بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

رشته کامپیوتر، آی‌تی و دیگر زیر شاخه‌های آن یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های سراسر جهان است. توسعه و نگهداری از نرم افزارها ،سیستم‌های رایانه‌ای و شبکه‌ها از جمله زیرشاخه های رشته کامپیوتر است. این رشته فعال و پویا در بسیاری از صنایع از جمله تولید، صنعت، گردشگری، آموزش، بانکداری و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و زمینه شغلی بسیار گسترده‌ای دارد. همه این عوامل باعث شده است رشته کامپیوتر در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان تدریس شود. اگر از علاقه مندان به این رشته هستید داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر می‌تواند زمینه اشتغال شما را فراهم کند.

 

کانادا کشوری است که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر جهان در دانشگاه‌های معتبر خود پذیرش می‌کند و توانسته است رتبه دوم میزبانی از دانشجویان خارجی را به‌دست بیاورد. دانشجویان آی‌تی و رشته کامپیوتر در کانادا می‌توانند در زمینه‌های شغلی مختلفی مانند شبکه‌های رایانه‌ای، فناوری‌های مجازی سازی، برنامه نویسی، مدیریت سرور، ویندوز، امنیت، بازیابی ها، فناوری‌های وب، پایگاه داده‌های اطلاعاتی و چند رسانه‌ای تخصص کسب کرده و مشغول به کار شوند.

اما سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر و آی‌تی مناسب هستند و کدام یک اعتبار بیشتری در سطح بین المللی دارند؟ اگر قصد دارید برای تحصیل در رشته کامپیوتر به کانادا بروید انتخاب یک دانشگاه معتبر می‌تواند آینده شغلی شما را در این زمینه تضمین کند. متقاضیان تحصیل رشته کامپیوتر در کانادا باید به این نکته توجه کنند که دانشگاه‌های معتبر کانادا هر کدام شرایط متفاوتی برای انتخاب دانشجو و تحصیل در دانشگاه دارند که آشنایی با این شرایط برای انتخاب یک دانشگاه بسیار لازم و ضروری است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

کانادا دانشگاه‌های معتبر زیادی دارد که در این میان بیش از 20 دانشگاه معتبر کانادا رشته کامپیوتر را در سطح بسیار بالا و مطابق با استانداردهای جهانی به دانشجویان ارائه می‌کنند. فردی که از این دانشگاه معتبر دانش آموخته می‌شود قادر است در سطوح بالای شغلی در زمینه های مختلف کامپیوتر، نرم افزار، سخت افزار و IT در کانادا و دیگر کشورهای پیشرفته مشغول به کار شود. مهندسی کامپیوتر یکی از رشته‌های سخت و سطح بالا بوده و امروزه در لیست مشاغل مورد نیاز بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیده می‌شود. در ادامه با بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر آشنا می‌شویم.

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای رشته کامپیوتر در کانادا

بر اساس طبقه بندی‌های انجام شده در سال 2022 توسط مؤسسات معتبر و USN دانشگاه تورنتو معتبرترین دانشگاهی است که در کانادا رشته کامپیوتر را ارائه می‌کند. این دانشگاه رده 16 جهانی را در بین دانشگاه‌های معتبر جهان داشته و در رشته کامپیوتر نیز رتبه 31 جهانی را کسب کرده است که در بین دانشگاه‌های کانادا بهترین رتبه در رشته کامپیوتر است.

معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه تورنتو را دارند باید در سال اول شهریه‌ای در حدود ۵۷ هزار دلار کانادا پرداخت کنند. از سال دوم به بعد میزان شهریه کمی افزایش داشته و به حدود 61 هزار دلار کانادا می‌رسد. علاوه بر شهریه، هزینه‌های دیگری مانند خوابگاه و اقامت نیز باید پرداخت شود. هزینه خوابگاه دانشجویی در حدود 6 هزار تا 10 هزار دلار کانادا در سال است که هزینه‌هایی مانند سرمایش، گرمایش، آب، برق و WIFI را نیز شامل می‌شود. بیمه دانشجویی نیز اجباری بوده و در حدود 720 دلار کانادا هزینه دارد. می‌توان گفت تحصیل در دانشگاه تورنتو بسیار گران و پر هزینه است.

دانشگاه واترلو دومین دانشگاه برتر رشته کامپیوتر در کانادا

بر اساس اعلام USN دانشگاه واترلو دومین دانشگاه برتر در زمینه رشته کامپیوتر در کانادا است. این دانشگاه همانگونه که از نامش پیداست در استان انتاریو و شهر واترلو واقع شده است و در سال‌های اخیر مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. این دانشگاه در میان دانشگاه‌های برتر جهان رتبه ۲۱۰ را کسب کرده است اما رشته کامپیوتر در این دانشگاه رتبه بالایی داشته و جایگاه ۴۰ جهانی را دارد. همین موضوع باعث شده است این دانشگاه دومین دانشگاه برتر کانادا در زمینه کامپیوتر شود.

 

نکته مهم دیگر در زمینه تحصیل در دانشگاه واترلو میزان شهریه این دانشگاه است. رشته کامپیوتر در حدود ۶۱ هزار دلار کانادا به‌صورت سالیانه هزینه دارد که باید به‌صورت کامل پرداخته شود. علاوه بر شهریه سالانه موارد دیگری مانند کتاب و تجیهزات آموزشی در حدود ۲ هزار دلار کانادا هزینه دارد. هزینه‌های مربوط به زندگی در شهر واترلو نیز باید در نظر گرفته شود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا از برترین دانشگاه‌های رشته کامپیوتر در کانادا

بر اساس اعلام USN دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال 2021 توانسته است رتبه 35 دانشگاه‌های برتر جهان را به‌دست بیاورد و رتبه این دانشگاه در رشته کامپیوتر نیز 48 جهان است. بنابراین می‌توان گفت دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در رشته کامپیوتر است.

هزینه تحصیل در رشته کامپیوتر نسبت به دو دانشگاه قبلی کمتر است و شهریه سالانه رشته کامپیوتر در حدود ۴۲ هزار دلار کانادا است. علاوه بر رقم گفته شده دانشجویان باید هزینه‌های جانبی را نیز در نظر گرفته و مبلغ مناسبی را برای این مخارج کنار بگذارند. هزینه خرید کتاب و دیگر تجیهزات نیز در حدود ۲,۵۰۰ دلار کانادا در سال است.

 

هزینه اقامت در خوابگاه دانشجویی به‌صورت اتاق مشترک سالانه ۵۴ هزار دلار کانادا است؛ وعده‌های غذایی نیز ۵۵ هزار دلار کانادا هزینه دارد. بیمه دانشجویی نیز ۶۰۰ دلار کانادا آب می‌خورد. به‌طور کلی بیش از ۱۵ هزار دلار کانادا هزینه زندگی دانشجویی در بریتیش کلمبیا است.

دانشگاه مونترال از بهترین دانشگاه‌های ارائه کننده رشته کامپیوتر در کانادا

دانشگاه مونترال در استان کبک، چهارمین دانشگاه معتبر کانادا برای رشته کامپیوتر است. این دانشگاه توانسته است رتبه ۱۴۰ جهانی را به‌دست بیاورد اما در زمینه رشته کامپیوتر وضعیت بهتری داشته و توانسته است رتبه ۷۰ جهانی را کسب کند. از آنجایی که زبان تدریس در استان کبک به زبان فرانسوی است افرادی که به زبان فرانسوی تسلط دارند شانس بالاتری برای پذیرش در این دانشگاه را دارند؛ البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

 

شهریه دانشگاه مونترال برای دانشجویان کارشناسی ارشد کامپیوتر ۸ هزار دلار کانادا برای هر ترم است و شهریه پایان نامه نیز جداگانه و در حدود ۴۰۰ دلار کانادا است. در مقطع دکترای کامپیوتر نیز دانشجو باید شهریه ۷ هزار دلار کانادا را برای هر ترم پرداخت کند و شهریه پایان نامه نیز همین مقدار است. دانشگاه مونترال سالانه ۸ میلیون دلار بورسیه تحصیلی به دانشجویان در مقاطع مختلف ارائه می‌دهد که شامل حال دانشجویان خارجی نیز می‌شود.

دانشگاه آلبرتا از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

دانشگاه آلبرتا نیز یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در رشته کامپیوتر است که در شهر ادمونتون واقع شده است. این دانشگاه رتبه پنجم دانشگاه‌های معتبر کانادا را دارد و رتبه جهانی آن ۱۳۸ است. البته دانشگاه آلبرتا این اعتبار و رتبه جهانی را به سبب رتبه مناسب رشته کامپیوتر خود به‌دست آورده است که رتبه ۱۰۱ جهانی است.

 

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در رشته کامپیوتر است که در شهر ادمونتون واقع شده است.
دانشجویانی که دانشگاه آلبرتا را برای تحصیل رشته کامپیوتر انتخاب کرده‌اند باید بدانند که طول دوره تحصیل در این دانشگاه ۴ ساله است و شهریه سالانه آن نیز ۳۹ هزار دلار کانادا است که باید به‌صورت کامل پرداخت شود. به‌عبارت دیگر هزینه تحصیل ۴ ساله در رشته کامپیوتر در دانشگاه آلبرتا در حدود ۱۵۸ هزار دلار کانادا است. دانشجویانی که در خوابگاه دانشجویی اقامت دارند باید در حدود ۷ هزار دلار کانادا نیز برای شهریه خوابگاه پرداخت کنند.

تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است که رشته‌های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. بنابر اعلام USN این دانشگاه رتبه 51 جهان را در بین دانشگاه دیگر کسب کرده است اما رتبه این دانشگاه در رشته کامپیوتر 105 جهانی است و یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که این رشته را ارائه می‌کند. در سال 2022 هزینه تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه مک گیل برای دانشجویان بین المللی در حدود 50 هزار دلار کانادا بود که در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های کانادا مناسب و به صرفه است. غیر از شهریه هزینه‌های جانبی دیگری نیز برای دانشجویان وجود دارد که هزار دلار کانادا برای بیمه دانشجویی در طی سال است. به‌طور کلی هزینه سالانه تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه مک گیل کانادا در ۵۲ هزار دلار کانادا است.

 

دانشگاه سایمون فریزر یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته کامپیوتر

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر در زمینه کامپیوتر دانشگاه سایمون فریزر در کانادا است. این دانشگاه طبق اعلام USN رتبه 306 جهانی را دارد اما در زمینه رشته کامپیوتر رتبه 168 جهانی را کسب کرده است. این رتبه و وضعیت مناسب باعث شده است ورود به رشته کامپیوتر در این دانشگاه رقابتی شده و دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه گزینش شوند.

 

هزینه تحصیل برای رشته کامپیوتر در دانشگاه سایمون فریزر در حدود هزار دلار برای هر واحد درسی است که این قیمت مناسب رشته کامپیوتر در دانشگاه سایمون فریزر را ارزان کرده است. ساختمان اصلی این دانشگاه در شهر برنابی یکی از شهرهای بریتیش کلمبیا واقع شده است و این مسئله باعث کاهش هزینه‌های زندگی دانشجویی می‌شود.

دانشگاه مک مستر از دانشگاه‌های برتر کشور کانادا در رشته کامپیوتر

دانشگاه مک مستر یکی از دانشگاههای معتبر کانادا در زمینه کامپیوتر است که در شهر همیلتون از استان انتاریو واقع شده است. این دانشگاه نیز در جمع 10 دانشگاه برتر کانادا در رشته کامپیوتر قرار گرفته است. دانشگاه مک مستر در بین دانشگاههای جهان رتبه 133 جهانی را بهدست آورده است اما رشته کامپیوتر در این دانشگاه رتبه 207 جهانی را کسب کرده است و در کانادا نیز در رتبه 8 قرار گرفته است. دانشجویان خارجی و بین المللی برای هر واحد درسی رشته کامپیوتر باید در حدود 1400 دلار کانادا هزینه کنند و با توجه به اینکه بهطور متوسط هر دانشجو 30 واحد درسی را میگذراند هزینه تحصیل سالانه رشته کامپیوتر 44 هزار دلار کانادا است. البته این هزینه جدا از هزینههای زندگی در شهر همیلتون است.

 

دانشگاه مک مستر یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در زمینه کامپیوتر است که در شهر همیلتون از استان انتاریو واقع شده است. این دانشگاه نیز در جمع ۱۰ دانشگاه برتر کانادا در رشته کامپیوتر قرار گرفته است. دانشگاه مک مستر در بین دانشگاه‌های جهان رتبه ۱۳۳ جهانی را به‌دست آورده است اما رشته کامپیوتر در این دانشگاه رتبه ۲۰۷ جهانی را کسب کرده است و در کانادا نیز در رتبه ۸ قرار گرفته است. دانشجویان خارجی و بین المللی برای هر واحد درسی رشته کامپیوتر باید در حدود ۱۴۰۰ دلار کانادا هزینه کنند و با توجه به اینکه به‌طور متوسط هر دانشجو ۳۰ واحد درسی را می‌گذراند هزینه تحصیل سالانه رشته کامپیوتر ۴۴ هزار دلار کانادا است. البته این هزینه جدا از هزینه‌های زندگی در شهر همیلتون است.

دانشگاه کنکوردیا از دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل رشته کامپیوتر

دانشگاه کنکوردیا در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های جهان جایگاه مناسبی نداشته و طبق اعلام USN در سال 2022 رتبه جهانی این دانشگاه 670 است. این رتبه قابل مقایسه با دانشگاه‌هایی که از آنها نام برده شده نیست اما رتبه رشته کامپیوتر این دانشگاه توانسته است رتبه مناسبی را به‌دست بیاورد. رتبه 226 جهانی در رشته کامپیوتر باعث شده است دانشجویان زیادی برای تحصیل رشته کامپیوتر این دانشگاه را انتخاب کنند.

 

دانشگاه کنکوردیا در استان کبک واقع شده است و شهریه دانشجویان خارجی با دانشجویان اهل کبک متفاوت است. دانشجویان رشته کامپیوتر در دانشکده مهندسی تحصیل کرده و شهریه‌ای همانند دیگر رشته‌های مهندسی پرداخت می‌کنند. دانشجویان خارجی در هر ترم تحصیلی ۱۲ واحد درسی را پاس می‌کنند و هزینه تحصیل در ترم پاییزه این دانشگاه ۱۲ هزار دلار کانادا است که در حدود هزار دلار آن هزینه بیمه دانشجویی است. هزینه تحصیل در ترم زمستان کمتر و در حدود ۱۱ هزار دلار کانادا است. چنانچه دانشجو ۱۵ واحد را انتخاب کند هزینه ترم کمی افزایش خواهد داشت و به ۱۳ هزار دلار کانادا می‌رسد.

دانشگاه اتاوا از بهترین دانشگاه‌های تحصیل رشته کامپیوتر در کانادا

دانشگاه اوتاوا یکی از دانشگاه‌های معتبر جهانی است که رتبه ۱۹۲ آن این نکته را اثبات می‌کند. دانشگاه اتاوا طبق اعلام USN دهمین دانشگاه برتر کانادا در رشته کامپیوتر است و قدرت علمی بالایی در این زمینه دارد. رتبه دانشگاه اتاوا در رشته کامپیوتر 236 جهانی است و به‌طور کلی رتبه خوبی در این رشته در جهان دارد. بنابر اعلام دانشگاه اتاوا دانشجویان برای تحصیل در رشته کامپیوتر باید 26 هزار دلار کانادا برای هر ترم پرداخت کنند که در کنار هزینه های جانبی تحصیل به مبلغ سالانه 54 هزار دلار کانادا می‌رسد. هزینه زندگی در شهر اتاوا نیز باید در نظر گرفته شود.

 

به‌طور کلی می‌توان گفت USN 22 دانشگاه کانادا را به‌عنوان دانشگاه‌های برتر در زمینه کامپیوتر معرفی کرده است و این لیست در اختیار دانشجویان بین المللی قرار گرفته است تا علاوه بر شهر مورد نظر به نکاتی مانند شرایط پذیرش دانشجو، هزینه‌های تحصیلی و جانبی و هزینه های زندگی توجه کرده و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

برخی از بهترین کالج‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

کالج‌های زیادی نیز در زمینه دروس تخصصی رشته کامپیوتر در کانادا فعالیت می‌کنند که انتخاب درست کالج نیز می‌تواند در ورود دانشجو به دانشگاه معتبر مؤثر باشد. کالج دوره پیش از دانشگاه است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کانادا دروس تخصصی پیش از ورود به رشته‌های دانشگاهی را ارائه کرده و بی شک انتخاب یک کالج معتبر برای ورود به رشته تحصیلی کامپیوتر در دانشگاه معتبر کانادا تاثیرگذار است. اگر قصد دارید در کانادا به کالج بروید باید کالج معتبری را انتخاب کنید تا موفق به ورود به دانشگاه شوید.

کالج سنکا

این کالج یکی از بهترین کالج‌های کانادا است که دوره‌های مختلف مهندسی، تجارت، مدیریت و هنر را ارائه می‌دهد. این کالج رتبه ۶۹ کانادا را کسب کرده است. شهریه یک سال تحصیل در این کالج با توجه به گرایش مورد نظر در حدود ۱۷ هزار دلار کانادا است.

برخی از بهترین کالج‌های کانادا برای رشته کامپیوتر

کالج سنتنیال

این کالج در استان انتاریو کانادا قرار داشته و رتبه ۷۸ کشور کانادا را دارد. این کالج دارای شعبه‌های متعدد و دوره‌های مختلف تمام وقت و نیمه وقت در دانشکده‌های تجارت، هنر، هوانوردی، مهندسی، گردشگری و… است. شهریه یک سال تحصیلی برای رشته کامپیوتر در گرایش‌های مختلف بین ۱۷ هزار تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

 

کالج جرج براون

کالج جرج براون در تورنتو واقع شده و رنک ۸۰ کانادا را کسب کرده است. این کالج رشته‌هایی را ارائه می‌دهد که مورد نیاز اقتصاد کانادا است و کاملاً بروز و دارای بازار کار هستند. شهریه یک سال تحصیلی در این کالج در رشته کامپیوتر بین ۱۶ هزار تا ۱۹ هزار دلار کانادا متغیر است.

 

کالج موهاک

این کالج در سال ۱۹۶۶ تأسیس شده است و رتبه ۸۹ را در بین کالج‌های کانادا کسب کرده است. کالج موهاک در همیلتون واقع شده است و از معتبرترین کالج‌های کانادا در زمینه‌های علمی و پژوهشی است. برای تحصیل در رشته کامپیوتر در این کالج باید در حدود ۱۶ هزار دلار کانادا هزینه کرد.

 

کالج جورجین

این کالج ویژه دانشجویان بین المللی ساخته شده است و در ۱۰۰ کیلومتری تورنتو قرار دارد. رتبه این کالج در کانادا ۹۶ است. هزینه تحصیل در این کالج برای رشته کامپیوتر در حدود ۱۷ هزار تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

 

کالج هامبر

کالج هامبر یکی از کالج‌های بزرگ دولتی کانادا است که دوره‌های مختلف مقاطع پست بچلر، بچلر، دیپلما و سرتیفیکیت را برای متقاضیان و دانشجویان ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل در این کالج در حدود ۱۶ هزار دلار کانادا در سال است.

 

مزایای گذراندن دوره‌های رشته کامپیوتر و IT در کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر مهاجران زیادی را از سراسر جهان در خود جای داده است و نیاز به متخصصان کامپیوتر و رشته آی‌تی به مقدار فراوان در بازار کار این کشور وجود دارد. علاوه بر لیسانس بسیاری از دوره‌های آموزشی بر پایه دیپلم و دوره‌های تحصیلات تکمیلی است که می‌تواند زمینه ورود شما به بازار کار رشته کامپیوتر را فراهم کند. سیستم آموزشی کانادا به‌صورت تجربی، پروژه‌های لایو، کارآموزی و مطالعات موردی است و افرادی که در این سیستم دانش آموخته می‌شوند آماده ورود به بازار کار هستند.

یکی از مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا این است که دانشجو بعد از فارغ التحصیلی می‌تواند در کانادا مانده و متناسب با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شود. پیدا کردن کار می‌تواند کسب اقامت دائم کانادا را آسان کند. یکی از مهمترین نکات این است که در آمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

مزایای گذراندن دوره‌های رشته کامپیوتر و IT در کانادا

چنانچه تجربه کاری فرد به ۵ سال برسد با ۳۱ درصد افزایش حقوق روبه‌رو خواهد بود و درآمد فرد به ۱۰,۳۰۰ دلار کانادا می‌رسد. خوب است بدانید داشتن مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر نیز می‌تواند باز هم حقوق فرد را تا ۳۳ درصد افزایش دهد و درآمد را به ۱۴,۵۰۰ دلار کانادا در ماه برساند. درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا به شهری که فرد در آن مشغول به کار می‌شود نیز وابسته است.

به‌عنوان مثال درآمد مهندس کامپیوتر در تورنتو ۱۱,۰۰۰ دلار کانادا در ماه است که از شهرهای دیگر کانادا بالاتر است. رتبه بعدی متعلق به شهر کلگری است که درآمد مهندس کامپیوتر در آنجا ۱۰,۴۰۰ دلار کانادا در ماه است بعد از آن نیز شهرهای همیلتون و مونترال با درآمد ۱۰,۲۰۰ دلار کانادا قرار می‌گیرند.

حدود درآمد فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر به تفکیک رشته تحصیلی:

  • توسعه دهنده نرم افزارهای کامپیوتری: ۱۰۱،۰۰۰ دلار کانادا در سال
  • تحلیلگر سیستم‌های رایانه‌ای: ۸۸,۰۰۰ دلار کانادا در سال
  • مدیر فناوری اطلاعات: ۱۳۹,۰۰۰ دلار کانادا در سال
  • تحلیلگر امنیت اطلاعات: ۹۵،۰۰۰ دلار کانادا در سال
  • مدیر پایگاه داده: ۸۷,۰۰۰ دلار کانادا در سال
  • توسعه دهنده وب: ۶۷,۰۰۰ دلار کانادا در سال
  • معمار شبکه رایانه‌ای: ۱۰۴,۰۰۰ دلار کانادا در سال
در کانادا کالج و دانشگاه به یک معنا نیستند.

تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

در کشورهای مختلفی کلمه کالج و دانشگاه با یکدیگر تفاوت دارند. در بعضی از آن‌ها آموزش حرفه‌ای در دانشگاه داده می‌شود و در بعضی از کشورهای دیگر بالعکس

سخن پایانی

رشته کامپیوتر و زیر شاخه‌های آن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا از سوی دانشجویان مورد استقبال زیادی قرار گرفته و دانشگاه‌های معتبر کانادا نیز هر ساله تعداد زیادی دانشجو را پذیرش می‌کنند. مشاغل مرتبط با این رشته نیز هر ساله در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا قرار می‌گیرند و معمولاً فارغ التحصیلان این رشته در کانادا بیکار نمی‌مانند. دانشگاه‌های کانادا نیز برای دانشجویان بین المللی تسهیلات و امکانات مختلفی را تدارک دیده‌اند که اطلاع از این شرایط و انتخاب یک دانشگاه معتبر می‌تواند تأثیر زیادی بر موفقیت تحصیلی، شغلی و زندگی در کانادا داشته باشد. مراجعه به دفاتر حقوقی و مشاوره در زمینه تحصیل رشته کامپیوتر در کانادا در انتخاب موفق دانشگاه بسیار مهم و کارساز است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
معتبرترین دانشگاهی که در کانادا رشته کامپیوتر را ارائه میکند کدام دانشگاه است؟
بر اساس طبقه بندی‌های انجام شده در سال 2022 توسط مؤسسات معتبر و USN دانشگاه تورنتو معتبرترین دانشگاهی است که در کانادا رشته کامپیوتر را ارائه میکند.
درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟
طبق آمار یک مهندس کامپیوتر در کانادا ماهانه در حدود ۹,۸۰۰ دلار کانادا در آمد دارد که نسبت به دیگر مشاغل بالاتر و بهتر است و نشان از موقعیت خوب مهندس کامپیوتر در کانادا دارد.
چه مسئله‌ای باعث می‌شود افرادی که در سیستم آموزشی کانادا فارغ التحصیل می‌شوند آماده ورود به بازار کار باشند؟
سیستم آموزشی کانادا به صورت تجربی، پروژه‌های لایو، کارآموزی و مطالعات موردی است و افرادی که در این سیستم دانش آموخته میشوند آماده ورود به بازار کار هستند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای