کانادا

ویزای کار در کانادا 2020

با گرفتن ویزای کار کانادا، شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهید داشت و از امکانات رفاهی و اجتماعی بهره‌مند می­ شوید. با تمدید قراداد کاری، می توان ویزای کاری کانادا را تمدید کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار کانادا در 2020 ابتدا این مقاله را مطالعه بفرمایید و در صورت وجود سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کاریابی در کانادا با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

اخذ ویزای کار کانادا

یکی از روش‌هایی که افراد زیادی برای مهاجرت انتخاب می­ کنند گرفتن ویزای کار است. با داشتن این ویزا متقاضی می­ تواند در کشور مقصد کسب درآمد کند که قطعا این امر در کشورهای پیشرفته انگیزه بسیار خوبی برای نیروی کار کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته برای مهاجرت به این کشورها است. با توجه به اینکه کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته شناخته شده که فرصت‌های شغلی ویژه‌ای دارد و در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزء بزرگترین و پررونق ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار و مشاغل پردرآمد قرار گرفته است.

مقاله مرتبط: اکسپرس اینتری کانادا

اخذ ویزای کار کانادا، از طریق گرفتن یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان کانادایی میسر می­شود. بعد از گرفتن پیشنهاد کار، فرد متقاضی باید پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا work permit  و اخذ ویزای کار را طی کند.

مهم ترین شرایط دریافت ویزای کار کانادا

مدرک تحصیلی مورد نیازحداقل لیسانس
مدرک زبان مورد نیازحداقل آیلتس 6
شرایط سنی ویزای کار کاناداحداکثر 35 سال
سابقه کار مورد نیازحداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی

 

اگر داخل کشور کانادا هستید برای دریافت مجوز کاری کانادا داشتن یکی از از شرایط زیر اجباری است:

 • ویزای تحصیلی داشته باشد و یا همسرتان ویزای تحصیل یا کار داشته باشد.
 • اجازه اقامت موقت داشته باشید.
 • داخل خاک کانادا باشید و پرونده درخواست اقامت به مرحله خاصی رسیده باشد.

با دریافت درخواست کار از یک کارفرمای کانادایی و بستن قرارداد کاری شخص می تواند برای ویزای کار کانادا اقدام کند.

ولی افرادی که خارج از کانادا هستند بعد از دریافت درخواست کار از کارفرما و گرفتن تائیدیه­ های لازم از مراجع قانونی، باید بتوانند برای گرفتن ویزا، مامور سفارت متخصص صدور ویزا را متقاعد کنند که بعد از پایان قرارداد کار و مدت ویزا به کشور خود برمی‌گردند.

مقاله مرتبط: اکسپرس اینتری استانی کانادا

بر اساس آمار ارائه شده از سایت کاریابی Indeed در یکسال اخیر، بیشترین رشد فرصت های شغلی در کشور کانادا، طبق نمودار زیر رتبه بندی شده اند:

 1. حوزه آموزش: 6 درصد افزایش
 2. حسابداری: 7 درصد افزایش
 3. حوزه سلامت: 7 درصد افزایش
 4. حوزه فروش: 8 درصد افزایش
 5. حوزه امور مالی و بانکی: 9 درصد افزایش
 6. حوزه فناوری اطلاعات (IT):9 درصد افزایش
 7. حوزه املاک و مستغلات: 15 درصد افزایش
 8. حوزه هتلداری: 17 درصد افزایش
 9. حوزه رسانه: 23 درصد افزایش

چگونه می توان در کانادا کار پیدا کرد؟

برای پیدا کردن کار در کانادا و جلب نظر کارفرمایان، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه­ ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می ­شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت­ های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهادهای کاری بهتر است. کسانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می­شوند بدون داشتن این امتیازها زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن کار کنند و توصیه می ­شود در یکی از مدارس کانادایی مدرک تحصیلی بگیرند.

سایت­ ها و موسسات کاریابی در معرفی فرد و رزومه کاری او به کارفرمایان بسیار موثر هستند. متقاضی می تواند از طریق شناسایی کارفرمایان در سایت­های کاریابی و ارسال رزومه به طور مستقیم برای شرکت­ های زیادی درخواست بفرستد اما بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و سابقه کار در کانادا شاید زمان پیدا کردن کار طولانی شود.

تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در پیدا کردن کار در ایالت­ های مختلف کانادا بسیار تعیین­کننده است به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند. با داشتن تقاضای کار از کارفرما می ­توان برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کرد.

ویزای کار کانادا تضمینی

در حال حاضر ویزای کار کانادا به صورت تضمینی توسط برخی متقاضیان این نوع ویزا مورد درخواست قرار می‌گیرد. ضمن ذکر این موضوع که برای هیچ نوع ویزایی نمی ­توان تضمینی داد، فقط می­ توان این موضوع را در نظر داشت که روند پرونده شما کامل و بدون نقص پیش برده شود. تخصص در کامل کردن پرونده و همچنین بررسی میزان ریسک ویزا می ­تواند اهمیت داشته و قابل بحث باشد. به هر حال در این موضوع به شما توصیه می ­کنیم حتما به موسسات دارای مجوز فعالیت و با سابقه خوب مراجعه کنید.

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

روش نیروی ماهر که در حال حاضر به عنوان سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) در برنامه مهاجرت کانادا شناخته می ­شود به بررسی مهارت ­ها و ویژگی­ های افراد از جنبه ­های مختلف می­ پردازد و بعد از رتبه ­بندی متقاضیان و بررسی رقابتی اقامت دائم برای پذیرفته شدگان صادر می­ کند. کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب می­ کنند که در نتیجه در رقابت رتبه­ بندی آنها تاثیر قابل توجهی دارد. البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می ­توان در سیستم امتیاز خوبی کسب کرد که نیازمند بالا بردن امتیاز در سایر بخش ها مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه و سن است.

افرادی که از طریق سیستم Express Entry وارد کانادا می­ شوند نیازی به اخذ ویزای کار کانادا ندارند چون با موقعیت اقامت دائم وارد کانادا می­ شوند در حالی که ویزای کار کانادا برای کسانی مورد نیاز است که اقامت کانادا ندارند. ورود از طریق اکسپرس انتری هیچ­گونه ضمانتی برای داشتن کار در بدو ورود ندارد و با وجود اینکه که شخص طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری وارد شده است بعد از ورود باید در جستجوی کار باشد اما کسی که با ویزای کاری کانادا وارد شده بر اساس یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما برای این ویزا اقدام می‌کند و در بدو ورود کار دارد و البته اقامت موقت کاری یک­ساله خواهد داشت که قابل تمدید است.

مهم ترین مدارک ویزای کار کانادا

 1. پاسپورت معتبر
 2. گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
 3. مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی
 4. 2 قطعه عکس از خودتان و از اعضای خانواده
 5. مدارک ازدواج و فرزندان
 6. تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. قاسم گفت:

  سلام مهندسی مکانیک سیالات دارم وسابقه کاری ندارم یعنی تازه مدرکم رو گرفتم اما نمیدونم برای سابقه کاری به کجا باید مراجعه بکنم اگر کسی اطلاع داره لطف کنه جواب بده هچنین چطور باید توی زمینه های کاری این رشته وارد شد.

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام
   سیستم مهاجرت کاری به کانادا بر اساس امتیاز بندی هست که شما امتیاز لازم رو ندارید اما اگه سن شما زیر ۳۰ سال هست میتونیم برای دوره های کارورزی آلمان شما رو بفرستیم که زیر مجموعه ویزای کار هست. لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

 2. Ehsan گفت:

  با سلام. بنده کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی در گرایش بیومکانیک و حرکت شناسی ورزشی با معدل 18.56 از دانشگاه ملی هستم. دوره کارشناسی شاگرد اول بودم. نخبه کشوری بودم و از طریق بنیاد ملی نخبگان یک طرح ملی در ازای خدمت سربازی انجام دادم. چندین مقاله و کتاب چاپ کردم. حدود 8 سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم. مدارک مربیگری و داوری در رشته های مختلف و اخذ کردم (فوتبال، آمادگی جسمانی، دو و میدانی، بدمینتون، تنیس روی میز، والیبال، ماساژ و …). همچنین مدرک مربیگری A بدنسازی کنفدراسیون فوتبال آسیا دارم. در واقع تخصص اصلی بنده بدنسازی فوتبال هست. سابقه کار اجرایی و مربیگری هم زیاد دارم. همچنین سنم31 سال می باشد و در حال گرفتن مدرک آیلتس 6 هستم.
  همسرم 30 ساله و کارشناسی ارشد آسیب شناسی ورزشی با معدل بالا هستند. 4 سال سابقه تدریس در دانشگاه دارند. مدرک مربیگری سطح یک فوتسال آسیا رو هم دارند. آیلتس 6 دارند.
  آیا شرایط کار و ادامه تحصیل در کشور کانادا را داریم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام. بله شما میتونید هم برای ویزای کاری هم و هم تحصیلی برای کانادا اقدام کنید. در حال حاضر شرایط اکسپرس اینتری را دارید.

 3. فرزین کامرانی گفت:

  با سلام
  بنده ۲۷ سالمه
  لیسانس it دارم
  و ۳ سال سابقه کار مرتبط
  همچنین ایلتس ۷.
  بهترین راه اخذ اقامت چیه اگه میشه راهنماییم کنید

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام خدمت شما
   شما شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی را دارین برای اطلاع بیشتر در این باره روی لینک کلیک کنید.

 4. سمیرا گفت:

  سلام . وقت بخیر
  من 34 ساله با 10 سال سابقه کار مدیریت منابع انسانی و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار از دانشگاه تهران با معدل 19.70 و مجرد هستم و هنوز مدرک زبانم رو نگرفتم . با فرض گرفتن نمره 6.5 یا 7 در آیلتس شانس من برای اخذ ویزای کار به نظر شما در چه حدی هست؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   اگر نمره آیلتس ۷ بگیرید از روش مهاجرت استانی کانادا شانس اقدام دارید.

 5. VHD گفت:

  سلام
  ۲۸سال دارم
  کارشناس ارشد برق
  آیلتس ۷
  و ۳سال سابقه کار مرتبط
  بنظرتون واسه کانادا میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام. بله شما شرایط لازم برای اقدام اکسپرس اینتری کانادا رو دارید. البته باید اطلاعات بیشتری از شما داشته باشیم. لطفا رزومه خودتون رو برای ما بفرستید.

 6. فرزاد گفت:

  سلام من ۳۸ ساله دارای ایلتس ۶.۵ و دارای مدرک مهندسی تکنولوژی ساختمان هستم و ۹سال سابقه اجرایی و سرپرست کارگاه ساختمان و دوسال سرپرست کارگاه و ناظر مقیم راهسازی بودم و شرکت ثبت شده با چند رزومه در زمینه ابنیه و پیمان دارم .امکان مهاجرت کاری برای من وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   شما شرایط خوبی برای اقدام ویزای کاری آلمان را دارین البته داشتن مدرک زبان آلمانی b1 الزامیست.

 7. امید مرادی گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه و مدرک کارشناسی ارشد برق قدرت با معدل ۱۷.۷۸ و مدرک زبان المانی B1 گوته با نمره ۸۵ از ۱۰۰ و مدرک ایلتس ۶.۵ و دو تا کتاب فنی برق هم ترجمه و چاپ کردم و چند تا مقاله داخلی چاپ کردم ۴ سال هم سابقه مرتبط برق در پتروشیمی در ماهشهر دارم و در حال خاضر هم دارم کار میکنم در پتروشیمی با سمت کارشناس ارشد ابزاردقیق میخواستم بدونم میتونم توی کانادا ویزای کار بگیرم کار برقی ابزاردقیق یا قدرت و خانمم هم فوق لیسانس شبکه های کامپیوتری it است و ۳۶ سالشه نمیدونم چقدر تاثیر داره مدرکش در ویزای کاری من میشه راهنمایی کنید بنظرتون شرایطم خوبه!؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   شما شرایط کلی مناسب برای اقدام مهاجرت کاری کانادا را دارین همینطور برای آلمان و هم امتیاز قابل قبول برای ایجاد پروفایل خانواده در برنامه مهاجرت استانی کانادا را کسب می کنید
   برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 8. مهدی گفت:

  سلام آیا داشتن مدرک آیلتس برای اخذ ویزای کار یا اجازه کار در کانادا الزامی است یا داشتن آیلتس فقط مربوط به سیستم امتیازی اکسپرس اینتری می شود؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   داشتن مدرک آیلتس هم برای اخذ ویزای کار کانادا و همینطور ورود به سیستم اکسپرس اینتری ضروریست
   پیروز باشید

 9. شکوفه گفت:

  من در رشته مهندسی بهداشت حرفه ای با معدل 18/14 از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شدم و از 8/3/97 هم شاغلم برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به کانادا چیکار باید بکنم 23 سالم هم هست

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   باید سابقه کاری و نمره آیلتس بالا داشته باشید. الان سطح زبان شما در چه سطحی هست؟

 10. حسین گفت:

  سلام
  مدرک کارشناسی ناپیوسته الکترونی (کاردانی هم الکترونیک بوده )
  مهارتهای زبان انگلیسی خودم کار کردم ولی مدرک نگرفتم هنوز
  شغلم هم راهبری قطار برقی هست ۴سال سابقه و مدرک راهبری هم طبیعتاً دارم از مترو تهران
  مدرک فنی حرفه ای برنامه نویسی میکروکنترلر و اتوماسیون صنعتی هم دارم
  سن ۳۰
  با این رزومه
  آیا جایی هست که من بتونم مهاجرت داشته باشم؟ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🙏🙏

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   شرایط شما برای کشور آلمان بسیار مساعد هست فقط اینکه باید 8 تا 10 ماه برای یادگیری زبان آلمانی وقت بگذارید. برای مشاوره کامل تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *