بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان مطلبی است که در این مقاله به صورت جزئی به آن خواهیم پرداخت. امروزه با افزایش حجم تقاضا برای مهاجرت به سایر کشورهای دنیا روبه ­رو هستیم. ساکنان کشورهای آسیایی تمایل زیادی به مهاجرت کشورهای توسعه‌یافته‌ای چون کشورهای موجود در قاره اروپا و امریکا دارند. در کشور ما، ایران نیز حجم تقاضا و درخواست‌ها برای مهاجرت و دریافت اقامت کشورهای پیشرفته دنیا سر به فلک می‌کشد. اما جالب است بدانید بیشترین درخواست‌ها برای مهاجرت از سمت هنرمندان است؛ ازاین­رو لازم است در این مقاله درباره بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان صحبت کنیم.

هنرمندان در هر کشوری از حساس‌ترین قشر در جامعه هستند. افرادی که با روحیات لطیف خود دست به خلق آثاری هنرمندانه می‌زنند. کسب درآمد برای هنرمندان یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین وظایف به شمار می‌رود. بازار هنر گاه پررونق و گاه کم‌رونق به حیات خود ادامه می‌دهد؛ ازاین­رو زندگی در کشورهایی که برای فرهنگ و هنر اهمیت زیادی قائل هستند یکی از اهداف مهم برای هنرمندان در کشورهای عقب‌مانده‌تر است.

زندگی در برخی از کشورهای دنیا که توسعه یافتند و ارزش هنر را در بین جوامع خود نهادینه کردند، برای هنرمندان شیرین و دوست‌داشتنی است؛ چراکه حیات هنر و زندگی هنری در این قبیل از کشورها طولانی و پرثمر خواهد بود.

از طرفی در کشورهایی این‌چنین تجمع هنرمندان دنیا در کنار هم باعث تکامل هنر افراد خواهد شد؛ ازاین­رو در این مقاله به بررسی و معرفی برترین کشورها و شهرهای دنیا برای زندگی هنرمندان خواهیم پرداخت. اگر شما نیز دستی در هنر دارید و قصد دارید زندگی هنری خود را اعتلا ببخشید با ما همراه باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تعریف هنر

شاید بهتر باشد در ابتدای این مقاله که در خصوص معرفی بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان است، ابتدا تعریف مختصری درباره چیستی هنر و هنرمند دهیم. افراد باید بدانند آیا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند در حیطه هنر محسوب می‌شود یا خیر؟ چرا که اطلاع دقیق از هنر و توانایی هنری به تصمیم برتر درباره مهاجرت کمک خواهد کرد.

هنر در واقع طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های انسانی را شامل می‌شود. فعالیت‌هایی که طی انجام آن‌ها توسط انسان یک یا چند اثر آفریده می‌شود. آثار هنری آفریده شده سمعی، بصری و یا به هر شکل دیگری برای سایر انسان‌ها قابل‌لمس باید باشند. آثار هنری معمولاً در نتیجه تخیلات انسانی ایجاد می‌شوند. هنر زمانی که در قالب یک اثر تجلی پیدا می‌کند دارای ارزش و اعتبار می‌گردد. انسان‌ها همواره هنر و آثار هنری را مورد احترام و تکریم قرار می‌دهند. آثار هنری باید بتوانند احساسی را در افراد برانگیزند.

برخی از آثار هنر در قالب متون ادبی، شعر، معماری، مجسمه‌سازی، تصویر و یا … تجلی می‌یابند؛ بنابراین باید بدانید اگر شما اثری خلق کردید که از تخیل شما نشات گرفته و دارای بار حسی است می‌تواند یک اثر هنری محسوب شده و شما را به‌عنوان هنرمند به سایر افراد جامعه معرفی کند. هنر گاهی در فرهنگ‌های مختلف به اشکال مختلفی ظاهر می‌شود.

به‌طورکلی می‌توان گفت هنر در هفت دسته مهم و جامع قرار می‌گیرد. موسیقی، حرکات نمایشی، هنر ترسیمی هنر تجسمی، ادبیات، هنر نمایش و سینما ۷ شکل تجلی هنر در دنیا هستند. اگر آثاری در این زمینه‌ها دارید که قابل‌ارائه به افراد هستند باید بدانید که شما یک هنرمند هستید و می‌توانید با مطالعه مقاله بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان مقصد مناسبی برای خود و عرضه هنرتان انتخاب کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان

بهترین کشورها برای زندگی هنرمندان

بر اساس گزارشی که رسانه معتبر Us news هرساله بر اساس نظر سنجی‌های جامع منتشر می‌کند، به‌طورکلی می‌توان گفت، کشورهایی چون کانادا، استرالیا، نیوزلند با داشتن کیفیت بالای زندگی جز 3 مقصد برتر در لیست بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان است. اما بعدازاین سه کشور، کشورهای انگلستان و آمریکا به دلیل دارابودن بهترین دانشگاه هنر جهان می‌توانند مقصد‌های بعدی برای هنرمندان علاقه‌مند به تحصیل باشند.

رسانه معتبر Us news بر اساس پارامترهایی نظیر کیفیت بالای زندگی، رشد اقتصادی، کارآفرینی، امنیت، پویایی، برابری و عدالت اقدام به معرفی این کشورها کرده است. کشورهای دیگری چون آلمان، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی نیز در جایگاه‌های بعدی برای مهاجرت قرار می‌گیرند. در ادامه با شهرهای مناسب هنرمندان آشنا خواهیم شد.

کشور استرالیا برای سکونت هنرمندان

کشور استرالیا یکی از کشورهای توسعه‌یافته و دوست‌داشتنی برای مهاجرت هنرمندان است. این کشور در رنکینگ کلی کشورها رتبه ۵ را به خود اختصاص داده است. این کشور دارای رشد اقتصادی مناسب و قدرتمندی در سال‌های اخیر بوده است. برای بررسی میزان رشد اقتصادی یک کشور معمولاً شاخص‌هایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که مربوط به تولید ناخالص داخلی هستند.

گاهی آثار هنری در میان این تولیدات جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص می‌دهند. از طرفی کشورهای قدرتمند اقتصادی، کشورهایی هستند که مسلماً برای زندگی مهاجران و درآمدزایی آنان مناسب خواهند بود. جمعیت این کشور محصور در اقیانوس حدود بیش از ۲۵ میلیون نفر برآورد شده است و ایرانیان ساکن در آن بیش از ۱۲۰ هزار نفر هستند.

کشور استرالیا

از مزایای مهاجرت هنرمندان به این کشور می‌توان به بهره‌مندی از آب‌وهوای مناسب، سطح پایین آلودگی‌ها، نظام آموزشی سطح بالا و با کیفیت و امنیت عالی اشاره کرد. اما یکی از مهم‌ترین معایب مهاجرت به استرالیا برای هنرمندان فاصله دور آن از کشور مبدأ یعنی ایران است. دوری مسافت موجب می‌شود مهاجران نتوانند به وطن خود رفت‌وآمد داشته باشند.

خوشبختانه دولت استرالیا برای ارتقا فرهنگ و هنر آن شرایط ویژه‌ای برای مهاجرت هنرمندان فراهم کرده که با درخواست برای دریافت ویزای هنرمندی امکان‌پذیر است. کشور استرالیا هم اکنون نیازمند مهاجرت هنرمندان در شاخه‌های موسیقی، نمایش، ادبیات، فرهنگ و تصویر است. اگر در هریک از زمینه‌های یاد شده دارای فعالیت هنری هستید این کشور می‌تواند مقصد مناسبی برای شما باشد. ضمناً سیدنی و ملبورن از جمله شهرهای بزرگ و مهم این کشور هستند که برای فعالیت‌های هنری بسیار مناسب هستند.

کشور آمریکا برای مهاجرت هنرمندان

کشور امریکا یکی از برترین قدرت‌های دنیا چه در زمینه سیاسی و چه در زمینه اقتصادی است. این کشور همواره بر سر زبان‌ها بوده و در صنایع و زمینه‌های مختلف پیش رو و پیشگام در جهان حرکت کرده است. این کشور به علت قرارگیری در قاره امریکا که از سایر کشورهای دنیا دورتر است، در خلال جنگ‌های جهانی و انقلاب‌های عظیم دنیا کمتر دچار آسیب شده و فرصت لازم برای پیشرفت و اعتلای خود را داشته است.

کشور آمریکا در رنکینگ برترین کشورهای دنیا رتبه ۶ را به خود اختصاص داده و شاخص تولید ناخالص ملی آن معادل ۲۱.۴ تریلیون دلار اعلام شده است. شرایط اقتصادی و بازار کار در این کشور خوب است و جمعیت آن بالای ۳۲۸ میلیون نفر برآورد شده است. آمریکا به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان بیش از یک ونیم میلیون نفر ایرانی را در خود جای‌داده است.

نظام اموزشی این کشور تعدادی از برترین دانشگاه‌های دنیا را دارد که در شهرها و ایالت‌های مختلف این کشور قرار گرفته­اند. کمبود نیرو هنری ماهر در این کشور موجب شده تا فرصت‌های شغلی بی‌نظیری برای مهاجران در این کشور وجود داشته باشد.

معایب مهاجرت هنرمندان به آمریکا نیز مثل استرالیا مسافت دور آن از ایران است. هزینه زندگی در آمریکا نسبت به کشورمان ایران بسیار بالا و سرسام‌آور است که البته درصورتی‌که موفق به اشتغال در همین کشور باشید این مسئله به‌عنوان عیب بزرگی مطرح نخواهد بود. درخواست اقامت دائم نیز پس از گذشت 4 سال از دریافت ویزای H-1B قابل‌ارائه به سفارت خواهد بود.

کشور آمریکا

کشور امریکا بسیار پهناور و پرجمعیت است و دارای ایالت‌های بسیار بزرگی است که هرکدام شامل شهرهای مختلفی هستند. ایالت‌هایی نظیر تگزاس، کلرادو، آرکانزاس، اوهایو، واشنگتن، کارولینا، ویسکانسین، یوتا، میشیگان، فلوریدا، کالیفرنیا و نیویورک از جمله برترین ایالت‌های این کشور برای زندگی هنرمندان هستند.

کشور نیوزلند برای مهاجرت هنرمندان

پس از آمریکا در رنکینگ بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان کشور نیوزلند در شمال اروپا قرار دارد که رتبه هفتم را کسب کرده است. نیوزلند دارای کیفیت بالای زندگی و امنیت بسیار زیادی برای شهروندان خود است. فرصت‌های مناسب شغلی و وجود دانشگاه‌های مهم و مراکز آموزشی سطح بالا از مزایا و مهم‌ترین دلایل مهاجرت هنرمندان به این کشور است.

ناگفته نماند هزینه‌های درمانی در این کشور بسیار ناچیز حتی نزدیک به رایگان است و این خود یک مزیت بسیار بزرگ برای مهاجران به شمار می‌رود. تنها عیب بزرگ برای مهاجرت به این کشور قوانین پیچیده و سختگیرانه‌ای است که کشور نیوزلند برای مهاجرپذیری پیش رو قرار داده است. هنرمندان قادر خواهند بود در صورت تمایل از طریق دریافت ویزای هنرمندی اقدام به ارائه درخواست خود مبنی بر اقامت در این کشور را تقدیم سفارت نیوزلند کنند.

اما روش ساده‌تر برای دریافت اقامت و شهروندی این کشور مهاجرت از طریق تحصیل و پذیرش در دانشگاه‌های آن است. شما می‌توانید با تحصیل در رشته‌های هنری موجود در دانشگاه‌های این کشور اقامت موردنیاز را برای زندگی و سپس اشتغال در نیوزلند دریافت کنید. بهترین شهرهای نیوزلند برای اقامت هنرمندان سایر کشورهای دنیا، ولینگتون، اوکلند، کرایست چرچ، همیلتون، نیپیر و دنیدن هستند که برای مهاجرت به آن‌ها می‌توانید اقدام کنید

کشور کانادا برای مهاجرت هنرمندان

وجود جامعه‌ای چندملیتی و چندفرهنگی چون کشور کانادا نشان‌دهنده این است که یکی از قابل‌توجه‌ترین کشورهای دنیا در لیست بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان کشور کانادا است. کانادا با پذیرش مردم از سراسر دنیا با فرهنگ‌های متنوع جامعه‌ای را ایجاد کرده که دارای تنوع فرهنگی و در نتیجه هنرمندان شاخصی از تابعیت‌های مختلف است. همچنین باید بدانید دولت کانادا برای جبران جمعیت سالخورده خود اقدام به دریافت مهاجر از سراسر دنیا کرده است.

این یعنی جمعیت کهن‌سال این کشور توانایی پرکردن عناوین شغلی و کارکردن در مشاغل مختلف را ندارند و کمبود نیروی کار به‌خصوص در مشاغل هنری که نیازمند تفکر خلاق است، موجب شده تا مهاجران در تخصص‌های مختلفی قادر به مهاجرت به کانادا باشند.

مهاجرت هنرمندان به این کشور در سال‌های اخیر بیش از هر کشور دیگری رواج پیدا کرده است. طیف گسترده‌ای از مشاغل هنری نظیر بازیگری، داوری، ورزشی، طراحی، گویندگی، عکاسی، نقاشی، رقص، خبرنگاری و نوازندگی در این کشور برای هنرمندان مهاجر قابل‌دسترسی هستند. اما توجه داشته باشید که مشاغل یاد شده تنها بخشی از مشاغلی هستند که در کانادا قابل‌دسترسی برای هنرمندان هستند.

کشور کانادا

یک هنرمند متقاضی مهاجرت به کانادا به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان باید بتواند معیارهایی چون تجربه، مهارت، بروز استعداد و خلاقیت، شرکت در فعالیت‌های عظیم هنری، سابقه فعالیت در مشاغل خوداشتغالی را برای دولت کانادا به اثبات برساند.

البته به‌عنوان یک هنرمند متقاضی مهاجرت فراموش نکنید تنها طبق شرایط خاصی قادر خواهید بود به این کشور مهاجرت کنید. شروطی چون سن، میزان تحصیلات، سوابق کاری مرتبط با رشته‌های هنری، مهارت‌های زبان انگلیسی و تطبیق‌پذیری همچنین اثبات تمکن مالی موردنیاز، از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت برای دریافت اقامت کانادا هستند.

از مهم‌ترین شهرها و ایالت‌های کانادا که زمینه‌ مناسبی برای فعالیت هنرمندان ایجاد کرده‌اند می‌توان به مناطقی نظیر مونترال، ونکوور، شارلوت تاون، ولف ویل، رجینا، آلرت‌بی و تورنتو اشاره کرد. با تحقیق و جست‌وجوهای بیشتر در این باره قادر خواهید بود بهترین منطقه را متناسب با شرایط خود انتخاب کرده و برای مهاجرت به آن درخواست دهید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی اچ‌ اس‌ بی‌ سی (HSBC) رتبه‌بندی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را منتشر کرد. این رتبه‌بندی بر اساس مطالعات و همچنین نظرسنجی موسسه YouGov از میان ۲۷ هزار مهاجر در ۱۹۰ کشور به دست آمده است.

سخن پایانی

مقاله پیش­رو در خصوص مهاجرت هنرمندان به کشورهای بزرگ و مطرح دنیا نوشته شده است. بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان بر اساس لیست معتبری که رسانه مشهور Us news معرفی شده بود را در خلال این مقاله مطرح کردیم و پیرامون مزایا و معایب مهاجرت به هرکدام توضیحات مختصری ارائه دادیم.

اگر جز هنرمندانی هستید که آزادی بیان برای شما مهم است باید در انتخاب مقصد مناسب خود دقت بیشتری به خرج دهید برای مثال کشور نیوزلند یک کشور مناسب و ایده‌آل برای مهاجرت هنرمندان است. این کشور دارای نرخ آزادی بیان بسیار بیشتری از سایر کشورهای معرفی شده در این مقاله است. اما کشورهای دیگر هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که می‌توانند برای شما به‌عنوان یک هنرمند خواهان مهاجرت موردتوجه قرار بگیرند.

ازاین‌رو نیاز است تا به‌عنوان یک متقاضی مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته در جهت شناخت و بررسی شرایط و علایق خود گام محکمی بردارید و سپس باتوجه‌به شرایط خاص خود به‌عنوان یک هنرمند مقصد مناسب را انتخاب کنید.

اطمینان داشته باشید که یافتن یک مقصد مناسب برای مهاجرت تنها با تحقیق و جست‌وجو و همچنین مشورت با متخصصان حوزه مهاجرت حاصل خواهد شد؛ بنابراین از این عمل حیاتی یعنی مشورت با متخصصان و مشاوران مهاجرتی که تجربه کافی در این زمینه دارند را فراموش نکنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین کشور ها برای زندگی هنرمندان کدام کشورها هستند؟
بطور کلی میتوان به کشورهای کانادا، استرالیا، نیوزیلند، انگلستان و آمریکا اشاره کرد که دارای کیفیت بالایی در زندگی هستند و برای هنرمندان مناسب هستند.
چرا کشور استرالیا برای مهاجرت هنرمندان مناسب است؟
این کشور بدلیل بالا بودن رشد اقتصادی مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته که با در نظر گرفتن این نکته که این کشور برای ارتقا فرهنگ و هنر برای هنرمندان نیز شرایط ویژه ای فراهم کرده است و با درخواست هنرمندان برای مهاجرت موافقت میکنند.
کدام یک از کشورها رنکینگ بالاتری رو به خود اختصاص داده و برای مهاجرت هنرمندان مناسب تر است؟
کشور استرالیا رتبه ۵ را بین کشورهای دیگر کسب کرده و شرایط اقتصادی و اموزشی بسیار مناسبی دارد. بعد از استرالیا کشور امریکا میباشد که رتبه ۶ را بین کشورهای دیگر به خود اختصاص داده و برای هنرمندان مناسب میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای