معرفی دانشگاه های سوئد

معرفی دانشگاه های سوئد

سوئد چهارمین کشور از نظر وسعت در اروپا است که دارای دانشگاه های معتبر بین المللی زیادی است که سالانه افراد بومی و غیر بومی زیادی در رشته های مختلف در آن ها مشغول به تحصیل می شوند. سطح رفاه اقتصادی، امنیت، بهداشت و سایر فاکتورهای زندگی در سوئد باعث شده است که دانشجویان از تحصیل و زندگی در این کشور زیبا رضایت کامل داشته باشند. اگر شما نیز به دنبال تحصیل در یکی از دانشگاه های سوئد هستید خواندن اطلاعات مفید این بخش را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

معرفی بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کشور سوئد است که در سال 1666 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده بوده و حدود 44 هزار دانشجو مشغول به تحصیل دارد. این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در جهان محسوب می شود که با بیش از 600 دانشگاه دیگر مشغول به تبادل اطلاعات و انجام کارهای پژوهشی می باشد. این دانشگاه در رتبه 70 جهانی از لحاظ سطح علمی قرار دارد.

 
دانشگاه لوند
همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم چهارمین دانشگاه سوئد از لحاظ قدمت و سابقه فعالیت علمی محسوب می شود. این دانشگاه حدود 28 هزار دانشجو داشته و همواره جز 100 دانشگاه برتر بین المللی قرار گرفته  است. یکی از ویژگی های این دانشگاه اعطای شرایط ویژه و برگزاری دوره های جدید برای کارمندان است. دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم کامپیوتر از معتبرترین دانشکده های این دانشگاه به محسوب می شوند.

 
دانشگاه استکهلم

موسسه سلطنتی فناوری KTH

یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های سوئد دانشگاه KTH است که سابقه تاسیس آن به سال 1827 و در شهر استکهلم بر می گردد. این دانشگاه دارای 9 دانشکده و رشته های متنوع پزشکی، مهندسی، حقوق، ادبیات و غیره است که در سطح علمی بالای آن، این دانشگاه را در رتبه 92 جهانی قرار داده است.

 
دانشگاه KTH

دانشگاه فناوری چالمرز

در معرفی دانشگاه های چالمرز به دانشگاه چالمرز می رسیم که یکی از قدیمی ترن و معتبرترین دانشگاه های فنی در کل اروپا محسوب می شود. جالب است بدانید حدود 40 درصد مهندسان سوئدی دانش آموخته این دانشگاه فنی هستند. این دانشگاه بیش از 11 هزار دانشجو دارد که در رشته های معماری، علوم پایه و فنی مهندسی مشغول به تحصیل هستند. سطح علمی این دانشگاه در سطح بین المللی آن را در جایگاه 132 جهانی قرار داده است.

 
دانشگاه فناوری چالمرز

دانشگاه گوتنبرگ

از دیگر معتبرترین دانشگاه های این کشور  می توان به دانشگاه گوتنبرگ اشاره کرد که در سال 1891 میلادی در شهر گوتنبرگ تاسیس شده است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده از قبیل علوم انسانی، علوم طبیعی، فناوری اطلاعات، حقوق، اقتصاد و غیره است که افراد زیادی در مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند.

 
دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه علوم کشاورزی

یکی دیگر از دانشگاه هایاین کشور که فعالیت های تخصصی و پژوهش های علمی و به روز زیادی در کارنامه خود دارد، دانشگاه علوم کشاورزی سوئد است. دفتر مرکزی این دانشگاه در شهر اوپسلا واقع شده اما با داشتن پردیس های گسترده در سایر شهرهای سوئد، این دانشگاه گسترده ترین دانشگاه سوئد محسوب می شود. این دانشگاه دارای 4 دانشکده کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی و جنگلداری است که بیش از 4200 دانشجو مشغول به تحصیل دارد. این دانشگاه در رتبه بندی SLU جز 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

 
دانشگاه علوم کشاورزی

دانشگاه اوپسلا

دانشگاه اوپسلا یکی دیگر از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کشور سوئد است که در سال 1477 میلادی پایه گذاری شده است. این دانشگاه دارای 6 دانشکده مختلف بوده و حدود 5 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی تا دکترا دارد. دانشگاه اوپسلا همواره یکی از 100 دانشگاه برتر در سطح بین المللی بوده است.

 
دانشگاه اوپسلا

دانشگاه مید سوئیدن

این دانشگاه یکی دیگر از دانشگاه های کشور سوئد است که در سال 1993 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای 2 دانشکده علوم انسانی و علوم، فناوری و رسانه است که در مجموع دانشجویان در این دانشگاه در 8 گروه آموزشی مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در اوسترشوند قرار داشته و دارای 3 پردیس دانشگاهی می باشد.

 
دانشگاه مید سوئدن

موسسه کارولینسکا

این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور سوئد و جهان در زمینه علوم پزشکی می باشد. جالب است بدانید این موسسه وظیفه انتخاب برنده جایزه نوبل در زمینه پزشکی و فیزیولوژی را برعهده دارد. این دانشگاه در سال 1810 تاسیس شده و همواره جز 5 دانشگاه برتر اروپا و 40 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

 
موسسه کارولینسکا ​
معرفی بهترین دانشگاه های سوئد

سایر دانشگاه های سوئد

از دیگر دانشگاه های کشور سوئد می توان به دانشگاه های اومئو، لینشوپینگ، سن کوپینگ، لینه، فنی لولئو، بوتبری و غیره اشاره کرد.

اگر تحصیل در سوئد از برنامه های آینده شماست به شما پیشنهاد می دهیم که از کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره مهاجرت تحصیلی دریافت کنید. کارشناسان ما بهترین مشاوره را برای شما تضمین می کنند.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

    1. سلام خیر بستگی به دانشگاه و شرایط شما داره . مایل بودین فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون دقیق تر راهنماییتون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *