مهاجرت به آلمان یا استرالیا

مهاجرت به آلمان یا استرالیا

مهاجرت به آلمان یا استرالیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. آلمان و استرالیا، هر دو جزو کشورهایی هستند که افراد بسیاری برای زندگی و کار تصمیم به مهاجرت به آلمان یا استرالیا می‌گیرند. اما اینکه کدام یک از این کشورها گزینه بهتری برای مهاجرت ایرانیان هستند، بسته به شرایطی است که هر یک از متقاضیان برای مهاجرت خواهند داشت. به همین خاطر تصمیم گرفته‌ایم که در این مقاله به مقایسه این دو کشور بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با شرایط و سبک زندگی در هر یک از این دو کشور، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کاری دو کشور آلمان و استرالیا

یکی از مواردی که در زمان انتخاب مهاجرت به آلمان یا استرالیا باید در نظر گرفت، شرایط کاری کشور مقصد است. شرایط کاری و اقتصادی در کشور آلمان، وابسته به بازار اجتماعی آن است. اقتصاد در آلمان شامل بخش‌های مختلفی همچون خدمات، ساخت و ساز، صنعت کشاورزی، جنگلداری و معدن است. نرخ بیکاری در این کشور، پایین تر از ۳.۹ درصد است. بر اساس نرخ پایین این کشور، تعادل درآمد و شرایط زندگی تا حد خوبی برقرار است. نکته مهمی که در مورد کشور آلمان وجود دارد این است که فرهنگ کار در این کشور بسیار سخت است، اما در عین سختی شرایط کار، تعادل خوبی مابین زندگی و کار کارمندان وجود دارد.

اقتصاد در کشور استرالیا مبتنی بر خدمات بوده، به گونه‌ای که بیش از ۶۵ درصد از تولید ناخالص داخلی استرالیا توسط این بخش تامین می‌شود. البته به غیر از بخش خدمات، بخش‌های اصلی دیگری همچون معدن، تولید، کشاورزی، دارایی، گردشگری، رسانه و تدارکات هستند. نرخ بیکاری در کشور استرالیا با اختلاف بسیار کمی، ۵.۹ درصد است که هنوز میزان نرخ بیکاری بسیار کم است.

شرایط کاری دو آلمان و استرالیا

مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا از نظر شرایط مسکن

خرید خانه برای آلمانی‌ها سخت است. از آنجایی که این کشور همچنان یکی از کشورهای توسعه یافته بوده، اما پایین‌ترین نرخ مالکیت خانه در سال ۲۰۱۶ ، با ۵۱.۹۰ درصد قیمت مسکن مربوط به این کشور است. به علاوه اجاره مسکن در آلمان به شدت توسط دولت نظارت می‌شود و این منجر به ایجاد سیاست‌ها و قیمت‌های بسیار مطلوب برای مستاجران شده است. شرایط خانه در کشور استرالیا نیز کمی سخت است. چرا که تنها ۳۱ درصد از ساکنان استرالیا مالک خانه بوده و بیش از ۲۸.۷ درصد دارای خانه‌های اجاره‌ای هستند.

 

بررسی شرایط حمل و نقل در آلمان و استرالیا

از دیگر فاکتورهایی که باید در مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا در نظر گرفت، سیستم حمل و نقل عمومی است. آلمان سیستم حمل و نقل بسیار کارآمدی دارد و اقتصاد آن وابسته به کارگران است. سیستم حمل و نقل عمومی آلمان در شهرهای بزرگ و کوچک وجود دارد. حمل و نقل در آلمان به طور کلی شامل زیرزمینی، راه آهن حومه، تراموا، ترامپولین، اتوبوس و تاکسی است. هزینه بلیط قطار رفت و برگشت در آلمان ۴.۱۴ دلار استرالیا است، در حالی که قیمت بلیط قطار ماهانه حدود ۱۰۸.۵۳ دلار استرالیا است. تاکسی‌ها از ۵.۴۳ دلار استرالیا با ۲.۹۵ دلار استرالیا برای کیلومتر اول شروع می شوند.

استرالیا نیز مانند آلمان از سیستم حمل و نقل عمومی خوبی برخوردار است. با این حال، رانندگی پرمصرف‌ترین وسیله حمل و نقل در کشور است و تعداد افرادی که از ماشین شخصی خود در استرالیا استفاده می‌کنند همچنان در حال افزایش است. بعد از قطار پیاده‌روی و سپس اتوبوس بیشترین استفاده را در این کشور دارد. همه شهرهای استرالیا دارای شبکه اتوبوس‌های عمومی و خطوط قطار قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند، در حالی که تاکسی‌ها نیز در سراسر کشور کار می‌کنند. خطوط ریلی استرالیا شامل راه آهن شهری، تراموا، قطار سبک و حمل و نقل سریع است.

قیمت کرایه ها در استرالیا کمتر از آلمان است. بلیط یک طرفه ۳.۹۳ دلار استرالیا است، در حالی که هزینه حمل و نقل ماهانه حدود ۱۳۰ دلار استرالیا است. هزینه یک تاکسی برای ۱ کیلومتر حدود ۲.۱۷ دلار استرالیا است.

بررسی شرایط حمل و نقل در آلمان و استرالیا

مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا از نظر تحصیلی

استرالیا و آلمان هر دو به خاطر داشتن سیستم‌های آموزشی خوب در جهان مشهور هستند. مدارک تحصیلی هر دو کشور در سراسر جهان دارای اعتبار است. دانشگاه‌های آلمان و استرالیا متشکل از اساتید مجرب و متخصصی هستند که فضای آموزشی این دو کشور را منحصر به فرد کرده است. بر این اساس، تعیین مقصد مهاجرت تحصیلی بین این دو کشور سخت است. اگر معیارهای انتخاب شما بر اساس رتبه بندی دانشگاه‌ها باشد، دانشگاه‌های استرالیا از کیفیت بالاتری نسبت به آلمان برخوردار هستند. علاوه بر این، هزینه تحصیل یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری مهاجرت است.

هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه به کدام کشور یا دانشگاه علاقه دارید باید مراقب باشید. در آلمان هزینه کمی از دانشجویان دریافت می‌شود و به نوعی دانشگاه‌های آلمان رایگان هستند. در واقع دانشگاه‌های دولتی هیچ هزینه‌ای از دانشجویان مقطع کارشناسی دریافت نمی‌کنند. متوسط هزینه تحصیل در آلمان معمولاً حدود ۶۰۰ یورو در سال است. این هزینه بسیار مقرون به صرفه است و شما به راحتی می‌‌توانید آن را بپردازید. از طرفی تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا، هزینه نسبتا بالایی دارد. دانشگاه‌های استرالیا شهریه بالایی از دانشجویان خود دریافت می‌کنند. شهریه تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا از ۱۵۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دلار استرالیا در سال متغیر است.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا از نظر مراقبت‌های بهداشتی

مراقبت‌های بهداشتی آلمان یک سیستم مراقبت بهداشتی دو و چند منظوره است که از بیمه درمانی قانونی و بیمه درمانی خصوصی تشکیل شده است. این سبک درمانی برای همه ساکنان آلمان اجباری است. Medicare، سیستم بیمه سلامت عمومی و خدمات پزشکی استرالیا، یک سیستم بهداشت و درمان عمومی است که خدمات بهداشتی و پزشکی رایگان یا یارانه‌ای را در بیمارستان‌های دولتی به بیماران ارائه می‌دهد. خدمات اپتیکال، خدمات دندان‌پزشکی، خدمات روانشناسی و هم‌چنین درمان پزشکان به صورت رایگان ارائه می‌شود.

مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا از نظر مراقبت‌های بهداشتی

تفاوت وضعیت آب و هوایی در دو کشور آلمان و استرالیا

دانستن شرایط آب و هوایی از دیگر موارد تاثیرگذار در انتخاب مهاجرت به آلمان یا استرالیا است. وسیع بودن، آلمان آب و هوای آن را در مناطق مختلف متفاوت کرده، اما به صورت کلی آب و هوای عمومی آلمان معتدل است. ماه‌های زمستان در غرب کشور یخبندان و در شرق متعادل‌تر است. شرایط آب و هوایی در آلمان در طول روز متفاوت است، اگرچه ممکن است به اندازه استرالیا بی‌ثبات نباشد، اما بهتر است برای محافظت از سرما و باران، همیشه لباس گرم همراه خود داشته باشید.

دما در قسمت‌های مرکزی و جنوبی هیلز با تأثیرات قاره ای نسبتاً ثابت است، در حالی که سواحل بالتیک و دشت آلمان شمالی به دلیل وجود دریا، تغییرات آب و هوایی کمی دارند. در حالی که زمستان‌های باواریای آلپ معمولا سرد و همراه با بارش‌های مکرر برف است.

استرالیا به دلیل وسعت زیادش در مناطق مختلف آب و هوای متفاوتی دارد. به عنوان مثال، آب و هوای منطقه کیمبرلی در شمال غربی این قاره بسیار گرم است و آب و هوای کوه‌های برفی جنوب بسیار سرد است. با توجه به وسعت زیاد این کشور، می‌توان گفت که تقویم فصلی ثابتی در این قاره وجود ندارد و بسته به اینکه در یک ماه خاص در قاره کجا زندگی می‌کنید، فصول مختلفی را تجربه خواهید کرد. به طور کلی می‌توان گفت که آب و هوای استرالیا معتدل و مساعد است.

بررسی مزایای تابعیت و مهاجرت به آلمان یا استرالیا

مزایای شهروندی آلمان به شرح زیر است:

• حق سفر به سراسر اتحادیه اروپا، سوئیس، انگلستان بدون ارائه ویزا
• دسترسی به مزایایی همچون سلامت، بازنشستگی و بیکاری
• حق رای دادن
• امکان نامزدی در مناصب دولتی
• واجد شرایط بودن برای حمایت مالی برای تحصیل در یک موسسه دولتی
• استحقاق خودکار برای مجوز کار
• شرایط مهاجرت آسان برای همسر برای درخواست شهروندی پس از سه سال زندگی در این کشور
• کودکان تابعیت آلمان را دریافت خواهند کرد
• دریافت حمایت کنسولی در خارج از کشور با دریافت تابعیت آلمان

مزایای شهروندی استرالیا به شرح زیر است:

• امکان کار در دولت فدرال
• امکان دریافت شهروندی استرالیا برای کودکان مهاجر
• داشتن حق رای
• امکان کاندیداتوری برای مناصب دولتی
• ارائه پاسپورت استرالیایی
• دریافت کمک کنسولی
• واجد شرایط به تعویق انداختن شهریه‌های تحصیل
• حقوق کامل اقامت در نیوزلند
• داشتن حق فرزند خواندگی
• امکان نمایندگی استرالیا در مسابقات ورزشی بین المللی

مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا از نظر هزینه زندگی

مقایسه مهاجرت به آلمان یا استرالیا از نظر هزینه زندگی

از دیگر ملاک‌های تاثیرگذار در انتخاب مهاجرت به آلمان یا استرالیا، در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی است. متوسط هزینه زندگی در استرالیا (۱۸۴۵ دلار) ۳۸ درصد بیشتر از آلمان (۱۳۳۵ دلار) است. استرالیا در فهرست گران‌ترین کشورهای جهان در رتبه یازدهم قرار دارد در حالی که آلمان در رتبه ۳۴ جهان قرار گرفته است. میانگین حقوق پس از کسر، استرالیا را در رتبه هفتم و آلمان را در بین کشورهای پردرآمد در رتبه چهارم قرار داد. در ادامه در چند مورد، آلمان را با وضعیت اشتغال و درآمد استرالیا مقایسه کرده‌ایم.

• هزینه زندگی در استرالیا ۱۶.۴۹ درصد بیشتر از آلمان است.
• هزینه زندگی در آلمان با احتساب اجاره بها ۱۹.۳۹ درصد بیشتر از آلمان است.
• اجاره خانه در استرالیا ۲۷.۰۹ درصد بیشتر از آلمان است.
• هزینه یک شب رستوران در استرالیا ۱۴.۲۸ درصد بیشتر از آلمان است.
• قیمت مواد غذایی در استرالیا ۴۴.۸۹ درصد بیشتر از آلمان است.
• قدرت خرید افراد در استرالیا ۱.۱۳ درصد بیشتر از آلمان است.

بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان

بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان

استرالیا، یکی از جالب‌ترین کشورهایی است که ایرانیان زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. سواحل زیبای این کشور و روزهای گرم آن می‌تواند آسایش زیادی را برای شما فراهم کند. درست است که این کشور دارای شهرهای زیادی است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند اما اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید، باید بدانید که بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان کدام است.

سخن آخر

در پاسخ به این سوال که مهاجرت به آلمان یا استرالیا بهتر است، باید گفت که همه چیز به شما و انتظارات شما بستگی دارد. فقط هشدار داده شود که آلمان بیش از ۸۲ میلیون نفر دارد در حالی که استرالیا ۲۴ میلیون نفر. آلمان احتمالاً به اندازه ایالت نیو ساوت ولز استرالیا است، بنابراین تعداد افراد بیشتری در فضای کمتری وجود دارد. نکته مهم دیگری که در انتخاب مهاجرت به آلمان یا استرالیا باید به آن توجه کرد، یادگیری زبان این دو کشور است. اما به طور کلی، همه چیز به شما بستگی دارد. اما اگر علاقه مند به مهاجرت به آلمان یا استرالیا هستید و نیاز به دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت دارید، می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از نظر جمعیت، وضعیت دو کشور آلمان و استرالیا چگونه است؟
کشور آلمان با جمعیتی بالغ بر ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت تر از کشور استرالیا است، چراکه استرالیا تنها ۲۴ میلیون نفر جمعیت دارد.
میزان ساعت کاری در استرالیا و آلمان چقدر است؟
به صورت میانگین یک فرد در هفته در کشور استرالیا، ۳۸ ساعت کار می کند. در صورتی که این میزان ساعت کاری در کشور آلمان ۳۵ ساعت است.
وضعیت خرید مسکن در استرالیا و آلمان چگونه است؟
در کشور آلمان میزان مالکان مسکن کمتر از استرالیا است. در صورتی که در کشور استرالیا بیش از ۳۱ درصد استرالیایی ها مالک خانه هستند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای