دانشگاه های مونیخ

معرفی 9 مورد از بهترین دانشگاه های مونیخ؛ ویژگی دانشگاه های مونیخ

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های مونیخ را دارید، با این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه ما باشید تا در مورد این دانشگاه مطالبی را بخوانیم. در شهر مونیخ آلمان دانشگاه زیادی وجود دارد که هر ساله توجه افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند را به خود جلب می‌کنند. در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان می‌پردازیم و شما را با دانشکده‌ها و رشته‌های هر یک آشنا می‌کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین دانشگاه های آلمان

کشور آلمان جزو کشورهای بسیار پیشرفته است که در امر تحصیل و علم نیز حرفی برای گفتن دارد. دانشگاه های آلمان معمولا در سطح بالایی قرار دارند و با انتخاب بهترین دانشگاه های آلمان می‌توانید سطح دانش خود را ارتقا دهید. معمولا بهترین دانشگاه های آلمان رایگان هستند و برای دانشجو هزینه اضافی دربرندارند. داشتن مدرک زبان از جمله مدارک مهم برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان است‌.

تقریبا می‌توان گفت در کشور آلمان همه رشته‌های محبوب در سراسر دنیا وجود دارد که شما با انتخاب هر یک می‌توانید در مسیر رشد تحصیلی قرار بگیرید. حدود ۶۷ تا از دانشگاه های آلمان رنکینگ سه رقمی را در سطح دنیا دارند. همین آمار برای کشور آلمان افتخارآمیز است.

در حالت کلی تحصیل در همه شهرهای آلمان برای شما مفید خواهد بود. با تحصیل در شهر بزرگ مونیخ نیز از نظر تحصیلی رشد بسیار خوبی را خواهید داشت. از این رو می‌توانید مونیخ را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کنید. موضوع مورد بحث در این مقاله، دانشگاه های مونیخ است‌.

زندگی در مونیخ

سومین شهر پر جمعیت کشور آلمان، شهر مونیخ است. این شهر جزو بهترین شهرهای کل جهان به شمار می‌‌آید‌. طبق اطلاعات ارائه شده توسط یوروستت در شهر مونیخ ۱.۴۷۲ میلیون نفر زندگی می‌کنند.

زندگی در مونیخ
زندگی در مونیخ یک تجربه فرهنگی و اجتماعی بسیار غنی و مثبت می‌باشد.

زندگی در مونیخ به علت مدرن بودن برای خیلی از افراد دلنشین و مورد پسند است. علاوه بر کیفیت بالای تحصیل و زندگی، نمی‌توانیم جاذبه‌های دیدنی کشور آلمان را نادیده بگیریم.

شهر مونیخ در یک نگاه

شهر مونیخ پایتخت ایالت بایرن شمالی آلمان است. مردم این شهر به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. واحد پولی که در این شهر رد و بدل می‌شود، یورو است. با نگاه به شهر مونیخ به این حقیقت دست می‌یابیم که مذهب اکثریت مردم مونیخ، کاتولیک است اما دین یهودیت و اسلام نیز در بین مردم رواج دارد.

بزرگترین کافه رستوران دنیا در شهر مونیخ آلمان قرار دارد. نام این رستوران، Hofbräuhaus  است که در سال ۱۵۸۹ افتتاح شده بود. این کافه امکان میزبانی ۵۰۰۰ نفر به صورت همزمان را دارد.

دانشگاه فنی مونیخ
این دانشگاه یکی از مراکز برتر آلمان و جهان در زمینه‌های علوم فنی و مهندسی است

اگر خواستار تجربه زندگی لوکس، مدرن و در عین حال با فرهنگ هستید، شهر مونیخ آلمان بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

لیست دانشگاه های مونیخ

در شهر مونیخ دانشگاه‌های بسیار زیادی وجود دارد که در سطح کشور آلمان و حتی جهان رتبه دارند. رتبه یک کشوری و رتبه ۴۹ جهانی مربوط به دانشگاه دولتی فنی مونیخ است. این دانشگاه در سطح جهان حرفی برای گفتن دارد و جزو برترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود.

رتبه دوم کشوری و رتبه ۵۹ جهانی متعلق به دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ است. از دیگر دانشگاه های مونیخ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه علوم کاربردی مونیخ
 • آکادمی هنرهای زیبا
 • Munich school of philosophy
 • دانشگاه علوم کاربردی کاتولیک مونیخ
 • دانشگاه تلویزیون و فیلم مونیخ
 • European Business College Munich, New European College
 • University of music and performing Arts Munich
 • دانشگاه نیروهای مسلح فدرال مونیخ
 • مدرسه بازرگانی مونیخ
 • و ….

با تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مونیخ آلمان می‌توانید به سطح علمی قابل توجهی برسید.

بهترین دانشگاه های مونیخ کدام‌ ها هستند

دانشگاه های مونیخ معتبر و برجسته‌ای هستند. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (LMU) یکی از بهترین دانشگاه‌های مونیخ و حتی اروپا است، با برنامه‌های تحصیلی گسترده در حوزه‌های مختلف از علوم پایه تا علوم انسانی. بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان نیز به عنوان یک مرکز برجسته در علوم مهندسی و فناوری شناخته می‌شود، با برنامه‌های تحصیلی متنوع از مهندسی کامپیوتر و برق تا مهندسی مکانیک و مواد،  نقش مهمی در آموزش عالی با تمرکز بر علوم نظامی و امنیتی ایفا می‌کند، ارائه دهنده برنامه‌های تحصیلی منحصر به فرد در این زمینه‌هاست. حال می‌خواهیم لیستی از بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان را برای شما ارائه دهیم:

بهترین دانشگاه های مونیخ کدام‌ ها هستند
تقریبا همه رشته‌های محبوب در سراسر دنیا وجود دارد

دانشگاه فنی مونیخ

جزو بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان ، دانشگاه فنی مونیخ است که هم رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است و هم رتبه ۴۹ جهانی را دارد. در واقع این دانشگاه جزو دانشگاه‌های برجسته دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه معماری مونیخ نیز زیر مجموعه دانشگاه فنی مونیخ است.

نوع دانشگاه فنی مونیخ، دولتی بوده و در سال ۱۸۶۸ تاسیس شده است، بنابراین جزو دانشجویان قدیمی به شمار می‌آید. حدود ۳۸ درصد از دانشجویان این دانشگاه جزو دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشمندان زیادی در این دانشگاه به یادگیری علم پرداخته‌اند و برخی از برندگان جایزه نوبل نیز فارغ التحصیل از این دانشگاه هستند. امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه وجود دارد. برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه مونیخ عبارتند از:

 • رشته مهندسی کشاورزی
 • زیست شناسی
 • معماری
 • هوافضا
 • بیوشیمی
 • آموزش کسب و کار
 • آموزش تجارت و بازرگانی
 • رشته‌های کاربردی مهندسی علوم پایه
 • رشته علوم سیاسی
 • رشته مهندسی شیمی
 • رشته هنر
 • و ‌…

دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم پزشکی و دانشکده علوم اجتماعی جزو دانشکده‌های این دانشگاه هستند.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ – دانشگاه پزشکی مونیخ

دومین دانشگاه از لیست بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ است که به عنوان دانشگاه پزشکی مونیخ نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه جزو دانشگاه‌های برتر در اروپا و سراسر جهان محسوب می‌شود و قدمت بسیار بالایی هم دارد. سال تاسیس دانشگاه لودویگ ۱۴۷۲ بوده و رتبه جهانی QS این دانشگاه عدد ۵۹ است.

معمولا از دانشجویانی که در این دانشگاه به یادگیری علم می‌پردازند، هیچ هزینه بابت تحصیل پرداخت نمی‌کند؛ یعنی تحصیل در این دانشگاه رایگان است اما از هر دانشجو به صورت سالانه از بابت خدمات دانشجویی تا مبلغ ۱۱۷ یورو دریافت می‌کنند.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ - دانشگاه پزشکی مونیخ
دومین دانشگاه از لیست بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان

تعداد دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه زیاد است؛ به طوری که هر ساله درصدی از دانشجویان پذیرش شده جزو دانشجویان بین المللی هستند.

دانشکده‌های دانشگاه LMU مونیخ شامل دانشکده حقوق، پزشکی، فرهنگ، اقتصاد، دامپزشکی، زبان ادبیات، زمین شناسی، تاریخ و هنر، فیزیک، علوم اجتماعی، شیمی و داروسازی، مدیریت کسب و کار، زیست شناسی، الهیات، فلسفه، روانشناسی، ریاضی، آمار و انفورماتیک است.

دانشگاه علوم کاربردی مونیخ

در لیست بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان ، دانشگاه علوم کاربردی مونیخ نیز جای دارد. این دانشگاه از ادغام ۷ کالج تشکیل شده است که یکی از بزرگترین کالج‌های شهر مونیخ کشور آلمان محسوب می‌شود. تعداد پذیرش سالانه دانشجو در این دانشگاه بسیار زیاد است و ۸۰ رشته تحصیلی وجود دارد.

دپارتمان‌های این دانشگاه شامل معماری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، گردشگری، مهندسی برق و فناوری اطلاعات، علوم کاربردی و مکاترونیک، علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی، طراحی، گردشگری و …. است. همچنین این دانشگاه سه پردیس مختلف نیز دارد. تدریس در این دانشگاه در اکثر رشته‌ها به زبان آلمانی است اما در برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود.

آکادمی هنرهای زیبا – دانشگاه هنر مونیخ

آکادمی هنرهای زیبای مونیخ که به عنوان آکادمی مونیخ نیز یاد می‌شود، یکی از مهم‌ترین دانشگاه هنر مونیخ است که در آلمان نیز به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه شناخته می‌شود.

این دانشگاه اساتید مشهوری از جمله ماکس کلینگر، هرمان آنشوتس، نیکلاوس ایزیس، والتر ماورر،. شان اسکالی دارد.

همچنین این دانشگاه بستر دانش آموختگان مشهوری مثل ویلیام مریت چیس، لویس کرینت، برونو پال، نیکلاوس ایزیس و … است.

رتبه کشوری این دانشگاه ۲۵۵ است که اکثر رشته‌های هنری‌ و هنرهای زیبا را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

دانشگاه bundeswehr مونیخ

دانشگاه bundeswehr مونیخ از دیگر دانشگاه های مونیخ است که یک موسسه غیرانتفاعی محسوب می‌شود. این موسسه در حومه شهر بزرگ بوبیبرگ قرار دارد. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه وجود دارد. قدمت این دانشگاه حدود ۴۷ سال است که تعداد پذیرش  آن ۳۰ الی ۴۰ درصد است.

دانشگاه bundeswehr مونیخ
یک موسسه غیر انتفاعی در مونیخ

هزینه های زندگی دانشجویی در مونیخ آلمان

شهر مونیخ مملو از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی است که دانشجویان را از سراسر جهان جذب می‌کنند. شما می‌توانید در هزینه‌های تحصیلی آلمان، پول زیادی پس انداز کنید زیرا دانشگاه‌های دولتی آلمان به ارائه آموزش رایگان به دانشجویان داخلی و بین المللی شناخته می‎شوند.

هزینه زندگی در شهر مونیخ برای دانشجویان فقط شامل هزینه های اولیه تحصیل نیست، بلکه هزینه‌های اضافی نیز وجود دارد که باید در هنگام محاسبه هزینه‌های تحصیلی، آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی هزینه تحصیل شما بر اساس انتخاب دانشگاه و رشته شما و واجد شرایط بودن شما برای بورسیه تحصیلی متفاوت خواهد بود.

هزینه های زندگی در مونیخ
هزینه زندگی در مونیخ به طور کلی بیشتر از بسیاری از شهرهای آلمان و اروپایی دیگر است.

مثلا در دانشگاه فنی مونیخ، دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه 1500 یورو در هر ترم برای اکثر رشته‌های کارشناسی ارشد هستند.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München در حال حاضر، 129.40 یورو در هر ترم تعیین شده است، اما احتمال تغییر نیز وجود دارد.

در ادامه خلاصه‌ای از هزینه‌های ضروری زندگی در مونیخ برای دانشجویان بین المللی را به نقل از unischolars ارائه خواهیم داد.

هزینه های خاص هر دانشجو به صورت ماهانه شامل موارد زیر است:

 • اقامت در خارج از دانشگاه 800 یورو
 • اقامت در محوطه دانشگاه 370 یورو
 • حمل و نقل 59 یورو
 • غذا 540 یورو
 • خدمات آب و برق 291 یورو
 • سرگرمی 48 یورو
 • مواد غذایی 28 یورو
 • لباس 117 یورو

کل هزینه زندگی با اقامت در خارج از دانشگاه 1811 یورو و کل هزینه زندگی با اقامت در دانشگاه 2096 یورو خواهد بود. کل هزینه‌های زندگی سالانه یک دانشجو در شهر مونیخ آلمان، 22596 یورو می‌شود.

هزینه اجاره مسکن دانشجویی و هزینه حمل و نقل دانشجویان در مونیخ

بیشترین هزینه شما هنگام تحصیل در مونیخ، مربوط به اجاره مسکن دانشجویی است که مبلغی حدود 370 تا 800 یورو در ماه خواهد بود.

هزینه حمل و نقل شما به دانشجو در شهر مونیخ به طور متوسط حدود 59 یورو در ماه خواهد بود. امکان تهیه بلیط ترم تحصیلی یا حتی بلیط سالانه برای صرفه جویی در هزینه‌های حمل و نقل عمومی وجود دارد. این بلیط‌ها دارای تخفیف‌های دانشجویی نیز هستند.

هزینه خوراک و خدمات دانشجویی در شهر مونیخ

هزینه کلی غذای شما به عنوان دانشجو در مونیخ به طور متوسط حدود 540 یورو در ماه خواهد بود. با این حال، مقدار این هزینه بستگی به سبک زندگی شما نیز دارد.

هزینه مواد غذایی روزانه مثل شیر، آب، سبزیجات، سس‌ها، نان و بسیاری موارد به صورت ماهانه، تقریبا 28 یورو در ماه خواهد بود.

یادتان باشد که خرید مواد غذایی و پخت و پز در خوابگاه دانشجویی در مقایسه با میل کردن غذا در رستوران، باصرفه‌تر است. هزینه‌های خدماتی مانند برق، آب و اینترنت به طور متوسط در شهر مونیخ 291 یورو در ماه است.

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا در سال‌های متوالی، شرایط تحصیلی و زیرساخت‌های قوی آموزشی را فراهم کرده است طوری که به راحتی می‌توان برای ادامه تحصیل این مقصد را انتخاب و برای درخواست اپلای آلمان اقدام کرد.

انتخاب بهترین دانشگاه برای مهاجرت تحصیلی با موسسه هرمس اپلای

در این مقاله با لیست بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان آشنا شدید و در مورد رشته‌ها و دانشکده‌های هر یک از آن‌ها اطلاعاتی به دست آوردیم. در حالت کل کشور آلمان و زیر مجموعه آن شهر مونیخ از نظر علمی و تحصیلی بسیار بالا هستند و مدارک دریافت شده از دانشگاه‌های کشور آلمان، در سطح اروپا و حتی سطح جهان اعتبار ویژه دارند. آیا تا به حال به فکر تحصیل در کشور آلمان بوده‌اید؟ آیا دانشگاه های مونیخ جزو گزینه‌های شما هستند؟ اگر به دنبال بهترین دانشگاه های مونیخ آلمان برای تحصیل هستید، توصیه می‌کنیم با کارشناسان هرمس اپلای ارتباط برقرار کنید تا در این راستا مشاوره ارائه دهند. هدف ما از ارائه مقاله‌های آموزشی این است که شما با برترین کشورهای سطح جهان آشنا شوید و اگر قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارید، بهترینِ آن‌ها را انتخاب کنید. خوشحال می‌شویم اگر نظرها و سوال‌های خود را در بخش کامنت برایمان بنویسید. در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
شهر مونیخ در کدام کشور است؟
شهر مونیخ در کشور آلمان قرار دارد.
بهترین دانشگاه های مونیخ کدامند؟
• دانشگاه فنی مونیخ • دانشگاه علوم کاربردی مونیخ • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ • آکادمی هنرهای زیبا
شهر مونیخ برای زندگی مناسب است؟
بله، مونیخ امنیت و کیفیت آموزش بالایی دارد که زندگی در آن مطلوب خواهد بود. مراکز سرگرمی، درآمد بالا از دیگر مزایای زندگی در این شهر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای