اسپانیا

تحصیل در اسپانیا 2020

اسپانیا با داشتن دانشگاه های معتبر جهانی، امکان تحصیل با شهریه پایین و جامعه بزرگ دانشجویان بین المللی و گستردگی زبان آموزشی شامل اسپانیایی به عنوان دومین زبان رایج دنیا، انگلیسی و فرانسه، یکی از پرطرفدارترین مقاصد دانشجویی دنیا به حساب می آید. شرایط تحصیل در اسپانیا با دشواری خاصی روبرو نیست. شرایط ورود به دانشگاه های اسپانیا و تحصیل در اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی است. دانشگاه های اسپانیا دارای سطح علمی بالایی در جهان هستند. برای آگاهی از شرایط تحصیل در اسپانیا در سال 2020 با ما همراه باشید.

رتبه علمی دانشگاه های اسپانیا

اغلب دانشگاه های اسپانیا دارای رتبه جهانی کمتر از ۵۰۰ هستند به طور مثال:

دانشگاه اتوناما مادرید با رتبه کمتر از ۲۰۰ و جمعیت ۳۰۰۰۰ نفری از دانشجویان بین المللی بهترین امکانات دانشگاهی در اکثر رشته ها را عرضه می کند. دانشکده حقوق این دانشگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار است. همچنین این دانشگاه دوره های خاص زبان اسپانیایی برگزار می کند.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا با پوشش متنوع رشته های فنی و مهندسی به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی در حدود ۱۲۰ رشته کارشناسی ارشد ۵۰ رشته کارشناسی و ۶۰ رشته دکتری ارائه می دهد.

دانشگاه گرانادا که سومین دانشگاه اسپانیا با رتبه ۲۳۷ جهانی است یکی از ارزان ترین دانشگاه ها به لحاظ شهریه و هزینه ی زندگی است و طیف وسیعی از رشته های علوم انسانی، علوم پایه و هنر را در مقطع کارشناسی ارشد به زبان اسپانیایی و انگلیسی پوشش می دهد.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی جهان به حساب می آید و رتبه ۲۲۶ جهانی را به خود اختصاص داده است و یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان در رشته  دندانپزشکی محسوب می شود.

دانشگاه بارسلونا پنجمین دانشگاه اسپانیا یکی از بهترین دانشگاه ها در حوزه بیومدیکال، مهندسی وعلوم انسانی به شمار می آید.

هزینه تحصیل در اسپانیا

شهریه دانشگاه های دولتی اسپانیا از حدود ۳۵۰۰ یورو در سال فراتر نمی رود و حتی این مقدار برای دانشگاه های شهرهایی بجز مادرید و بارسلونا تا ۱۵۰۰ یورو در سال کاهش می یابد که این رقم برای مقطع کارشناسی به مراتب کمتر است.

هزینه دوره های پزشکی و دندانپزشکی حدود ۲۰۰۰۰ یورو در سال است و این رشته به زبان اسپانیایی ارائه می شود.

دولت اسپانیا برای دانشجویان دکتری مبلغ قابل توجهی در حدود ۲۰۰۰ به عنوان حقوق ماهیانه در نظر گرفته است همچنین امکان ۲۰ ساعت کار هفتگی دانشجویی برای تامین هزینه ها برای تمام دانشجویان میسر است.

زبان تحصیل در اسپانیا

مدرک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی اسپانیا به زبان انگلیسی آیلتس ۶-۶٫۵ است.

همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسپانیایی و صرفا انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و فقط انگلیسی در مقطع دکتری وجود دارد.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *