کانادا

ویزای کار در کانادا 2020

با گرفتن ویزای کار کانادا، شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهید داشت و از امکانات رفاهی و اجتماعی بهره‌مند می­ شوید. با تمدید قراداد کاری، می توان ویزای کاری کانادا را تمدید کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار کانادا در 2020 ابتدا این مقاله را مطالعه بفرمایید و در صورت وجود سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کاریابی در کانادا با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

اخذ ویزای کار کانادا

یکی از روش‌هایی که افراد زیادی برای مهاجرت انتخاب می­ کنند گرفتن ویزای کار است. با داشتن این ویزا متقاضی می­ تواند در کشور مقصد کسب درآمد کند که قطعا این امر در کشورهای پیشرفته انگیزه بسیار خوبی برای نیروی کار کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته برای مهاجرت به این کشورها است. با توجه به اینکه کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته شناخته شده که فرصت‌های شغلی ویژه‌ای دارد و در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزء بزرگترین و پررونق ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار و مشاغل پردرآمد قرار گرفته است.

مقاله مرتبط: اکسپرس اینتری کانادا

اخذ ویزای کار کانادا، از طریق گرفتن یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان کانادایی میسر می­شود. بعد از گرفتن پیشنهاد کار، فرد متقاضی باید پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا work permit  و اخذ ویزای کار را طی کند.

مهم ترین شرایط دریافت ویزای کار کانادا

مدرک تحصیلی مورد نیازحداقل لیسانس
مدرک زبان مورد نیازحداقل آیلتس 6
شرایط سنی ویزای کار کاناداحداکثر 35 سال
سابقه کار مورد نیازحداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی

 

اگر داخل کشور کانادا هستید برای دریافت مجوز کاری کانادا داشتن یکی از از شرایط زیر اجباری است:

 • ویزای تحصیلی داشته باشد و یا همسرتان ویزای تحصیل یا کار داشته باشد.
 • اجازه اقامت موقت داشته باشید.
 • داخل خاک کانادا باشید و پرونده درخواست اقامت به مرحله خاصی رسیده باشد.

با دریافت درخواست کار از یک کارفرمای کانادایی و بستن قرارداد کاری شخص می تواند برای ویزای کار کانادا اقدام کند.

ولی افرادی که خارج از کانادا هستند بعد از دریافت درخواست کار از کارفرما و گرفتن تائیدیه­ های لازم از مراجع قانونی، باید بتوانند برای گرفتن ویزا، مامور سفارت متخصص صدور ویزا را متقاعد کنند که بعد از پایان قرارداد کار و مدت ویزا به کشور خود برمی‌گردند.

مقاله مرتبط: اکسپرس اینتری استانی کانادا

بر اساس آمار ارائه شده از سایت کاریابی Indeed در یکسال اخیر، بیشترین رشد فرصت های شغلی در کشور کانادا، طبق نمودار زیر رتبه بندی شده اند:

 1. حوزه آموزش: 6 درصد افزایش
 2. حسابداری: 7 درصد افزایش
 3. حوزه سلامت: 7 درصد افزایش
 4. حوزه فروش: 8 درصد افزایش
 5. حوزه امور مالی و بانکی: 9 درصد افزایش
 6. حوزه فناوری اطلاعات (IT):9 درصد افزایش
 7. حوزه املاک و مستغلات: 15 درصد افزایش
 8. حوزه هتلداری: 17 درصد افزایش
 9. حوزه رسانه: 23 درصد افزایش

چگونه می توان در کانادا کار پیدا کرد؟

برای پیدا کردن کار در کانادا و جلب نظر کارفرمایان، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه­ ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می ­شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت­ های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهادهای کاری بهتر است. کسانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می­شوند بدون داشتن این امتیازها زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن کار کنند و توصیه می ­شود در یکی از مدارس کانادایی مدرک تحصیلی بگیرند.

سایت­ ها و موسسات کاریابی در معرفی فرد و رزومه کاری او به کارفرمایان بسیار موثر هستند. متقاضی می تواند از طریق شناسایی کارفرمایان در سایت­های کاریابی و ارسال رزومه به طور مستقیم برای شرکت­ های زیادی درخواست بفرستد اما بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و سابقه کار در کانادا شاید زمان پیدا کردن کار طولانی شود.

تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در پیدا کردن کار در ایالت­ های مختلف کانادا بسیار تعیین­کننده است به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند. با داشتن تقاضای کار از کارفرما می ­توان برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کرد.

ویزای کار کانادا تضمینی

در حال حاضر ویزای کار کانادا به صورت تضمینی توسط برخی متقاضیان این نوع ویزا مورد درخواست قرار می‌گیرد. ضمن ذکر این موضوع که برای هیچ نوع ویزایی نمی ­توان تضمینی داد، فقط می­ توان این موضوع را در نظر داشت که روند پرونده شما کامل و بدون نقص پیش برده شود. تخصص در کامل کردن پرونده و همچنین بررسی میزان ریسک ویزا می ­تواند اهمیت داشته و قابل بحث باشد. به هر حال در این موضوع به شما توصیه می ­کنیم حتما به موسسات دارای مجوز فعالیت و با سابقه خوب مراجعه کنید.

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

روش نیروی ماهر که در حال حاضر به عنوان سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) در برنامه مهاجرت کانادا شناخته می ­شود به بررسی مهارت ­ها و ویژگی­ های افراد از جنبه ­های مختلف می­ پردازد و بعد از رتبه ­بندی متقاضیان و بررسی رقابتی اقامت دائم برای پذیرفته شدگان صادر می­ کند. کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب می­ کنند که در نتیجه در رقابت رتبه­ بندی آنها تاثیر قابل توجهی دارد. البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می ­توان در سیستم امتیاز خوبی کسب کرد که نیازمند بالا بردن امتیاز در سایر بخش ها مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه و سن است.

افرادی که از طریق سیستم Express Entry وارد کانادا می­ شوند نیازی به اخذ ویزای کار کانادا ندارند چون با موقعیت اقامت دائم وارد کانادا می­ شوند در حالی که ویزای کار کانادا برای کسانی مورد نیاز است که اقامت کانادا ندارند. ورود از طریق اکسپرس انتری هیچ­گونه ضمانتی برای داشتن کار در بدو ورود ندارد و با وجود اینکه که شخص طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری وارد شده است بعد از ورود باید در جستجوی کار باشد اما کسی که با ویزای کاری کانادا وارد شده بر اساس یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما برای این ویزا اقدام می‌کند و در بدو ورود کار دارد و البته اقامت موقت کاری یک­ساله خواهد داشت که قابل تمدید است.

مهم ترین مدارک ویزای کار کانادا

 1. پاسپورت معتبر
 2. گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
 3. مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی
 4. 2 قطعه عکس از خودتان و از اعضای خانواده
 5. مدارک ازدواج و فرزندان
 6. تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. حسین گفت:

  سلام
  مدرک کارشناسی ناپیوسته الکترونی (کاردانی هم الکترونیک بوده )
  مهارتهای زبان انگلیسی خودم کار کردم ولی مدرک نگرفتم هنوز
  شغلم هم راهبری قطار برقی هست ۴سال سابقه و مدرک راهبری هم طبیعتاً دارم از مترو تهران
  مدرک فنی حرفه ای برنامه نویسی میکروکنترلر و اتوماسیون صنعتی هم دارم
  سن ۳۰
  با این رزومه
  آیا جایی هست که من بتونم مهاجرت داشته باشم؟ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🙏🙏

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   شرایط شما برای کشور آلمان بسیار مساعد هست فقط اینکه باید 8 تا 10 ماه برای یادگیری زبان آلمانی وقت بگذارید. برای مشاوره کامل تماس بگیرید.

 2. مونا گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من 32 ساله ام هست دانشجوی انصرافی حسابداری هستم مدرک لیسانس رو نگرفتم 10 سال سابقه حسابداری دارم برای آیلتس آماده می شوم
  امکانش برای من مهیا هست

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   برای ویزای کار لازم است که حداقل لیسانس داشته باشید.
   موفق باشید

 3. رضا گفت:

  با سلام
  بنده ٣٤ ساله با مدرك مهندسي عمران با سابقه ١٢ سال كار در زمينه عمراني و سد و شبكه آبياري هستم. ابتدا بفرماييد با توجه به اينكه بنده كارمند قراردادي قرارگاه خاتم الانبياء هستم،و به فرض به اينكه مداركم كامل باشه آيا كانادا به من ويزا ميدهد يا خير؟
  سوال دومم اينه آيا شركت شما پيشنهاد كار از كارفرما رو ميگيره يا ما بايد خودمون اقدام كنيم؟
  البته خانم بنده ليسانس مديريت صنعتي هستن با ٩ سال سابقه و ٣٢ ساله
  آيلتس ٦/٥

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایط سنی و مدرک تحصیلی و رزومه کاری شما خیلی خوبه
   اگر چنانچه هدف شما کشور کانادا می‌باشد لازم است برای شانس بیشتر ورود به کانادا نمره زبان قابل توجهی رو کسب نمایید

 4. نینا احمدی گفت:

  با سلام
  من دکتر دامپزشک هستم 34 ساله و تافل 75 دارم و دارم برای آیلتس آماده می شوم
  آیا من می تونم برای ویزای کار کانادا اقدام کنم؟ هزینش چقدره؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   لطف کنید با ما تماس بگیرید.
   02122654650

 5. مجتبی گفت:

  سلام
  از طریق جاب آفر یکی از کمپانی ها درحال اخذ ویزا هستم ،
  میخام بدونم اگه ویزا گرفتم ، میتونم خانومم باخودم ببرم ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   بله می توانید

  2. سعید گفت:

   سلام من لیسانس متالوژی دارم از دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان سنم ۲۸ساله سایق کار ندارم داری آیلس نمره ۷آیا شرایط اقامت دارم

   1. کارشناس مهاجرت گفت:

    سلام
    میشه برای ویزای تحصیلی برای ارشد یا دوره زبان برای شما اقدام کرد. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 6. s گفت:

  باسلام
  همسر م کارشناسی مهندس مواد گرایش تکنولوژی جوش دارند 33 سال سن دارند ومدت 8 سال مدیر عامل شرکت دانش بنیان هستند و دارای چندین ثبت اختراع در حوزه کشاورزی و یک ثبت اختراع در حوزه منابع طبیعی جنگل ها و مراتع دارندآیا میتوانند در کانادا مشغول کار شوند
  با تشکر

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   رشته تحصیلی همسر شما جزء مشاغل مورد نیاز کانادا هست. لطف کنید با مشاوران ما تماس بگیرید یا اینکه فرم مشاوره مهاجرت را پر کنید.

 7. نورو گفت:

  سلام . وقت بخیر ممنون از مطلب کاربردی تون من کارشناسی ارشد فلسفه هنر خوندم و تخصصم طراحی نقش روی لباس و اموزش هنر و نرمافزارهای گرافیکی هستش . 31 ساله هستم و 11 سال سابقه کار دارم مخصوصا آموزشی اما هیچ دوره خارجی ندیدم و مدرک کانادایی ندارم ،اما امسال میخوام اقدام کنم برای ویزای کار ی ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا شروع کنم؟ و مبلغ اولیه لازم برای گذارندن دوره همون 20هزار دلار میشه؟
  ممنونم از همراهی شما

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   منظور شما از دوره کدام دوره هست؟ متاسفانه رشته تون هم جزء مشاغل مورد نیاز کانادا نیست. در هر صورت با مشاوران ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی تون کنن.

 8. رضا گفت:

  با سلام بنده 31 سال سن دارم دارای مدرک مهندسی برق با معدل 15.01

  یک سال سابقه بیمه بعنوان تدوینگر ( با گذشت زمان بر سابقه کاری ام افزوده و به 3 سال میرسد)
  آیلتس7
  در شرف گرفتن مدرک فرانسه
  دارای نمونه کارهای مرتبط با صنعت جلوه های ویژه کامپیوتری با نرم افزار های پذیرفته شده بعنوان استاندارد این صنعت

  تمایل دارم برای ویزای کاری در همین رشته اقدام کنم منتها مدرک تحصیلی ام مرتبط نیست , با توجه به نزدیکی دروس مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق میتوانم 2 ساله با تطبیق واحد مدرک مهندسی کامپیوتر نرم افزار را بگیرم , یا یک ساله مدرک کاردانی کامپیوتر نرم افزار را بگیرم,

  با این تفاسیر اگر امتیازاتم به 67 برسد میتوانم بعنوان شخص متخصص مهاجرت کنم ؟

  ضمنا امتیاز مدرکم چطور محاسبه میشود ؟ 2 لیسانس ( یا در صورت کاردانی یک لیسانس با کاردانی) یا فقط همان مدرک کامپیوتر لحاظ میشود ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   اگر مدرک لیسانس کامپیوتر بگیرید امکان اقدام هست. برای محاسبه امتیازتان هم با مشاوران ما تماس بگیرید.

   1. رضا گفت:

    ممنون از پاسختون , چنانچه مدرک از علمی کاربردی باشد مورد قبول است ؟ یا دانشگاه غیر انتفاعی ؟
    مدرک اصلی ام از آزاد است و آزاد هم میتوانم بگیرم ولی خواستم بدانم وضعیت جاهای دیگر به چه صورت است که میتوانم اقدام کنم یا نه/

 9. فرزاد گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد هوافضا هستم 35 ساله و 12 سال سابقه کار در شرکت مپنا رو دارم مدرک زبان ندارم.آیا شرایطم مناسب برای اخذ ویزای کار کانادا هست؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام
   باید حداقل مدرک آیلتس 7 داشته باشید. البته سن تون هم یکم بالاتر از سن ایده آل هست.

 10. محسن گفت:

  سلام بنده ليسانس نقشه برداري و كارشناسي ارشد GISهستم با ٩سال سابقه كارچطور ميتونم اقدام كنم براي ويزاي كار ممنون از راهنماييتون

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   برای راهنمایی کامل لطف کنید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید و بفرستید یا اینکه تماس بگیرید.

 11. مهدی گفت:

  سلام من پرستارم برای ویزا کاری چقد باید سرمایه داشتاصلا شرایط مالی اش چطوره؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   باید یک دوره پیش نیاز در کانادا بگذرونید که حدود 10 هزار دلار هزینه اش میشه و 10 هزار دلار دیگه هم سایر هزینه ها. در مجموع باید 20 هزار دلار هزینه کنید.

 12. آذرخش گفت:

  سلام همسر من دارای گواهینامه لیفتراک و لودر و دیپلم فنی برق صنعتی میباشد و حدود هشت سال سابقه در زمینه راننده لیفتراک و بدون سابقه در زمینه راننده لودر و دوسال سابقه پرس کاری میباشد آیا شانس ویزا کار کانادا را دارد؟؟ راننده هم باید لیسانس داشته باشد؟؟ زبان ایشون ضعیف ولی اگر قرار به گرفتن ویزا باشه زبان فشرده میره ، ضمنا بنده دیپلم و خانه دار هستم ولی در ضمیمه آرایشگری تا حدودی فعالیت دارم و یه دختر ۸ ماهه داریم

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و احترام
   در حال حاضر در زمینه تخصص همسر محترمتان خدماتی ارائه نمی دهیم.
   پیروز باشید

  2. علی نعمت الهی گفت:

   بابا سلام
   من مهندسی مکانیک از دانشگاه یزد دارم و دیپلم زبان از کانون زبان ایران..در زمینه ی تاسیسات هم سابقه کار دارم میخواستم بدونم امکان گرفتن ویزای کاری برام هست اگه آیلتس ۶/۵ بگیرم و اینکه. مدارک فنی حرفه ای آیا برا اونا اعتبار زیادی داره؟!و آیا میشه با تمدید کرده ویزای پنج ساله اقامت دایم گرفت؟!متوسط حقوق یه مهدی تو کانادا چقدر هست و متوسط خارج یه نفر اونجا چقدر هست؟!
   ممنونمa

   1. امین بهرامی گفت:

    با سلام
    باید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شرایط شما کامل و دقیق بررسی شود.

 13. Muhamad گفت:

  سلام ، بنده فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم ،توانایی هم درسیستمهای حفاظتی (دوربین و دزدگیر و..) میباشد. مشکل زبان هم ندارم . باید برا ویزای کار کانادا چکار کنم ؟ اگر لطف کنید ، بصورت کلی بیان کنید !

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   لطف کنید فرم مشاوره مهاجرت را کامل کنید و برای ما بفرستید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 14. و.ر. گفت:

  سلام
  افغانهایی که داخل ایران زندگی میکنند آیا میتوانند ویزای کار کانادا اخذ نمایند؟
  اگر بله، آیا طی نمودن مراحل مشابه نکات فوق میباشد یا فرق میکند.

  تشکر

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام. اگر مدارک زیر را دارید می توانید ویزای کار کانادا بگیرید:
   1. پاسپورت
   2. مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد
   3. مدرک زبان آیلتس 7
   طی نمودن مراحل هم مشابه نکات فوق است.

 15. aaaa گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل از دانشگاه ترکیه و پاسپورت ترکیه هم دارم سابقه کار مرتبط هم دارم آیا امکانش هست ویزای کاری کانادا رو بگیرم در صورتیکه از نت اپلای کنم کار پیدا بکنم؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   بله می تونید مشکلی وجود نخواهد داشت.

  2. مرجان گفت:

   باسلام
   من لیسانس مامایی دارم و یک سال سابقه کار در بیمارستان و دو سال در مرکز بهداشت دارم ولی متاسفانه مدرک زبان ندارم لطفا راهنمایی کنید
   با سپاس

 16. محمد یاری گفت:

  سلام خیلی مفید بوددخترم حدود یکماه دیگه فارغ التحصيل در رشته معماری منظردر مقطع فوق لیسانس میشه اطلاعات ویزای کار در کانادا نیاز داره

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   از شما سپاسگزاریم. اگر سوالات بیشتری دارید می توانید از طریق چت آنلاین یا تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.
   با آرزوی موفقیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *