استادی پرمیت کانادا

استادی پرمیت کانادا

استادی پرمیت کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا هستند. برای رسیدن به این هدف لازم است که مجوز تحصیل در کشور کانادا یا همان استادی پرمیت را دریافت کنند. در واقع استادی پرمیت، مجوزی است که اداره مهاجرت کانادا به افراد غیر کانادایی می‌دهد تا این افراد بتوانند با استفاده از آن وارد مراکز آموزشی در کانادا شوند. لازم به ذکر است که استادی پرمیت تنها اجازه ورود به مراکز آموزشی در کانادا است؛ برای ورود به خاک این کشور، متقاضیان باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. باید بدانید که متقاضیان برای دریافت استادی پرمیت لازم است چند مرحله را پشت سر بگذارند. با ما همراه باشید تا با مراحل و شرایط اخذ استادی پرمیت کانادا آشنا شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دریافت استادی پرمیت کانادا چه شرایطی دارد؟

دریافت استادی پرمیت کانادا معمولا باید در چند مرحله انجام شود. برای پشت سر گذاشتن این مراحل باید واجد شرایط دریافت این مجوز باشید. اثبات واجد شرایط بودن اخذ مجوز تحصیل در کانادا نیازمند قانع شدن افسر سفارت کانادا است. برای قانع شدن افسر ویزا باید نامه پذیرش از موسسه آموزشی مورد نظر خود را ارائه دهید. به این ترتیب به افسر ویزای ثابت خواهید کرد که از یک موسسه آموزشی مشخص شده در کانادا، پذیرش تحصیل دریافت کرده‌اید.

دریافت استادی پرمیت کانادا چه شرایطی دارد؟

شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که برای اقامت تحصیلی در کانادا تمکن مالی کافی دارید. لازم به ذکر است که افسر ویزا باید قانع شود که شما تابع قوانین کشور کانادا هستید و تهدید برای امنیت این کشور به شمار نمی‌آیید. برای اثبات این موضوع باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را به افسر ویزا ارائه دهید. بهتر است که یک گواهی پزشکی نیز به افسر ویزا ارائه دهید تا نشان دهید که حضور شما در کانادا سلامت افراد جامعه را به خطر نمی‌اندازد.

باید بدانید استادی پرمیت افرادی که از یک موسسه آموزشی در کانادا پذیرش گرفته و به‌موقع ثبت نام نکرده‌اند، لغو خواهد شد. بنابراین لازم است که حتما پس از دریافت پذیرش، در اسرع وقت مراحل ثبت نام در موسسه و تکمیل درخواست مجوز تحصیل خود را انجام دهید.

روش‌ های اخذ مجوز تحصیل کشور کانادا

به چند روش می‌توان استادی پرمیت کانادا را دریافت کرد؛ انتخاب هر روش به شرایط هر متقاضی بستگی دارد. رایج‌ترین روش‌های اخذ مجوز تحصیلی کانادا، حضوری و آنلاین هستند. البته امکان ارائه درخواست استادی پرمیت در زمان رسیدن به خاک کانادا در فرودگاه نیز وجود دارد. هر یک از این روش‌ها دارای فرایند متفاوتی هستند. برای انجام مراحل دریافت استادی پرمیت کانادا به صورت حضوری ابتدا باید از یک موسسه آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا پذیرش بگیرید. سپس باید در آن موسسه آموزشی مراحل ثبت نام را انجام دهید.

روش‌ های اخذ مجوز تحصیل کشور کانادا

در نظر بگیرید که موسسه آموزشی مورد نظر شما حتما در میان موسسات مورد تایید اداره مهاجرت کانادا قرار داشته باشند. در غیر این صورت استادی پرمیت برای شما صادر نخواهد شد. از سوی دیگر حتما باید در نامه پذیرش دریافت شده از موسسه آموزشی مورد نظر، مواردی مانند میزان شهریه قابل پرداخت، تاریخ شروع و پایان دوره تحصیلی درج شده باشد. شما باید تمام اسناد و مدارک را همراه خود به سفارت کانادا ببرید و برای اخذ استادی پرمیت و ویزای تحصیلی، آن‌ها را ارائه دهید.

فرایند اخذ مجوز تحصیل در کانادا به صورت آنلاین

برای انجام فرایند اخذ مجوز تحصیل در کانادا به صورت آنلاین باید تمام مدارک خود را اسکن کنید. بنابراین حتما یک دستگاه اسکنر تهیه کنید تا مشکلی در ارائه مدارک نداشته باشید. از طرفی باید در فرایند ثبت نام اینترنتی، هزینه‌هایی مانند پردازش اطلاعات را پرداخت کنید. از همین رو لازم است که حتما یک کارت اعتباری معتبر داشته باشید. در طول فرایند دریافت استادی پرمیت کانادا به صورت آنلاین باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید بدون مشکل مراحل اخذ مجوز تحصیلی کانادا را پشت سر بگذارید.

از جمله نکات مهم ثبت نام آنلاین برای دریافت مجوز تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مطالعه راهنمای ثبت نام آنلاین: برای انجام صحیح مراحل ثبت نام آنلاین مواجه نشدن با مشکلات احتمالی، حتما باید راهنمای ثبت نام را به طور کامل مطالعه کنید
  • آماده کردن پاسخ‌های خود قبل از شروع فرایند ثبت نام: برای بارگذاری مدارک خود لازم است فرم‌هایی را پر کنید که دارای سوالات متعددی هستند. در واقع پاسخ‌های شما به این سوالات به‌عنوان یک چک‌لیست اسناد شخصی به کار برده می‌شود. از همین رو لازم است پاسخ‌های خود را از قبل آماده کنید تا در حین ثبت نام آنلاین بدون معطلی و با آمادگی قبلی به سوالات پاسخ دهید
  • کسب اطلاعات لازم درباره هزینه‌های ثبت نام: برای رسیدگی به درخواست اخذ مجوز تحصیل در کانادا باید هزینه‌هایی مانند بیومتریک و پردازش اطلاعات را بپردازید. باید بدانید تا زمانی که این هزینه‌ها را پرداخت نکنید، فرایند ثبت نام شما تکمیل نخواهد شد

مدارک مورد نیاز برای دریافت استادی پرمیت کانادا

برای اینکه بتوانید استادی پرمیت کانادا را دریافت کنید باید تعدادی اسناد و مدارک را به سفارت این کشور ارائه دهید. مهم‌ترین مدرک، نامه پذیرش از موسسه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است. از سوی دیگر باید تعدادی اسناد هویتی مانند مدارک شناسایی شامل پاسپورت معتبر و دو قطعه بیومتریک به سفارت کانادا ارائه دهید.

لازم به ذکر است که شما باید یک نامه توضیحی بنویسید و به همراه سایر مدارک به افسر ویزا بدهید. در این نامه باید سوابق تحصیلی و اهداف شما از مهاجرت به کانادا درج شده باشند. دو مدرک مهم که می‌تواند شانس اخذ استادی پرمیت کانادا را افزایش دهند، رزومه و CV هستند. چرا که در این دو مدرک تمام سوابق کاری و تحصیلی شما درج شده است. هر چه رزومه و CV شما قوی‌تر باشد، شانس دریافت مجوز تحصیلی شما افزایش پیدا می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت استادی پرمیت کانادا

هزینه‌های دریافت مجوز تحصیل کانادا

یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت استادی پرمیت کانادا، اثبات توانایی مالی به شمار می‌رود. چرا که فرایند اخذ ویزای تحصیل و اقامت در کانادا برای تحصیل هزینه‌هایی دارند که متقاضی باید شخصا پرداخت کند. از همین رو افسر ویزا باید مطمئن شود که متقاضی توانایی پرداخت این هزینه‌ها را دارد. یکی از مهم‌ترین این هزینه‌ها، شهریه موسسه آموزشی مورد نظر متقاضی است که باید به صورت سالانه پرداخت شود. از سوی دیگر متقاضی باید بتواند هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده را در کانادا بپردازد. همچنین باید بتواند هزینه‌های بازگشت خود و اعضای خانواده به کشور مبدا را پرداخت کند.

میزان تمکن مالی برای خود متقاضی حدود 11 هزار دلار کانادا در خارج از ایالت کبک است. این هزینه برای اعضای خانواده درجه یک هر نفر حدود  4500 دلار کانادا و سایر اعضای خانواده حدود 3500 دلار کانادا خواهد بود. در صورت مهاجرت به ایالت کبک تمکن مالی برای تحصیل باید حدودا بین 7000 تا 25000 دلار کانادا باشد.

مدت اعتبار مجوز تحصیل در کشور کانادا

استادی پرمیت کانادا به اندازه طول دوره تحصیلی فرد متقاضی اعتبار دارد. البته معمولا این مجوز تا سه ماه پس از دوره تحصیلی معتبر خواهد بود. در واقع دولت کانادا این سه ماه را با اهداف خاصی به اعتبار مجوز تحصیل اضافه می‌کند. متقاضیان در این سه ماه فرصت کافی دارند تا اقامت خود را تمدید کنند یا مقدمات خروج خود از کانادا را فراهم کنند. لازم به ذکر است که اگر نتوانید در موعد مقرر تحصیلات خود را پایان برسانید، قبل از پایان دوره حتما باید استادی پرمیت خود را تمدید کنید. از سوی دیگر، اگر بتوانید قبل از موعد مقرر، تحصیلات خود را به اتمام برسانید، تا سه ماه پس از پایان دوره تحصیلی می‌تواند خاک کشور کانادا بمانید.

رایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

این کشور متشکل از مهاجرانی از تمام کشورهای جهان است. کانادا سالانه پذیرای بیش از ۲۰۰ هزار مهاجر جدید است.

سخن آخر

دریافت مجوز تحصیل برای ورود به موسسات آموزشی کشور کانادا ضروری است. تمام اتباع خارجی برای تحصیل در کانادا به این مجوز نیاز دارند. برای دریافت این مجوز لازم است که اطلاعات کافی از مراحل آن داشته باشید. هرمس اپلای یکی از برترین موسسات مهاجرتی در ایران است که سال‌ها در زمینه اخذ استادی پرمیت کانادا برای متقاضیان سابقه دارد. ما در هرمس اپلای تمام اطلاعات مورد نیاز برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا را به شما ارائه می‌دهیم. به این ترتیب می‌توانید بدون مشکل مجوز تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا تنها استادی پرمیت کانادا برای تحصیل در این کشور کافی است؟
خیر. استادی پرمیت تنها برای ورود به موسسات آموزشی در کشور کانادا صادر می‌شود. برای اینکه بتوانید وارد خاک کانادا شوید، باید ویزای تحصیل این کشور را دریافت کنید. به عبارتی دیگر، ویزای تحصیلی که سفارت کانادا برای متقاضی صادر می‌کند، به شکل یک برچسب داخل پاسپورت او چسبانده می‌شود. اما استادی پرمیت در واقع یک برگه کوچک است که افسر ویزا در فرودگاه کانادا به داخل پاسپورت متقاضی منگنه می‌کند.
مجوز تحصیل در کانادا تا چه مدت معتبر است؟
مجوز تحصیل در کشور کانادا معمولا تا پایان دوره تحصیلی به‌علاوه سه ماه اضافه اعتبار دارد. در واقع متقاضیان تا سه ماه پس از دوره تحصیل خود اجازه دارند که در خاک کانادا بمانند و مقدمات تمدید ویزا یا خروج از خاک کانادا را فراهم کنند.
افسر ویزا چه مدارکی را برای صدور استادی پرمیت و ویزای تحصیل کانادا درخواست می‌کند؟
افسر ویزا مدارکی مانند نامه پذیرش از موسسه آموزشی مورد نظر، مدارک نشان‌دهنده تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی را درخواست می‌کند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای