تحصیل در جمهوری آذربایجان

تحصیل در جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری مهم در قفقاز می باشد که بزرگترین و همچنین پرجمعیت ترین کشور در این منطقه  نیز است. پایتخت آن باکو است. در سال های اخیر آذربایجان از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای موسسات آموزشی معتبر بسیاری در سطح بین المللی بوده و همه ساله افراد بسیاری از همه جای دنیا جهت ادامه تحصیل در آذربایجان زیبا و پیشرفته به آنجا مهاجرت می نمایند. برای تحصیل در آذربایجان باید در مورد این کشور و دانشگاه های آن آگاهی مورد نیاز را کسب کنید. 

ما در اینجا توضیحات کاملی را ارائه کرده ایم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با مشاوران مجرب ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل در آذربایجان

همجورای جمهوری آذربایجان با روسیه، ارمنستان و گرجستان می تواند فرصت‌های کم نظیری را برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در آذربایجان جهت کار، زندگی و حتی مهاجرت ایجاد کند. ارزان بودن این کشور به نسبت کشورهای دیگر اروپا، یکی از مزیت‌های اصلی جمهوری آذربایجان در قیاس با کشورهای دیگر اروپایی می‌باشد.

در اکثر دانشگاه ‌های  جمهوری آذربایجان ادامه تحصیل به زبان آذری و یا روسی می باشد که انتخاب این موضوع با خود شخص دانشجو است که پس از طی یک دوره یک ساله  آمادگی با شهریه 600 تا 2000 دلار انجام پذیر است. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آذربایجان ۴ سال و شهریه مقطع کارشناسی در کشور آذربایجان سالانه 1000 تا 2500 دلار و کارشناسی ارشد 1000 تا 4000 هزار دلار است.

همانطور که می دانید تحصیل در این کشور ارزان است. موضوع مورد توجه در مورد تحصیل در آذربایجان این است که برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در کشور آذربایجان در هر مقطع تحصیلی خوابگاه به اندازه کافی وجود داشته و هزینه آن برای هر ماه کمتر از ۲۰۰ دلار می باشد .

اخذ پذیرش تحصیلی کشور آذربایجان

اخذ پذیرش تحصیلی کشور آذربایجان از دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید باکو پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری آذربایجان:

۱- دانشگاه دولتی باکو:

دارای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکترا در رشته های علوم پایه و علوم انسانی بوده و تحصیل در این دانشگاه به زبان آذری و یا روسی می‌باشد.
در مقطع کارشناسی یک سال و در مقاطع کارشناس ارشد و دکتری چهار ماه دوره ی آمادگی زبان دارد که شهریه ی این دوره ۶۰۰ دلار می باشد.
شهریه ی سالیانه ی مقطع کارشناسی ۱۲۰۰ دلار و کارشناسی ارشد ۱۶۰۰ دلار و دکترا همه ی رشته ها ۱۶۰۰ دلار (اقتصاد و حقوق ۲۰۰۰ دلار) می باشد.

۲- دانشگاه پلی تکنیک آذربایجان:

تحصیل فقط در مقطع کارشناسی و فقط در رشته‌های فنی و مهندسی امکان پذیر است. تحصیل در این دانشگاه به زبان آذری و یا روسی می‌باشد و یک سال دوره آمادگی داشته و شهریه آن نیز سالیانه ۷۰۰ دلار است.
طول دوره تحصیل برای مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۴ سال بوده و شهریه آن نیز سالانه ۱۲۰۰ دلار می باشد.

۳- دانشگاه معماری و ساختمان آذربایجان:

در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و فقط در رشته‌های معماری و عمران و ساختمان دانشجو می پذیرد.

تحصیل در این دانشگاه به زبان آذری و روسی است اما در رشته معماری و عمران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توان به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود. دارای یک سال دوره آمادگی با شهریه ۱۲۰۰ دلار  می‌باشد. طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۴ سال بوده و شهریه آن سالانه ۱۶۰۰ دلار است.

طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه حدود ۲ سال بوده و شهریه آن سالانه ۲۰۰۰ دلار و یا ترمی ۱۰۰۰ دلار است. طول دوره تحصیل مقطع دکتری نیز در این دانشگاه حدود ۳ سال بوده و شهریه آن سالانه ۳۰۰۰ دلار و یا ترمی ۱۵۰۰ دلار است.

۴- آکادمی دولتی نفت آذربایجان:

در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و فقط در رشته‌های مرتبط با نفت و گاز دانشجو می پذیرد. تحصیل در این دانشگاه به زبان آذری و یا روسی و پس از گذراندن یک سال دوره آمادگی با شهریه ۱۱۰۰ دلار انجام می پذیرد. شهریه و طول دوره های مختلف تحصیلی این دانشگاه نیزدقیقا مانند دانشگاه معماری و ساختمان آذربایجان می‌باشد.

۵- دانشگاه نقاشی و مجسمه سازی:

در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در رشته های نقاشی، مجسمه سازی، معماری داخلی، طراحی لباس، شیشه و سرامیک دانشجو می پذیرد. ادامه تحصیل در آذربایجان در این دانشگاه نیز به زبان های آذری و یا روسی امکان پذیر بوده و شهریه دوره آمادگی زبان ۶۰۰ دلار و شهریه سالیانه مقطع کارشناسی ۱۳۰۰ دلار و مقطع کارشناسی ارشد ۱۷۰۰ دلار می باشد.

مزایای تحصیل در آذربایجان

تحصیل در آذربایجان مزایایی دارد که از جمله آنها نزدیکی به ایران و سهولت رفت و آمد به ایران است. علاوه بر نزدیکی به ایران جمهوری آذربایجان دارای دانشگاه های با کیفت آموزشی بالایی می باشد.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *