پذیرش تحصیلی اسپانیا

پذیرش تحصیلی اسپانیا

پذیرش تحصیلی اسپانیا هرچند گزینه‌های اول متقاضیان تحصیل در خارج از کشور نبوده است اما با توجه به مزایای بسیاری که دارد در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله میخوانید

توضیح مختصر درباره کشور اسپانیا

پادشاهی اسپانیا کشوری زیبا در جنوب غربی اروپا و عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. شهر مادرید پایتخت اسپانیا و یکی از مقاصد گردشگری می‌باشد. این کشور از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. کشور اسپانیا با ۵۰۵٫۹۹۰ کیلومتر مربع مساحت، از لحاظ مساحت پنجاه و یکمین کشور جهان و دومین کشور اتحادیه اروپا بعد از فرانسه است.

 آب و هوای اسپانیا مدیترانه‌ای و معتدل است. این کشور بزرگ‌ترین تولید کننده زیتون و روغن زیتون در سطح جهان است و اسپانیا یکی کشور توسعه یافته و پیشرفته است از این لحاظ نهمین قدرت اقتصادی جهان و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا به شمار می‌آید. کشور اسپانیا ۴۵ میلیون نفر جمعیت دارد و پنجمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا می‌باشد.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی اسپانیا

پذیرش تحصیلی کشور اسپانیا یکی از روش‌های مهاجرت به اسپانیا است که از قبل آن می‌توان به اقامت دائم این کشور دست یافت. دانشگاه های اسپانیا دارای سطح علمی عالی در سطح اروپا و جهان هستند و به همین دلیل پذیرش تحصیلی اسپانیا می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر باشد.

دانشگاه‌های دولتی بارسلونا، فنی مهندسی بارسلونا و اتونومال بارسلونا و همچنین تعدادی دیگر از دانشگاه‌های معروف این کشور هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را پذیرش می‌کنند. این دانشگاه‌ها شرایط تحصیلی و رفاهی مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. کشور اسپانیا همچنین شرایط خوبی را برای تحصیل دانش‌آموزان و متقاضیان تحصیل در کالج‌ها ارائه می‌دهد.

 متقاضیانی که دیپلم داشته باشند به راحتی می‌توانند پذیرش تحصیلی اسپانیا را دریافت کنند و در کالج‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند. تحصیل کنند. برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال شرایط ویژه‌ای وجود دارد که می‌توانند تا رسیدن به سن ۱۸ سالگی همراه والدین خود در این کشور اقامت داشته باشد. به عبارت دیگر برای والدین دانش آموزان زیر ۱۸ سال تا رسیدن آن‌ها به سن قانونی ویزای اقامت همراهی صادر می‌شود و تا آن زمان می‌توانند در اسپانیا اقامت داشته باشند.

 در کالج‌های اسپانیا خدمات تحصیلی و رفاهی و همچنین امکانات ورزشی مناسب به دانش آموزان ارائه می‌شود. نظام تحصیلی اسپانیا به گونه‌ای طراحی شده است که دانش آموزان در این کالج‌ها از نظر علمی و پرورشی آموزش‌های لازم را ببینند و استعداد سنجی شوند. پس از اتمام این کالج‌ها دانش آموزان می‌توان در رشته‌های مورد علاقه خود مانند هنر، موسیقی، ورزش، پزشکی و مهندسی در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازند.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی اسپانیا

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی اسپانیا

اصلی‌ترین شرط از شرایط پذیرش تحصیلی کشور اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ سال تحصیلی است. در کشور اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد، که دولتی و خصوصی هستند. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی راگیان است و در اغلب مواقع به زبان اسپانیایی تدریس انجام می‌شود و در دانشگاه‌های خصوصی هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی تدریس انجام می‌شود. 

دانشگاه‌های خصوصی دارای شهریه‌ای بالغ بر ۶۰۰۰ یورو تا ۳۶۰۰۰ یورو در سال می‌باشد. برای اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا داشتن مدرک زبان اسپانیایی لزومی ندارد ولی در صورتی که شخص بخواهد به صورت رایگان تحصیل کند باید در دانشگاه‌های دولتی این کشور درس بخواند و همین مستلزم دانستن زبان اسپانیایی است. 

برای یادگیری زبان اسپانیایی بهتر است متقاضی در کشور خود و قبل از درخواست برای اخذ پذیرش تحصیلی کشور اسپانیا اقدام کند؛ چرا که دوره‌های زبان در کشور اسپانیا به ندرت برگزار می‌شود و در صورت برگزاری دارای هزینه می‌باشد. همچنین دولت اسپانیا برای دوره‌های زبان اسپانیایی به‌سختی ویزا صادر می‌کند. در نتیجه بهتر است که متقاضی دوره‌های زبان اسپانیایی را قبل از پذیرش تحصیلی اسپانیا گذرانده باشد. در ادامه لیست تعدادی از دانشگاه‌های اسپانیا به صورت فهرست‌وار در جدول بیان شده است.

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی اسپانیا

لیست دانشگاه‌های اسپانیا

٫۱دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

Polytechnic University of Catalonia

۱٫
٫۲دانشگاه آلفونسو سی ال سابیو

Alfonso University of CLA Sabyv

۲٫
٫۳دانشگاه بارسلونا

Universidad de Barcelona

۳٫
٫۴دانشگاه خودگردان بارسلونا

Universidad Autónoma de Barcelona

۴٫
٫۵دانشگاه خودگردان مادرید

Autonomous University of Madrid

۵٫
٫۶کارلس ۳، دانشگاه مادرید

Carlos 3, University of Madrid

۶٫
٫۷دانشگاه کامپلوتنس مادرید

Complutense University of Madrid

۷٫
٫۸دانشگاه سویل

University of Seville

۸٫
٫۹دانشگاه گرانادا

University of Granada

۹٫
٫۱۰دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو

Universidad Católica San Antonio de Murcia

۱۰٫
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

    1. سلام بله برای دانشگاه هایی که تدریس با زبان انگلیسی می کنند میتونید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *