پردرآمدترین شغل های جهان

پردرآمدترین شغل های جهان

پردرآمدترین شغل های جهان در سال در این مقاله آورده شده است. انتخاب شغل بر اساس میزان درآمد بخصوص برای نوجوانان و جوانان جذاب خواهد بود. اگر شما هم به دنبال شغلی پردرآمد هستید با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تعریف استاندارد شغل چیست؟

یک شغل متشکل از وظایفی است که هر شخصی می بایست آن را رعایت کند. از جمله مسئولیت ها و وظایفی که  تعاریف مشخصی دارند و می توان برای آن کمیت و درجه بندی های استاندارد را اعمال کرد. اما آیا فردی از حقوق کم راضی است؟

برای این سوال اجازه دهید صادق باشیم. چه کسی از درآمد بیشتر ناراضی است؟ وقتی شغلی را به عنوان مسیر پیشرفت و برای آینده خود انتخاب می کنید، دریافت حقوق مناسب عاملی مهم قلمداد می شود. براساس داده ها و تحلیل تیم های اقتصادی معتبر، آمار به دست آمده نتایج جالب توجهی را نشان می دهد.

در این مقاله تعداد ۲۵  موقعیت شغلی پر مخاطب با درآمدی متفاوت را مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید از شغل و مهارت خود به نحو احسن انتخاب مناسبی نسبت به کشوری دیگر برای ادامه حرفه خود را داشته باشید.

براساس گزارش جهانی آخرین رتبه بندی مشاغل، از مشاغل زیر، مجموعه بهداشت و درمان در صدر جدول قرار گرفته اند. پس اگر تحصیلات مربوط و مهارت لازم در هر عنوان شغلی زیر را دارا هستید و تمایل به کسب درآمدی درخور سال ها تلاش خود هستید، کافی است برای کارجویی خود با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای ارتباط بگیرید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید.

مشاوران ما با تحلیل رزومه کاری و تایید شرایط سنی شما، پروفایل شما را در دست اقدام تیم اجرایی قرار خواهند داد و پس از حضور و یا امضای قرارداد، مراحل کاریابی شما در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

تعریف استاندارد شغل چیست؟

نکاتی که پیش از انتخاب شغل باید در نظر بگیرید

بدون شک انتخاب یک موقعیت شغلی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر فرد باید در زندگی خودش آن را انتخاب کند. پیدا کردن یک شغل مناسب برای شما، می‌تواند تأثیر بسزایی در تحصیل و ادامه زندگی شما داشته باشد. ازاین‌رو باید در انتخاب آن نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید. پیش از اینکه برای انتخاب شغل مناسب تصمیم‌گیری کنید، باید به سه عامل مهم زیر توجه داشته باشید:

  • آیا از نظر شخصی و حرفه‌ای این شغل برای من مفید خواهد بود؟
  • آیا این شغل برای من هیجان‌انگیز بوده و امکان رشد در آن وجود دارد؟
  • آیا این شغل درآمد مناسبی خواهد داشت؟

با اینکه هر سه این عامل‌ها برای افراد مختلف دارای درجه اهمیت متفاوتی هستند، اما بازهم پارامتر میزان درآمد شغل موردنظر برای افراد زیادی بالاترین اهمیت را دارد. چرا نباید این‌طور باشد؟ بدون شک هیچ‌کس نیست که نخواهد در یک موقعیت شغلی مناسب قرار گرفته و حقوق بالایی را تجربه کند و در نهایت زندگی پرتجمل و راحتی داشته باشد؟ ازاین‌رو پیدا کردن پردرآمدترین شغل های جهان به یکی از هیجان‌انگیزترین کارها در زندگی افراد بدل شده است. ما در ادامه قصد داریم تا شما را با مشاغلی که در کشورهای مختلف درآمدهای بالایی دارند آشنا کنیم.

نکاتی که پیش از انتخاب شغل باید در نظر بگیرید

لیست پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2023

عنوان شغلی درآمد
دانشمند داده 122,000 دلار
مهندس یادگیری ماشین 141,000 دلار
مهندس ارشد نرم افزار 126,000 دلار
بانکدار سرمایه گذاری 104,000 دلار
مدیر اجرایی 192,000 دلار
مدیریت مهندسی 124,000 دلار
مدیر فناوری اطلاعات 96,000 دلار
تحلیلگر مالی 63,000 دلار
معمار راه حل ها 129,000 دلار
مدیر امنیت سیستم های اطلاعاتی 133,000 دلار
مهندس DevOps 115,000 دلار
معمار سازمانی 131,000 دلار
خلبان و کمک خلبان خطوط هوایی 161,000 دلار
متخصص اطفال 184,000 دلار
متخصص داخلی 196,000 دلار
پزشک عمومی 119,000 دلار
دندانپزشک 174,000 دلار
مهندس نفت 137,000 دلار
جراح 409,000 دلار
متخصص بیهوشی 386,000 دلار
پزشک 214,000 دلار
جراح مغز و اعصاب 609,000 دلار
جراح فک و صورت 232,000 دلار
متخصص ارتودنسی 230,000 دلار
متخصص زنان و زایمان 234,000 دلار
روانپزشک 220,000 دلار

همانطور که اشاره شد شغل های تخصصی در خدمات درمانی در بین دیگر شغل های فنی و مهندسی از محبوبیت بسیار بالایی در میزان کسب درامد برخوردار هستند.

معرفی ۵ شغل پردرآمد در جهان

معرفی ۵ شغل پردرآمد در جهان

مدیر اجرایی

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
2,952,883 روپیه در هند
156,412 دلار در آمریکا
176,000 پوند در انگلیس
259,000 دلار کانادا در کانادا

بدون شک مدیر اجرایی و مدیرعاملی را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین و پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2023 قرار داد. مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی در یک شرکت را داشته و ازاین‌رو بیشترین حقوق را هم دریافت خواهد کرد. مدیرعامل‌ها همچنین وظیفه تعیین و رسیدگی به امور شرکتی، اتخاذ تصمیمات حیاتی شرکت، مدیریت منابع و نظارت بر کلیه عملیات مدیریتی مانند هماهنگی، برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌ها را در بالاترین سطح دارند.

مدیرعامل را می‌توان به­عنوان پیشانی یک شرکت شناخت که توسط هیئت‌مدیره و سهام‌داران شرکت انتخاب خواهد شد. مدیران اجرایی به‌عنوان عامل اصلی هدایت و رشد شرکت‌ها شناخته می‌شوند. آن‌ها چشم‌انداز و نحوه فعالیت یک شرکت، چه کوچک و چه بزرگ را تعیین خواهند کرد.

جراح

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۲۸۰۰۰۰۰ روپیه در هند
208,000 دلار در آمریکا
۱۲۰۰۰۰ پوند در انگلیس
۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

جراحان، متخصصان پزشکی بسیار معتبری هستند که ملزم به انجام اقدامات پیشرفته بر روی بیماران هستند. جراحان باید سال‌های سال آموزش‌دیده و در حین آموزش به‌صورت اصولی، عمل بر روی بیماران را فرابگیرند. البته جراحانی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار دارند حقوق خودشان را هم از بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند و هم با ویزیت بیماران خارج از محیط بیمارستان.

جراحان همچنین بیماران را پس از عمل نیز مورد بررسی کامل قرار می‌دهند تا از سلامت کامل آن‌ها اطمینان کسب کنند. در طول عمل، جراحان ساعت‌های طولانی را در اتاق عمل صرف کرده و شیفت‌های بسیار زیادی را تجربه خواهند کرد. به دلیل ماهیت بسیار سخت کاری این شغل، بدون شک برای همه مناسب نخواهد بود.

جراح

متخصص بیهوشی

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
12,17,872 روپیه در هند
۳۲۶۲۹۶ دلار در آمریکا
۱۹۲۰۰۰ پوند در انگلیس
۴۰۸۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2023، متخصصان بیهوشی هستند که آموزش‌های پیشرفته‌ای در زمینه مراقبت‌های قبل از عمل دارند. آن‌ها نقش بسیار مهمی را در یک عمل جراحی ایفا خواهند کرد؛ زیرا باید اطمینان حاصل کنند که بیمار در حین عمل جراحی به‌اندازه صحیح و دوز مناسبی برای بیهوشی دریافت کرده است.

در کنار این موضوع همچنین باید در طول عمل نیز بر وضعیت حیاتی بیمار نظارت داشته باشند و از بیهوش بودن صحیح آن‌ها در طول عمل جراحی اطمینان کسب کنند. متخصصان بیهوشی همچنین مسئولیت دارند تا بر بهبودی بیمار با کمک داروهای مسکن نظارت داشته باشند. یک متخصص بیهوشی به‌عنوان شغلی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار دارد باید تفکر انتقادی، مدیریت استرس، تمرکز، قدرت حل مسئله و توانایی کار گروهی را داشته باشد.

پزشک

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۱۱۹۸۱۵۸ روپیه در هند
۲۲۷۰۰۰ دلار در آمریکا
۱۰۲۰۰۰ پوند در انگلیس
۲۵۲۰۰۰ دلار در کانادا

از دیگر پردرآمدترین شغل های جهان می‌توان به پزشکی اشاره کرد. پزشکان بیماری‌های مختلفی را که در اندام‌های مختلف بدن وجود دارد، تشخیص داده و راه درمان آن‌ها را پیدا خواهند کرد. پزشکان به‌صورت کلی به دودسته پزشکان عمومی و پزشکان خصوصی تقسیم‌بندی می‌شوند. پزشکان عمومی به‌طورمعمول با همه افراد در تماس هستند. آن‌ها دانش گسترده‌ای در مورد موضوعات مختلف داشته و یک برنامه درمانی مناسب را برای بیماران خودتنظیم خواهند کرد.

درصورتی‌که آن‌ها نتوانند بیماری را شناسایی کنند ممکن است شما را به یک پزشک متخصص ارجاع دهند. همچنین این امکان وجود دارد که پزشک عمومی بیماری را تشخیص داده و برای بهبود هرچه بهتر و سریع‌تر، بیمار را به پزشک متخصص ارجاع دهد. پزشکان متخصص می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند قلب و عروق، پزشکی و ورزشی، بیماری‌های عفونی، سالمندان و … تخصص داشته باشند. پزشکان متخصص در زمینه‌ای که در آن تخصص دارند، دانش گسترده‌ای خواهند داشت.

مشاور سرمایه‌گذاری

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق کشورها
۱۰۰۰۰۰۰ روپیه در هند
۱۱۵۴۶۵ دلار در آمریکا
۹۰۰۰۰ پوند در انگلیس
۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا در کانادا

مشاورین سرمایه‌گذاری در اصل مشاورین مالی شرکت‌ها و دولت‌ها هستند و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یکی از پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2023 یاد کرد. آن‌ها مسئولیت دارند تا به شرکت‌ها و دیگر نهادها برای جمع‌آوری پول جهت توسعه و بهبود کمک کنند.

این میزان حقوق درکدام کشورها رایج است؟

با توجه به شرایط و مزایای کاری در یک کشور پیشرفته و دریافت مبالغ میانگین حقوق به دلار و یا  یورو کشورهای متفاوتی برای جلوگیری از بحران پیری جمعیت خود، اعلام نیاز نیروی کار خواهند کرد. طبق آمار به دست آمده کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، سوئد، دانمارک ، کانادا و … در بازه زمانی مشخص به دنبال افراد ماهر هستند.

با این وجود فردی ماهر با شرایطی کاملا مناسب نباید برای مهاجرت کاری خود به کشوری نو با موقعیتی متناسب با شغل خودش تصمیم نهایی برای مهاجرت را بگیرد؟

این میزان حقوق درکدام کشورها رایج است؟

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با تیم حرفه ای و مشاوره خود پاسخگو شما بوده تا مهاجرتی درجه یک را تجربه کنید. براساس اعلام انجمن اعتباری برنامه آموزشی پرستار بیهوشی، تا ۱ ژانویه ۲۰۲۵، همه برنامه های پرستاری بیهوشی برای ورود به این شغل نیازمند مدرک دکتری است.

بهترین-رشته-ها-برای-مهاجرت-کاری

بهترین رشته ها برای مهاجرت کاری

هر کشوری دارای شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … متفاوتی است و از این رو میزان نیاز هر کشور به متخصصان حوزه های گوناگون نیز متفاوت می باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم درباره موضوع پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2023 شرح مختصری دهیم و درباره ی تعریف استاندارد مشاغل و نکاتی که قبل از انتخاب شغل باید در نظر بگیریم و همچنین لیستی از پر درآمدترین شغل های جهان در سال 2023 برای شما فراهم آوردیم. اگر شماهم به دنبال شغل پردرآمد هستید میتوانید بعد از مطالعه این مقاله با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان شرایط کاری خود را در خارج از کشور بسنجید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
منظور از استاندارد شغل چیست؟
منظور از استاندارد های یک شغل این است که هرکسی یکسری وظایفی دارد که مکلف به رعایت آن است از جمله تعاریف مشخصی که برای درجه بندی و کمیت استاندارد های آن اعمال میشود.
قبل از انتخاب یک شغل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
مفید بودن و درآمد و امکان رشد شغل مسئله مهمی است که قبل از انتخاب آن باید به آن توجه داشته باشیم.
در مشاغل پردرآمد جهان چه مشاغلی بالاتر هستند؟
در پردرآمدترین مشاغل جهان میتوان از ۵ شغل به عنوان بالاترین مشاغل نام برد که مدیر اجرایی، جراح، متخصص بیهوشی، پزشک و مشاور سرمایه گذاری را شامل میشود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا
9 ماه قبل

یعنی برای منی که تخصصم آرایشگریه درآمدم تو کشورای دیگه بهتر نمیشه؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  سارا
9 ماه قبل

سلام . با این تخصصتون امکان مهاجرت مستقیم کاری وجود ندارد باید شرایطتون بررسی شود بهترین روش بهتون اعلام میشه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کادر هرمس اپلای