پردرآمدترین شغل های جهان

پردرآمدترین شغل های جهان

پردرآمدترین شغل های جهان در سال در این مقاله آورده شده است. انتخاب شغل بر اساس میزان درآمد بخصوص برای نوجوانان و جوانان جذاب خواهد بود. اگر شما هم به دنبال شغلی پردرآمد هستید با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

تعریف استاندارد شغل چیست؟

یک شغل متشکل از وظایفی است که هر شخصی می بایست آن را رعایت کند. از جمله مسئولیت ها و وظایفی که  تعاریف مشخصی دارند و می توان برای آن کمیت و درجه بندی های استاندارد را اعمال کرد. اما آیا فردی از حقوق کم راضی است؟

برای این سوال اجازه دهید صادق باشیم. چه کسی از درآمد بیشتر ناراضی است؟ وقتی شغلی را به عنوان مسیر پیشرفت و برای آینده خود انتخاب می کنید، دریافت حقوق مناسب عاملی مهم قلمداد می شود. براساس داده ها و تحلیل تیم های اقتصادی معتبر، آمار به دست آمده نتایج جالب توجهی را نشان می دهد.

در این مقاله تعداد ۲۵  موقعیت شغلی پر مخاطب با درآمدی متفاوت را مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید از شغل و مهارت خود به نحو احسن انتخاب مناسبی نسبت به کشوری دیگر برای ادامه حرفه خود را داشته باشید.

براساس گزارش جهانی آخرین رتبه بندی مشاغل، از مشاغل زیر، مجموعه بهداشت و درمان در صدر جدول قرار گرفته اند. پس اگر تحصیلات مربوط و مهارت لازم در هر عنوان شغلی زیر را دارا هستید و تمایل به کسب درآمدی درخور سال ها تلاش خود هستید، کافی است برای کارجویی خود با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای ارتباط بگیرید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید.

مشاوران ما با تحلیل رزومه کاری و تایید شرایط سنی شما، پروفایل شما را در دست اقدام تیم اجرایی قرار خواهند داد و پس از حضور و یا امضای قرارداد، مراحل کاریابی شما در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

تعریف استاندارد شغل چیست؟

نکاتی که پیش از انتخاب شغل باید در نظر بگیرید

بدون شک انتخاب یک موقعیت شغلی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر فرد باید در زندگی خودش آن را انتخاب کند. پیدا کردن یک شغل مناسب برای شما، می‌تواند تأثیر بسزایی در تحصیل و ادامه زندگی شما داشته باشد. ازاین‌رو باید در انتخاب آن نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید. پیش از اینکه برای انتخاب شغل مناسب تصمیم‌گیری کنید، باید به سه عامل مهم زیر توجه داشته باشید:

  • آیا از نظر شخصی و حرفه‌ای این شغل برای من مفید خواهد بود؟
  • آیا این شغل برای من هیجان‌انگیز بوده و امکان رشد در آن وجود دارد؟
  • آیا این شغل درآمد مناسبی خواهد داشت؟

با اینکه هر سه این عامل‌ها برای افراد مختلف دارای درجه اهمیت متفاوتی هستند، اما بازهم پارامتر میزان درآمد شغل موردنظر برای افراد زیادی بالاترین اهمیت را دارد. چرا نباید این‌طور باشد؟ بدون شک هیچ‌کس نیست که نخواهد در یک موقعیت شغلی مناسب قرار گرفته و حقوق بالایی را تجربه کند و در نهایت زندگی پرتجمل و راحتی داشته باشد؟ ازاین‌رو پیدا کردن پردرآمدترین شغل های جهان به یکی از هیجان‌انگیزترین کارها در زندگی افراد بدل شده است. ما در ادامه قصد داریم تا شما را با مشاغلی که در کشورهای مختلف درآمدهای بالایی دارند آشنا کنیم.

نکاتی که پیش از انتخاب شغل باید در نظر بگیرید

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

لیست پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۲۰

رتبه عنوان شغلی حقوق میانگین حوزه کاری مدرک مورد نیاز
۲۵ علوم سیاسی ۱۱۵.۳۰۰ دلار خدمات عمومی کارشناسی ارشد
۲۴ منشی ۱۱۶.۲۵۰ دلار تجارت کارشناسی
۲۳ اپتومتریست ۱۱۹.۹۸۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۲۲ مشاور مالی ۱۲۱.۷۷۰ دلار تجارت کارشناسی
۲۱ داروساز ۱۲۳.۶۷۰دلار خدمات درمانی دکتری
۲۰ مدیر عملیات کسب و کار ۱۲۳.۸۸۰ دلار تجارت کارشناسی
۱۹ مدیر فروش ۱۴۰.۳۲۰ دلار بازاریابی و فروش کارشناسی
۱۸ وکیل ۱۴۴.۲۳۰ دلار خدمات عمومی دکتری
۱۷ خلبان ۱۴۶.۶۶۰ دلار خدمات عمومی کارشناسی
۱۶ مدیر مالی ۱۴۶.۸۳۰ دلار تجارت کارشناسی
۱۵ مدیر بازاریابی ۱۴۷.۲۴۰ دلار بازاریابی و فروش کارشناسی
۱۴ پودیاتری ۱۴۸.۲۲۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۱۳  مدیریت IT ۱۵۶.۳۷۰ دلار مهندسی کارشناسی
۱۲ مهندسی نفت ۱۵۶.۳۷۰ دلار مهندسی کارشناسی
۱۱ پرستار بیهوشی ۱۷۴.۷۹۰ دلار خدمات درمانی کارشناسی
۱۰ دندانپزشک ۱۷۵.۸۴۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۹ پزشک کودکان ۱۸۳.۲۴۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۸ دندان ساز ۱۹۱.۴۰۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۷ پزشک عمومی ۱۹۶.۴۹۰دلار خدمات درمانی دکتری
۶ روان پزشک ۲۲۰.۳۸۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۵ ارتودنتیست ۲۲۵.۷۶۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۴ متخصص زنان و زایمان ۲۳۸.۳۲۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۳ جراح فک و صورت ۲۴۲.۳۷۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۲ جراح ۲۵۵.۱۱۰ دلار خدمات درمانی دکتری
۱ متخصص بیهوشی ۲۶۷.۰۲۰ خدمات درمانی دکتری

لیست پردرآمدترین شغل های جهان

همانطور که اشاره شد شغل های تخصصی در خدمات درمانی در بین دیگر شغل های فنی و مهندسی از محبوبیت بسیار بالایی در میزان کسب درامد برخوردار هستند.

معرفی ۵ شغل پردرآمد در جهان

 ۵ شغل پردرآمد در جهان

مدیر اجرایی

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۲۹۵۲۸۸۳ روپیه در هند
۳۱۰۰۰۰ دلار در آمریکا
۱۷۶۰۰۰ پوند در انگلیس
۲۵۹۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

بدون شک مدیر اجرایی و مدیرعاملی را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین و پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۲۲ قرار داد. مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی در یک شرکت را داشته و ازاین‌رو بیشترین حقوق را هم دریافت خواهد کرد. مدیرعامل‌ها همچنین وظیفه تعیین و رسیدگی به امور شرکتی، اتخاذ تصمیمات حیاتی شرکت، مدیریت منابع و نظارت بر کلیه عملیات مدیریتی مانند هماهنگی، برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌ها را در بالاترین سطح دارند.

مدیرعامل را می‌توان به­عنوان پیشانی یک شرکت شناخت که توسط هیئت‌مدیره و سهام‌داران شرکت انتخاب خواهد شد. مدیران اجرایی به‌عنوان عامل اصلی هدایت و رشد شرکت‌ها شناخته می‌شوند. آن‌ها چشم‌انداز و نحوه فعالیت یک شرکت، چه کوچک و چه بزرگ را تعیین خواهند کرد.

جراح

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۲۸۰۰۰۰۰ روپیه در هند
۲۱۶۲۴۸ دلار در آمریکا
۱۲۰۰۰۰ پوند در انگلیس
۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

جراحان، متخصصان پزشکی بسیار معتبری هستند که ملزم به انجام اقدامات پیشرفته بر روی بیماران هستند. جراحان باید سال‌های سال آموزش‌دیده و در حین آموزش به‌صورت اصولی، عمل بر روی بیماران را فرابگیرند. البته جراحانی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار دارند حقوق خودشان را هم از بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند و هم با ویزیت بیماران خارج از محیط بیمارستان.

جراحان همچنین بیماران را پس از عمل نیز مورد بررسی کامل قرار می‌دهند تا از سلامت کامل آن‌ها اطمینان کسب کنند. در طول عمل، جراحان ساعت‌های طولانی را در اتاق عمل صرف کرده و شیفت‌های بسیار زیادی را تجربه خواهند کرد. به دلیل ماهیت بسیار سخت کاری این شغل، بدون شک برای همه مناسب نخواهد بود.

جراح

متخصص بیهوشی

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۱۲۱۷۸۷۲ روپیه در هند
۳۲۶۲۹۶ دلار در آمریکا
۱۹۲۰۰۰ پوند در انگلیس
۴۰۸۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۲۲، متخصصان بیهوشی هستند که آموزش‌های پیشرفته‌ای در زمینه مراقبت‌های قبل از عمل دارند. آن‌ها نقش بسیار مهمی را در یک عمل جراحی ایفا خواهند کرد؛ زیرا باید اطمینان حاصل کنند که بیمار در حین عمل جراحی به‌اندازه صحیح و دوز مناسبی برای بیهوشی دریافت کرده است.

در کنار این موضوع همچنین باید در طول عمل نیز بر وضعیت حیاتی بیمار نظارت داشته باشند و از بیهوش بودن صحیح آن‌ها در طول عمل جراحی اطمینان کسب کنند. متخصصان بیهوشی همچنین مسئولیت دارند تا بر بهبودی بیمار با کمک داروهای مسکن نظارت داشته باشند. یک متخصص بیهوشی به‌عنوان شغلی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار دارد باید تفکر انتقادی، مدیریت استرس، تمرکز، قدرت حل مسئله و توانایی کار گروهی را داشته باشد.

پزشک

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۱۱۹۸۱۵۸ روپیه در هند
۲۲۷۰۰۰ دلار در آمریکا
۱۰۲۰۰۰ پوند در انگلیس
۲۵۲۰۰۰ دلار در کانادا

از دیگر پردرآمدترین شغل های جهان می‌توان به پزشکی اشاره کرد. پزشکان بیماری‌های مختلفی را که در اندام‌های مختلف بدن وجود دارد، تشخیص داده و راه درمان آن‌ها را پیدا خواهند کرد. پزشکان به‌صورت کلی به دودسته پزشکان عمومی و پزشکان خصوصی تقسیم‌بندی می‌شوند. پزشکان عمومی به‌طورمعمول با همه افراد در تماس هستند. آن‌ها دانش گسترده‌ای در مورد موضوعات مختلف داشته و یک برنامه درمانی مناسب را برای بیماران خودتنظیم خواهند کرد.

درصورتی‌که آن‌ها نتوانند بیماری را شناسایی کنند ممکن است شما را به یک پزشک متخصص ارجاع دهند. همچنین این امکان وجود دارد که پزشک عمومی بیماری را تشخیص داده و برای بهبود هرچه بهتر و سریع‌تر، بیمار را به پزشک متخصص ارجاع دهد. پزشکان متخصص می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند قلب و عروق، پزشکی و ورزشی، بیماری‌های عفونی، سالمندان و … تخصص داشته باشند. پزشکان متخصص در زمینه‌ای که در آن تخصص دارند، دانش گسترده‌ای خواهند داشت.

مشاور سرمایه‌گذاری

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۱۰۰۰۰۰۰ روپیه در هند
۱۱۵۴۶۵ دلار در آمریکا
۹۰۰۰۰ پوند در انگلیس
۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

مشاورین سرمایه‌گذاری در اصل مشاورین مالی شرکت‌ها و دولت‌ها هستند و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یکی از پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۲۲ یاد کرد. آن‌ها مسئولیت دارند تا به شرکت‌ها و دیگر نهادها برای جمع‌آوری پول جهت توسعه و بهبود کمک کنند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

این میزان حقوق درکدام کشورها رایج است؟

با توجه به شرایط و مزایای کاری در یک کشور پیشرفته و دریافت مبالغ میانگین حقوق به دلار و یا  یورو کشورهای متفاوتی برای جلوگیری از بحران پیری جمعیت خود، اعلام نیاز نیروی کار خواهند کرد. طبق آمار به دست آمده کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، سوئد، دانمارک ، کانادا و … در بازه زمانی مشخص به دنبال افراد ماهر هستند.

با این وجود فردی ماهر با شرایطی کاملا مناسب نباید برای مهاجرت کاری خود به کشوری نو با موقعیتی متناسب با شغل خودش تصمیم نهایی برای مهاجرت را بگیرد؟

این میزان حقوق درکدام کشورها رایج است؟

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با تیم حرفه ای و مشاوره خود پاسخگو شما بوده تا مهاجرتی درجه یک را تجربه کنید. براساس اعلام انجمن اعتباری برنامه آموزشی پرستار بیهوشی، تا ۱ ژانویه ۲۰۲۵، همه برنامه های پرستاری بیهوشی برای ورود به این شغل نیازمند مدرک دکتری است.

بهترین رشته ها برای مهاجرت کاری

هر کشوری دارای شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … متفاوتی است و از این رو میزان نیاز هر کشور به متخصصان حوزه های گوناگون نیز متفاوت می باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم درباره موضوع پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۲۲ شرح مختصری دهیم و درباره ی تعریف استاندارد مشاغل و نکاتی که قبل از انتخاب شغل باید در نظر بگیریم و همچنین لیستی از پر درآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۲۰ برای شما فراهم آوردیم. اگر شماهم به دنبال شغل پردرآمد هستید میتوانید بعد از مطالعه این مقاله با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان شرایط کاری خود را در خارج از کشور بسنجید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

منظور از استاندارد شغل چیست؟
منظور از استاندارد های یک شغل این است که هرکسی یکسری وظایفی دارد که مکلف به رعایت آن است از جمله تعاریف مشخصی که برای درجه بندی و کمیت استاندارد های آن اعمال میشود.
قبل از انتخاب یک شغل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
مفید بودن و درآمد و امکان رشد شغل مسئله مهمی است که قبل از انتخاب آن باید به آن توجه داشته باشیم.
در مشاغل پردرآمد جهان چه مشاغلی بالاتر هستند؟
در پردرآمدترین مشاغل جهان میتوان از ۵ شغل به عنوان بالاترین مشاغل نام برد که مدیر اجرایی، جراح، متخصص بیهوشی، پزشک و مشاور سرمایه گذاری را شامل میشود.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 پاسخ

    1. سلام . با این تخصصتون امکان مهاجرت مستقیم کاری وجود ندارد باید شرایطتون بررسی شود بهترین روش بهتون اعلام میشه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles