استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا 2020

استرالیا یکی از مقاصد دانشجویانی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل است. هزینه های تحصیل در استرالیا بالا است، اما امکان کسب بورسیه تحصیلی استرالیا در سال 2020 در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی کشور استرالیا ممکن است در برخی از دانشگاه ها به نحوی باشد که تنها بخشی از شهریه را آف کند، اما ممکن است بورسیه دانشگاهی دیگر کامل باشد به نحوی که دانشجو با این کمک هزینه نه تنها معاف از شهریه دانشگاه شود که حتی از پس هزینه های زندگی، درمان، ورزش و سفر نیز بر آید. در اکثر دانشگاه های استرالیا اصلی رایج است که مبلغی بین 5000 تا 10.000دلار به صورت ترمی یا چند ترم یک بار به دانشجو هدیه داده می شود.

این پرداخت نیز به صورت رقابتی است و به دانشجویان توانمند و شایسته تعلق می گیرد. در حالت کلی، کسب بورسیه تحصیلی در استرالیا مشروط به دارا بودن معدل بالا است. با آنکه انواعی از بورسیه تحصیلی این کشور وجود دارد، اما شرایط کسب بورسیه دشوار است، و شانس افرادی با معدل بالا و رزومه تحقیقاتی و علمی خوب برای کسب بورسیه تحصیلی استرالیا بیشتر خواهد بود.

بورسیه های تحصیلی کشور استرالیا

برای درخواست بورسیه تحصیلی کشور استرالیا می بایست در زمان مقرر با دانشگاه ها ارتباط برقرار کرده و ثبت نام کنید. بورسیه ها متناسب با دانشگاه های انتخابی و رشته های تحصیلی متفاوت هستند. استرالیا از سه طریق بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می دهد: 1) بورسیه دولت استرالیا، 2) بورسیه دانشگاه و دانشکده ها، 3) و بورسیه سازمان ها و موسسات خاص.

 

انواع بورسیه تحصیلی استرالیا (دولتی)

📌 بورسیه (AAS): این بورسیه تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی و به دانشجویانی از سراسر جهان تعلق می گیرد. این بورسیه به افرادی با رزومه قوی، و بیشتر به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص دارد؛ و پرداخت کامل شهریه، هزینه سفر به کشور مبدأ دانشجو، هزینه زندگی، و هزینه های بهداشت و درمان را برعهده می گیرد.

 

 

📌 بورسیه اندور: مخصوص دانشجویانی از سراسر جهان در مقطع کارشناسی ارشد. این بورسیه تحصیلی استرالیا، شامل شهریه دانشگاه، هزینه سفر به کشور مبدأ، هزینه اقامت، هزینه بهداشت و درمان و کمک هزینه زندگی است.

 

📌 بورسیه IPRS: مخصوص دانشجویانی از سراسر جهان به غیر از استرالیا و نیوزیلند. این بورسیه تحصیلی، برای پژوهش در دانشگاه های استرالیاست. این بورس، هزینه های درمان و شهریه دانشگاه را تحت پوشش می گیرد.

 

 

📌 بورسیه پزشکی: این بورسیه در هر یک از دانشکده های استرالیا متفاوت است.

انواع بورسیه تحصیلی استرالیا (خصوصی)

📌 بورسیه دانشگاه ملی استرالیا: برای تمامی دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع تحصیلی.

 

📌 بورسیه آدلاید (ASI): مخصوص دانشجویان برتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا. بورسیه شامل پرداخت هزینه های تحصیلی و درمانی و کمک هزینه زندگی.

 

📌 بورسیه (FIPRS): مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه فیندرز در آدلاید. این بورسیه شامل کمک هزینه زندگی، هزینه اقامت، و هزینه سفر می شود.

 

📌 بورسیه علمی لاتروب (AES): مخصوص دانشجویان بین المللی به جز استرالیا و نیوزیلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد. که می تواند بین 10.000 تا 20.000 دلار متفاوت باشد.

 

📌 بورسیه (MRS): بورسیه تحقیقات علمی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ملبورن. این بورسیه شامل کمک هزینه زندگی، هزینه سفر و درمان، مرخصی زایمان برای مادر و پدر می شود.

 

📌 بورسیه مکواری: این بورسیه نیز به دانشجویان استرالیا و نیوزیلند تعلق نمی گیرد، و مخصوص دانشجویان ممتاز بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. سقف این بورسیه در حدود 10.000دلار می باشد.

 

📌 بورسیه دانشگاه موناش: کمک هزینه تا سقف 10.000 دلار برای دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

 

📌 بورسیه تحصیلی ملبورن:مخصوص رشته های طراحی، کشاورزی، و فن آوری، با کمک هزینه ای حدود 500 دلار.

 

*انواع دیگری از بورسیه ها که شباهت زیادی به یکدیگر دارند وجود دارد، مانند: بورسیه پژوهشی دانشگاه نیوکاسل در مقطع کارشناسی ارشد(UNIPRS)، بورسیه بین المللی دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، بورسیه تحصیلی دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا (USYDIS)، بورسیه پژوهشی دانشگاه وسترن در مقطع کارشناسی ارشد.

 

مدارک و شرایط مورد نیاز برای درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا

📌 معدل بالا.


📌 فارغ التحصیل شدن از دانشگاه عالی.


📌 داشتن مقالات علمی منتشر شده در ژورنال های معتبر.


📌 حضور در همایش های علمی.


📌 ثبت اختراع.


📌 داشتن هر نوع کار تحقیقی و علمی، نگارش کتاب و ترجمه

📌 نمره آیلتس حداقل 6.5.

📌نداشتن گپ تحصیلی طولانی مدت.

بورسیه تحصیلی استرالیا برای ایرانیان

برخی از انواع بورسیه تحصیلی این کشور  مانند: (Ausaid, ALA, ADS) به دانشجویان ایران تعلق نخواهد گرفت. اما بورسیه  IPRS نوعی از بورسیه تحصیلی این کشور است که بیشتر ایرانیان موفق به دریافت آن می شوند. این بورسیه مخصوص دوره های ارشد و دکترا است و تمامی هزینه های تحصیل و زندگی تا سقف 26.000دلار را پرداخت می کند.
باید توجه داشت که رقابت در به دست آوردن تمامی این بورسیه ها بخصوص بورسیه IPRS که اغلب ایرانیان برای به دست آوردن آن تلاش می کنند، تنگانگ است؛ و برای پذیرفته شدن و کسب این بورسیه می بایست رزومه قوی و تلاش بسیار داشت.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *