تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا  بیشتر بر ارتقای سطح علمی (آکادمیک) و سطح دانش زبان دانشجویان تمرکز دارد و آنها را برای بازار کار کانادا بعد از فارغ التحصیلی آماده می کند. کاربردی بودن رشته مورد نظر بیشتر از جنبه های تئوری آن اهمیت دارد .

این دوره های تحقیقاتی و کارورزی در کالج های کانادا جزو برنامه های اصلی کورس تحصیلی می باشد. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کالج های کشور کانادا پرداخته ایم ، با ما همراه باشید.

پذیرش از کالج های کانادا در مقایسه با دانشگاه ها ساده تر است و دانشجویان به راحتی می توانند بعد از اتمام دوره های کالج خود وارد دانشگاه های کانادا شوند.

به هر حال برای  تحصیل در کالج های این کشور  باید نمره آیلتس ۶ به بالا ارایه دهید اما جای نگرانی نیست! چون همه ی کالج ها با نمره آیلتس پایین اجازه ی شرکت در دوره های ارتقا سطح زبان را به دانشجو می دهند و بعد از آوردن نمره قبولی در آیلتس، می توانند در کورس اصلی به تحصیل خود ادامه دهند.

در این ویدئو به چگونگی اخذ پذیرش در کالج های کانادا می پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:
همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

میزان هزینه ی تحصیل در کالج های کانادا

شهریه های تحصیل در کالج های این کشور با توجه به  چندین عوامل مختلف مانند :  دوره و مقطع تحصیلی ، ایالتی که قصد تحصیل در آن را دارید ، رشته تحصیلی  و غیره… می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی شهریه ی کالج های کانادا سالیانه به طور نسبی برای دوره های کاردانی در حدود ۸۰۰۰ دلار کانادا  و برای مقطع کارشناسی تقریبا ۱۶۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

می توان گفت ، برای اخذ پذیرش از کالج های کشور کانادا محدودیت سنی وجود ندارد اما حتما باید موردی برای تحصیل پیدا شود که در آن به صورت کاملا شفاف، هدف از تحصیل، انگیزه برای تحصیل و از همه مهم تر سن و سایر عوامل تاثیرگذار در پروسه پذیرش و ویزا را توضیح دهید.

از جالبترین مزایای تحصیل در کالج های کشور کانادا این است که همراه متقاضی اصلی می تواند ویزای توریستی(بازدید) و از همه مهتر ویزای کار کانادا (open work permit) را بگیرد حتی اگر فرزند داشته باشد، اجازه تحصیل رایگان دارد.

چگونه برای گرفتن اقامت دائم کانادا بعد از اتمام دوره های کالج در کانادا اقدام کنیم؟

اخذ اقامت دائم کانادا پس از دوره های کالج ، بسته به  استانی که در آن تحصیل کرده اید می تواند روش های متفاوتی داشته باشد.کانادا دارای ۱۱ استان است و هر کدام شرایط خاص خود را برای اخذ اقامت پس از اتمام دوره های کالج این کشور مطرح می کنند. مثلا بعضی استان ها بعد از کالج و سپس ادامه تحصیل، بلافاصله به شما اقامت دائم می دهند(البته بسته به شرایطی) و بعضی استان های دیگر بعد از پایان کالج و یا به طور کلی تحصیلات شما، اول اجازه کار می دهند و بعداز ۳ الی ۵ سال  کار میتوانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. 

جمع‌بندی

کانادا کشوری است که افراد بسیاری برای مقاصد تحصیلی خود به آن مهاجرت میکنند اما چرا؟همانطور که در این مقاله نیز خدمتتان عرض شد سطح علمی و آموزشی در کشور کانادا و دانشگاه های کانادا بسیار بالا بوده و بر ارتقای سطح دانشجویان نیز تمرکز دارد و ادانشجویان میتوانند پس از پایان دوران تحصیلات خود وارد بازار کار کانادا شوند و به کار و زندگی در کانادا بپردازند و ویزای اقامت این کشور را دریافت کنند.اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کالج های کانادا را دارید میتوانید با پرکردن فرم اریابی زیر از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای در این حوزه مشاوره رایگان دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی—> تحصیل در کانادا

سؤالات متداول

میتوان گفت بطور مینگین سالیانه برای مقطع کارشناسی حدود 16000دلار کانادا و مقطع کاردانی حدود 8000دلار کانادا میباشد.

بله، یکی از ویژگی های تحصیل در کالج های کانادا این است که اگر نمره پایین در مدرک زبان داشته باشید به شما اجازه شرکت در دوره های ارتقا سطح زبان را میدهند و بعد از بالابردن نمره خود میتوانید در کورس های اصلی شرکت کنید. 

بله، یکی از مزایای تحصیل در کالج های کانادا این است که همراه متقاضی میتواند هم ویزای توریستی دریافت کند و هم ویزای کاری.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

4 پاسخ

  1. در کانادا بیش از ۱۵۰ کالج وجود دارد که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. برخی از این کالج‌ها:

   کالج بورلیتس در بریتیش کلمبیا
   کالج هریتیج در آلبرتا
   کالج جرج براون در اونتاریو
   کالج داوسون در کبک
   در ضمن بسیاری از کالج‌های کانادا برنامه های بین المللی دارن و برای دانشجویان بین‌المللی مناسب هستن.

  1. هزینه تحصیل در کالج‌های کانادا بستگی به محل قرارگیری کالج و نوع برنامه تحصیلی داره. برخی کالج‌ها هزینه‌های بسیار بالایی دارند، در حالی که بعضی دیگه به دلیل موقعیت جغرافیایی و برنامه‌های مشخص خود هزینه‌های کمتری دارند. اما با توجه به اینکه بیشتر کالج‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی به دلیل رقابت با دیگر مؤسسات آموزشی جهانی تخفیف هزینه در نظر گرفتن، هزینه تحصیل در کالج‌های کانادا ممکنه نسبتاً کمتر از آمریکا یا اروپا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *