مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. دانمارک یکی از کهن‌ترین کشور‌های اروپایی و جزو سه کشور اول دنیا ازنظر شاخص رضایت زندگی است. مهاجرت کاری به دانمارک برای افرادی که به دنبال یک فرصت شغلی مناسب هستند، گزینه‌ای بسیار جذاب است. بر اساس آمار‌های رسمی، حدود ۵۳۰۰۰ مهاجر به شکل‌های مختلف این کشور را انتخاب کرده‌اند. از این میان چیزی حدود ۸۷۰۰ نفر به‌صورت کاری ویزای دائم یا موقت دریافت کرده‌اند.

سیستم اقتصادی دانمارک بسیار گسترده و پاک است؛ به همین دلیل در این کشور فرصت‌های شغلی جذابی وجود دارد. مطمئناً برای پیشرفت درزمینه کار، این کشور می‌تواند جزو بهترین مقاصد برای مهاجرت باشد. در این مطلب قصد داریم تا مسائل مربوط به ویزای کاری دانمارک را بررسی کنیم. اگر انتخاب شما هم دانمارک است، حتماً ادامه مطلب را از دست ندهید؛ چراکه پاسخ تمام پرسش‌های شما در این مطلب وجود دارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زندگی در دانمارک چگونه است؟

برای مهاجرت کاری به دانمارک باید با این کشور آشنا شوید. بر اساس پارامتر‌های شادی، مردم دانمارک جزو شاد‌ترین مردمان جهان هستند. این موضوع می‌تواند به دلیل رفاه و میزان رضایت از زندگی باشد. دانمارک کشوری با روز‌های بارانی فراوانی و طبیعتی سرسبز است. مناظر دیدنی این کشور جزو زیبا‌ترین مناظر دنیا هستند که هیچ‌گاه از دیدن آن‌ها خسته نمی‌شوید.

دانمارک دارای زبان خاص خود است هرچند که به‌مانند اکثر کشور‌های اروپایی از زبان انگلیسی هم می‌توان برای انتقال پیام استفاده کرد. آب‌وهوای دانمارک عمدتاً بارانی است و در زمستان سردی هوا می‌تواند کمی اذیت‌کننده باشد. میزان رطوبت هوای این کشور عمدتاً بالا است. در دانمارک می‌توان جزیره‌های بسیار معروفی و پر گردشگری را مشاهده کرد؛ ازاین‌رو مکان‌های تفریحی بسیار در این کشور وجود دارند.

ازنظر اقتصادی، دانمارک کشوری با اشتغال‌زایی زیاد و تورم کم است. مالیات یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی دولت این کشور است. میزان مالیات اخذشده از تمامی مشاغل در دانمارک به نسبت بالا است؛ اما این موضوع جای نگرانی ندارد؛ چراکه به همان نسبت امکانات رایگان و رفاه اجتماعی در اختیار شما است.

هزینه زندگی در دانمارک

یکی از نکات لازم برای مهاجرت کاری به دانمارک، دانستن هزینه زندگی است. زمانی داشتن درآمد قابل‌توجه در کشوری می‌تواند مناسب باشد که به همان نسبت هزینه زندگی هم پایین و معقول باشد. هزینه زندگی در دانمارک به طور متوسط چیزی حدود ۷۰۰ الی ۹۰۰ یورو یا همان ۵۰۰۰ کرون است. البته سبک زندگی می‌تواند این عدد را دستخوش تغییرات زیادی کند.

برای مثال شهر محل زندگی می‌تواند تأثیر زیادی بر میانگین هزینه‌های شما داشته باشد. طبیعی است که نرخ اجاره منزل و خدمات در شهر‌های بزرگ دانمارک بیشتر از شهر‌های کوچک باشد. در میان هزینه‌های صرف شده در ماه، احتمالاً بیش‌ترین بخش هزینه‌های شما را خوردوخوراک یا حمل‌ونقل تشکیل می‌دهند. نرخ بنزین و حامل‌های انرژی در دانمارک بالا است.

ازاین‌رو اکثر مردم محل زندگی خود را نزدیک به محل کار یا محل تحصیل انتخاب می‌کنند. ضمناً قیمت مواد خوراکی هم در این کشور بالا است. البته این موارد جای نگرانی ندارند؛ چراکه درآمد شما به‌خوبی کفاف این هزینه‌ها را می‌دهد. با مدیریت درست خرج خود می‌توانید شرایط و زندگی بهتری داشته باشید.

ازنظر امکانات، در تمامی شهر‌های دانمارک می‌توانید از خدمات مناسبی برخوردار بشوید

کدام‌یک از شهر‌های دانمارک برای زندگی بهتر است؟

ازنظر امکانات، در تمامی شهر‌های دانمارک می‌توانید از خدمات مناسبی برخوردار بشوید. بااین‌وجود زندگی در شهر‌های بزرگ دانمارک می‌تواند هیجان‌انگیز‌تر باشد. کپنهاگن، آرهوس و اودنسه ازجمله شهر‌های بزرگ دانمارک هستند که تجارت و کسب کار در آن‌ها می‌تواند با پیشرفت‌های بهتری همراه باشد. اگر به دنبال زندگی در شهری با هزینه کمتری هستید، بهتر است به سراغ شهر‌های کوچک‌تر بروید. موارد اشاره‌شده جزو سه شهر بزرگ دانمارک هستند که طبیعتاً هزینه زندگی در آن‌ها بالا است.

چرا دانمارک کشور مناسبی برای دریافت ویزای کاری است؟

هدف همه مراجعه‌‌کنندگان از مهاجرت کاری به دانمارک، دستیابی به شغلی بهتر و با درآمد بسیار بیشتر از شغل فعلی آن‌ها است. برای این هدف باید کشوری انتخاب بشود که پاسخ‌گوی نیاز‌های آن‌ها باشد؛ اما آیا دانمارک می‌تواند گزینه خوبی برای دریافت ویزای کاری باشد؟ برای پاسخ به این پرسش باید ابتدا مهارت‌های شما موردبررسی قرار بگیرند.

اگر فردی با مهارت زیاد در حرفه‌های موردنیاز کشور دانمارک هستید، این کشور می‌تواند ازنظر اقتصادی بهترین گزینه باشد. دانمارک در میان کشور‌های حوزه اتحادیه اروپا کمترین نرخ بیکاری را دارد. یافتن شغل مناسب در این کشور بسیار ساده است. البته در دانمارک به افرادی نیاز است که مهارت‌های زیادی در کار خود داشته باشند.

با انجام مقایسه میان درآمد و هزینه‌های زندگی، می‌توانید دریابید که داشتن زندگی با‌کیفیت در صورت داشتن شغلی مناسب، بسیار ساده است. دولت دانمارک در ازای دریافت مالیات، خدمات رفاهی و درمانی زیادی به شما ارائه می‌کند؛ به همین جهت شکی نیست که دانمارک می‌تواند کشوری مناسب برای اقامت و دریافت ویزای کاری باشد.

دریافت ویزای کاری دانمارک با چه سختی‌هایی همراه است؟

اگر بخواهیم صادق باشیم، مهاجرت کاری به دانمارک کار بسیار دشواری است؛ اما چرا؟ اصولاً برای دریافت ویزای کاری دانمارک، داشتن جاب آفر، ضروری است. این کشور تنها برای افرادی درخواست کاری ارسال می‌کند که دارای مهارت‌های ویژه و خاصی هستند. به‌طورکلی یک کارفرما در دانمارک برای ارائه جاب آفر باید پروسه‌ای حداقل ۶ ماهه طی کند. وی ابتدا باید نیاز کاری خود را با متخصصان دانمارکی تأمین کند.

اگر در کشور دانمارک فردی با تخصص موردنیاز وی وجود نداشت، در گام بعدی کارفرما مجاز است از متخصصین حوزه اتحادیه اروپا استفاده کند. اگر باز فرد موردنظر پیدا نشد، می‌تواند درخواست کاری خود را برای افرادی که ساکن اروپا نیستند، ارسال کند. هر یک از این مراحل باید حداقل سه ماه زمان ببرند.

همین موارد، دریافت ویزای کاری دانمارک را بسیار دشوار می‌کند‌‌. به اکثر افرادی که قصد انجام این کار را دارند، توصیه می‌شود ابتدا به شکل تحصیلی اقدام کنند. با در اختیار داشتن مدرک تحصیلی دانمارک، می‌توان راحت‌تر مجوز کار در این کشور را کسب کرد.

مهاجرت کاری به دانمارک به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. دولت دانمارک ویزای کاری این کشور را از راه‌های مختلفی صادر می‌کند

انواع ویزای کاری دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. دولت دانمارک ویزای کاری این کشور را از راه‌های مختلفی صادر می‌کند. در این بخش با انواع ویزای کاری دانمارک آشنا می‌شود.

لیست مثبت

کشور دانمارک هرساله لیستی از حرفه‌های موردنیاز فوری ارائه می‌کند. در صورت داشتن مهارت قابل‌توجه در این مشاغل، می‌توانید برای مهاجرت کاری اقدام کنید. البته مدت ویزا در این طرح محدود بوده و اقامت به‌صورت موقت اعطا می‌شود. دریافت اقامت دانمارک برای مدت بیشتر نیاز‌مند شرایط خاصی است که در صورت داشتن، می‌توان آن را دریافت کرد.

طرح محدودیت پرداخت

در این طرح نیاز است تا متقاضی مهاجرت به دانمارک، پیشنهاد کاری از این کشور داشته باشد. جاب آفر باید دارای دستمزد حداقل ۵۵ هزار دلاری در سال باشد که به پول کرون حدود ۳۷۵ هزار کرون می‌شود. مهاجرت به دانمارک به این شکل دشوار‌تر از مرحله قبلی است و طبیعتاً شانس کمتری هم برای پذیرش وجود دارد.

ویزای GR1

در این روش اعطای ویزا بر اساس امتیاز کسب‌شده توسط هر فرد است. کشور دانمارک ملاک‌های خاصی برای امتیازبندی افراد متقاضی معین کرده است. بر اساس این معیار‌ها هر چه امتیاز فرد متقاضی بیشتر باشد، در اولویت بالا‌تری قرار می‌گیرد. سابقه کاری، مدرک تحصیلی، سطح زبان و مهارت‌های تخصصی ازجمله عواملی هستند که می‌توانند امتیاز شما را بیشتر کنند. با کسب حداقل ۱۰۰ امتیاز، می‌توانید برای مدت دو سال مجوز ویزای کاری دانمارک را دریافت کنید.

دریافت جاب آفر

از دیدگاهی مهاجرت کاری به دانمارک به این شکل می‌تواند سخت‌ترین نوع مهاجرت باشد. اصولاً دریافت پیشنهاد کاری به‌صورت مستقیم از کارفرمایان دانمارک امری دشوار است؛ مگر اینکه حرفه و شغلی خاص و ویژه داشته باشید. افرادی که دارای پیشنهاد کاری از دانمارک هستند، کار چندان سختی برای دریافت ویزا ندارند. در حقیقت احتمال دریافت جاب آفر بسیار کم است؛ اما در صورت داشتن پیشنهاد کاری، می‌توان به ساده‌ترین شکل ممکن اقدام کرد.

چه مشاغلی در دانمارک بیشتر موردنیاز هستند؟

اشاره شد که یکی از روش‌های مهاجرت کاری به دانمارک، داشتن تخصص یا مهارت در لیست مثبت ارائه‌شده توسط کشور دانمارک است. با نگاهی به این لیست می‌توانید متوجه تنوع زیاد مشاغل موردنیاز در این کشور بشوید. برای گروهی از این مشاغل نیاز به داشتن مدرک تحصیلی معتبر است. کلیه رشته‌های مهندسی، پزشکی و حوزه درمان و همچنین مدیریت در این دسته قرار می‌گیرند.

ویزای داده‌شده به چنین افرادی، عمدتاً ۴ سال اعتبار دارد. چنانچه فرد قبل از پایان این ۴ سال قرارداد کاری خود را تمام کند، به مدت ۶ ماه فرصت خواهد داشت تا قرارداد جدیدی تنظیم کند؛ اما دسته دیگر مشاغل موردنیاز دانمارک، مشاغل مهارتی هستند.

جوشکار، مکانیک، مشاور فروش، آشپز و کلیه مشاغل مهارتی در این دسته قرار می‌‌گیرند. افرادی که دارای شغل‌های مهارتی هستند تنها مجاز به کار در شرکت استخدام‌شده هستند. رشته‌های مرتبط با درمان، خدمات و مدیریت از مهم‌ترین نیاز‌های کشور دانمارک است. طبیعی است که با داشتن مهارت در این رشته‌ها، کسب‌وکار موفق‌تری در دانمارک خواهید داشت.

درآمد مشاغل مختلف در دانمارک چقدر است؟

به‌طورکلی و ازنظر پارامتر‌های اقتصادی، دانمارک کشوری با شرایط ایده‌آل است. درآمد مشاغل مختلف در این کشور به‌خوبی پاسخ‌گوی مخارج زندگی است؛ به همین دلیل سطح کلی رفاه زندگی در دانمارک بالا است. برای تصمیم‌گیری درباره مهاجرت کاری به دانمارک، در این بخش به‌صورت حدودی شما را با درآمد مشاغل مختلف در این کشور آشنا می‌کنیم.

پزشکی و دندانپزشکی

یکی از پردرآمد‌ترین مشاغل در دانمارک، رشته‌های مربوط به حوزه درمان است. این رشته‌های در کشور دانمارک با تقاضای زیادی هم مواجه هستند. خصوصاً در دوره شیوع کرونا که تقاضا برای رشته‌های پزشکی، رشد قابل‌توجهی پیدا کرد.

بر اساس آمار‌های رسمی، پزشکی و دندانپزشکی در صد مشاغل با درآمد مناسب در دانمارک هستند. برآورد‌ها نشان می‌دهد که میانگین درآمد این رشته‌ها چیزی حدود ۸۰ هزار تا ۲۵۰ هزار کرون دانمارک است. داشتن مهارت و دانش کافی در این رشته می‌تواند شما را به وضع مالی خوبی برساند.

رشته‌های حقوقی

رشته‌های حقوقی از دیگر مشاغل با درآمد مناسب در دانمارک هستند. درآمد یک قاضی یا وکیل در این کشور چیزی بین ۶۰ هزار تا ۲۰۰ هزار کرون است. مطمئناً با این درآمد می‌توان زندگی خوبی در کشور دانمارک داشت.

مدیریت

مدیریت رشته‌ای است که دانمارک نیاز شدیدی به آن دارد. در لیست مثبت هم به رشته مدیریت توجه زیادی شده است. ازنظر سطح درآمدی هم این رشته به‌خوبی جوابگوی یک زندگی سطح بالا در کشور دانمارک است. بسته به محل کار، درآمد در این رشته می‌تواند متفاوت باشد؛ اما به‌طورکلی می‌توان با این رشته به درآمدی تا ۱۴۰ هزار کرون در سال رسید.

موارد بررسی‌شده جزو مشاغل با درآمد زیاد در کشور دانمارک بود. طبیعتاً میانگین درآمد سالانه در این کشور کمتر از مبالغ گفته شده است. بر اساس آمار‌های موجود، میانگین درآمد در دانمارک چیزی حدود ۴۵ هزار کرون در سال است.

آیا امکان دریافت ویزای همراه با ویزای کاری وجود دارد؟

در مهاجرت کاری به دانمارک می‌توان ویزای همراه را هم دریافت کرد. براین‌اساس فردی که مجوز کار در دانمارک را دریافت کرده است، می‌تواند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را هم به همراه ببرد. مدت این ویزا مشابه مدت ویزای کاری فرد درخواست دهنده است. ویزای همراه و ویزای کاری به‌صورت هم‌زمان صادر می‌شوند و به همین دلیل فرد متقاضی می‌تواند به همراه خانواده خود به دانمارک سفر کند؛ اما برای این کار به چه مدارکی نیاز است؟

مدارک فرد متقاضی کار در دانمارک برای دریافت ویزای همراه کافی نیست. ضروری است همسر و فرزند فرد متقاضی هم به این شکل اقدام کند. برای این کار نیاز به اثبات تمکن مالی و مدارک اسکان همسر در دانمارک به همراه مدارک هویتی است.

در مهاجرت کاری به دانمارک می‌توان ویزای همراه را هم دریافت کرد

برای دریافت ویزای کاری دانمارک باید چه مدارکی را فراهم کنیم؟

مدارک لازم برای اخذ مجوز مهاجرت کاری به دانمارک می‌تواند با بسیاری از کشور‌ها یکسان باشد؛ برای مثال گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه، گذرنامه با اعتبار مناسب و مدارک هویتی ازجمله این مدارک هستند؛ اما برای دریافت ویزای کاری دانمارک، نیاز به فراهم کردن مدارک دیگری هم است که در ادامه بررسی می‌شوند.

  • مدرک تحصیلی ترجمه‌شده
  • مجوز کار از وزارت کار دانمارک
  • مدارک اثبات سابقه کاری مانند بیمه به‌صورت ترجمه‌شده
  • مدرک اجاره محل مسکونی یا رزرو هتل جهت اقامت
  • مدرک زبان درخواست شده (ممکن است نیازی به این مورد نباشد)

نداشتن نقص در مدارک کمک زیادی به دریافت ویزا در زمانی معقول می‌کند؛ به همین دلیل بهتر است مدارک لازم را به شیوه خواسته‌شده تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از مؤسسه‌های مهاجرتی کمک بگیرید. کمک گرفتن از یک مؤسسه معتبر شانس شما برای دریافت ویزا را افزایش می‌دهد.

مزیت دریافت ویزای کاری دانمارک چیست؟

زمانی می‌توان به اطمینان از مهاجرت کاری به دانمارک رسید که از مزیت‌های انتخاب این کشور به‌خوبی مطلع شد. کشور‌های زیادی برای دریافت ویزای کاری دارند؛ اما دانمارک می‌تواند انتخابی متمایز باشد. عمدتاً کشور‌های اروپایی شرایط سختی را برای اعطای ویزای کاری در نظر می‌گیرند. در بیشتر این کشور‌ها این ویزا به‌صورت موقت اعطا می‌شود و با آن امکان دریافت اقامت دائم وجود ندارد.

اما دانمارک کشوری متمایز در این زمینه است. پس از گذشت ۲ الی ۵ سال از ویزای کاری، در صورت فراهم بودن شرایط می‌توان پاسپورت دانمارک را دریافت کرد. از دیگر مزیت‌های مهم انتخاب دانمارک برای مهاجرت به‌صورت کاری، امکان همراه داشتن فرزند و همسر است. خوشبختانه دولت دانمارک شرایط خوبی برای حمایت از خانواده در نظر گرفته است. فرد متقاضی کار در دانمارک می‌تواند در تمام مدت اقامت خود، همسر و فرزند را هم به همراه داشته باشد.

مهاجرت کاری به دانمارک نیاز به شرایطی خاصی دارد. قوانین و استثنا‌هایی در این موضوع وجود دارد که شما خوبی از آن اطلاع ندارید

برای انجام پروسه اخذ اقامت در زمانی کوتاه باید چه کنیم؟

مهاجرت کاری به دانمارک نیاز به شرایطی خاصی دارد. قوانین و استثنا‌هایی در این موضوع وجود دارد که شما خوبی از آن اطلاع ندارید. تنها افرادی که تجربه چندین ساله در این زمینه دارند، می‌توانند بهترین روش‌های مهاجرت کاری را به پیشنهاد کنند. در اولین گام شما باید ابتدا شرایط کشور دانمارک را باتوجه‌به اهداف و شرایط خودتان موردبررسی قرار بدهید.

اگر این کشور را برای خود مناسب دیدید، نیاز است تا در مرحله بعدی ویزای کاری مناسبی را انتخاب کنید. در این مرحله مطمئناً به مشورت و کمک مؤسسه‌هایی مجرب نیاز دارید. با استفاده از کمک یک فرد مجرب، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری دانمارک خواهید داشت.

علاوه بر این مطمئناً پروسه انجام این کار را در زمانی کمتری هم انجام می‌دهید؛ چراکه مدارک موردنیاز را به‌خوبی می‌شناسید و تلاش می‌کنید که بدون نقص آن‌ها را فراهم کنید. درهرصورت توصیه می‌شود حتماً فرآیند اخذ ویزای کاری دانمارک را با نظر مؤسسه‌های معتبر مهاجرتی پیش ببرید.

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان از نیازهای افرادی است که قصد دارند به کشورهای خارجی سفر کنند؛ اما دارای مدرک زبان نیستند. اغلب دانش‌آموزان برای اهداف تحصیلی قصد نقل‌مکان از کشور خود به کشوری با شرایط و امکانات بهتر را دارند

سخن پایانی

مهاجرت کاری به دانمارک نیاز به شرایط خاصی دارد. هر فردی باید با اطلاع کامل از این شرایط، برای دریافت ویزای کاری اقدام کند. روش‌های مختلفی برای دریافت ویزای کاری وجود دارد. برای هر یک از این موارد نیاز به وجود مهارت‌های خاصی است. بهتر است نسبت به شرایط هر یک از این ویزا‌ها اطلاعات کافی کسب کنید. مؤسسه‌های مهاجرتی می‌توانند کمک زیادی به شما برای دریافت ویزای کاری بر اساس مهارت‌های خودتان کنند؛ به همین دلیل مراجعه به آن‌ها بسیار مفید است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه زندگی در کشور دانمارک حدودا چقدر میباشد؟
میتوان گفت هزینه زندگی در کشور دانمارک حدودا بین ۷۰۰الی ۹۰۰ یورو و یا ۵۰۰۰کرون میباشد.
برای دریافت ویزای کاری دانمارک چه نوع ویزایی میتوان دریافت کرد؟
دولت کشور دانمارک ویزاهای کاری این کشور را به انواع مختلفی تقسیم کرده مانند: ویزایGR1، جاب آفر،طرح محدودیت پرداخت و لیست مثبت. که شما باید باتوجه به شرایطتان از طریق یکی از این ویزاها اقدام کنید.
درآمد حدودی شغل های پزشکی و دندان پزشکی در دانمارک چگونه است؟
برآورد درآمد حدودی این مشاغل چیزی حدود ۸۰هزار تا ۲۵۰هزار کرون میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای