بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق

صفر تا صد پذیرش و تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان برای رشته حقوق

در این مقاله  قصد داریم بهترین دانشگاه حقوق جهان بر اساس رتبه‌بندی QS را به معرفی کنیم. انتخاب بهترین دانشگاه های جهان برای رشته حقوق، یکی از مهمترین شاخص ها و معیارهای دانشجویان جهت پذیرش تحصیلی می باشد. رشته حقوق رشته ای است که در کشور ما دانشجویان زیادی دارد و همچنین متقاضیان زیادی مایل به تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت با رشته حقوق می باشند. برای اطلاع از هزینه تحصیل و شرایط پذیرش در بهترین دانشگاه‌های حقوق جهان با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان در رشته حقوق

اگر در فکر تحصیل در خارج از کشور هستید و می‌خواهید در بهترین دانشگاه های جهان رشته حقوق، تحصیل کنید، ممکن است انتخاب میان هزاران مدارس عالی حقوق در سراسر جهان برای شما پیچیده و مشکل باشد.
ده دانشگاه برتر این لیست در زیر آورده شده است:

 1. دانشگاه هاروارد (آمریکا)
 2. دانشگاه آکسفورد (انگلستان)
 3. دانشگاه کمبریج (انگلستان)
 4. دانشگاه ییل (ایالات متحده)
 5. دانشگاه استنفورد (آمریکا)
 6. دانشگاه نیویورک (آمریکا
 7. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) (انگلستان)
 8. دانشگاه ملبورن (استرالیا)
 9. دانشگاه کلمبیا (آمریکا)
 10. دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی (UCB) (آمریکا)
 11. دانشگاه شیکاگو(آمریکا)

در این مقاله آخرین رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه‌ حقوق از بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق را آورده‌ایم که می‌تواند کمک خوبی برای تصمیم گیری باشد.

موقعیت تحصیل در بهترین دانشگاه حقوق جهان
چگونه در بهترین دانشگاه حقوق جهان پذیرش بگیریم؟

آمریکا دارای ۵۰ مرکز عالی حقوقی زیر ۱۰۰۰ می باشد که ۱۴ تای آن در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته حقوق قرار دارند. معرفی دانشگاه های آمریکا را در قسمت از مقاله خواهیم داشت. دانشگاه های برتر آمریکا به غیر از ده دانشگاه برتر به صورت زیر می باشد:

 • دانشگاه شیکاگو آمریکا
 • دانشگاه جورج تاون آمریکا
 • دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس آمریکا
 • دانشگاه میشیگان آمریکا
 • دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا
 • دانشگاه دوک آمریکا
 • دانشگاه کرنل آمریکا
 • دانشگاه نورث وسترن آمریکا

در شمال آمریکا، کانادا دارای ۱۳ دانشگاه برتر در رشته حقوق در لیست برترین ها می باشد و همچنین سه دانشگاه آن جزو ۵۰ دانشگاه برتر می باشند.

 • دانشگاه تورنتو کانادا
 • دانشگاه مک گیل کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا

مدارس عالی حقوق در اروپا

در اروپا در کل ۱۴۱ مدرسه حقوقی برتر بین ۳۰۰ تای اول وجود دارد که ۳۴ مورد آن متعلق به انگلستان می باشد. ۸ دانشگاه انگلستان جزو ۵۰ دانشگاه برتر هستند. دانشگاه های برتر انگلستان بعد از ده تای اول عبارتند از:

 • دانشگاه UCL
 • دانشگاه کینگز کالج لندن
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه کویینز ماری لندن
 • دانشگاه دورهام

کشور بعدی از نظر جایگاه هایی که در این لیست به خود اختصاص داده جایی نیست جز ایتالیا با ۱۵ نماینده در رتبه بندی دانشگاه های سال جاری. ۳ دانشگاه این کشور بین رتبه ۵۰ تا ۱۰۰ قرار دارند.

با مدارس عالی حقوق در اروپا آشنا شوید
مدارس عالی حقوق در اروپا جزو مدارس برتر در رشته حقوق میباشند.

مدارس عالی حقوق در آلمان

آلمان دارای ۱۴ موسسه برجسته از جمله لودویگ ماکسیمیلیان و هومبولت برلین می باشد. این کشور ۴ دانشگاه بین ۵۰ تا ۱۰۰ می باشد.

مدارس عالی حقوق در دیگر کشورهای اروپایی

در اسپانیا 13 دانشگاه برتر از جمله دانشگاه UC3M مادرید و دانشگاه کمپلوتنس مادرید که رتبه زیر 100 دارند وجود دارد. هلند نیز کشور بعدی می باشد که دارای 9 دانشگاه می باشد که معتبرترین آن لایدن با رتبه (126 جهانی) می باشد. همچنین کشور فرانسه 9 نماینده دارد که معتبرترین آن دانشگاه پاریس پانتئون – سوربن می باشد که رتبه (328 جهانی) دارد.

سوئیس نیز دارای 8 جایگاه در رتبه بندی QS می باشد که از جمله آن دانشگاه ETH می باشد. کشور بعدی نیز بلژیک می باشد که 7 دانشگاه دارد که 4 دانشگاه در رتبه های زیر صد می باشند. برترین آن دانشگاه کاتولیک لون می باشد که رتبه (180جهانی) را داراست.

کشور ایرلند نیز دارای ۵ نماینده می باشد که دانشگاه ترینیتی دوبلین و دانشگاه دوبلین در رتبه های زیر ۱۰۰ قرار دارند. پرتغال نیز دارای ۲ نماینده در این لیست می باشد. کشور روسیه دارای ۴ جایگاه در این بی می باشد که دانشگاه لوموسونوف تنها دانشگاه بین صد دانشگاه برتر در روسیه می باشد.

مدارس عالی حقوق در آسیا

کشور های آسیایی دارای ۴۴ نماینده در بین ۳۰۰ دانشگاه می باشد که آمار نسبتا خوبی می باشد. کشور چین دارای ۱۴ دانشگاه می باشد که دانشگاه پکینگ و دانشگاه تسینگ هوا جزو برترین دانشگاه های چین می باشند.

همچنین ۵ دانشگاه دیگر نیز بین ۵۰ تا صد می باشند. کشور کره جنوبی نیز دارای شش دانشگاه در این لیست می باشد که دانشگاه ملی سئول با رتبه (۴۱ جهانی) برترین جایگاه را بین دانشگاه های این کشور دارد.

بهترین دانشگاه های حقوق جهان در آسیا
کشور های آسیایی دارای ۴۴ نماینده میباشد که آمار نسبتا خوبی دارد.

هنگ کنگ و سنگاپور هر دو دارای ۳ نماینده در این لیست می باشند که بالاترین جایگاه در این رتبه بندی متعلق به دانشگاه ملی سنگاپور با رتبه (۸ جهانی) می باشد. کشور ژاپن نیز مانند کره جنوبی دارای ۶ جایگاه می باشد که برترین آن دانشگاه توکیو می باشد. تایوان دارای ۴ نماینده و مالزی دارای ۲ نماینده هستند. برترین دانشگاه، دانشگاه ملی تایوان است.

مدارس عالی حقوق در آمریکای لاتین

اگر قصد دارید حقوق را در یک کشور آمریکای لاتین بخوانید شیلی باید در صدر این فهرست باشد چرا که هم اکنون دارای ۸ جایگاه در برترین دانشگاه های جهان در رشته حقوق می باشد. از طرفی دانشگاه کاتولیک های شیلی برترین دانشگاه این قاره است.

کشور برزیل نیز دارای ۶ دانشگاه است که دانشگاه سائو پائولو با رتبه (۸۵ جهانی)بهترین جایگاه را در این کشور به خود اختصاص داده است. کشور هایی مانند کلمبیا و مکزیک و پرو به ترتیب دارای ۶، ۲ و یک دانشگاه در این لیست می باشند.

مدارس عالی حقوق در استرالیا و نیوزیلند

قاره اقیانوسیه دارای 23 دانشگاه در رتبه بندی QS می باشد که سهم دانشگاه های استرالیایی 19 و سهم نیوزیلند 4 دانشگاه در بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق می باشد. دانشگاه های برتر اقیانوسیه به صورت زیر می باشد:

1 دانشگاه نیو ساوت ولز (استرالیا) – قانون UNSW
2 دانشکده حقوق سیدنی – دانشگاه سیدنی
3 اتاقهای حقوق دانشگاه موناش
4 دانشگاه ملی استرالیا – دانشکده حقوق ANU
5 دانشگاه استرالیای غربی (UWA)
6 دانشکده حقوق دانشگاه ملبورن
7 دانشگاه اوکلند – دانشکده حقوق
8 دانشگاه کوئینزلند (UQ) – دانشکده حقوق TC Beirne
9 دانشگاه لا تروب
10 دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

هزینه تحصیل رشته حقوق در برترین دانشگاه های جهان

هزینه‌های مرتبط با تحصیل همواره یکی از دغدغه‌های دانشجویان، خصوصاً دانشجویان خارج از کشور بوده است. طبق آمارهای US News دانشکده حقوق کلمبیا که یک دانشگاه آمریکایی است، با شهریه و هزینه‌های بالغ بر 70 هزار دلار در سال 2020-2021 بار دیگر گران‌ترین دانشکده حقوق در جهان شناخته شد.

طبق نظر بسیاری از کارشناسان، باتوجه‌به اینکه درآمد وکیل ممکن است بازه‌های متنوعی را داشته باشد، توصیه می‌شود تا دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق، حتماً به شهریه دانشکده حقوق توجه ویژه‌ای داشته باشند. در نقطه مقابل دانشکده‌های ارزان‌تری نیز برای تحصیل در جهان شناخته می‌شوند که اتفاقاً کیفیت مناسبی را نیز دارند که کالج حقوق دانشگاه ایلینوی شمالی از جمله آن‌ها محسوب می‌شود. این دانشگاه نهایتاً تا ۲۲ هزار دلار در سال برای دانشجویان هزینه دارد.

کم هزینه ترین کشورها از نظر تحصیل در دانشکده حقوق

از جمله کشورهایی که می‌تواند هزینه‌ های تحصیل شما را به‌ اندازه قابل‌ توجهی کاهش دهد، هندوستان است. این کشور با ارائه کیفیت مناسب آموزشی، همچنان توانسته است هزینه‌ های مرتبط با تحصیل را تا جای ممکن کاهش دهد و خود را در ردیف ارزان‌ ترین و دارای بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق قرار دهد. چین نیز از دیگر کشورهای آسیایی با هزینه‌ های مقرون‌ به‌ صرفه محسوب می‌شود.

کم هزینه ترین کشورها از نظر تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان برای رشته حقوق
ارزان‌ترین و بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق

از دیگر کشورهای دارای دانشکده‌ های حقوق با هزینه‌های مناسب باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • آفریقای جنوبی
 • مالزی
 • برزیل
 • آرژانتین
 • مکزیک
 • روسیه و اندونزی
 • در بین کشورهای اروپایی نیز لهستان از معدود کشورهایی است که هزینه‌های نسبت مناسبی دارد و برای افراد با توانایی مالی متوسط مناسب است.

بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته حقوق خارج از کشور

علاوه بر هزینه، کیفیت آموزشی نیز همواره مدنظر علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی است. در ادامه به معرفی بهترین کشورهای جهان می‌پردازیم که دانشکده‌های حقوق باکیفیت آموزشی بالا و مناسب دارند.

 • آمریکا
 • انگلیس
 • استرالیا
 • هلند

بهترین دانشگاه های حقوق جهان، با دستیابی به استانداردهای بین‌المللی برای آموزش حقوق، تحقیقات علمی و تأمین فرصت‌های شغلی در حوزه حقوق شناخته می‌شوند. از جمله بهترین دانشگاه‌های حقوق جهان می‌توان به دانشگاه هاروارد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل اشاره کرد. این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت می‌دهند تا با بهترین اساتید و منابع آموزشی علمی و عملی در زمینه حقوق آشنا شوند و توانایی‌های حرفه‌ای خود را تقویت کنند. انتخاب بهترین دانشگاه های جهان برای رشته حقوق، در موفقیت شغلی آینده افراد تاثیرگزار است.

شرایط تحصیل حقوق در ایالات متحده آمریکا

در میان بسیاری از کشورها، ایالات متحده همچنان در صدر پر طرف‌دارترین کشورها برای مهاجران تحصیلی در رشته حقوق است. این کشور دارای دانشکده‌های درجه یک حقوق جهان است که در رنکینگ جهانی QS هنوز پس از سال‌ها بین ده دانشکده برتر جهان هستند. دانشکده حقوق هاروارد، دانشگاه ییل و کلمبیا از جمله بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق به شمار می‌آیند که در این کشور مشغول به فعالیت هستند. گفتنی است این کشور 200 دانشکده حقوق دارد.

بهترین دانشگا‌ه های تحصیل حقوق در بریتانیا

انگلستان در ردیف دوم محبوبیت قرار دارد و سالانه بیش از ۲۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در رشته حقوق می‌پذیرد. جالب است بدانید از بین ده شرکت معتبر و بزرگ حقوقی جهان، ۴ شرکت آن در انگلستان دفاتر مرکزی خود را تأسیس کرده‌اند که این مسئله می‌تواند موقعیت‌های شغلی آینده بسیاری از این دانش‌آموختگان را تضمین کند.

بهترین دانشگا‌های تحصیل حقوق در بریتانیا
انگلستان در ردیف دوم محبوبیت قرار دارد

مراکز عالی تحصیل رشته حقوق در هلند

از نظر سیاسی، هلند از جمله اعضای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که سیاست‌های خارجی آن در راستای تقویت حاکمیت قانون در سطح بین‌المللی و حمایت از دموکراسی و حقوق بشر است. این کشور دارای مجموعه بزرگی از دانشکده‌های حقوقی با شهرت جهانی است که آن را به یک قطب اصلی برای رشد و پرورش وکلای خبره بدل کرده است.

دانشگاه‌ ها معتبر حقوق در استرالیا

این کشور از جمله کشورهای جهان است که تلاش فراوانی برای اجرای مدرن خدمات حقوقی دارد؛ بنابراین می‌توانید چشم‌انتظار جدیدترین و نوآورترین خدمات در این حوزه و بهره‌مندی از هوش مصنوعی و ارائه نرم‌افزارهای حقوقی حرفه‌ای باشید. این کشور نیز دارای بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق است که توجه ویژه‌ای به مدرنیزه کردن خدمات در این حوزه دارد. همچنین سیاست‌های حقوقی کلان در این کشور از آینده شغلی روشنی برای فارغ‌التحصیلان حقوق خبر می‌دهد.

از دیگر کشورهایی که دانشکده‌های حقوق فوق‌العاده باکیفیتی در جهان دارند، باید به کانادا، ایرلند، نیوزلند و سنگاپور اشاره داشته باشیم. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که انگلیس و امریکا تعداد دانشکده‌های درجه یک بسیار زیادی دارند که در مقایسه با دیگر کشورها قابل‌توجه است.

رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان و ایران

رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان و ایران

یکی از سوالات اصلی دانشجویان هنگام اپلای به کشور و دانشگاه مقصد، رتبه و اعتبار آن می باشد. اهمیت رنک دانشگاه ها به گونه ای است که سالیانه رنک بندی های مختلفی توسط موسسات ارائه می شود.

پذیرش از بهترین دانشگاه‌های جهان برای رشته حقوق با هرمس اپلای

از آنجایی که رشته حقوق یکی از رشته های پرتقاضا برای افراد میباشد، پس تحصیل در بهترین دانشگاه حقوق جهان، گام ابتدایی برای ورود به مشاغل دلخواه نیز میباشد. همانطور که در این مقاله خواندید ما بهترین دانشگاه های جهان برای رشته حقوق، و رنکینگ جهانی آنها را برایتان گرد آوردیم. اگر شما نیز متقاضی مهاجرت تحصیلی در دانشگاه های خارج از کشور میباشید میتوانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های حقوق جهان از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین دانشگاه های دنیا در رشته حقوق کدام دانشگاه ها هستند؟
1.دانشگاه هاروارد (آمریکا) 2.دانشگاه آکسفورد (انگلستان) 3.دانشگاه کمبریج (انگلستان) 4.دانشگاه ییل (ایالات متحده) 5.دانشگاه استنفورد (آمریکا) 6.دانشگاه نیویورک (آمریکا 7.دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) (انگلستان) 8.دانشگاه ملبورن (استرالیا) 9.دانشگاه کلمبیا (آمریکا) 10.دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی (UCB) (آمریکا) 11.دانشگاه شیکاگو(آمریکا)
هزینه تحصیل حقوق در دانشگاه های جهان حدودا چقدر میباشد؟
تقریبا بین ۱۵.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰ دلار
کم هزینه ترین کشورها از نظر تحصیل در دانشکده حقوق کدام کشورها هستند؟
هندوستان – آفریقای جنوبی – مالزی – برزیل – آرژانتین – مکزیک – روسیه – اندونزی و لهستان
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای