مشاغل زنان در استرالیا

مشاغل زنان در استرالیا

مشاغل زنان در استرالیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. استرالیا یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین سرزمین‌های جهان است و در آن رونق اقتصادی فراوانی جریان دارد. جالب است بدانید که تقریباً نیمی از نیروی شاغل در این کشور را زنان تشکیل می‌دهند. طبق آمارها  بیش از 26 درصد از زنان در استرالیا به‌صورت تمام‌وقت مشغول به فعالیت هستند و تقریباً 21 درصد نیز در جایگاه‌های شغلی پاره‌وقت کار می‌کنند. پس شناخت مشاغل زنان در استرالیا کمک زیادی به برنامه‌ریزی‌ها می‌کند. در این کشور حقوق زنان تا حدود بسیار زیادی رعایت می‌شود و برابری‌های جنسیتی اجتماعی برقرار است.

از منظر شغلی و دستمزدی نیز حقوق زنان هنوز جای پیشرفت و بهترشدن داشته و امید می‌رود که این کشور شاخص شکاف دستمزد مرد و زن را از 14.2 به رقم کوچک‌تری کاهش دهد. از طرف دیگر استرالیا برنامه دارد تا برای زنان مشاغلی با درآمدهای بالا و ایجاد کند تا آنها نیز بتوانند پابه‌پای مردان در اقتصاد کشور دخیل باشند.  ما نیز در این مقاله نگاهی به مشاغل زنان در کشور استرالیا انداخته‌ایم و برای شما در دسته‌بندی‌های مختلف بهترین مشاغل را ارائه خواهیم داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

10 تا از پردرآمدترین شغل‌ های استرالیا برای زنان

در اولین بخش از مقاله می‌خواهیم برای شما پردرآمدترین مشاغل زنان در استرالیا را معرفی کنیم و حدود درآمد ماهیانه و یا سالیانه هرکدام را نیز اعلام کنیم. درصورتی‌که شما علاقه دارید تا به‌عنوان یک زن به استرالیا مهاجرت کرده و وارد بازار کار شوید انتخاب یکی از موارد زیر می‌تواند آینده شما را تا حد بسیار زیادی تأمین کند.

متخصصان بیهوشی

متخصصان بیهوشی در بیمارستان‌ها مشغول به کار هستند و وظیفه نظارت بر وضعیت بیماران در طول عمل جراحی به عهده دارند. مشاغل مربوط به بیهوشی و هوش‌بری سال‌هاست که در رده پردرآمدترین مشاغل استرالیا برای زنان دسته‌بندی می‌شود. این کشور برای شغل هوش‌بری میانگین درآمد 192800 دلار به همراه مزایای فراوان را در نظر گرفته است.

10 تا از پردرآمدترین شغل‌ های استرالیا برای زنان

مدیران مالی

دومین شغل بسیار پردرآمد برای زنان در کشور استرالیا مدیریت مالی است. این جایگاه شغلی به کنترل و نظارت بر مخارج و سرمایه‌گذاری‌های یک شرکت مربوط می‌شود و مدیر باید وضعیت درآمد و دخل‌وخرج‌ها را به‌خوبی کنترل کند. طبق بررسی‌ها، مدیریت مالی در میان مشاغل زنان در استرالیا یکی از شغل‌های بسیار پرتقاضا بوده و افرادی که هوش اقتصادی و مالی خوبی دارند می‌توانند به درآمد بیش از 166000 دلار دست پیدا کنند.

جراحی عمومی

جراحی عمومی یکی دیگر از مشاغل بسیار مناسب برای زنان در استرالیا است. یک جراح عمومی باید بافت‌های اندام‌های مختلف بدن را بشناسد و بتواند در جراحی‌هایی مانند کیسه صفرا، کبد و روده مشارکت داشته باشد. ازآنجایی‌که این شغل در حوزه درمان قرار داشته و زنان زیادی در این زمینه فعال هستند، می‌توان انتظار درآمدهای بالایی مانند 160000 دلار را داشت. این درآمد به‌صورت میانگین محاسبه شده و می‌تواند بسیار بیشتر از این ارقام نیز باشد.

مدیر اجرایی (درجه ارشد)

مدیران اجرایی در حقیقت بلندمرتبه‌ترین کارمندان در یک سازمان هستند و وظیفه آنها مدیریت‌کردن جلسات، تدوین استراتژی کاری شرکت، برگزاری جلسه‌های معمول و روزانه و نظارت بر سایر کارمندان است. امروزه در میان مشاغل زنان در استرالیا، مشاغل مدیریتی جایگاه ویژه‌ای دارند و این شغل نیز به دلیل نیاز به هوش تجاری و سواد مالی بالا موردتوجه زنان زیرک این کشور قرار گرفته است. کسانی که وارد شغل مدیر اجرایی می‌شوند می‌توانند میانگین درآمد 155630 دلار داشته باشند.

مدیر پروژه‌ های حوزه فناوری اطلاعات (درجه ارشد)

یک مدیر ارشد فناوری اطلاعات بر فرایندهای رایانه‌ای و هوش مصنوعی مربوط بر شرکت‌ها نظارت می‌کند و در صورت لزوم شخصاً پیشبرد پروژه را به عهده می‌گیرد. این شغل نیاز به دانش بسیار وسیعی در زمینه علوم کامپیوتر داشته و به همین دلیل از حقوق بسیار بالایی هم برخوردار است. زنانی که به شغل‌های حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه دارند می‌توانند در استرالیا تا 143600 دلار در سال درآمد داشته باشند.

مدیر پروژه‌ های حوزه فناوری اطلاعات (درجه ارشد)

مدیران عملیاتی

همان‌طور که تاکنون متوجه شده‌اید مشاغل مدیریتی از پردرآمدترین مشاغل زنان در استرالیا به‌حساب می‌آیند. شغل مدیر عملیات نیز همین‌گونه است و در آن فرد باید اطمینان حاصل کند که همه بخش‌های مجموعه به‌خوبی وظایف خود را انجام می‌دهند. همچنین انجام مذاکرات با بقیه شرکت‌ها هم در حوزه وظایف مدیر عملیات جا می‌گیرد. با بررسی همه این موارد می‌توانیم در یابیم که زنان در استرالیا مدیران موفقی هستند و می‌توانند تا 143400 دلار در سال دریافت کنند.

توسعه‌ دهنده‌ های پایتون

کشور استرالیا در زمینه فناوری پیشرفت‌های بسیار زیادی کرده و به همین دلیل به برنامه‌نویس‌ها و مخصوصاً کسانی که به سطح ارشد رسیده‌اند اهمیت زیادی می‌دهد. شغل برنامه‌نویسی هم به یکی از مشاغل محبوب در میان زنان در استرالیا شناخته می‌شود و اگر تخصص فرد در زمینه پایتون باشد درآمد وی بسیار بالا خواهد بود. معمولاً شرکت‌ها به زنان برای توسعه پایتون سالانه 126400 دلار پرداخت می‌کنند.

روانپزشکان

از دیگر مشاغل بسیار پردرآمد و مناسب برای زنان در کشور استرالیا می‌توانیم به شغل روانپزشکی اشاره کنیم. این شغل نیز در حوزه کادر درمان قرار می‌گیرد و پزشک به افرادی که در زمینه روح و روان خود دچار مشکل شده‌اند کمک می‌کند. روانپزشک علاوه بر دوره‌های درمانی می‌تواند دارو نیز تجویز کند. روان‌پزشکی در میان پردرآمدترین مشاغل زنان در استرالیا رتبه هشتم را داشته و میانگین درآمد سالانه آن بیش از 125700 دلار است.

مدیران رفاهی

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که به شاخص رضایت از کار و زندگی بسیار اهمیت می‌دهد و بسیاری از شهرهای آن جزو بهترین شهرها برای زندگی محسوب می‌شوند. شاخص شادی و رضایت در محل کار نیز در این کشور بالاست و این موضوع به دلیل نقش اساسی یک شغل مهم به نام مدیر رفاه است. زنانی که از مشاغل مدیریتی لذت می‌برند و از طرفی به دنبال انعطاف شغلی و حمایت از سایر افراد هستند می‌توانند در این جایگاه به‌خوبی پیشرفت کنند و به درآمد بالاتر از 123500 دلار نیز دست پیدا کنند.

مهندس امنیت در حوزه سایبری

یک مهندس امنیت سایبری وظیفه تأمین امنیت داده‌ها و اطلاعات ذخیره شده در پایگاه‌داده‌های شرکت‌ها را بر عهده دارد. در این جایگاه شغلی هم زنان جای پیشرفت بسیار زیادی خواهند داشت و امکان کسب درآمد تا مبالغ بالا و حتی 95000 نیز وجود دارد.

مشاغلی که جای پیشرفت و ترقی زیادی در استرالیا دارند.

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم برای شما تعدادی از مشاغل زنان در استرالیا را معرفی کنیم که آینده بسیار خوبی دارند و فرد می‌تواند در آنها به‌سرعت پیشرفت و ترقی کند. این مشاغل فرصت‌های بی‌شماری برای کسب تجربه‌های نوین در اختیار بانوان قرار می‌دهند. با ما همراه باشید تا تعدادی از آنها را معرفی کنیم.

کارشناس بهداشت روان

کارشناسان بهداشت روان معمولاً با مراجعان بسیار زیادی در طول روز مواجه می‌شوند و در طول کار خود مسائل متنوعی را بررسی می‌کنند. یک کارشناس بهداشت روان معمولاً در حوزه‌های استرس و اضطراب، مقابله با وسواس یا افسردگی، پیشرفت کاری و تحصیلی و… کار می‌کند.

این شغل ازآنجایی‌که حس حمایت و نوع‌دوستی را در فرد تقویت می‌کند برای زنانی که علاقه دارند تا به سایرین کمک کنند بسیار ایده‌آل است. محل کار این تخصص نیز می‌تواند اداره‌ها، مهدکودک، مدرس، دانشگاه، مطب شخصی، بیمارستان و… باشد. میانگین درآمد کارشناسان بهداشت در استرالیا بیش از 99300 دلار در سال است!

کارشناس بهداشت روان

پرستاران

پرستاران در استرالیا شغل بسیار مهم و حیاتی را برعهده دارند و باید بتوانند از ساده‌ترین تا سطح بالاترین مراقبت‌ها را برای بیماران انجام بدهند. استرالیا به‌شدت از پرستاران حمایت می‌کند و برای آنها فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را تدارک دیده است. معمولاً یک پرستار در استرالیا تا 73000 دلار در سال می‌تواند کسب درآمد کرده و یک زندگی ایده‌آل برای خود بسازد!

مددکاری اجتماعی

یکی دیگر از مشاغل زنان در استرالیا که فرصت‌های پیشرفت و ترقی و حمایت را برای بانوان فراهم می‌آورد مددکاری اجتماعی است. در این جایگاه شغلی فرد به‌صورت سازمان‌یافته و علمی به کودکان، سایر زنان و حتی مردانی که به لحاظ اجتماعی دچار آسیب شده‌اند یاری رسانده و مشاوره می‌دهند. میانگین دریافت زنان از این شغل سالیانه بیشتر از 67800 دلار است.

نمایندگی خدمات مشتریان

شرکت‌ها معمولاً برای اینکه مشتریان خود را از دست ندهند و بتوانند آنها را دوباره به چرخه دریافت خدمات یا خرید از محصولات بازگردانند به یک نماینده امور مشتریان نیاز دارند. در این جایگاه شغلی فرد باید با مشتریان تماس گرفته و تجربه آنها از خرید را دریافت کرده و تحلیل کند. همچنین اگر مشکلی نیز در این باره وجود داشته باشد هرچه زودتر برای رفع‌کردن اقدام کند. زنانی که از فن بیان و ارتباطات قوی برخوردار هستند در این شغل به‌سرعت پیشرفت کرده و درآمد 57000 دلاری را تجربه می‌کنند.

مربیان شخصی و حرفه‌ای (کوچینگ)

مربیگری شخصی و حرفه‌ای یکی از مشاغلی است که به‌تازگی در همه جای دنیا از جمله استرالیا به وجود آمده و زنان زیادی را به خود جذب کرده است. در این شغل فرد باید به مراجعه‌کنندگان کمک کند تا وضع زندگی شخصی یا امور کاری خود را بهینه‌سازی کرده و در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرند. ازآنجایی‌که استرالیا دوست دارد تا همه مردم سرزمینش رو به پیشرفت و ترقی باشند به این شغل اهمیت زیادی می‌دهد. این شغل هم از بهترین مشاغل زنان در استرالیا بوده و سالانه 65000 دلار درآمد دارد.

مشاورین املاک

مشاورین املاک و مستغلات این امکان را دارند که به خریدوفروش زمین، خانه و سایر املاک مشغول باشند. ازآنجایی‌که این شغل هیچ سقف مشخصی برای درآمدزایی نداشته و فرد می‌تواند در آن بدون محدودیت رشد کند موردتوجه زنان قرار گرفته است. ساعت کاری منعطف نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این شغل است. معمولاً زنان در استرالیا به‌صورت میانگین بیش از 66700 دلار در سال از این شغل دریافت می‌کنند.

مشاورین املاک

کارشناس بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

یک کارشناس بازاریابی وظیفه دارد تا محصولات، خدمات و برند خود را از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به سایرین معرفی کند. ازآنجایی‌که این شبکه‌ها امروزه به شکل گسترده‌ای فراگیر شده‌اند پس می‌توان انتظار داشت که این جایگاه شغلی نیز از اهمیت بسیار بالایی نزد شرکت‌های استرالیایی برخوردار باشد. زنانی که تجربه‌های بازاریابی موفق داشته‌اند در این شغل به شکل نامحدودی پیشرفت خواهند کرد. میانگین حقوقی که شرکت‌های برای این بازاریابی به‌صورت سالیانه پرداخت می‌کنند 68000 دلار است.

متخصصان حوزه تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک یکی از شاخه‌های جدید در زمینه مدیریت کسب‌وکار و امور مالی است که به فرایندهای خرید آنلاین و اینترنتی توجه دارد. در چنین حالتی فرد متخصص باید تلاش کند تا مسیر سفر مشتری از انتخاب کالا یا خدمات تا زمان واریز هزینه هموار شده و احتمال موفقیت‌آمیز بوده خرید را نیز بالا ببرد. ازآنجایی‌که استرالیا یک کشور پیشرفته است، نرخ خریدهای اینترنتی روزبه‌روز بیشتر شده و شرکت‌ها نیز به یک متخصص تجارت الکترونیک نیاز دارند. میانگین درآمد این شغل 73300 دلار در سال خواهد بود.

تحلیلگران مالی

امروزه زنان در استرالیا از هوش و سواد مالی بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل معمولاً شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که یک متخصص، برنامه‌ریزی‌های مالی آنها را تحلیل کند. در میان مشاغل زنان در استرالیا این شغل برای کسانی که دوست دارند برنامه‌ریزی‌های دقیق و کم‌ریسک داشته باشند؛ اما به سودهای کلان برسند بسیار ایده‌آل است. معمولاً شرکت‌ها هزینه زیادی برای جذب یک تحلیلگر مالی می‌کنند و میانگین حقوق زنان در این شغل حدود 90000 دلار است.

طراحان رابط کاربری (UI/UX)

طراحی رابط کاربری در حقیقت از پیوند ذوق و استعدادهای هنری به تکنولوژی، فناوری و برنامه‌نویسی به وجود آمده است. یک طراح باید ظاهر برنامه‌ها یا وب‌سایت‌ها را به بهترین شکل طراحی کند تا هم کاربرپسند باشد و هم انتظارات صاحب کسب‌وکار را برآورده کند. این شغل برای زنانی که حتی دورکاری و کار در منزل را دوست دارند نیز مناسب بوده و درآمد فوق‌العاده 107000 دلاری را برایشان به ارمغان می‌آورد!

مهاجرت به آلمان یا استرالیا

مهاجرت به آلمان یا استرالیا

آلمان و استرالیا، هر دو جزو کشورهایی هستند که افراد بسیاری برای زندگی و کار تصمیم به مهاجرت به آلمان یا استرالیا می‌گیرند.

سخن آخر

ما در این مقاله برای شما تعدادی از بهترین مشاغل زنان در استرالیا را شرح داده و میانگین حقوق هرکدام را نیز بیان کردیم. با بررسی این مشاغل دانستیم که زنان در حوزه مدیریت و شاخه‌های مختلف وابسته به آن، زمینه‌های فناوری اطلاعات، کامپیوتر و برنامه‌نویسی و درمانی و بهداشتی می‌توانند درآمدهای بالایی در استرالیا داشته باشند. البته باید در نظر داشته باشید که کسب درآمد بالا نیازمند صرف وقت و کسب تجربه و اطلاعات بالا در آن زمینه تخصصی است و در ابتدای کار نمی‌توان انتظار درآمدهای بالا را داشت!

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
پردرآمدترین مشاغل برای زنان در استرالیا چه مشاغلی میباشد؟
متخصصان بیهوشی مدیران مالی جراحی عمومی مدیر اجرایی (درجه ارشد) مدیر پروژه‌های حوزه فناوری اطلاعات (درجه ارشد) مدیران عملیاتی توسعه‌دهنده‌های پایتون روانپزشکان مدیران رفاهی مهندس امنیت در حوزه سایبری
درآمد مدیران مالی خانم در استرالیا چگونه اس؟
خانم ها در این سمت درآمدی بیش از ۱۶۶۰۰۰ دلار میتوانند داشته باشند.
چه مشاغلی در استرالیا جای پیشرفت و ترقی دارند؟
کارشناس بهداشت روان پرستاران مددکاری اجتماعی نمایندگی خدمات مشتریان مربیان شخصی و حرفه‌ای (کوچینگ) مشاورین املاک کارشناس بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی متخصصان حوزه تجارت الکترونیک تحلیلگران مالی طراحان رابط کاربری (UI/UX)
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای