ای: این مدارک شامل آخرین حکم کارگزینی برای کارمندان دولتی است،همینطور گواهی اشتغال به کار برای افرادی که در شرکت های خصوص مشغول به کار هستند. برای صاحبان شرکت ترجمه رسمی روزنامه نیاز است.
  6.       ریز عملیات گردش مالی افراد نیز باید ارائه داده شود.
  7.      برای اخذ ویزای کار اسپانیا نیاز است که بیمه بین المللی داشته باشید
  8.      در نظر داشته باشید که دعوت نامه ای مهر و امضا از شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید می بایست ارسال شود. در این گواهی مشخص شده است که میزان حقوق شما چقدر است و آیا هزینه زندگی شما از سوی شرکت تقبل می شود و یا خودتان می بایست نامه اثبات تمکن مالی ارائه دهید.

تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در پوشه های جداگانه قرار بگیرد و در روز مصاحبه ارائه داده شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی برای اخذ ویزای کار اسپانیا نیازی به ارائه سوابق تحصیلی ندارید، اما وجود آن می تواند گزینه تأثیرگذاری محسوب شود.

وقت سفارت ویزای کار

پس از اینکه فرم اولیه درخواست شما مورد تأیید قرار گرفت به شما نامه ای ارسال می شود که در این نامه لیستی از تایم های آزاد برای وقت سفارت اسپانیا فراهم شده است. در نظر داشته باشید که شما می بایست در زمانی که در ایمیل برای شما در نظر گرفته شده است اقدام به انتخاب وقت سفارت نمایید، در نهایت می بایست منتظر بمانید تا ایمیلی ارسال شود و مشخص شود که با زمان اعلام شده از سوی شما موافقت شده است یا خیر. پس از تأیید وقت سفارت نیاز است که در سفارت اسپانیا حضور به عمل آورید و به سوالات مربوطه پاسخ دهید.

نکات مهم اخذ ویزای کار اسپانیا

آیا برای اخذ ویزای کار اسپانیا داشتن مدارک کافی است؟ خیر!

واقعاً این تصور که تنها در دست داشتن مدارک مورد نیاز کفایت می کند. افراد می بایست به طور دقیق تر یک سری اصول مهم در خصوص اخذ ویزای کار اسپانیا باید مدنظر قرار بگیرد.

اول از همه باید برای تکمیل و ارسال فرم ویزا نهایت دقت را مبذول نمایید. به طور کلی بارها دیده شده است بین ۲ الی ۶ هفت زمان نیاز است تا مدارک شما مورد بررسی قرار بگیرد و اگر دیر اقدام نمایید احتمال اینکه شغل مورد نظر را از دست دهید وجود دارد.

در روز مصاحبه سوالاتی از شما پرسیده می شود که نباید طولانی و یا خیلی کوتاه پاسخ داده شود، اگر به هر دلیل عمدی و سهوی قصد فریب مأمور سفارت را داشته باشید برای همیشه شانس اخذ ویزای کار اسپانیا را از دست خواهید داد.

بهتر است در روز مصاحبه نیم ساعت زودتر حاضر شوید و زمانی را ارائه مدارک خود در نظر بگیرید. برای اخذ ویزای کار در اسپانیا عجله نداشته باشید و بدانید هدف شما از سفر مهم ترین اصل بوده و بارها و بارها سوالاتی در این مسیر پرسیده می شود که حتی اگر تکراری نیز باشد می بایست با صبر و تحمل پاسخ بدهید.

4 پاسخ

    1. بیمه بین‌الملل بر اساس قوانین و مقرراتی است که توسط کنوانسون‌ها و معاهده‌های مختلفی تنظیم شده است. این نوع از بیمه عنوان مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بیمه حمل و نقل بین‌المللی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن