تحصیل حسابداری در استرالیا

حسابداری در استرالیا؛ هزینه تحصیل حسابداری در استرالیا برای ایرانیان

بر اساس آنچه که در سفارت استرالیا با آن روبه‌رو هستیم، بیشترین حجم مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل تحصیل رشته حسابداری در استرالیا  است. دلیل اصلی اشتیاق مردم برای حسابداری در استرالیا، آموزشی قوی در آن است. در این کشور برای آن که دانشجویان باکیفیت بالایی فارغ‌التحصیل شده و به بازار کار وارد شوند از بهترین امکانات رفاهی استفاده می‌شود. برای آنکه امکان تحصیل حسابداری در استرالیا برای افراد وجود داشته باشد به شرایطی همچون مدرک زبان، سوابق تحصیلی ایده‌آل و بسیاری از موارد دیگر نیاز است. با تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا می‌توان پس از فارغ‌التحصیلی به آسانی در بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل مرتبط کار کرد. البته این موضوع به سوابق تحصیلی افراد در طول مدت زمان اقامت خود در استرالیا بستگی خواهد داشت. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل حسابداری در استرالیا می‌پردازیم.

تحصیل حسابداری در استرالیا

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تحصیل حسابداری در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

آیا تابه‌حال با خود فکر کرده‌اید که برای مهاجرت تحصیلی چه کشور‌هایی در جهان مناسب هستند؟ بهترین راه برای اطلاع از محبوب‌ترین دانشگاه‌ها و کشور‌های جهان برای مهاجرت تحصیلی بررسی تجربه دیگر افراد و مشورت با افراد حرفه‌ای در زمینه امور مهاجرتی است. در همین راستا ما متوجه شدیم که استرالیا در لیست برترین کشور‌های جهان برای مهاجرت تحصیلی قرار دارد.

یکی از پرتقاضاترین رشته‌های دانشگاهی در کشور استرالیا مربوط به رشته حسابداری است. در این رشته استادان با برترین سیستم آموزشی و امکانات دانشجویان را آماده ورود به بازار کار خواهند کرد. تحصیل حسابداری در استرالیا به متقاضیان این امکان را خواهد داد تا برای خود رزومه تحصیلی قوی بسازند و به آسانی برای ورود به بازار کار آماده شوند.

کشور استرالیا از نظر مراکز علمی و دانشگاه‌ها بسیار پیشرفته است. بااین‌حال کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا را دارند باید بر اساس شرایط شخصی خود همچون نمره قبولی در آزمون زبان آیلتس و غیره یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. تنها نکته‌ای که درباره این موضوع باید به آن اشاره کرد تفاوت قوانین تحصیل دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های مختلف آن است.

رشته حسابداری در کشور استرالیا

حسابداری یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کل دنیا است که بازار شغلی بسیار عالی دارد. منظور از بازار شغلی عالی آن است که متقاضیان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی و به آسانی شغل موردنظر خود را در این حوزه جستجو کنند.

حسابداری رشته بسیار حساسی است؛ به همین دلیل کسانی که این رشته را برای تحصیل انتخاب می‌کنند در اغلب موارد باید از پایه ریاضیات بسیار قوی برخوردار باشند در غیر این صورت با مشکلاتی در بازار کار روبه‌رو خواهند شد. با تحصیل حسابداری در کشور استرالیا می‌توان در صورت برخورداری از شرایط کافی به کار در آن پرداخت و در نهایت به‌عنوان شهروند تابعیت و اقامت این کشور را دریافت کرد.

تحصیل حسابداری در استرالیا

تحصیل در دوره‌های حسابداری در استرالیا

همان‌طور که می‌دانید همه رشته‌های تحصیلی طی چند مقطع به دانشجویان آموزش داده می‌شوند. این موضوع درباره دوره حسابداری نیز پایدار است. در واقع دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در مقاطع مختلفی در کشور استرالیا به تحصیل در رشته حسابداری بپردازند. تحصیل در هر یک از دوره‌های حسابداری در استرالیا نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است.

برای مثال کاملا طبیعی خواهد بود که نمره مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری حسابداری بسیار بیشتر از مقطع کارشناسی باشد. هر چه مقطع تحصیلی دانشجو افزایش پیدا کند توقعات از دانشجوی بین‌المللی نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه این مقاله شرایط تحصیل در دوره حسابداری در استرالیا را بررسی خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در دوره‌های حسابداری در استرالیا

شرایط تحصیل حسابداری در استرالیا باتوجه‌به مقطع تحصیلی که دانشجو قصد گذراندن آن را دارد متفاوت خواهد بود. با این حال در همه این مقاطع شرایط مشترکی برای پذیرش دانشجویان وجود دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل حسابداری در کشور استرالیا مدرک زبان است. مدرک زبان دانشجویان باید در حد آیلتس و تافل باشد. هر چه نمره قبولی متقاضیان در این مدارک بیشتر باشد به طور صددرصد شانس آن‌ها نیز برای دریافت پذیرش تحصیلی افزایش خواهد یافت.

برای تحصیل در استرالیا در رشته حسابداری نیاز خواهد بود تا نمره قبولی دانشجویان در مقاطع قبلی برابر با حداقل نمره مورد قبول آن‌ها باشد. درباره مدرک تحصیلی دانشجویان برای تحصیل حسابداری در استرالیا باید گفت که هر چه ریز نمرات و سوابق تحصیلی دانشجویان در وضعیت بهتری قرار داشته باشد به احتمال زیاد در مدت‌زمان کوتاه‌تری به اهداف خود دست پیدا خواهند کرد.

برای این که شرایط تحصیل در دوره‌های حسابداری در استرالیا را به طور کامل مطالعه کنید اطلاعات موجود در وبسایت رسمی دانشگاه موردنظر را به طور کامل بخوانید.

مزایای تحصیل حسابداری در استرالیا

مزایای تحصیل حسابداری در استرالیا

برخی افراد فکر می‌کنند که تحصیل حسابداری در استرالیا آن‌ها را در زمانی سریع به اقامت دائم آن کشور می‌رساند. این موضوع به طور کامل اشتباه است؛ زیرا مهاجرت تحصیلی اقامت دائم آن کشور را به دنبال ندارد و متقاضیان باید پس از فارغ‌التحصیلی برای دریافت این مجوز اقدام کنند. در نتیجه دریافت اقامت دائم یکی از مزایای مهم تحصیل حسابداری در استرالیا است.

در طول تحصیل در کشور استرالیا در رشته حسابداری می‌توان برای کار دانشجویی در آن اقدام کرد. در حالت کلی حقوق کار دانشجویی در استرالیا زیاد نیست ولی کمی به پرداخت هزینه‌های زندگی کمک خواهد کرد. با این وجود باید این موضوع را مطرح کرد که هزینه‌های شهریه زندگی در کشور استرالیا بسیار مقرون‌به‌صرفه است که یک مزیت مهم برای آن به حساب می‌آید. این کشور برای مهاجرت کسانی از طریق تحصیل مناسب است که تحمل زندگی در آب‌و‌هوای سرد را دارند.

امکانات رفاهی موجود در کشور استرالیا بسیار تکمیل و فوق‌العاده است؛ به همین دلیل هر نیازی در این کشور قابل دستیابی خواهد بود. امکان اشتغال برای دانشجویانی که در کشور استرالیا تحصیل کرده‌اند بسیار بیشتر از دیگر دانشجویان خواهد بود که یک مزیت مهم برای آن به حساب می‌آید.

وظایف حسابدار در کشور استرالیا

یک حسابدار در حالت کلی وظیفه رسیدگی به مسائل مالی یک ارگان را بر عهده دارد. حسابداران با مدیریت هزینه‌ها به سوددهی و مدیریت بهتر شرکت‌‌ها و کسب‌و‌کارها کمک خواهند کرد. در واقع در پایان هر ماه متخصصان فعال در این زمینه با جمع‌آوری گزارش مالی سیستم مدیریتی خاصی را بر اداره شرکت طراحی خواهند کرد.

حسابداران باید به امور مالیاتی شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها کمک کنند. در صورتی که شرکت موردنظر به دلایلی خاص به مرز ورشکستگی برسد حسابدار وظیفه دارد تا با بررسی پرونده‌های مالی تا حدودی از آن جلوگیری کند یا اثرات منفی حاصل از آن را به صفر برساند.

چرا استرالیا برای مهاجرت تحصیلی گزینه مناسبی است؟

استرالیا برای تحصیل گزینه مناسبی خواهد بود ولی آیا تابه‌حال با خود فکر کرده‌اید که این موضوع به چه دلایلی اتفاق می‌افتد؟ در ادامه به بررسی دلایل محبوبیت استرالیا میان مهاجرانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند خواهیم پرداخت.

تکنیک‌های قوی آموزشی

یک نکته مهم در خصوص دلایل انتخاب مردم برای تحصیل حسابداری در استرالیا سیستم آموزشی فوق‌العاده عالی در آن است که به متقاضیان در راستای یادگیری عالی مسائل کمک خواهد کرد. این سیستم با برترین دانشگاه‌های دنیا در یک سطح قرار دارد؛ به همین دلیل دریافت پذیرش تحصیلی در آن از هر نظر آینده و زندگی عالی افراد را تضمین خواهد کرد.

ایمنی بسیار بالا

ایمنی بالای کشور استرالیا افراد زیادی را برای مهاجرت به آن ترغیب می‌کند. دولت استرالیا برای رفاه و آسایش شهروندان امنیت افراد را به طور کامل تضمین می‌کند. در این کشور می‌توان در هر ساعتی از روز بدون نگرانی به خیابان‌ها رفت و بر خلاف برخی کشور‌های دنیا هیچ مشکلی برای افراد پیش نخواهد آمد.

تحصیل حسابداری در استرالیا

امکانات فراوان رفاهی

امکانات رفاهی که در کشور استرالیا برای شهروندان فراهم شده است شامل همه نیاز‌های اصلی و فرعی زندگی خواهد شد. اگر بخواهیم کشور‌های دنیا را از نظر امکانات رفاهی دسته‌بندی کنیم احتمالا کشور استرالیا رتبه بالایی را کسب خواهد کرد. برای استفاه از امکانات رفاهی کشور استرالیا هیچ تفاوتی میان دانشجویان بومی و غیربومی وجود نخواهد داشت که این موضوع به ارزش آن می‌افزاید.

زندگی مقرون‌به‌صرفه

در کشور استرالیا هزینه‌های زندگی بسیار مناسب است و به طور راحت‌تر با دخل‌و‌خرج مردم برابری خواهد کرد. در واقع میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور استرالیا به طور کامل با هزینه‌های مختلف زندگی برابر خواهد بود و حتی در برخی موارد می‌توان با آن کارهای جانبی مختلفی را انجام داد. درباره هزینه تحصیل در کشور استرالیا نیز باید به این نکته اشاره کرد که مقدار دقیق آن باتوجه به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر تعیین خواهد شد.

دانشگاه‌های به رسمیت شناخته شده

درباره دانشگاه‌های استرالیا این حقیقت وجود دارد که رتبه آن‌ها با برترین دانشگاه‌های جهان در یک سطح قرار دارد. در هر یک از دانشگاه‌های کشور استرالیا برای پذیرش تحصیلی دانشجویان شرایط خاصی تعیین شده است. هر چه سطح علمی و اعتبار دانشگاهی که دانشجویان در آن به تحصیل می‌پردازند بیشتر باشد، تاثیر بسیار زیادی در آینده شغلی و تحصیلی افراد ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال دانشجویانی که از دانشگاه برتر جهان همچون استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند شانس قبولی بیشتری در مصاحبات کاری خواهند داشت.

مدارک مشترک برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا

هر یک از دانشگاه‌های استرالیا مدارک خاصی را از دانشجویان برای قبول دریافت پذیرش تحصیلی دریافت خواهند کرد ولی در میان همه آن‌ها دسته‌ای از مدارک مشترک وجود دارد که باید با دقت بالایی جمع‌آوری و به آن‌ها تحویل داده شود. مدارکی که در ادامه نام خواهیم بود بسیار کلی هستند و باید قبل از ارائه به سفارت و دانشگاه موردنظر به طور کامل به زبان انگلیسی مورد ترجمه قرار گیرند.

تحصیل حسابداری در استرالیا علاوه بر مدارکی که به آن‌ها می‌پردازیم نیازمند معادل‌سازی مدارک نیز است. معادل‌سازی مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی استرالیا به تمکن مالی و مدرک زبان نیاز دارد؛ به همین دلیل بهتر است زودتر اقدامات لازم برای آن انجام شود. در ادامه به بررسی مدارک مشترکی که در دانشگاه‌های استرالیا باید به آن‌ها تحویل داده شود تا پرونده پذیرش تحصیلی متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد اشاره می‌کنیم.

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • چند قطعه عکس
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ریزنمرات
 • سوابق تحصیلی
 • مدرک پزشکی
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • مدرک قبولی در مسابقات علمی (اجباری نیست ولی وجود آن باید افزایش شانس افراد خواهد شد)

بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا

بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا

کشور استرالیا از نظر رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در جهان سطح خوبی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه‌ها به دلیل سطح عالی آموزش، امکانات آموزشی عالی و غیره برای دریافت پذیرش تحصیلی پیشنهاد می‌شوند. برای تحصیل در هر یک از این مراکز علمی معتبر ابتدا باید شرایط ورود به آن‌ها سنجیده شود. بهتر است در هنگام تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا هزینه شهریه در هر ترم را در اولویت بررسی قرار دهید.

در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا را آماده کرده‌ایم. همیشه باید دانشگاه‌هایی با رنکینگ بالاتر در اولویت بیشتری برای دریافت پذیرش تحصیل در رشته حسابداری قرار گیرند. ورود به هر یک از این دانشگاه‌ها از جنبه‌های مختلف به نفع افراد خواهد بود.

نام دانشگاه رنکینگ
دانشگاه ملی استرالیا ۳۱
دانشگاه سیدنی ۴۰
دانشگاه ملبورن ۴۱
دانشگاه نیو ساوت ولز ۴۴
دانشگاه کوئینزلند ۴۶
دانشگاه موناش ۵۵
دانشگاه استرالیای غربی ۹۲
دانشگاه آدلاید ۱۰۶
دانشگاه صنعتی سیدنی ۱۳۳
دانشگاه ولونگونگ ۱۹۶
محاسبه آنلاین میزان امتیازات سوابق تحصیلی

محاسبه امتیاز مهاجرت به استرالیا

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص محاسبه امتیاز مهاجرت به استرالیا بیشتر صحبت کنیم.

حسابداری در استرالیا با هرمس اپلای

در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا شما را با پروسه مهاجرت تحصیل رشته حسابداری در استرالیا آشنا کنیم. این موضوع خیلی مهم است که تحصیلات دانشگاهی در چه کشور‌هایی گذرانده شود. برخی کشور‌های جهان همچون استرالیا شرایط بسیار ایده‌آلی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند. در کشور‌های برتر جهان همچون استرالیا دانشجویان این امکان را خواهند داشت تا همچون دانشجویان بومی از امکانات رفاهی کشور به طور کامل استفاده کنند. هزینه تحصیل حسابداری در استرالیا، باتوجه به موارد مختلف تعیین خواهد شد که در حالت کلی این میزان بسیار مقرون‌به‌صرفه است. برای تحصیل حسابداری در استرالیا ریزنمرات و سوابق تحصیلی در کنار مدرک زبان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در واقع در صورتی که متقاضیان از تمام شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا برخوردار باشند، شانس خود را نسبت به دیگر متقاضیان افزایش خواهند داد. از مهم‌ترین مزایای تحصیل حسابداری در استرالیا دریافت اقامت دائم آن پس از فارغ‌التحصیلی است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چرا استرالیا برای مهاجرت تحصیلی گزینه مناسبی است؟​
تکنیک‌های قوی آموزشی ایمنی بسیار بالا امکانات فراوان رفاهی زندگی مقرون‌به‌صرفه دانشگاه‌های به رسمیت شناخته شده
بازار کار رشته حسابداری در استرالیا چگونه است؟
حسابداری یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کل دنیا است که بازار شغلی بسیار عالی دارد. منظور از بازار شغلی عالی آن است که متقاضیان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی و به آسانی شغل موردنظر خود را در این حوزه جستجو کنند.
وظایف یک حسابدار در کشور استرالیا چیست؟
یک حسابدار در حالت کلی وظیفه رسیدگی به مسائل مالی یک ارگان را بر عهده دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای