شرایط سنی تحصیل در کانادا
کانادا

درباره شرایط سنی تحصیل در کانادا چه می‌دانید؟

کانادا یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین کشورهای جهان به دلیل کیفیت زندگی، تحصیلات، سطح درآمد، زیرساخت‌های حمل‌ونقل، سیستم مراقبت‌های بهداشتی و محیطی نسبتاً امن و تمیز، مکانی ایده‌آل برای زندگی، کار و تحصیل به شمار می‌آید. این کشور متشکل از مهاجرانی از تمام کشورهای جهان است. کانادا سالانه پذیرای بیش از ۲۰۰ هزار مهاجر جدید است.

کانادا به‌عنوان یک جامعه صنعتی مرفه و دارای فناوری پیشرفته در طبقه تریلیون دلاری، از نظر سیستم اقتصادی بازارگرا، الگوی تولید و استانداردهای زندگی مرفه به ایالات متحده شباهت دارد. با توجه ‌به منابع طبیعی بزرگ، نیروی کار ماهر و سرمایه مدرن، این کشور از چشم‌اندازهای اقتصادی محکمی برخوردار است. کانادا تحصیلات ابتدایی و متوسطه رایگان و تحصیلات تکمیلی پس از راهنمایی را با کمک‌های مالی ارائه می‌دهد. این کشور بیش از سایر کشورهای صنعتی در جهان برای تحصیل هزینه می‌کند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا متفاوت است و هر کودک باید تا سن ۱۶-۱۷ سالگی به مدرسه برود. نود و پنج درصد از کودکان کانادایی به مدارس دولتی که رایگان هستند می‌روند. دانش‌آموزان با توجه ‌به محل زندگی خود به یک مدرسه دولتی اختصاص داده می‌شوند. بودجه نظام آموزشی در درجه اول توسط استان‌ها تأمین می‌شود. در ادامه این مقاله به شرایط سنی تحصیل در کانادا، اخذ ویزای کانادا و هزینه‌های زندگی در کانادا می‌پردازیم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای تحصیل در کانادا

نام کشور کانادا در میان سه کشور برتر جهان برای تحصیل در خارج از کشور به چشم می‌خورد. باید نکته منحصربه‌فردی در این کشور وجود داشته باشد، درست است؟ هرساله دانش‌آموزان از گوشه‌وکنار جهان برای تحصیلات عالی به کانادا مهاجرت می‌کنند. آیا کنجکاو هستید بدانید چرا؟ در این مقاله دلایل آن را برای شما بیان می‌کنیم. تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟ شرایط سنی تحصیل در کانادا چگونه است؟

مزایای تحصیل در کانادا

۱) شایستگی‌های ارزشمند در سراسر جهان: کانادا به دلیل کیفیت بالای آموزش مشهور است. هر مدرک، گواهی یا دیپلم صادر شده در این کشور برابر با مدارک ارائه شده توسط ایالات متحده و سایر کشورهای پیشرو است. این امر اهمیت تحصیل در کانادا را نشان می‌دهد.

۲) تحصیلات مقرون‌به‌صرفه: این کشور کیفیت تحصیلات و انتظارات برای زندگی در کانادا را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه در مقایسه با ایالات متحده و انگلستان ارائه می‌دهد. برخی از دانشگاه‌های این کشور دارای کمترین شهریه هستند که دلیل اصلی مهاجرت تعداد زیادی از دانشجویان به کانادا است. علاوه بر فرصت‌های مقرون‌به‌صرفه، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی نیز وجود دارد. شما می‌توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید تا تحصیلات خود را در کانادا به‌ صورت کاملاً رایگان دنبال کنید.

۳) دانشگاه‌های کانادا: دانشگاه‌های کانادایی به ‌خوبی آموزش عالی را ارائه می‌دهند. هفت دانشگاه کانادایی موفق شده‌اند طبق رتبه‌بندی QS World University 2022 در رتبه‌بندی 200 دانشگاه برتر جهان قرار بگیرند. دانشگاه تورنتو، انتاریو (رتبه 25)، دانشگاه مک گیل، مونترال (رتبه 31)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه 45) ،دانشگاه آلبرتا (رتبه 119)، دانشگاه مک مستر (رتبه 144). تحصیل در این دانشگاه‌های برتر یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی است.

۴) کمک‌های مالی برای تحصیل: بورسیه‌های مختلفی در قالب بورسیه‌های دولتی کانادا، بورسیه‌های غیردولتی، بورسیه‌های نهادی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. شما می‌توانید بورسیه تحصیلی بر اساس شرایط سنی تحصیل در کانادا ، برتری تحصیلی، تسلط به زبان، استعداد فوق‌برنامه و نیازهای مالی دریافت کنید.

۵) امکان کار در حین تحصیل در کانادا: ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا هنگام تحصیل کار کنند. دانشجویان می‌توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. مزیت اصلی این است که آنها می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار جداگانه مشغول به کار شوند. همچنین دانشجویان بین‌المللی مجاز به کار تمام‌وقت در تعطیلات ترم و تعطیلات تابستانی هستند.

کار در حین تحصیل می‌تواند فرصتی عالی برای دانش‌آموزان جهت به ‌دست ‌آوردن تجربه کاری بین‌المللی باشد. آنها حتی قبل از فارغ‌التحصیلی می‌توانند یک شبکه خوب ایجاد کنند. دانشجویان می‌توانند در هر زمینه‌ای کار کنند، کار در یک‌رشته تحصیلی اجباری نیست. این یکی از مزایای دانشجویان بین‌المللی در کانادا است.

مزایای تحصیل در کانادا

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

برای تحصیل در این کشور شما باید از شرایط سنی تحصیل در کانادا اطلاع داشته باشید. به طور معمول شما باید یک جوان کانادایی یا خارجی ۱۸ تا ۳۵ ساله باشید. برای برخی از کشورها، محدودیت سنی ۱۸ تا ۲۹ یا ۳۰ سال است. از طرفی دیگر برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا محدودیت سنی مشخص نشده است.

اگرچه محدوده سنی با استان متفاوت است. آموزش ابتدایی به ‌طور کلی برای کودکان ۵ تا ۱۲ سال است. شرایط سنی تحصیل در کشور کانادا برای تحصیلات متوسطه عموماً برای کودکان ۱۲ تا ۱۸ سال وجود دارد. پس از گذراندن دوره متوسطه با داشتن مدارک تحصیلی مناسب، هرکسی می‌تواند برای شرکت در یک دانشگاه درخواست دهد.

تحصیل در هر استان و قلمرو کانادا تا سن ۱۸ سالگی و برای مانیتوبا ، نیوبرانزویک ، نوناووت و انتاریو و تا سن ۱۶ سالگی برای سایر حوزه‌های قضایی یا به ‌محض اخذ دیپلم دبیرستان اجباری است.

شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی معمولاً به معنی کلاس‌های ۱ تا ۸ و متوسطه معمولاً به معنی کلاس‌های ۹ تا ۱۲ است. همه مدارس ابتدایی و راهنمایی در کانادا می‌توانند دانش‌آموزان بین‌المللی را ثبت‌نام کنند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا برای پذیرش در مقطع کارشناسی بسته به برنامه‌های کارشناسی ۱۷-۲۱ سال است. حداکثر محدودیت سنی دوره‌های کارشناسی در دوره‌های مختلف و مؤسسات مختلف متفاوت است. سالانه هزاران دانش‌آموز بالغ به دانشگاه یا کالج می‌روند. این یک فرصت عالی برای توسعه مهارت‌های جدید و گزینه‌های شغلی در هر سنی است.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی و گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه‌ها جوایز مالی غیر قابل بازپرداخت هستند. آنها عموماً به دانش‌آموزانی با دستاوردهای تحصیلی برجسته اختصاص داده می‌شوند، اگرچه برخی نیز داوطلب و سابقه کار را تشخیص می‌دهند. شما باید برای برخی از بورسیه‌ها درخواست دهید، اما بقیه به طور خودکار اعطا می‌شوند.

هیچ‌کس تظاهر نمی‌کند که تأثیر بورسیه تحصیلی را در زندگی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی احساس نمی‌کند. ایدئولوژی بورسیه یکی از ایدئولوژی‌هایی است که همه آن را پذیرفته‌اند و با توجه‌ به میزان هزینه آموزش، کار را برای دانش‌آموزان راحت‌تر کرده است. اما بستگی به بورس تحصیلی برای ادامه تحصیل نیز دارد.

هر بورسیه دارای شرایط منحصربه‌فرد خود و معیارهای واجد شرایط است. بنابراین این پاسخ بر افشای بایدها و نبایدهای مرتبط با بورسیه‌های تحصیلی در کانادا متمرکز است و اینکه چگونه می‌توان به ‌راحتی بورسیه تحصیلی در کانادا را به دست آورد.

هنوز امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا بدون داشتن شهروندی کانادا وجود دارد. کمک‌هزینه تحصیلی برای دانشجویان بسیار مفید است. همچنین آنها را به مطالعه واداشته است. شرایط سنی تحصیل در کانادا برای گرفتن بورسیه محدودیت خاصی ندارد و دانشجویان در هر سنی می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

برای تحصیل در خارج از کشور، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان نعمت است زیرا هزینه تحصیل در خارج از کشور بسیار گران‌تر از تحصیل در کشور خود است. این یکی از دلایلی است که فرد باید از بورسیه تحصیلی کانادا استفاده کند.

شرایط سنی و گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا

آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا

اثبات مهارت زبان انگلیسی در لیست مدارک موردنیاز برای ویزای دانشجویی کانادا گنجانده شده است. مگر اینکه شما از کشوری انگلیسی‌زبان باشید. دانشگاه‌های کانادا از شما می‌خواهند مدرک تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهید.

آیلتس یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های پرطرفدار زبان انگلیسی در جهان است که در سال گذشته ۳.۵ میلیون آزمون برگزار شده است. آزمون انگلیسی آیلتس انتخابی مناسب برای انجمن‌ها، سازمان‌ها و کارفرمایان در سراسر کانادا به شمار می‌آید. نمره آزمون آیلتس از سوی دانشگاه‌ها و کالج‌های سراسر کانادا پذیرفته شده است. بنابراین اگر مایل به مهاجرت به کانادا هستید، آیلتس آزمون مناسبی برای شما است.

آزمون آیلتس توسط بیش از ۳۵۰ مؤسسه و دانشگاه در کانادا پذیرفته شده است. نمره آزمون آیلتس می‌تواند به شما در رسیدن به هدف پذیرش در کالج یا دانشگاه کانادا کمک کند. معیار زبان کانادایی برای توصیف، اندازه‌گیری و تشخیص توانایی زبانی مهاجران بزرگسال و مهاجران احتمالی که قصد زندگی و کار در کانادا را دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. آزمون آیلتس به شرایط سنی تحصیل در کانادا نیز بستگی دارد.

آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا

گرفتن ویزای دانشجویی برای تحصیل در کانادا

در حالی ‌که دانشجویان بسیاری بر این باور هستند که سخت‌ترین مرحله قبل از تحصیل در کشورهای خارجی، دریافت نامه پذیرش است، اما دریافت ویزای دانشجویی می‌تواند شرایط سخت‌تری را برای آن‌ها به دنبال داشته باشد. با این ‌حال نباید این موضوع را فراموش کرد که کشور کانادا از محبوبیت فراوانی برخوردار است و به دلیل حجم بالای متقاضیان، دریافت ویزا پروسه‌ای سخت و دشوار محسوب می‌شود. توجه به شرایط سنی تحصیل در کانادا می‌تواند روند دریافت ویزای دانشجویی را آسان‌تر کند.

هنگامی که موفق به اخذ مجوز تحصیل در کانادا شدید، اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشید می‌توانید جهت تمدید این مجوز از درون کانادا اقدام کنید. مجوز تحصیل همچنین به شما امکان می‌دهد به ‌صورت پاره‌وقت در محوطه دانشگاه کار کنید. همچنین ممکن است بتوانید در خارج از دانشگاه، به‌عنوان بخشی از برنامه خود به‌عنوان تعاون یا کارآموز کار کنید. همچنین می‌توانید به‌عنوان مقیم دائم در کانادا بمانید یا بعد از فارغ‌التحصیلی کار پیدا کنید.

گرفتن ویزای دانشجویی برای تحصیل در کانادا

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مراحل گرفتن ویزای دانشجویی کانادا

ابتدا باید نامه استاندارد پذیرش از ارائه‌دهنده آموزش عالی شناخته‌شده را دریافت کنید. همچنین دانشجویانی که در کبک تحصیل می‌کنند، باید از دولت کبک برای دریافت گواهی پذیرش که به CAQ معروف است، درخواست دهند. شما باید این گواهی را قبل از اجازه درخواست مجوز تحصیل دریافت کنید. همچنین می‌توانید آن را به‌ صورت آنلاین، با چاپ یک فرم یا درخواست فرم مقاله از دانشگاه خود که مشاوره‌ای نیز در این زمینه ارائه می‌دهد، دریافت کنید.

برای دریافت بسته برنامه خود، باید به چند سؤال درباره خود در وب‌سایت CIC پاسخ دهید. سوالاتی که مشخص می‌کند آیا شما از صلاحیت کافی برای درخواست آنلاین جهت مجوز دانشجویی برخوردار هستید یا خیر. و در صورت برخورداری چه مدارکی را باید ارائه دهید. در این مرحله شرایط سنی تحصیل در کانادا نیز برای شما بررسی می‌شود.

در صورت واجد شرایط بودن، یک چک ‌لیست شخصی که ۶۰ روز اعتبار دارد دریافت می‌کنید که برای ارسال آنلاین درخواست خود به آن نیاز دارید. این صفحه همچنین شامل یک راهنمای برنامه، مبلغ تخمینی شهریه و لیستی از اسنادی است که باید همراه با درخواست خود ارائه دهید.

هنگامی که احساس کردید برای درخواست دادن آماده هستید، یک حساب MyCIC برای خود بسازید و کد چک ‌لیست شخصی خود را در این حساب وارد ‌کنید. سپس شما چک ‌لیست مدارک شخصی خود را دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد اسناد خود را بارگذاری کرده و ارسال کنید.

هنگامی که مدارک و فرم درخواست خود را آماده و هزینه‌های خود را پرداخت کرده‌اید، می‌توانید درخواست تکمیل شده خود را به CIC ارسال کنید.

مراحل گرفتن ویزای دانشجویی کانادا

هزینه‌های زندگی برای دانشجویان در کانادا

تحصیل در کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از بسیاری کشورهای دیگر است و یک جایگزین عالی برای کسانی به شمار می‌آید که به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به دنبال مدرک مقرون‌به‌صرفه هستند. هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی و داخلی پایین است. به‌علاوه شما به زبان انگلیسی تحصیل خواهید کرد. برای تحصیل باید شرایط سنی تحصیل در کانادا را به طور کامل بدانید.

دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا را تأمین کنند. مهاجرت به کانادا به مدرکی نیاز دارد که نشان می‌دهد شما پول و بودجه کافی در اختیار دارید. کالج شما هزینه زندگی را ارائه می‌دهد. در صورتی که کالج شما آن را ارائه ندهد، از شما خواسته می‌شود که برای ۱۲ ماه هزینه زندگی در کانادا به‌عنوان دانشجو ، مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار را داشته باشید.

۴۰۰۰ دلار دیگر برای همسر و ۳۰۰۰ دلار دیگر برای هر فرد وابسته مورد نیاز است. این مبلغ شامل اقامت، غذا، بیمه درمانی، حمل‌ونقل، کتاب و پوشاک است. شهریه و سایر هزینه‌ها شامل این مبلغ نمی‌شود.

مانند سایر نقاط جهان، هزینه‌های زندگی در مراکز شهری بیشتر از هزینه‌های حومه است. بسیاری از دانشجویان زندگی در محوطه دانشگاه را بیشتر ترجیح می‌دهند که ممکن است همیشه کم‌هزینه‌ترین گزینه نباشد، اما قطعاً راحت‌تر است. تورنتو و ونکوور گران‌ترین شهرها برای زندگی هستند و با کمبود مسکن مقرون‌به‌صرفه در تورنتو، هزینه‌ها در آنجا بیشتر و همچنان در حال افزایش است.

هزینه‌های زندگی برای دانشجویان در کانادا

محاسبه معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا چقدر است؟

اگر به تازگی فکر مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا به ذهنتان خطور کرده است، باید در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور اطلاعات زیادی کسب کنید تا به نتیجه‌گیری درستی برسید. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا شرایط سنی برای پذیرش یا اخذ ویزا است. شرایط سنی به طور معمول برای تمام کشورها امر مهمی محسوب می‌شود. آیا می‌دانید حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا چه سنی است؟ در این مطلب یکی از عوامل مهم مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا، یعنی حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا، را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

سخن پایانی

سالانه بیش از ۱۳۰،۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را انتخاب می‌کنند. کانادا علاوه بر سیستم آموزشی با کیفیت بالا، امکانات متعدد و فرهنگ پرجنب‌وجوش را نیز ارائه می‌دهد. تعداد دانشجویانی که کانادا را به‌عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند به ‌سرعت در حال افزایش است.

درصد دانشجویان بین‌المللی ثبت‌نام‌شده در تحصیلات تکمیلی در فاصله یک سال، تقریباً ۱۶ درصد افزایش‌ یافته است. تحصیل در کانادا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای آینده شما در نظر گرفته می‌شود زیرا شما به آموزش عالی، تجربیات بین فرهنگی و مدرک شناخته شده در سطح جهانی دسترسی پیدا خواهید کرد. برای دانشجویان بین‌المللی، پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا نیاز به برنامه‌ریزی و تعهد مالی قبل از حضور شما در آنجا دارد. شرایط سنی تحصیل در کانادا یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تحصیل در این کشور است که در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم.

شرایط سنی تحصیل در کانادا یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تحصیل در این کشور است

سوالات متداول

چرا مهاجران کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند؟

کانادا یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین کشورهای جهان به دلیل کیفیت زندگی، تحصیلات، سطح درآمد، زیرساخت‌های حمل‌ونقل، سیستم مراقبت‌های بهداشتی و محیطی نسبتاً امن و تمیز، مکانی ایده‌آل برای زندگی، کار و تحصیل به شمار می‌آید.

کانادا چه بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند؟

بورسیه‌های مختلفی در قالب بورسیه‌های دولتی کانادا، بورسیه‌های غیردولتی، بورسیه‌های نهادی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

به طور معمول برای تحصیل در کانادا از چه شرایط سنی باید برخوردار باشیم؟

برای تحصیل در این کشور شما باید از شرایط سنی تحصیل در کانادا اطلاع داشته باشید. به طور معمول شما باید یک جوان کانادایی یا خارجی ۱۸ تا ۳۵ ساله باشید.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن