کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

در این مقاله کار دانشجویی در کانادا، انواع آن، شرایط مالی، چند نمونه کار، نحوه پیدا کردن و دیگر مسائل مربوط به آن را بررسی می کنیم.  برای دانشجویان کالج های بین المللی در کانادا،  داشتن یک کار دانشجویی پاره وقت ممکن است تنها راه پرداخت شهریه، اجاره و سایر مخارج روزمره باشد. اگر چه شما باید قبل از رفتن به کانادا مدارک کافی که ثابت کند شما توانایی پرداخت شهریه و مخارج دیگر خود را دارید را ارائه دهید.

کار دانشجویی پاره وقت در کانادا مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم :

1- کسب تجربه کار در کانادا که رزومه شما را جذاب تر خواهد کرد. 2- کسب کمک هزینه برای زندگی روزمره در کانادا. 3- به دست آوردن روابط در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم را دارید. 4- به دست آوردن روابط تجاری که در بحث مهاجرت شما را کمک خواهد کرد. 5- یک شغل پاره وقت می تواند به یک موقعیت شغلی تمام وقت تبدیل شود.

آنچه در این مطلب می خوانید

انواع کار دانشجویی پاره وقت

کار دانشجویی خارج از دانشگاه

کار دانشجویی داخل دانشگاه

کارآموزی

1- کار دانشجویی خارج از دانشگاه : یک دانشجو می تواند تا 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تا 40 ساعت در هفته در تعطیلات خارج از دانشگاه کار کند. برای کار خارج از دانشگاه، دانشجو باید شرایط زیر را داشته باشد : الف) یک دانشجوی تمام وقت با یک پروانه تحصیلی معتبر باشد. ب) شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشد. پ) در یکی از دانشگاه های مشخص شده (DLI) ثبت نام کرده باشد. ت) در یک دوره شغلی باشند (در صورتی که در کبک زندگی کنند). ث) در دوره ای برای کسب یک مدرک، دیپلم یا گواهی حضور داشته باشند.

 2- کار دانشجویی داخل دانشگاه : برای کار در داخل دانشگاه، دانشجو نیاز به شماره بیمه اجتماعی ندارد و همچنین می تواند بیشتر از 20 ساعت در هفته کار کند.

 3- کارآموزی : این دوره برای دانشجویان خارجی است که باید به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود در کانادا کار کنند. بخش کارآموزی بعضی اوقات به 50 درصد دوره تحصیلی می رسد.

کار با کامپیوتر

شرایط مالی کار دانشجویی در کانادا

معمولا برای کارهای دانشجویی پاره وقت در کانادا، دانشجویان حقوق ساعتی دریافت می کنند که نرخ آن به طور متوسط حدود 10 دلار می باشد. اما اگر هدف شما فقط کسب تجربه کاری است (مانند کمک کردن به استاد دانشگاه در امور تحقیقاتی)، این کار دانشجویی داخل دانشگاه محسوب می شود و حقوق آن نیز کمتر است.

نمونه کارهای دانشجویی

دانشجویان گزینه های فراوانی برای انتخاب کار پاره وقت دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد : راننده – مترجم – گارسن – باریستا – فروشنده – نقاش – آشپز – نجات غریق و …

چگونه یک کار دانشجویی در کانادا پیدا کنیم ؟

همه کالج ها و دانشگاه ها دارای تابلو اعلانات می باشند که تبلیغات برای فرصت های شغلی در آنها یافت می شود. همچنین این اطلاعات را می توانید از سایت های اینترنتی دریافت کنید.

سه نکته مهم در مورد کار دانشجویی در کانادا

  • 1- حالت ایده آل این است که کار دانشجویی را انتخاب کنید که مربوط به رشته تحصیلی تان باشد.
  • 2- باید هنگام انتخاب کار دانشجویی مراقب باشید، چرا که ممکن است روی کاری که بعدا به دست خواهید آورد تاثیر بگذارد.
  • 3- سعی کنید هنگام انجام کار دانشجویی، کارفرمای خود را تحت تاثیر قرار دهید. این مسئله می تواند در آینده هنگامی که پس از فارغ التحصیل شدن به دنبال کار می گردید به شما کمک فراوانی کند.
مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار