ویزامتریک چیست؟

ویزامتریک چیست؟

در سال‌های اخیر افزایش درخواست ویزا به‌ویژه برای کشورهای اروپایی منطقه شینگن، مشکلات زیادی را برای سفارت این کشورها به وجود آورده است؛ درنتیجه برخی از کشورها فرایند اخذ ویزا را به شرکت به خصوصی به نام ویزامتریک محول کردند. البته نکته مهم این است که تنها بخشی از فرایند اخذ ویزا بر عهده این شرکت است. حال برای آنکه بدانیم ویزامتریک چیست؟ باید بگوییم، شرکت ویزامتریک در واقع یک کارگزاری است که هم اکنون در ایران نیز شعبه دارد و مشغول فعالیت است.

علاقه‌مندان برای اخذ ویزای کشوهای حوزه شینگن مانند ایتالیا، آلمان، نروژ، هلند، چک، سوئد، اتریش، فرانسه و … می‌توانند اخذ ویزای خود را از طریق شرکت معتبر ویزا متریک به انجام برسانند. اخذ ویزا از این طریق می‌تواند بسیار سریع‌تر انجام شود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ویزامتریک چیست؟

متقاضیان و علاقه‌مندان به مهاجرت احتمالاً با واژه ویزامتریک بارهاوبارها روبرو شده‌اند. اکنون در این قسمت از مقاله پیش رو قصد داریم در پاسخ به سؤال ویزامتریک چیست؟ هرآنچه نیاز است را شرح دهیم. کلمه ویزا که اولین بخش از کلمه دوبخشی ویزا متریک است به معنی همان ویزا یا روادیدی است که توسط سفارت کشورهای مختلف برای اتباع سایر کشورها صادر می‌شود تا بتوانند مدت معینی را در خاک آن کشور بگذرانند.

ویزا برای اشخاص مختلف به‌صورت یک مهر یا برچسب در گذرنامه افراد مشخص می‌شود. وجود این اجازه‌ها که در گذرنامه قابل بازدید است به‌عنوان یک پوئن مثبت در سفرهای بعدی و برای دریافت ویزاهای بعدی محسوب می‌شود.

اکنون این سوال مطرح است که ویزامتریک چیست؟ در سال 1397 کشور زیبای آلمان که یکی از کشورهای اروپایی پر بازدید و پر مهاجر است، برای رسیدگی به امور مهاجرین و مسافرین و همچنین صدور ویزا برای افراد با ملیت‌های مختلف، با شرکتی تحت عنوان ویزامتریک قرارداد همکاری بست و شرکت نام ‌برده را به عنوان شرکتی برای تسهیل صدور ویزا به علاقمندان در سراسر دنیا معرفی کرد. البته همکاری یک کشور با شرکت خدماتی ویزامتریک تنها مختص به کشور آلمان نیست و بعدها سایر کشورهای حوزه شینگن برای تسهیل در امور صدور روادید با این شرکت خدماتی زبده وارد همکاری شدند.

 در حقیقت با ورود شرکت ویزامتریک به بازار مهاجرت و مسافرت، افرادی که قبلاً برای دریافت ویزا و درخواست سفر خود به آلمان به سفارت این کشور در تهران مراجعه می‌کردند از آن پس موظف شدند همه امور مربوطه را از طریق شرکت خدماتی ویزامتریک دنبال کنند. شرکت ویزامتریک که نوعی رابط بین افراد متقاضی دریافت ویزا و سفارت کشور موردنظر است، در حال حاضر دارای مراکز متعددی در بیش‌تر کشورهای دنیا از جمله ایران، آمریکا، عراق، ترکیه، قرقیزستان و چین است.

شعبات-ویزایمتریک

ویزامتریک با چه کشورهایی همکاری می‌کند؟

بعد از یافتن پاسخ سؤال ویزامتریک چیست؟ باید به بررسی دولت‌های طرف قرارداد این شرکت بپردازیم. متقاضیان برای مهاجرت با هر هدفی و همچنین برای مسافرت به کشورهای مطرح دنیا بد نیست بدانند ویزامتریک با چه دولت‌هایی در حال همکاری است. همچنین وجود شعبات این شرکت خدماتی را در کشورهای مبدأ خود بررسی کنند.

شرکت ویزامتریک در حال حاضر با کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، مالت، اسلوونی، استونی و پرتقال همکاری می‌کند و بیش از 100 مرکز فعال در کشورهای زیر دارد.

ایرانآذربایجان ارمنستانچینقزاقستان
قرقیزستان عراقروسیهترکیهترکمنستان
تاجیکستاناوکراینازبکستان

فردی که قصد اخذ ویزای کشورهای طرف قرارداد ویزامتریک را دارد، باید هم‌زمان با آماده‌سازی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا در محل شرکت ویزامتریک در کشورهای نام‌برده‌شده حاضر شود. اما فراموش نکنید که  اولین اقدام برای دریافت روادید، اخذ وقت و یا نوبت از سفارت کشور مقصد و یا برای سفر به المان از کشور المان  است.

نحوه دریافت نوبت ملاقات با سفارت مقصد از طریق ویزامتریک

ویزامتریک چیست؟ دریافت وقت از سفارت کشور مقصد برای متقاضیان از طریق شرکت ویزامتریک صورت می‌گیرد. دریافت نوبت یا همان وقت از سفارت کشور آلمان و همچنین کشورهای حوزه شینگن از شرکت مشهور ویزامتریک در سال‌های گذشته به‌صورت حضوری انجام می‌شد.

در این شرایط دریافت نوبت از سفارت کشور مربوطه برای متقاضیان و علاقه‌مندان با مشکلات و مسائل بسیار زیادی همراه بود، به‌خصوص زمانی که متقاضیان از سفارت کشورهای پرتقاضا مثل کشورهای منطقه شینگن وقت می‌خواستند. صف‌های طولانی که گاها آزاردهنده هم بودند یکی از مسائل موجود در آن زمان بود. اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و به‌روزرسانی شرکت ویزامتریک امروزه دریافت نوبت از طریق سایت اینترنتی ویزامتریک صورت می‌گیرد و متقاضیان قادر هستند بدون معطلی نوبت خود را دریافت کنند.

اکنون باید بدانید برای این منظور باید ابتدا به سایت ویزامتریک مراجعه کنید و وقت مناسب را برای خود دریافت کنید. سپس با واریز مبلغ مشخص توسط این شرکت به شماره‌حساب تعیین شده و همچنین ارسال اطلاعات روی قبض واریزی، نوبت شما برای سفارت کشور موردنظر قطعی می‌شود.

یکی از پرتقاضاترین ویزاهایی که از طریق ویزا متریک صادر می‌شود ویزای کشور آلمان است که البته انواع مختلفی دارد. ویزاهای تجارتی، تحصیلی، توریستی، ورزشی، پزشکی، بازدید نمایشگاهی، ماموریت‌های کاری و شغلی، و همچنین ویزاهای مرتبط با ملاقات کردن خانواده، شرکت در سمینارها و رویدادهای بزرگ از جمله انواع ویزاهای قابل صدور از طریق شرکت خدماتی ویزا متریک است.

ویزامتریک-در-سفارتخانه-ها

دریافت وقت سفارت فوری از ویزامتریک

وقت سفارت درصورتی‌که فوری باشد در مدت زمانی کمتر از پنج‌روز برای متقاضی صادر می‌شود، و این در شرایطی است که فرد متقاضی یا مبتلا به بیماری حاد و خطرناکی باشد یا به هر صورت جان او در خطر باشد. همچنین اگر متقاضی در کشور ناامنی باشد نیز وقت سفارت برای او فوری صادر می‌شود؛ بنابراین اگر به‌عنوان متقاضی دریافت وقت سفارت بتوانید ثابت کنید که مشمول فوریت‌های پزشکی یا هرگونه ناامنی هستید و جانتان در خطر است، وقت سفارت در مدت‌زمان کمتر از پنج‌روز برای شما صادر خواهد شد.

ضمناً برای دریافت وقت سفارت آلمان باید توجه داشته باشید که وقت سفارت برای شما در روزهایی تعیین شده باشد که با روزهای تعطیلات تداخلی نداشته باشد؛ چراکه در این ‌شرایط کار شما پیچیده و دشوارتر از شرایط معمول خواهد بود؛ ازاین‌رو افرادی که تصمیم دارند، به کشور آلمان سفر کنند، باید هرچه زودتر بتوانند برای دریافت وقت سفارت از شرکت خدماتی ویزامتریک اقدام کنند. با این کار درمورد سفر به کشور موردنظر آسوده خواهند بود و مشکل چندانی نخواهند داشت.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا

پس از آنکه دریافتید ویزامتریک چیست؟ می‌توانید برای اقدام به دریافت ویزا و وقت موردنیاز از سفارت کشور مورد نظرتان مدارک لازم را تهیه کرده و به شرکت ویزامتریک ارائه دهید.

مدارکی چون کانفرم و برگه وقت سفارت کشور موردنظر، کلیه مدارک شناسایی و هویتی از قبیل شناسنامه، گذرنامه که دارای مدت زمانی تعیین شده اعتبار باشد، عکس پاسپورتی استاندارد، بیمه مسافرتی، مدارک مالی شامل اثبات تمکن مالی، پرینت گردش حساب، اسناد ملکی، کلیه مدارک مرتبط با تحصیل متقاضی، سوابق و رزومه‌های کاری، رزرو بلیت هواپیما و واچر هتل مدارک موردنیاز برای دریافت نوبت مصاحبه از سفارت و روند اخذ ویزا هستند.

ضمناً بد نیست بدانید که شرکت خدماتی ویزا متریک خدمات خود را به دو شکل معمولی و ویژه یا همان وی آی پی به متقاضیان ارائه می‌دهد. خدمات وی آی ‌پی زمانی برای متقاضی صورت می‌گیرد که مشتری تقاضا دارد خدمات انحصاری دریافت کند. این خدمات ویژه مشخصاً دارای هزینه بیشتری هستند. در این شرایط که خدمات ویژه برای شما ارائه می‌شود، علاوه ‌بر هزینه‌ای که باید پرداخت ‌کنید، هفتاد و پنج یورو برای هزینه وی ‌آی پی نیز منظور می‌شود که باید توسط شما پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز ویزامتریک

خدمات قابل‌ارائه شرکت ویزامتریک

با دریافت پاسخ کامل در خصوص پرسش ویزامتریک چیست؟ به‌طورقطع باید از خدمات قابل‌ارائه توسط مرکز ویزامتریک در ایران اطلاع داشته باشید. یکی از خدمات اصلی این مرکز، به انجام رساندن امور اداری مرتبط با درخواست ویزای شینگن آلمان و یا سایر کشورهای منطقه شینگن است.

 اما علاوه بر این مورد، خدمات دیگری از جمله خدمات VIP،عکس بیومتریک، تحویل پاسپورت با پیک، پرکردن فرم درخواست برای متقاضیان، فتوکپی، فکس و پرینت مدارک و همچنین خدمات مرتبط با هرگونه اطلاع‌رسانی توسط شرکت ویزامتریک به مشتریان ارائه می‌شود. خدمات نام‌برده‌شده به ترتیب 75 یورو، 8 یورو، 9 یورو، 30 سنت برای هر صفحه، 10 یورو و 3 یورو برای هر تلفن اطلاع‌رسانی به‌ازای هر نفر، هزینه در پی دارد.

هزینه ارائه درخواست ویزا به ویزامتریک

اگر علاقه‌مند به ارائه درخواست ویزا به شرکت خدماتی ویزامتریک را دارید بهتر است ابتدا از مبالغ موردنیاز برای ارائه درخواست خود آگاه باشید. بدین ترتیب باید گفت، هزینه ارائه درخواست ویزا به شرکت ویزا متریک برای کودکان بین 0 تا ۵ساله رایگان خواهد بود اما برای کودکان 6 تا 12 سال هزینه‌ای برابر با 40 یورو و برای بزرگسالان از 12 سال به بالا هزینه‌ای معادل با 70 یورو نیاز دارد.

ویزامتریک-و-پاسپورت

قوانین ورود به شرکت خدماتی مهاجرتی ویزامتریک

برای مراجعه و ورود به شرکت ویزامتریک یک سری قوانین اعلام شده که متقاضیان در هنگام مراجعه باید رعایت کنند. البته افرادی که می‌دانند ویزامتریک چیست؟ غالباً از قوانین ورود به آن مطلع هستند. اما اگر در ابتدای جریان دریافت ویزا و در حال تحقیق دراین‌خصوص هستید، می‌توانید برخی از قوانین مهم ورود به ویزامتریک را در این مقاله بخوانید.

یکی از قوانین مهم برای ورود به شرکت، عدم به‌همراه‌داشتن تلفن همراه، دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری است؛ چراکه ورود این وسایل به محیط داخلی ویزامتریک ممنوع است. همچنین ورود هرگونه اشیا و وسایل قابل اشتعال که می‌توانند زمینه‌ساز حریق باشند، ممنوع اعلام شده است. طبیعتاً به‌همراه‌داشتن سلاح، یا هر وسیله مشابه آن، حیوانات خانگی، پاکت و جعبه‌های بسته و مهروموم شده که محتویات آن قابل‌بررسی نیست، ممنوع است.

کیف و چمدان‌های بزرگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به جز افراد زیر 18 سال و معلولین جسمی و حرکتی که نیازمند همراه و برخی وسایل موردنیاز هستند مابقی افراد باید به‌تنهایی وارد ویزامتریک شوند. در سرتاسر تمامی دفاتر ویزا متریک دوربین‌های مداربسته به‌صورت 24 ساعته در حال ضبط و تصویربرداری از مراجعین هستند.

فراموش نکنید که افراد متقاضی و علاقه‌مندان به مهاجرت و یا سفر باید طبق قوانین شرکت نسبت به اخذ ویزای مربوطه اقدام کنند و آن‌گونه که شایسته است وارد مرکز ویزا متریک شوند. به جز متقاضیان، اشخاصی که از سوی متقاضی به‌عنوان وکیل او معرفی شده است نیز قادر است همراه متقاضی وارد دفاتر مربوطه ویزا متریک شود.

هیچ‌کسی از متقاضیان نباید به سایر بخش‌های شرکت ویزامتریک چون اتاق پرسنل، آبدارخانه و یا سرویس‌های بهداشتی وارد شوند. بد نیست بدانید که همه بخش‌های مربوط به ساختمان دفاتر visametric توسط دوربین‌های امنیتی مداربسته دائماً تحت کنترل و نظارت امنیتی هستند و هیچ چیزی از مقابل آن‌ها پنهان نخواهد ماند؛ ازاین‌رو اگر در خصوص این کارگزاری اطلاع چندانی ندارید قبل از مراجعه حتماً نسبت به دریافت پاسخ مناسب در برابر این پرسش که ویزامتریک چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد، اقدام کنید.

شرکت های ویزامتریک

سخن پایانی

اکنون که به انتهای مقاله پیش رو رسیدیم دریافتید که ویزامتریک چیست؟ با اطلاع از قوانین و قواعد مربوط به ورود به حوزه شرکت‌های ویزا متریک و رعایت آنچه برای کارگزاری مهم است می‌توانید با سهولت بیشتری برای ارائه درخواست ویزا جهت سفر به کشورهای اروپایی منطقه شینگن را به انجام برسانید.

کشور آلمان به‌عنوان اولین کشوری که اعطای ویزا به علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور را به ویزامتریک محول کرد، هم اکنون پس از گذشت 3 سال از اولین همکاری خود با این کارگزاری کارآمد بیشترین متقاضیان مهاجرت از این طریق را دارد. پس از آلمان یکی‌یکی کشورهای دیگر منطقه نسبت به اخذ همکاری با این کارگزاری مهاجرتی اقدام کردند.

 پس از سال 1397 مشخص شد که انجام برخی مراحل اعطای ویزا به متقاضیان توسط این شرکت می‌تواند موهبت‌ها و مزایای مهمی را چه برای دولت‌ها و چه برای متقاضیان به همراه داشته باشد که یکی از آن‌ها خلوت شدن سفارت‌ها و انجام تخصصی برخی مراحل توسط این مرکز است. برای دریافت هرگونه ویزای کشورهای شینگن می‌توانید هم اکنون از طریق سایت ویزامتریک اقدام کنید.

سوالات متداول

مدارکی چون کانفرم و برگه وقت سفارت کشور موردنظر، کلیه مدارک شناسایی و هویتی از قبیل شناسنامه، گذرنامه که دارای مدت زمانی تعیین شده اعتبار باشد، عکس پاسپورتی استاندارد، بیمه مسافرتی، مدارک مالی شامل اثبات تمکن مالی، پرینت گردش حساب، اسناد ملکی، کلیه مدارک مرتبط با تحصیل متقاضی، سوابق و رزومه‌های کاری، رزرو بلیت هواپیما و واچر هتل مدارک موردنیاز برای دریافت نوبت مصاحبه از سفارت و روند اخذ ویزا هستند.

وقت سفارت درصورتی‌که فوری باشد در مدت زمانی کمتر از پنج‌روز برای متقاضی صادر می‌شود، و این در شرایطی است که فرد متقاضی یا مبتلا به بیماری حاد و خطرناکی باشد یا به هر صورت جان او در خطر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *