سوئد یا اتریش

سوئد یا اتریش

در این مقاله قصد داریم به بررسی و مقایسه دو کشور سوئد و اتریش بپردازیم. دو کشوری که از لحاظ اقتصادی و رفاهی زبانزد بین مردم می باشند، که یکی از آن ها در اسکاندیناوی و دیگری در جنوب کشور آلمان قرار دارد.

امروزه مهاجرت به کشورهای خارجی به خصوص اروپایی یکی از بحث های داغ بین مردم می باشد. انتخاب کشور مقصد از جمله دغدغه های افرادی است که می خواهند مهاجرت کنند. دو تا از کشورهای برجسته در اروپا که هر ساله مهاجران زیادی را پذیرا هستند، سوئد و اتریش می باشند.

مقایسه جمعیت و جغرافیا در سوئد و اتریش

یکی از دلایلی که این دو کشور بسیار مطرح شده اند رفاه بالای آن است. بنابراین جمعیت اندک باعث شده تا آسایش مردم در این کشور باتوجه به درآمد و بودجه این دو کشور بالا باشد. کشور سوئد در حدود 10 میلیون نفر و کشور اتریش در حدود 8.7 میلیون نفر جمعیت دارد.

مساحت کشور سوئد نیز نزدیک به 450 هزار کیلومتر مربع می باشد که از این نظر در رده 56م وسیع ترین کشور های جهان قرار دارد اما کشور اتریش مساحتی نزدیک به 83 هزار کیلومتر مربع در رده 118 بزرگترین کشور های قرار گرفته است. واحد پول کشور سوئد کرون و همچنین واحد پول کشور اتریش یورو می باشد. آب و هوای این دو کشور سرد و خشک است، البته نکته قابل ذکر این است که به جهت نزدیکی سوئد به قطب بخشی از این کشور غیر قابل سکونت می باشد.

مقایسه هزینه زندگی در سوئد و اتریش

هرچند هر دو کشور دارای سطح رفاهی بالایی می باشند اما کشور اتریش در این زمینه از سوئد پیشی گرفته است، زیرا هزینه زندگی در کشور سوئد به طور کلی نزدیک به 27 درصد گرانتر از اتریش می باشد. در زمینه تحصیل و دانشگاه سوئد به طور معمول پر هزینه تر از اتریش می باشد، به طوری که هزینه دانشگاه ها در کشور سوئد در حدود 120 هزار کرون یا همان 12 هزار یورو در سال می باشد ولی دانشگاه های کشوراتریش به طور میانگین  700 تا 1500 یورو در سال است.

با این وجود با توجه به آمار بالا می توان نتیجه گرفت که تحصیل در کشور اتریش مقرون به صرفه تر از سوئد است و می توان با انتخاب دانشگاه های اتریش و اخذ پذیرش در این دانشگاه ها در هزینه ها صرفه جویی کرد.

مقایسه دانشگاه ها

کشور های سوئد و اتریش دو کشور مطرح در زمینه تحصیل می باشند. این دو کشور که در اروپا قرار دارند مقصد بسیاری از دانشجویان در کشور های مختلف جهان می باشد. کشور سوئد دارای 14 دانشگاه دولتی می باشد در حالی که در کشور اتریش این عدد به 23 می رسد.

همچنین باید یادآور شد که تعداد 8 دانشگاه از دانشگاه های دو کشور اتریش و سوئد در رتبه بندی 1000 دانشگاه برتر جهان می باشند. برترین دانشگاه کشور سوئد لوند می باشد که رتبه 92 را به خود اختصاص داده، همچنین دانشگاه وین اتریش در رتبه 154 قرار دارد. هر دوی این دانشگاه ها جزو ده دانشگاه برتر اروپا می باشند.

مقایسه شرایط کاری

به طور کلی کشور های اروپای غربی و اسکاندیناوی دارای شرایط مناسبی برای افراد متخصص می باشد. این دو کشور  نیز از این شرایط مستثنا نیستند. بنابر آمار میانگین ساعت کاری در کشور سوئد حدود 1621 ساعت می باشد در حالی که در کشور اتریش 1601 ساعت است که نشان دهنده فعالیت بیشتر کشور سوئد نسبت به اتریش می باشد. از نظر حقوق و دستمزد دو کشور در حالت ایده آلی قرار دارند و حقوق مناسبی دریافت می کنند، هرچند میزان آن بسته به رشته تحصیلی متفاوت است.

میانگین حقوق در کشور سوئد در حدود 30 هزار دلار سالانه می باشد در حالی که در کشور اتریش نزدیک به 45 هزار دلار در سال است که نشان دهنده سطح رفاه بالاتر کشور اتریش می باشد. البته این میزان درآمد به شهر مقصد نیز بستگی دارد. برترین شهر برای کار در سوئد پایتخت آن یعنی استکهلم است در حالی که در اتریش سالزبورگ مقصد مناسب تری برای کار می باشد.

مقایسه کلی دو کشور سوئد و اتریش

به صورت کلی دو کشور از شرایط مناسبی برخوردارند و مقصد جذابی برای مهاجران، به خصوص ایرانیان می باشد. سوئد دارای تولید ناخالص داخلی به میزان 551 میلیارد دلار می باشد در حالی که این مقدار برای اتریش 455 میلیارد دلار است که نشان دهنده درآمد بالای کشور سوئد می باشد. 

با شاخص های رنکینگ صلح جهانی اتریش در رتبه 4 و سوئد در رتبه 18 قرار گرفته است. هرچند قرار گیری بین 20 کشور برتر در این زمینه فوق العاده می باشد. به طور کلی بنابرآمار در سال 2021 کشور سوئد در رتبه 9 و اتریش بیش از 15 قرار دارد. در این رتبه بندی کشور ایران جزو 100 کشور اول نیز نمی باشد.

مقایسه دو کشور بسته به شرایط هر شخص متفاوت می باشد بنابراین نمی توان رای قطعی نسبت برتری یک کشور به کشور دیگر داد. بنابراین با توجه به توضیحات می توان کشور مورد نظر را انتخاب کرد.

برای آشنایی از شرایط این دو کشور با مشاورین ما در هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

 

مقاله پیشنهادی : سوئد یا فرانسه

بنر

4 پاسخ

  1. سلام من و خانواده مان از ایسلند به خاطر از هوا می‌خواهیم مهاجرت کنیم .ایا ممکن است به ما کمک کنید در مشاوره ؟

    1. سلام وقتتون بخیر
      بله حتما . لطفا برای دریافت مشاوره با شماره های 02128111107 و 02122654650 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن