کار در اسپانیا

کار در اسپانیا

قطعاً داشتن راهنمای مناسب کار در اسپانیا سبب می شود افرادی که قصد دارند با ویزای کار به این کشور سفر کرده و در آن ماندگار شوند با دید بهتری تصمیم گیری نمایند. در این مقاله قصد داریم در خصوص بازار کار فعلی در اسپانیا در سال 2022 صحبت کنیم، گذری به کارهای دانشجویی زده و مشاوره های لازم برای یافتن شغل مناسب را ارائه دهیم.

آنچه در این مقاله میخوانید

یافتن کار در اسپانیا

می دانیم که یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا ، انتخاب ویزای کار اسپانیا است، اما پیش از اقدام در خصوص اخذ ویزا کار این کشور نیاز است که به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. به طور کلی باید یک سری مسائل را به طور حتم در ذهن خود داشته باشید!

 یافتن شغل مناسب در این کشور برای افرادی که وضعیت تحصیلی مناسبی ندارند و یا مهارت خاصی ندارند بسیار دشوار است! اما اگر از نظر تخصص در وضعیت مناسبی باشید و به نوعی حرفی برای زدن داشته باشید یافتن کار آنقدرها هم سخت نیست. یکی از روش های یافتن شغل خوب در اسپانیا، مراجعه به سایت های مختلف است که از سوی دولت اسپانیا اعلام شده است، در این سایت لیستی از مشاغل مختلف به همراه ظرفیت مورد نیاز آنها خواسته می شود.

 در نظر داشته باشید که شبکه ها و برنامه های کاربردی نیز در این مسیر به شما کمک خواهند کرد. هیچگاه فراموش نکنید که جستجوی کار در سازمان ها یعنی شما به فرصت های شغلی نزدیک تر هستید. در اسپانیا خدمات استخدام دولتی با عنوان SEPE وجود دارد که اطلاعات مناسب و دقیقی در خصوص انواع مشاغل و دوره هایی که پیش از ورود به آنها نیاز است در اختیار افراد قرار می دهد.

لیست پردرآمدترین کار در اسپانیا

قطعاً دانستن شغل های پر درامد در اسپانیا می تواند به شما کمک شایانی نماید. اینطور که بررسی ها نشان می دهد، رشته های حسابداری و همینطور رشته IT در اسپانیا از نظر فراوانی شغل گزینه های خوبی هستند البته نه به این معنی که از دسته پر درآمدترین شغل های موجود باشد اما به طور کلی افرادی که در این رشته ها فارغ التحصیل می شوند زودتر از سایر رشته ها جذب بازار کار می شوند. 

در این کشور در بخش آموزش( دبیری برای رشته های دانشگاهی و همینطور درس زبان اسپانیایی) همیشه کمبود نیرو وجود دارد و این گزینه می تواند برای افرادی که قصد دارند به سرعت جذب کار شوند مناسب است و از نظر درآمدزایی نیز بسیار عالی است. رشته های مکانیک و مهندسی صنعت نیز در اسپانیا اغلب نیاز به نیرو دارند، این موضوع شامل حال رشته های محاسبات و همینطور روابط های تجاری می شود. 

از طرفی به جرأت می توان گفت که رشته های گردشگری در اسپانیا وضعیت درآمدزایی خوبی دارند و این موضوع نشان می دهد که شما می توانید در جذب توریست در این کشور نیز درآمد خوبی داشته باشید. انواع کار با توجه به مهارت افراد در اختیارشان قرار می گیرد.

لیست پردرآمدترین کار در اسپانیا

قانون کار در اسپانیا

طبق بررسی های انجام شده متوسط زمان کاری در این کشور به صورت تمام وقت ۴۰ ساعت اعلام شده است، در نظر داشته باشید این در حالی است که  ساعت کاری در طول روز از ۹ صبح تا ۸ شب اعلام شده است. بخش های تجارت، گردشگری ، مهندسی و ساخت و ساز در این کشور از نظر پایه حقوق در وضعیت بسیار بهتری نسبت به سایر شغل ها قرار دارند. افرادی که قادر به صحبت کردن به زبان اسپانیایی نیستند، تنها می توانند در بخش گردشگری، بخش های تدریس زبان انگلیسی و همینطور برخی از بخش های دولتی مشغول به کار شوند و سایر بخش ها نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد.

کار در اسپانیا به صورت داوطلبانه

به هر روی اگر پس از فارغ التحصیل فرد نتواند وارد شغل مورد نظر خود شود می بایست به سراغ شغل های داوطلبانه و یا کارآموزی برود. خوشبختانه اسپانیا از دسته کشورهایی است که شما را برای ورود به کارآموزی یاری می نماید. در این کشور برای کارآموزی نام مشاغل تابستانه در نظر گرفته شده است. که در سازمان AIESEC برای فارغ التحصیلان فراهم شده است. در سازمان IAESTE نیز برای دانشجویان رشته های مهندسی و هنرهای کاربردی و همینطور علوم پایه یک سری شغل ها به عنوان کارآموزی در نظر می گیرد.

 برخی از کارهایی که در لاین داوطلبانه قرار گرفته اند خارج از کشور می باشد، به این ترتیب دولت اسپانیا، مواد غذایی، بیمه و همینطور سایر کمک ها را در اختیار افراد قرار می دهد. شما می توانید در طول تحصیل در این کشور نیز با داشتن مجوز کار از دولت اسپانیا مشغول به کار شوید. افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند ۱۸ ساعت کار در طول هفته و مقاطع بالاتر می توانند ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

 اینطور که آمارها نشان می دهد خوشبختانه کار در این کشور به صورتی است که افراد می توانند با درآمد به دست آمده از پس هزینه های زندگی خود برآیند و در صورتی که مهارت داشته باشید آسان است.

کار در اسپانیا به صورت داوطلبانه

درخواست کار در اسپانیا

زمانی که کار مورد نظر در این کشور یافت شد فرد می بایست درخواست مورد نظر را تنظیم نماید. در این بخش افراد می بایست رزومه و نامه مورد نیاز بازار کار اسپانیایی ارائه دهد. پس از تنظیم این موارد نیاز است که فرد در مصاحبه های شغلی شرکت نماید. در نظر داشته باشید که تمامی مراحل درخواست کار در اسپانیا باید به درستی طی شود تا بتوانید به نتیجه قابل قبول دست یابید. برای داشتن بهترین کار در ابتدا باید مهارت افراد تقویت شود، پردرآمدترین شغل ها در اسپانیا به رشته های مهندسی و فنی و همینطور رشته های پزشکی باز می گردد و دو سال پیاپی رشته مهندسی برق و همینطور دندانپزشکی مشهورترین شغل اسپانیا محسوب شد.
 

مقاله پیشنهادی : ویزای کار اسپانیا

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

4 پاسخ

    1. سلام . افرادی که قادر به صحبت کردن به زبان اسپانیایی نیستند، تنها می توانند در بخش گردشگری، بخش های تدریس زبان انگلیسی و همینطور برخی از بخش های دولتی مشغول به کار شوند و سایر بخش ها نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *