10 شغل پردرآمد در کانادا

10 شغل پردرآمد در کانادا

چنانچه تصمیم گرفته‌اید برای کار و زندگی به کانادا سفر کنید، ما شما را سرزنش نمی‌کنیم. این کشور سالانه هزاران دانشجوی بین‌المللی را به دلیل داشتن تعداد زیادی از مدارک آموزش داده شده به زبان انگلیسی، اقتصاد توسعه‌یافته، استانداردهای بالای زندگی و فرصت‌های شغلی متعدد جذب می‌کند. در زیر، ما در مورد ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا صحبت می‌کنیم که بالاترین متقاضی و بیشترین حقوق را دارند.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

۱۰ شغل پردرآمد در کانادا کدامند؟

انتخاب مسیر شغلی یکی از سخت‌ترین تصمیمات در زندگی ما است که باید بر اساس استعدادها و علایق شخص صورت گیرد. در کنار توجه به علایق، دانستن اینکه کدام مشاغل بر اساس اعداد و ارقام امیدوارکننده‌تر هستند نیز بسیار مفید است. رتبه‌بندی مشاغل کانادایی، حقوق سالانه، رشد اشتغال و آینده را در نظر می‌گیرد تا شما را به سمت مشاغل با بالاترین دستمزد و بالاترین پتانسیل سوق دهد؛ چراکه حقوق یک عامل بسیار مهم در رتبه‎بندی افراد در انتخاب شغل است. در اینجا ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا با توجه به داده‌های وب‌سایت ویزای کانادا را توضیح می‌دهیم:

پزشک – پرستار

شرح شغل:
با افزایش جمعیت، تقاضا برای مشاغل در حوزه مراقبت‌های بهداشتی به‌طور فزاینده‌ای بالا می‌رود. افرادی که مراقبت‌های بهداشتی اولیه را انجام می‌دهند با پزشکان و سایر متخصصان برای ارائه خدمات مختلف همکاری می‌کنند. این گروه شغلی علاوه بر پزشکان و پرستار، شامل دستیار پزشک و ماما می‌باشد. افراد در این زمینه ممکن است در بیمارستان، کلینیک اجتماعی یا مرکز زایمان کار کنند. این کار از شغل های میلیاردی جهان برای مردان و زنان محسوب می‌شود.

مدارک شغلی:

شرایط این مشاغل بسته به نوع کار متفاوت است. پزشکان و پرستار معمولاً به مدرک کارشناسی ارشد پرستاری نیاز دارند، درحالی‌که دستیاران پزشک و ماماها به برنامه‌های مرتبط به مدرک دانشگاهی نیاز دارند. بسته به استان محل زندگی و نوع شغل، ممکن است نیاز به ثبت‌نام در یک نهاد نظارتی نیز داشته باشید.
حقوق:
افرادی که در این رده شغلی قرار دارند به‌طور متوسط ۱۰۴.۰۰۰ دلار دستمزد دریافت می‌کنند.
فرصت شغلی:
تعداد افراد شاغل در این زمینه طی پنج سال گذشته ۷۵ درصد افزایش‌یافته است. تا سال ۲۰۲۴، پیش‌بینی می‌شود تعداد مشاغل در این زمینه بیشتر از افرادی باشد که به دنبال کار هستند.

دندان‌پزشک

شرح شغل:
شما می‌دانید که یک دندان‌پزشک چه‌کار می‌کند؟ دندان‌پزشکان با تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات، دندان‌ها و دهان شما را سالم نگه می‌دارند.
مدارک شغلی:
شما به یک تا چهار سال تحصیل در دانشگاه پیش دندانپزشکی یا در کبک به دیپلم کالج در علوم نیاز دارید. پس‌ازآن، شما نیاز به مدرک دانشگاهی از یک برنامه دندانپزشکی شناخته شده دارید. به‌علاوه، شما باید دارای مجوز از یک نهاد نظارتی استانی یا منطقه‌ای باشید. ورود به تمرینات تخصصی نیاز به آموزش‌های اضافی دارد.

حقوق:

متوسط حقوق یک دندان‌پزشک ۹۳۶۰۰ دلار است.
چشم‌انداز شغلی:
تعداد دندان‌پزشکان طی پنج سال گذشته ۶۳ درصد افزایش‌یافته است. دولت پیش‌بینی می‌کند این رشد ادامه خواهد داشت و مشاغل بیشتری نسبت به افرادی که به دنبال کار در این زمینه هستند تا سال ۲۰۲۴ وجود دارد.

مدیر خدمات

شرح شغل:
مدیران خدمات بر امکانات آب، برق، گاز طبیعی و بر نیروگاه‌ها و سیستم‌های توزیع انرژی نظارت می‌کنند. مدیریت خدمات از بهترین مشاغل برای آقایان در کانادا است.
مدارک شغلی:
مدرک کارشناسی یا دیپلم مربوط به رشته انتخابی شما، مهندسی برق برای تأسیسات برق، مهندسی نفت و گاز برای توزیع گاز طبیعی و غیره است. برای رسیدن به این شغل باید مدتی را به‌عنوان سرپرست بگذرانید.
حقوق:
میانگین سالانه دستمزد مدیران خدمات در حدود ۱۱۴۰۰۰ دلار است و این عدد نشان‌گر این است که این شغل یکی از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا محسوب می‌شود.
فرصت شغلی:
دولت پیش‌بینی ‌می‌کند که برای مدیران در بخش تولید و خدمات تا سال ۲۰۲۴، ۳۱۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود که تنها ۲۹۰۰ کارجو آن‌ها را پر خواهند کرد و معمولاً برای پر کردن موارد بیشتر از مهاجرین استفاده می‌شود.

 

برق‌کار سیستم‌های انرژی

شرح شغل:
بار دیگر که کلید چراغ را روشن می‌کنید، از برق‌کار سیستم‌های انرژی خود تشکر کنید. این متخصصان تجهیزاتی را نصب می‌کنند که سیم‌های برق را به‌درستی نگه می‌دارد و در صورت خراب شدن، نسبت به تعمیر آن اقدام می‌کنند.
مدارک شغلی:
این شغل که یکی دیگر از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا است، معمولاً به دیپلم دبیرستان و تکمیل یک دوره کارآموزی چهارساله نیاز دارد.
حقوق:
دستمزد متوسط برق‌کاران سیستم‌های برق ۸۶۰۰۰ دلار است.
فرصت شغلی:
در پنج سال آینده، دولت پیش‌بینی می‌کند که تعداد مناسبی از فرصت‌های شغلی و افراد جویای کار وجود خواهند داشت. این شغل نیز از بهترین مشاغل برای آقایان در کانادا است.

برق‌کار سیستم‌های انرژی

سرپرست معدن و معدنکاری

شرح شغل:
یک سرپرست معدن و معدنکاری بر کارگرانی که زغال‌سنگ، مواد معدنی و سنگ معدن را از زمین استخراج می‌کنند، نظارت می‌کند. این سرپرستان ممکن است با ماشین‌آلات سنگین کار کنند، ایمنی کارگران را زیر نظر بگیرند و کارهای اداری مانند سفارش مواد و لوازم را انجام دهند.
مدارک شغلی:
شما باید حداقل، دبیرستان را به پایان برسانید. سپس برخی از موقعیت‌های پیشرفته که شما را ملزم به اتمام برنامه کالج یا دانشگاه در رشته معدن یا مهندسی می‌کند انجام دهید. اکثر نقش‎های سرپرست نیز نیاز به چندین سال تجربه در این زمینه دارند. بسیاری از استان‌های کانادا برای موقعیت شغلی مانند سرپرست معادن زیرزمینی یا زغال‌سنگ نیاز به گواهینامه دارند.
حقوق:
میانگین دستمزد برای این موقعیت ۸۳.۲۰۰ دلار است و طی پنج سال گذشته ۲۵ درصد دستمزد افزایش‌یافته است.
فرصت شغلی:
بر هیچ‌کس پوشیده نیست که معدن نقش مهمی در اقتصاد کانادا دارد. این حرفه طی پنج سال گذشته، ۲۹ درصد افزایش کارکنان داشته است و بیشتر تقاضا برای این شغل از سوی آقایان بوده و به‌عنوان بهترین مشاغل برای آقایان در کانادا محسوب می‌شود.

لوله‌کشی

شرح شغل:
یک سرپرست لوله‌کشی، سیستم‌های گرما، روغن و آب را در همه‌چیز از خانه‌های خانوادگی گرفته تا تأسیسات بزرگ صنعتی یا تجاری به‌درستی تعبیه می‌کند. آنها مواد را سفارش می‌دهند، فعالیت‌های کاری را برنامه‌ریزی می‌کنند و مطمئن می‌شوند که همه‌چیز به خوبی کار می‌کند.
مدارک شغلی:
شما باید حداقل، دبیرستان را به پایان برسانید. پس‌ازآن یک دوره کارآموزی را طی کرده و به دنبال آن گواهینامه بگیرید و سپس چندین سال به‌عنوان یک کارگر کاملاً واجد شرایط کار کنید تا بتوانید به رتبه سرپرست لوله‌کشی برسید.
حقوق:
میانگین دستمزد سرپرست لوله‌کشی حدود ۸۱۰۰۰ دلار است، اما ابتدا باید به‌عنوان یک کارآموز، سپس به‌عنوان یک کارگر دستمزد کمتری دریافت کنید.
فرصت شغلی:
انتظار می‌رود ۱.۲۵ موقعیت باز برای پیمانکاران و سرپرستان در معاملات لوله‌کشی برای هر متقاضی کار در پنج سال آینده وجود داشته باشد. طی پنج سال گذشته، تعداد افراد شاغل در این شغل ۵۱ درصد افزایش‌یافته است.

 

مدیریت مهندسی

شرح شغل:
مهندسان به کسی نیاز دارند که به آنها بگوید چه‌کار کنند. مدیران مهندسی، پروژه‌ها را برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی می‌کنند. آنها در هر دو بخش خصوصی و دولتی، ازجمله شرکت‌های مشاوره و شرکت‌های تحقیقاتی علمی کار می‌کنند.
مدارک شغلی:
شما برای اکثر موقعیت‌ها، مدرک کارشناسی مهندسی به همراه تجربه، برای کسب نقش سرپرستی نیاز دارید. همچنین باید مجوز مهندس حرفه‌ای که از سوی استان یا منطقه‌ای که در آن کار می‌کنید مورد تائید قرار گرفته باشد.
حقوق:
متوسط دستمزد این شغل از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا حدود ۱۰۶۰۰۰ دلار است.
فرصت شغلی:
دولت پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۴ مشاغل بیشتری نسبت به افراد جویای کار وجود داشته باشد.

 

مدیر مدرسه

شرح شغل:
مدیران مدارس بر معلمان و سایر کارکنان مدارس ابتدایی و راهنمایی نظارت می‌کنند. این دسته همچنین شامل مدیران مدرسه مانند سرپرستان و مدیران آموزش‌وپرورش است که امور سیستم مدرسه را کنترل می‌کنند. این شغل از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا جزو پردرآمدترین مشاغل موردنیاز در کانادا برای زنان است.
مدارک شغلی:
شما به یک مدرک کارشناسی در آموزش‌وپرورش و شاید یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارید. پس‌ازآن، به چندین سال تجربه به‌عنوان معلم ارشد یا رئیس بخش نیاز دارید.
حقوق:
متوسط حقوق مدیران و مدیران مدارس ۱۰۰۰۰۰ دلار است.
فرصت شغلی:
این حوزه طی پنج سال گذشته رشد بسیار کمی داشته است و فقط ۱ درصد مدیران و مدیران مدارس در کانادا بیشتر از سال ۲۰۱۳ بوده است. بااین‌حال تا سال ۲۰۲۴، دولت پیش‌بینی می‌کند که مشاغل بیشتری نسبت به افرادی که به دنبال کار در این زمینه هستند وجود داشته باشد.

مدیر اداره دولتی

مدیران ادارات دولتی، شاخه‌های بزرگی از خدمات دولتی را رهبری می‌کنند و از اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.
شرح شغل:
مدیران ادارات دولتی، شاخه‌های بزرگی از خدمات دولتی را رهبری می‌کنند و از اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها اطمینان حاصل می‌کنند. این به معنی که کا آنها توسعه آن برنامه‌ها، نظارت و برنامه‌ریزی بودجه و استخدام و آموزش کارکنان است.
شرایط شغلی:
برای داشتن این شغل باید حداقل دارای مدرک کارشناسی علوم اجتماعی، حقوق یا مدیریت بازرگانی به همراه چندین سال تجربه در این زمینه باشید.
حقوق:
میانگین حقوق حدود ۱۱۰.۰۰۰ دلار است که آن را به یکی از پردرآمدترین مشاغل در بوروکراسی دولتی تبدیل می‌کند. مدیران ادارات دولتی طی پنج سال گذشته شاهد افزایش ۱۳ درصدی دستمزد بوده‌اند.
فرصت شغلی:
دولت‌ها برنامه‌هایی را بر اساس اولویت، بودجه و این که کدام حزب سیاسی مسئول ایجاد می‌کنند و قطع می‌کنند که باعث می‌شود برخی از موقعیت‌ها در این زمینه نسبت به سایرین پایدار نباشد.

مدیر اداره دولتی

 

مدیر مراقبت‌های بهداشتی

شرح شغل:
با افزایش سن جمعیت، پیش‌بینی می‌شود رشد چشمگیری در بخش مراقبت‌های بهداشتی ایجاد شود. در این موقعیت، شما بر ارائه خدمات در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، خانه‌های سالمندان و سایر محیط‌ها نظارت خواهید کرد. مدیران مراقبت‌های بهداشتی مسئول نظارت بر سایر متخصصان، جذب نیروهای جدید، برنامه‌ریزی و ارزیابی ارائه خدمات و تعیین بودجه هستند.
مدارک شغلی:
اگر به دنبال شغلی هستید که شامل حداقل بازآموزی باشد، این موقعیت برای شما مناسب نیست. شما برای داشتن این شغل از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا باید از تحصیلات مشابه با متخصصان پزشکی که تحت نظارت آنها هستید، برخوردار باشید که ممکن است به معنای سال‌ها آموزش پس از متوسطه و دستیاری به‌عنوان پزشک یا پرستار متخصص باشد.
حقوق:
دستمزد متوسط مدیران مراقبت‌های بهداشتی ۹۵۰۰۰ دلار است، اما بسته به نوع خدمات، این میزان بسیار متفاوت است.
فرصت شغلی:
دولت پیش‌بینی می‌کند که تعداد مشاغل کمی بیشتر از افرادی باشد که در پنج سال آینده به دنبال کار در این موقعیت هستند.
در کنار این مشاغل که گفته شد مشاغل پردرآمد کانادا بسیار هستند، مانند: پزشک با درآمد؛ ۲۵۶،۲۸۵ دلار در سال، جراح با درآمد ۲۳۰،۶۸۱ دلار در سال، متخصص ارتودنسی با درآمد ۱۸۸.۲۳۲ دلار در سال، مدیر ارشد بازاریابی با در‌آمد ۱۵۸،۹۶۴ دلار در سال و … اما ما سعی کرده‌ایم ۱۰ شغل پردرآمد کانادا با بیشترین موقعیت شغلی را معرفی کنیم.

 

مهاجرت کاری به کانادا

طبق برنامه جدید اداره مهاجرت کانادا، ازآنجایی‌که کشور کانادا با کمبود نیروی کار ماهر و متخصص در برخی از حوزه‌های شغلی و هرم جمعیتی پیر روبه‌روست، می‌کوشد تا مشکلات اقتصادی خود را از طریق جذب مهاجران متخصص برطرف سازد و طی ۳ سال آینده بیش از یک‌میلیون و دویست هزار مهاجر را به کشور کانادا خواهند پذیرفت.
طبق برنامه ارائه شده، بیش از نیمی از این جمعیت از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا یعنی اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی و پایلوت آتلانتیک انتخاب می‌شوند

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق پایلوت آتلانتیک

برای مهاجرت از طریق پایلوت آتلانتیک باید ابتدا از طریق کارفرمایی در این منطقه، جاب آفر دریافت کرد.
استان‌های شرقی کانادا یعنی نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد که هرم جمعیتی پیر دارند و کمبود اساسی نیروی کار دارند، از این طریق مهاجر می‌پذیرند. برای مهاجرت از طریق پایلوت آتلانتیک باید ابتدا از طریق کارفرمایی در این منطقه، جاب آفر دریافت کرد؛ اما در این روش دیگر نیازی به داشتن LMIA نبوده و تمامی کارفرمایان معتبر از طریق وب‌سایت این طرح معرفی شده‌اند.
در پایلوت آتلانتیک، تمکن مالی مهاجر بسیار مهم است و بر اساس تعداد اعضای خانواده متفاوت است. برای مثال برای یک نفر ۳۲۴۰ دلار کانادا و برای خانواده دونفره،۴۰۳۴ دلار کانادا تعیین شده است.

مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت دائم از طریق پایلوت آتلانتیک عبارت‌اند از:

– مدارک احراز هویت همچون شناسنامه و پاسپورت
– مدرک زبان معادل آیلتس ۵
– داشتن تحصیلات مرتبط با کار
– گزارش ارزیابی اعتبار و معادل‌سازی مدارک آموزشی از طریق سازمان خدمات آموزشی جهانی (WES)
– گواهی توانایی مالی
– داشتن سابقه شغلی حداقل یک ساله در طول سه سال گذشته، که در یکی از دسته‌بندی‌های شغلی کانادا (A,B,0) صورت گرفته باشد.
– کپی مدارکی که مربوط به سابقه کاری است، مثل حکم استخدام، فیش حقوقی و غیره.
– دریافت دعوت‌نامه شغلی تمام‌وقت از طرف یک کارفرما در کشور کانادا
– کپی نامه تأییدیه استانی (Certificate of Endorsement) که توسط کارفرما برای متقاضی ارسال شده
– گواهی عدم سوءپیشینه کسب شده از طریق نیروی انتظامی
– پرداخت هزینه ۱۳۲۵ دلار کانادا برای بررسی درخواست (۸۲۵ دلار هزینه فرآیند و ۵۰۰ دلار هزینه اقامت دائم) و ۸۵ دلار برای بیومتریک
– گواهی مربوط به انجام معاینات پزشکی که برای هر فرد بزرگ‌سال معادل ۱۴۰ دلار کانادا و برای افراد زیر ۱۵ سال ۱۰۰ دلار کانادا است (هزینه آزمایشات دیگر در صورت لزوم به‌طور مجزا حساب می‌شود)

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP)

این برنامه‌ها با توجه به نیازهای اقتصادی مناطق کاری طراحی شده‌ و با توجه به رشد اقتصادی هر منطقه مجزا است و ممکن است در راستای جذب دانشجویان بین‌المللی، تجار، نیروی کار ماهر و نیروی کار نیمه ماهر طراحی شده باشد و می‌تواند راهی برای رسیدن به هر یک از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا باشد.
ابتدا از طریق سایت دولت استانی ثبت‌نام می‌کنید. پس از ثبت‌نام در سامانه استان و اخذ تأییدیه استانی (Nomination) قادر خواهید بود که نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا عمل کنید. داشتن تأییدیه استانی، 600 امتیاز به امتیازهای متقاضیان در سیستم اکسپرس اینتری می‌افزاید.

 

ویزا کاری کانادا

کانادا هنوز درخواست‌های مجوز کار را می‌پذیرد. کارگران خارجی زیر، اکنون مجاز به عبور از مرز کانادا از طریق زمینی یا هوایی هستند و ویزا کاری کانادا را اخذ می‌کنند:
– کارگران موقت که دارای مجوز کار معتبر هستند یا دارای مجوز کار هستند اما هنوز مجوز کار برای آنها صادر نشده است.
– شرکت‌کنندگان IEC که هنوز مجوزهای کاری خود را فعال نکرده‌اند و برای ورود باید یک پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند.
– شرکت‌کنندگان IEC که قبلاً مجوزهای کاری خود را فعال کرده‌اند و موقتاً در خارج از کشور بوده‌اند، برای ورود مجدد به پیشنهاد شغلی معتبر نیاز ندارند.

ویزا کاری کانادا

جاب آفر کانادا

دریافت جاب آفر کانادا گام اول برای شروع روند دریافت ویزا برای ورود به کانادا است. زمانی که قصد دارید مراحل Express Entry را طی کنید با داشتن یک جاب آفر معتبر از کارفرمای کانادایی، امتیاز بالاتری خواهید داشت و می‌توانید چندین برابر راحت‌تر از کسی که جاب آفر کارفرمای کانادایی ندارد وارد این کشور شوید، چراکه از قبل شغل خود را در دست دارید.

بهترین روش‌ها برای پیدا کردن جاب آفر خوب کانادایی

 

در جستجوی راه مناسب و زمان مناسب برای ارتباط با جاب آفر باشید
در برخی از مشاغل، کارفرما ترجیح می‌دهد بجای تبلیغات، شغل موردنظر خود را به دوستان و آشنایان مطرح کند تا شخصی برای آن پیدا شود. در این روش، تنها کار این است که در زمان درست و در جای درست با فردی ارتباط برقرار کنید تا بتواند از طریق تماس تلفنی و یا حتی یک ایمیل، برای شما جاب آفر پیدا کند.

بانک شغلی Job Bank
ارتباط‌گیری از طریق آنلاین با کارفرماها از طریق پیدا کردن آنها در جستجوهای بانک‌های شغلی، یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن جاب آفر است. در این روش، علاوه بر مشاغل خصوصی،‌ پست‌های دولتی موردنیاز را نیز می‌توانید پیدا کنید.

پیدا کردن جاب آفر از طریق لینکدین
سایت لینکدین با بیش از نیم میلیارد نفر عضو، یک ابزار شبکه‌سازی حرفه‌ای برای ارتباط با کارمندان و حتی کارفرما برای پیدا کردن جاب آفر است.

شرایط قانونی جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا یک گذرگاه مهم و یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی است که مسیر شما را برای رسیدن به این کشور هموار می‌سازد. طبق قانون، جاب آفر را برای گروه‌های کاری زیر می‌توان دریافت کرد:

دریافت جاب آفر کانادا در برنامه اکسپرس اینتری و در گروه نیروی کار ماهر فدرال:
برای دریافت جاب آفر در این گروه باید دعوت‌نامه و همچنین تأییدیه LMIA داشته باشید، علاوه بر این شغل درخواستی شما باید در لیست مشاغل کانادا یا NOC در سه سطح صفر، A و B نیز قرار گرفته باشد.

دریافت جاب آفر کانادا در برنامه اکسپرس اینتری و در گروه تجربه کاری:
در این گروه نیز با داشتن LMIA می‌توانید با جاب آفر کانادا نسبت به تامین برنامه Work Permit عمل کنید. پس از ۱۲ ماه کار که در سطوح A، B و0 انجام می شود، قادر خواهید بود که از طریق تجربه کاری کانادا برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

پیشنهاد کاری شما در هر یک از گروه‌های بالا که باشد باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

-کارفرما باید کانادایی باشد
– پیشنهاد کاری شرکت‌های غیر کانادایی نمی‌تواند شرایط جاب آفر این کشور را داشته باشد.
-کار پیشنهادی باید به‌صورت متداوم باشد.
-کارفرما باید برای متقاضی، حقوق تعیین کند.
-مدت‌زمان کاری، دیگر فاکتور با اهمیتی است که باید در جاب آفر به‌صورت تمام‌وقت یا به اصطلاح فول تایم صورت بگیرد که بر اساس قوانین کاری کانادا، ۳۰ ساعت در هفته در نظر گرفته می شود.
– شغلی که برای آن پیشنهاد انجام می شود، باید به گونه ای باشد که یک سال پس از دریافت اقامت دائم نیز وجود داشته باشد و حالت آن به‌صورت فصلی یا قراردادی و پیمانکاری نباشد.
با داشتن جاب آفر که دارای همه این ویژگی‌ها باشد می‌تواند یکی از ۱۰ شغل پر‌درآمد کانادا را داشته باشید.

اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان خارجی مجوز کار ۱۸ ماهه صادر کرد

کار در کانادا

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با انواع روش‌های مهاجرت کاری به این کشور و شرایط کار در کانادا بیشتر آشنا شوید.

سخن پایانی

کشور کانادا با توجه به در حال رشد بودن و پیر بودن جمعیت و مشاغل پردرآمد بسیاری که در آن وجود دارد نیاز به نیروی کار تحصیل‌کرده و خبره و باتجربه دارد. مهاجرینی که قصد یافتن یکی از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا را دارند می‌توانند از طرق مختلف مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و… ویزای این کشور را کسب کرده و مهاجرت کنند. اما باید به این نکته توجه کرد که مراحل کسب ویزا بسیار طولانی و زمان‌بر بوده و بهتر است برای انجام آنها به یک وکیل متخصص در این زمینه و یا دفاتر مخصوص مهاجرت که در این زمینه تجربه کافی دارند مراجعه نمایید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا بدون تحصیلات دانشگاهی نیز می‌توان یکی از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا را داشت؟
برای داشتن هر یک از ۱۰ شغل پردرآمد کانادا که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد تحصیلات نیاز است؛ اما در رده‌های بعدی شغلی برخی از مشاغل پردرآمد در کانادا، نیاز به تجربه و آموزش‌های غیر آکادمیک است. مانند آتش‌نشانی، رانندگان حمل‌ونقل برون‌شهری، مشاوران املاک و ….
چه مشاغل هنری در کانادا پردرآمد هستند؟
طراحی داخلی، گرافیست، موسیقی‌دان، مربی‌گری رقص، طراحی سایت، طراحی مد، طراحان صنعتی و… جزو مشاغل هنری پردرآمد در کانادا به‌حساب می‌آیند.
آیا از طریق ویزا توریستی می‌توان اقامت دائم کانادا را گرفت؟
ویزای توریستی امتیازی برای گرفتن اقامت دائم این کشور به‌حساب نمی‌آید
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای