بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان

همه چیز درمورد بهترین دانشگاه‌ های جهان

آیا تصمیم دارید در یکی از رشته های هنر و طراحی تحصیل کنید؟ در این مقاله با بهترین دانشگاه های هنر جهان آشنا خواهید شد. پایگاه اینترنتیQS، سالانه نتایج رتبه بندی جهانی دانشگاه ها را بر اساس موضوعات مختلف منتشر می کند. ۲۰۰ تا از بهترین دانشگاه‌های طراحی، بر اساس ارزیابی معیارهایی چون شهرت دانشگاه، شهرت کارکنان و اساتید و ارزش تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه‌ ها، تعیین می‌شوند. اگر برای تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ ریزی می‌کنید، در ادامه این مقاله می‌توانید با بهترین دانشگاه های هنر آشنا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آخرین لیست سایت QSاز بهترین دانشگاه های هنر در سال 2023

در لیست سال ۲۰۲۳ همچنان دانشگاه‌های آمریکایی و انگلیسی در صدر بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان قرار گرفته‌اند. ده دانشگاه برتر جهان در این حوزه به شرح زیر هستند:

دانشگاه‌ های عالی هنر و طراحی در آمریکا و کانادا

 1. Royal College of Art در لندن
 2. University of the Arts London
 3. Rhode Island School of Design
 4. Parsons School of Design at The New School در نیویورک
 5. Massachusetts Institute of Technology (MIT) در کمبریج
 6. Aalto University در فنلاند
 7. Pratt Institute در نیویورک
 8. Politecnico di Milano در ایتالیا
 9. Design Academy Eindhoven در هلند
 10. Tongji University در شانگهای چین

بین بهترین دانشگاه‌های هنر جهان، دانشگاه‌هایی که در زمینه‌های طراحی و هنر برجستگی دارند، نه تنها برای تعلیم و تربیت دانشجویان بلکه به عنوان مراکزی برای ارتقاء هنر و طراحی شناخته می‌شوند. بهترین دانشگاه های طراحی، به منابع غنی در زمینه هنر، اساتید و محیط‌های آموزشی و پژوهشی مجهز هستند. آنها از جمله بهترین دانشگاه‌های هنر در جهان به شمار می‌روند و دانشجویان بسیاری از سرتاسر نقاط جهان به دنبال شناخته شدن این اماکن برای ارتقاء مهارت‌ها و آثار هنری خود می‌آیند.

دانشگاه‌ های عالی هنر و طراحی در آمریکا و کانادا

نام آمریکا نه تنها در لیست ده دانشگاه برتر مانند بهترین دانشگاه روانشناسی دنیا می‌درخشد، بلکه حدود یک پنجم (41 دانشگاه) دانشگاه ‌های 200 دانشگاه برجسته‌‌ QS را تشکیل می‌دهد. خارج از لیست ۱۰ دانشگاه برتر می‌توان به دانشگاه‌های زیر در بین بهترین دانشگاه های طراحی و هنر آمریکا مراجعه کرد.

 • کالج مرکزی هنر
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کارنگی ملون
 • موسسه هنر های کالیفرنیا
 • کالج هنرهای کالیفرنیا
 • مدرسه هنر های بصری
 • دانشگاه یاله

دانشگاه‌ های عالی هنر و طراحی در آمریکا و کانادا

کانادا نیز دارای چهار مدرسه عالی هنر می باشد که در رده های ۵۱ تا ۱۰۰ قرار گرفته اند.

 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه هنر امیلی کار
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه تورنتو

دانشگاه‌ های عالی طراحی در سراسر اروپا

در مجموع ۸۰ دانشگاه اروپایی در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان برای هنر و طراحی قرار دارند و همچنین شما می توانید لیست بهترین دانشگاه های جهان را در مقاله دانشگاه های برتر جهان را بخوانید.

دیگر دانشگاه‌ های برتر اروپایی

 • دانشگاه لندن گلداسمیت انگلستان
 • آکادمی طراحی آیندهوون
 • آکادمی KADK دانمارک

البته از این ۲۸ دانشگاه تعدادی در انگلیس و همچنین در سوئد هستند که با دو نماینده، از جمله دانشگاه اومئو و دانشکده هنر، صنایع دستی و طراحی دانشگاه کنستفاک، که به ترتیب در جایگاه های ۲۶ و ۴۹ این رتبه بندی قرار دارند، توانسته به خوبی در رشته هنر و طراحی کار کند. فرانسه و آلمان هر کدام دو دانشگاه در زمینه هنر و طراحی در رده ۵۱ تا ۱۰۰ قرار دارند.

دانشگاه‌ های عالی هنر و طراحی در اروپا

بهترین دانشگاه های طراحی در استرالیا و نیوزیلند

استرالیا 15 جایگاه را از 200 جایگاه در رتبه بندی دانشگاه‌ های برتر طراحی به خود اختصاص داده است. برای مثال دانشگاهRMIT، دانشگاه تکنولوژی سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه کویینزلند، دانشگاه تکنولوژی سوین برن ،دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه موناش که همگی در لیست 50 دانشگاه برتر قرار دارند.

همچنین، نیوزیلند دارای سه دانشگاه برتر جهان است: دانشگاه تکنولوژی اوکلند، دانشگاه ماسی و دانشگاه اوکلند، که هر دو در رده ۵۱ تا ۱۰۰ قرار گرفته‌اند.

دانشگاه‌ های عالی هنر و طراحی در آسیا

در رتبه بندی دانشگاه‌ های هنر و طراحی ۳۹ دانشگاه از بین ۲۰۰ دانشگاه در کشورهای آسیایی وجود دارند. چین با ۱۱ دانشگاه نسبت به سایر کشورهای آسیایی حضور پر رنگ‌تری در لیست دانشگاه‌های برتر دارد، اما تنها سه تا از آن‌ها در لیست ۵۰ دانشگاه اول قرار دارند. دانشگاه تونگجی در چین بالاترین رتبه دانشگاهی (۱۴) را به خود اختصاص داده است.

هنگ کنگ اگر چه تنها سه جایگاه در این لیست دارد، اما دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ با رتبه ۱۶ بالاترین رتبه را در میان دانشگاه‌‌های آسیایی برای رشته‌های هنر و طراحی دارد. از دیگر نقاط آسیا، دانشگاه هنر و طراحی تسینگو چین (۱۸)، آکادمی مرکزی چین (۲۷) و دانشگاه نانیانگ سنگاپور (۳۰) از دیگر دانشگاه های مطرح در این زمینه در آسیا می باشند.

دانشگاه‌ های عالی هنر در آمریکای لاتین

آمریکای لاتین دارای 15 مرکز عالی در لیست QS است. دانشگاه ملی مکزیک (UNAM) مکزیک در میان ۵۰ دانشگاه برتر قرار دارند. دانشگاه بوینس آیرس آرژانتین و دانشگاه پالرمو آرژانتین نیز از جمله دانشگاه‌های برتر این قاره هستند. در سایر نقاط آمریکای لاتین، برزیل و کلمبیا هر دو، 1 جایگاه در رده‌ی ۵۱ تا ۱۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند.

دانشگاه‌ های عالی هنر و طراحی در آمریکای لاتین

بورسیه بهترین دانشگاه ها در رشته هنر به چه صورت است؟

بورسیه رشته‌های هنر یک فرصت عالی برای دانشجویانی است که می‌خواهند در زمینه‌های مختلف هنری تحصیل کنند و آثار خلاقانه‌ای ارائه دهند. بورسیه‌های رشته هنر در سراسر جهان در دسترس هستند و شامل رشته ­های مختلفی مانند گرافیک، سینما، طراحی لباس، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، هنرهای نمایشی، موسیقی، تاریخ هنر، نقاشی، انیمیشن و عکاسی می‌شوند.

برای درخواست بورسیه در رشته‌های هنر، دانشجو باید شرایط خاص دانشگاه یا سازمان ارائه‌دهنده بورسیه را برآورده کند. این شرایط ممکن است شامل داشتن مدرک زبان معتبر، نمونه کارهای هنری، رزومه و انگیزه نامه باشد. بعضی از بورسیه‌های رشته هنر فقط به مقطع خاص یا کشور خاصی اختصاص دارند و بعضی دیگر برای دانشجویان تمام مقاطع و کشورها قابل استفاده هستند. بعضی از بورسیه‌ها در رشته هنر کامل و بعضی با دریافت مبالغ ناچیز ارائه می‌شوند.

برخی دیگر از از بورسیه‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان به صورت رقابتی و بعضی به صورت تضمین شده به دانشجویان و متقاضیان اعطا می‌شوند؛ در نتیجه دانشجو باید با توجه به علاقه، استعداد و شرایط خود به دنبال بورسیه مناسب باشد. چالش مهم در گرفتن بورسیه، یافتن همه فرصت‌های مرتبط برای متقاضی است؛ بنابراین شاید بهتر باشد برای جلوگیری از سردرگمی، ابتدا دانشگاه و کشور هدف خود را برای ادامه تحصیل مشخص کنید و سپس به دنبال بورسیه‌های ‌ارائه شده در آن‌ها باشید.

بهترین دانشگاه های هنر جهان برای تحصیل در رشته گرافیک

به گفته سایتletsgouni، کشورهای کانادا و استرالیا دارای بهترین دانشگاه‌های هنری در زمینه گرافیک هستند. برخی از بهترین دانشگاه‌های این دو کشور که برای تحصیل رشته گرافیک موردتوجه علاقه‌مندان قرار گرفته، در زیر معرفی شده است.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک یکی از پیشروان آموزشی دنیا در زمینه تدریس و پژوهش در رشته گرافیک است. این دانشگاه دارای برنامه‌های تحصیلی متنوع و جذاب در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زیر شاخه‌های مختلف طراحی گرافیک، از جمله طراحی رسانه‌ای، طراحی تعاملی، طراحی نماد و طراحی صنعتی است. به‌ جرئت می‌توان گفت یکی از بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان دانشگاه یورک در کشور کانادا به شمار می‌رود.

دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز در کشور کانادا یک دانشگاه تحقیقاتی معتبر است که برنامه‌های تحصیلی باکیفیت و نوآورانه­ای را در رشته گرافیک ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای بخش هنر و علوم است که در آن دوره‌های مختلف طراحی گرافیک، از جمله طراحی سایت، طراحی بازی، طراحی نماد و طراحی حروف به علاقه­ مندان به این رشته آموزش داده می‌شود.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در کانادا یک دانشگاه پویا بوده که به‌عنوان چالش‌برانگیزترین مرکز آموزشی در حوزۀ هنر و طراحي شناخته شده است. اين دانشگاه با همكاري با صنعت و جامعه، بسته‌ هایي تخصصي و كاربردي در رشته گرافيك تهیه کرده که به دانشجويان خلاق و مبتکر کمک می‌کند تا به بهترین شکل ایده‌های خود را تجسم کنند و بیافرینند. طراحي گرافيك و تجسم، طراحی صنعتی و محصول، طراحی محيطی و فضايی و طراحی پوشاك و مد بعضي از برنامه‌های تحصيلی اين دانشگاه در رشته گرافيك هستند.

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی از کهن‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ های استرالیا و جهان محسوب می­شود. این دانشگاه دارای بخش هنر و طراحي است که در آن دوره‌هاي تحصيلي در رشته گرافيك با تأكيد بر نقش‌ آفرینی اجتماعي، فرهنگي و سياسي طراحان گرافيك ارائه مي‌شود. كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتراي هنر و طراحي گرافيك از دوره‌های تحصیلی مهم و محبوب هنری در این دانشگاه هستند.

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان معرفی کرد. این مرکز یکی از پیشروان هنر در زمینة تحقیقات و آموزش رشته گرافیک است. این دانشگاه دارای بخش هنر و طراحی بوده که در آن بسته‌های تخصصي و جامع در جهت آموزش گرافيك با تأكيد بر خلاقيت، نوآوري و حل مسئله در اختیار دانشجويان علاقه­ مند قرار داده می‌شود.

دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین یکی از دانشگاه‌های جوان و پویا در کشور استرالیا است که چالش‌برانگیزترین نوع تدریس در حوزه هنر و طراحی گرافیک را دارد. این دانشگاه با همکاری صنعت و جامعه، برنامه‌های تحصیلی کاربردی و متناسب با نیازهای بازار کار در رشته گرافیک را ارائه می‌دهد.

شرایط عمومی تحصیل در رشته ‌های هنر، طراحی و مد در خارج از کشور

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان در رشته‌های هنر، طراحی و مد، شما باید موارد زیر را در نظر داشته باشید و قدم‌ به‌ قدم پیش بروید. اولین قدم انتخاب کشور و دانشگاه مناسب برای تحصیل است. شما باید باتوجه‌ به علاقه، هزینه‌ها، زبان و فرهنگ کشور و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، انتخاب خود را انجام دهید. سپس با مطالعه شرایط پذیرش آن دانشگاه، باید برای اخذ پذیرش تحصیل، شرایط و مدارک لازم را برآورده کنید. برخی از شرایط و مدارک موردنیاز عبارت‌اند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی قبلی به‌ صورت رسمی به زبان انگلیسی یا با ترجمه به زبان رسمی کشور مقصد
 • ارائه نمونه کار هنری در حوزه هنر، طراحی و مد به‌ صورت پورتفولیو چاپ شده یا دیجیتال به دانشگاه موردنظر
 • تحویل مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان رسمی کشور مقصد
 • داشتن نامه توصیه از سوی استادان، همکاران یا کارفرمایان سابق
 • ارائه نامه تقاضا به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد شامل اطلاعات در مورد انگیزه، هدف و برنامه شما برای تحصیل در رشته هنر، طراحی و مد
 • اخذ ویزای تحصیلی

بهترین دانشگاه‌های طراحی در سراسر جهان با شهرت بی‌نظیری شناخته می‌شوند. این دانشگاه‌ها در رده بهترین دانشگاه های هنر نیز جای دارند. دانشگاه‌های هنر و طراحی برجسته در دنیا، به عنوان نقاط مهمی برای توسعه و پیشرفت صنایع خلاقانه به شمار می‌روند. همچنین از امکانات مدرن، اساتید با تجربه و برنامه‌های آموزشی متنوعی برخوردارند که دانشجویان هنر را، در رشته‌های مختلف هنر و طراحی تربیت می‌کنند. بهترین دانشگاه‌های هنر جهان، فرصت‌های بی‌پایانی را به دانشجویان می‌دهند تا استعدادهای طراحی و خلاقیت خود را به شکوفا کنند.

شرایط عمومی تحصیل در رشته ‌های هنر، طراحی و مد در خارج از کشور

هزینه های تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان در رشته هنر

هزینه‌ های تحصیل در این دانشگاه‌ ها بستگی به سطح تحصیلات، رشته تحصیلی و ملیت دانشجو تفاوت دارد. به‌طورکلی دانشجویان بین‌ المللی باید هزینه‌ های بالاتری نسبت به دانشجویان محلی پرداخت کنند. برخی از این دانشگاه‌ ها نیز بورسیه تحصیلی و کمک‌ هزینه برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند.

برای مثال در دانشگاه‌ آکسفورد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های هنر برای دانشجویان محلی از ۹۲۵۰ یورو تا ۱۰۴۳۰ یورو و برای دانشجویان بین‌المللی از ۲۸۱۰۰ یورو تا ۳۵۵۰۰ یورو است. این دانشگاه بورسیه تحصیلات تکمیلی و کمک‌هزینه نیز برای دانشجو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یان بین‌ المللی ارائه می‌دهد.

کالج لندن برای تحصیل دانشجویان محلی در رشته‌ های هنری در مقطع کارشناسی از ۹۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ یورو شهریه دریافت می‌کند و دانشجویان بین‌المللی از ۳۱۲۷۰ تا ۳۹۴۵۰ یورو شهریه می‌پردازند. این دانشگاه نیز بورسیه تحصیلی و کمک‌هزینه برای دانشجویان بین‌ المللی ارائه می‌دهد.

دانشگاه شیکاگو نیز به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه های هنر و طراحی جهان برای تحصیل در رشته‌های هنری در مقطع کارشناسی حدود ۵۷۶۴۲ دلار به‌عنوان شهریه از همه دانشجویان دریافت می‌کند. برای تحصیل در این دانشگاه حدود ۱۷۰۰ دلار نیز هزینه زندگی دانشجویی است که علاقه‌مندان باید بپردازند، البته این دانشگاه نیز کمک‌هزینه مالی بر اساس نیاز مالی دانشجو ارائه می‌دهد.

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

هر موسسه جهت رتبه بندی بهترین دانشگاه های پزشکی 4 عامل را در نظر می گیرد که در زیر بهترین دانشگاه های پزشکی جهان را بر اساس معیارهای وب سایت qs بیان کرده ایم.

پذیرش از بهترین دانشگاه های هنر جهان با هرمس اپلای

در این مقاله به بهترین دانشگاه‌ های هنر پرداختیم و شما با تعدادی از دانشگاه‌های برتر در این رشته آشنا شدید. با این حال، انتخاب بهترین دانشگاه طراحی، برای شروع مسیر حرفه‌ای، تنها مسئله‌ای نیست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

در صورتی که برای انتخاب بهترین دانشگاه های دانشگاه هنر جهان، یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته‌های هنر و طراحی، نیاز به راهنمایی دارید، یا حتی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دیگری مانند بهترین دانشگاه حقوق جهان را دارید، تیم مشاوره هرمس اپلای با ارائه‌ی اطلاعات کامل و به‌روز، همواره آماده‌ی پاسخگویی به شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با تیم ما، می‌توانید به وب‌ سایت هرمس اپلای مراجعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا تجربه کاری در انتخاب دانشگاه در رشته هنر و طراحی مهم است؟
بله، در رشته هنر و طراحی، تجربه کاری می‌تواند نقش مهمی در انتخاب دانشگاه و همچنین در تصمیم‌گیری درباره آینده‌ی حرفه‌ای داشته باشد. اگر تمایل دارید تا در آینده به عنوان هنرمند یا طراح کار کنید، بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنید که به شما فرصت کار با افراد حرفه‌ای و پیشرو در این صنعت را بدهد
آیا می‌توانم در دانشگاه‌هایی خارج از کشور در رشته هنر و طراحی تحصیل کنم؟
بله، تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور در رشته هنر و طراحی، به شما فرصت آشنایی با فرهنگ و هنر گوناگونی که در کشورها و مناطق مختلف دنیا وجود دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از هنر و طراحی به دست آورید و در عین حال به گسترش دیدگاه و تجربه خود در این حوزه کمک کند.
چگونه می‌توانم دانشگاه مناسب برای تحصیل در رشته هنر و طراحی پیدا کنم؟
برای پیدا کردن دانشگاه مناسب، بهتر است ابتدا با مشاوران تحصیلی ما در هرمس اپلای تماس بگیرید و نیازهای و تمایلات خود را بیان کنید. این مشاوران می‌توانند شما را راهنمایی کنند تا بتوانید در میان گزینه‌های مختلف، دانشگاهی را پیدا کنید که بهترین مطابق با نیازهای و تمایلات شما باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

30 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیمیا
3 سال قبل

سلام من تو هنرستان نمونه دولتی درس می خونم رشتم گرافیک و طراحی می کنم می خواستم بدونم برای دانشگاه رفتن تو انگلیس یا کاندا باید چجوری اقدام کنم و برای بورسیه شدن باید چه کار های انجام بدم

کارشناس هرمس
پاسخ به  کیمیا
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
برای تحصیل در کانادا باید مدرک آیلتس ارائه دهید و برای دریافت بورسیه تحصیلی باید معدل شما بیش از 16 باشد .

هادی
3 سال قبل

سلام بنده 22 سال دارم مدرک دیپلم تجربی دارم و معدلم معمولی مدرک کارشناسی حقوق دارم آیا میتونم در یکی از دانشگاه های آمریکا در رشته هنر تحصیل کنم در کارشناسی؟ ممنون میشم پاسخ بدید

هرمس اپلای
پاسخ به  هادی
3 سال قبل

سلام‌وقت‌ بخیر
خیر

A
پاسخ به  هرمس اپلای
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
ببخشید من دانش آموز ام تجربی ام ولی میخوام کنکور هنر هم بدم اگر تو ایران از دانشگاه هنر تهران یا اصفهان قبول شم میتونم برای دانشگاه UAL لندن بورسیه شم؟ اگر مدرک آیلتس هم بگیرم میتونم بورسیه کامل شم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  A
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه ما در زمینه تحصیل در انگلستان اقدام نمیکنیم .

افسانه
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر بنده فارغ التحصیل در رشتخ صنایع دستی در گرایش سفال و سرامیک از دانشگاه هنر اصفهان هستم و در حال حاضر مشعو به یادگیری برای ایلتس هستم و همینطور یک مقاله علمی پژوهشی دارم.آیا دانشگاه امیلی کار کانادا در این رشته در مقطع دکترا پذیرش دارن؟و چه امتیازاتی باید داشت برای گرفتن پذیرش در این دانشگاه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

هرمس اپلای
پاسخ به  افسانه
3 سال قبل

سلام وقت بخیر برای کانادا بایدشرایطتون به طور کامل مورد بررسی قرار بگیره

زهرا
3 سال قبل

این کالج ها بورسیه هم میدن به چه کساییه

هرمس اپلای
پاسخ به  زهرا
3 سال قبل

سلام باید رزومتون بررسی بشه

گيلا
3 سال قبل

سلام وقتتون بخير خواستم بدونم رتبه كنكور ميتونه براي قبولي در دانشگاه هاي هنر خارج از ايران يك امتياز محسوب شه؟
رتبه فوق ليسانسم در رشته هنر ١ بوده

هرمس اپلای
پاسخ به  گيلا
3 سال قبل

سلام خیر رزومه شما اهمیت بیشتری دارد

ماهی
3 سال قبل

میلان بورسیه نمیکنه رتبه های تک رقمی رو؟؟

هرمس اپلای
پاسخ به  ماهی
3 سال قبل

سلام باید رزومتون دقیق بررسی بشه

شادی
4 سال قبل

سلام
من میخوام در دانشگاه هنر میلان در ایتالیا تحصیل کنم اگر زبان بلد باشم امتیازی حساب میشه
هزینه در ایتالیا چطوریه؟

امین بهرامی
پاسخ به  شادی
4 سال قبل

با سلام
امتیاز محسوب نمیشه بلکه باید بلد باشید. هزینه تحصیل هم سالی حدود 4 هزار یورو در سال هست که باید ماهانه حدود 800 یورو هم برای هزینه های زندگی تون در نظر بگیرید.

محمد قاسمی
4 سال قبل

با سلام‌. دانشگاه ام آی تی رشته طراحی صنعتی را دارد یا خیر؟ لطفا بنده را راهنمایی کنید.

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  محمد قاسمی
4 سال قبل

سلام خدمت شما
بله. دانشگاه ام ای اتی یکی معتبرترین دانشگاههای جهان است و رشته شما را با بالاترین استاندارهای آموزشی و پژوهشی ارائه می دهد و در صورت فارغ التحصیل شدن از این دانشگاه بهترین فرصت های شغلی در انتظار شماست

شبنم
4 سال قبل

سلام
من ميخوام در رشته هنر تحصيل كنم
در كانادا دانشگاهي هست كه براي هنر باشه و جز رنكينگ باشه يا فقط كالج هست؟

امین بهرامی
پاسخ به  شبنم
4 سال قبل

با سلام
بله دانشگاه های خوبی در رشته هنر در کانادا وجود دارد که می توانید برای تحصیل اقدام کنید. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید یا فرم مشاوره موجود در وب سایت را تکمیل نمایید.

مریم
پاسخ به  شبنم
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر

من فارغ‌التحصیل کارشناسی گرافیک از دانشگاه الزهرا تهران هستم و ۲۵ سالمه میخواستم بدونم برای ارشد تصویرگری در ایتالیا میتونم اپلای کنم؟
شرایط به طور کل چجوریه و هزینه چه مقدار هست؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما برای رشته های هنری اقدام نمیکنیم متاسفانه .

نازنین
5 سال قبل

سلام برای تحصیل در دانشگاه سلطنتی انگلستان میشه رایگان اقدام کرد من لیسانس هنر دارم با رزومه خوب و در حال خواندن زبان انگلیسی برای ایلتس هستم

امین بهرامی
پاسخ به  نازنین
5 سال قبل

با سلام و درود
برای دانشگاه های هنر و طراحی انگلستان نمی توانید رایگان اقدام کنید. دانشگاه های انگلستان جرء گرانترین دانشگاه های اروپا هستند.
با آرزوی موفقیت

سارا
پاسخ به  نازنین
3 سال قبل

سلام من کلاس هشتم هستم از الان دنبال دانشگاه های خوب هستم. میخواستم شرایطش رو بدونم برای رفتن به کانادا و ایتالیا هرکدوم چقدر هزینه داره و چه شرایطی داره. از کی باید اقدام کنم
ممنون میشم جوابم رو بدید

کارشناس مهاجرت 3
پاسخ به  سارا
3 سال قبل

سلام دوس عزیز.
توصیه بنده به شما اینه که در حال حاضر زبان انگلیسی رو به سطح بالایی برسونی و از یک دانشگاه خوب دولتی فارغ التحصیل بشید.
اقدام و رفتن به کشور دیگه در حال حاضر زوده برای شما

افسانه
پاسخ به  کارشناس مهاجرت 3
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر بنده فارغ التحصیل در رشتخ صنایع دستی در گرایش سفال و سرامیک از دانشگاه هنر اصفهان هستم و در حال حاضر مشعو به یادگیری برای ایلتس هستم و همینطور یک مقاله علمی پژوهشی دارم.آیا دانشگاه امیلی کار کانادا در این رشته پذیرش دارن؟و چه امتیازاتی باید داشت برای گرفتن پذیرش در این دانشگاه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

هرمس اپلای
پاسخ به  افسانه
3 سال قبل

سلام شرایط دانشگاها در کانادا متفاوت است برای اطاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

صبا
پاسخ به  سارا
3 سال قبل

سلام خسته نباشید برای تحصیل در دانشگاه های معتبر هنر حتما باید درسشو خونده باشیم یا میشه استعداد داشته باشیم و نمونه کار بفرستیم برای گرفتن بورسیه؟ آیا بورس هم میدن این دانشگاه ها

هرمس اپلای
پاسخ به  صبا
3 سال قبل

سلام برای مقطع مختلف و دانشگاهای مختلف شرایط متفات هست

کادر هرمس اپلای