شغل های پردرآمد در آمریکا

شغل های پردرآمد در آمریکا

شغل های پردرآمد در آمریکا مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. مهاجرت کاری به کشور آمریکا امروزه به یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های بسیاری از افراد تبدیل شده است به‌طوری‌که هرساله افراد زیادی با اهداف کاری وارد این کشور می‌شوند. کارکردن در کشور آمریکا می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد ولی حتما باید به این نکته دقت داشته باشید که کارکردن در این کشور نیازمند این است که شما با بهترین مشاغلی که در حال حاضر در آمریکا وجود دارند آشنا شوید. آشنایی با شغل های پردرآمد در آمریکا به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

زمانی که شما در مشاغل پردرآمد در این کشور مشغول به کار شوید می‌توانید مطمئن باشید که درآمد بالایی خواهید داشت و در کنار این درآمد سطح زندگی شما نیز به میزان زیادی تغییر پیدا خواهد کرد. بااین‌حال نباید فراموش کنید که مشغول به کار شدن در این موقعیت‌های شغلی نیازمند داشتن تخصص بالا در هریک از آنهاست.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی برخی از پردرآمدترین مشاغل و موقعیت‌های شغلی که در حال حاضر در کشور آمریکا وجود دارند بپردازیم و اطلاعات خوبی را درباره هریک از این موقعیت‌های شغلی در اختیار شما قرار دهیم. پس شما هم اگرعلاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

متخصص بیهوشی از پردرآمدترین مشاغل در کشور آمریکا

متخصصین بیهوشی یکی از پرکاربردترین و پردرآمدترین شغل های جهان از جمله در کشور آمریکا به شمار می‌آیند که سطح درآمد آنها بسیار بالاست. اگر بخواهیم تعریف دقیقی از این تخصص ارائه دهیم می‌توان گفت که متخصص بیهوشی کسی است که قبل، حین یا بعد از عمل داروهای بیهوشی و ضد درد را به بیمار تزریق می‌کند تا از درد او جلوگیری کند. این کار نیازمند داشتن تخصص بسیار بالا در خصوص شرایط عمل جراحی و همین‌طور شرایط بیماری است که تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

به همین علت نیز یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا تخصص بیهوشی است. یکی از نکات بسیار مهمی که باید درباره این تخصص بدانید این است که به علت کمبود نیروی متخصص در این زمینه در کشور آمریکا هرساله متخصصان بیهوشی زیادی از سراسر دنیا تقاضای مهاجرت به این کشور را دارند و اکثر افرادی که تخصص کافی در این زمینه داشته باشند معمولا با موفقیت می‌توانند ویزا و اقامت کاری خود را دریافت کرده و به کشور آمریکا مهاجرت کنند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یک متخصص بیهوشی در حال حاضر در آمریکا درآمد سالیانه ۳۳۱ دلاری دارد که درآمد بالایی در مقایسه با سایر موقعیت‌های شغلی موجود در کشور آمریکا است. پس اگر شما هم در این زمینه تخصص دارید و به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت خود هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما کشور آمریکا را برای این کار انتخاب کنید.

پردرآمدترین مشاغل و موقعیت های شغلی آمریکا

جراحی فک و صورت از شغل های پردرآمد در آمریکا

یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا موقعیت شغلی جراحی فک و صورت است که از جز مشاغل پزشکی بسیار پردرآمد به شمار می‌آید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید درآمد افرادی که در این حوزه فعالیت دارند به بیش از ۳۱۱ هزار دلار در سال می‌رسد که درآمد بسیار بالایی به شمار می‌آید. جراحان فک و صورت می‌توانند برای درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها و مشکلات مورداستفاده قرار گیرند و این موقعیت شغلی دارای کاربردهای زیادی است.

از جمله مهم‌ترین مشکلات و بیماری‌هایی که توسط این جراحان درمان می‌شوند می‌توان به مشکلات مربوط به دندان عقل، داشتن فک‌های نامرتب، انواع تومورها و کیست‌های دهان و دندان اشاره کرد. علاوه بر باید دقت داشته باشید که این جراحان قادر هستند تا جراحی ایمپلنت را نیز بادقت بالایی انجام دهند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا به‌عنوان یک جراح فک و صورت را دارند حتما باید چهار سال تحصیلات در این زمینه داشته باشند و چهار سال دوره رزیدنتی خود را نیز پشت سر گذاشته باشند.

یک نکته جالب دیگر درباره این موقعیت شغلی این است که پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ نیاز و تقاضای این موقعیت شغلی در کشور آمریکا ۸ درصد افزایش پیدا کند که رقم قابل‌توجهی در میان سایر مشاغل و موقعیت‌های شغلی این کشور به شمار می‌آید. درصورتی‌که شما هم به دنبال دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا به‌عنوان یک جراح فک و صورت هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره موسسه حقوقی ما نیز بهره‌مند شوید.

 

موقعیت شغلی متخصص زنان و زایمان در کشور آمریکا

متخصص زنان و زایمان یکی دیگر از شغل های پردرآمد در آمریکا به شمار می‌آید که درآمد آنها در سال به ۲۹۶ هزار دلار می‌رسد. این موقعیت شغلی نیز از دیگر موقعیت‌های شغلی بسیار جذاب در کشور آمریکا است که در حوزه پزشکی وجود دارد. اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند و در زمینه زنان و زایمان تخصص دارند معمولا می‌توانند به‌سادگی ویزا و اقامت این کشور را دریافت کنند و برای این کار با مشکل و چالش خاصی مواجه نخواهند شد.

یک نکته اساسی و بسیار مهم که درباره این موقعیت شغلی وجود دارد استرس شغلی آن است که شما حتما باید بتوانید آن را کنترل کنید تا در کشور آمریکا زندگی خوب و راحتی داشته باشید. دقت داشته باشید که برای تبدیل‌شدن به یک متخصص زنان و زایمان شما حتما باید از یک دانشگاه و دانشکده پزشکی در این حوزه فارغ‌التحصیل شده باشید و دوره رزیدنتی خود را نیز پشت سر گذاشته باشید.

با انجام این کار زمانی که برای دریافت ویزای خود به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید باید مدارک خود را معادل‌سازی کرده و معادل مدرک تخصصی خود را نیز به دولت این کشور تحویل دهید. در کشور آمریکا شما به‌عنوان یک متخصص زنان و زایمان هم می‌توانید در بیمارستان‌ها و مراکز عمومی مشغول به کار شوید و هم مطب خود را افتتاح کنید.

موقعیت شغلی متخصص زنان و زایمان در آمریکا

مدیریت ارشد اجرایی یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یک مدیر ارشد اجرایی در کشور آمریکا بالغ بر ۲۱۳ هزار دلار در سال درآمد دارد که درآمد بسیار بالایی بر اساس اقتصاد این کشور به شمار می‌آید. همین عامل نیز باعث شده تا مدیریت ارشد اجرایی یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا به شمار بیاید. نکته جالب‌تر درباره این موقعیت شغلی این است که اولین شغل درآمد خارج از حوزه پزشکی در کشور آمریکا به شمار می‌آید. پس اگر شما هم یک پزشک نیستید می‌توانید روی این موقعیت شغلی حساب کنید.

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که مدیر ارشد اجرایی پس از مدیرعامل دومین رتبه بالا را در یک شرکت عهده‌دار است و بخش عمده‌ای از وظایف و مسئولیت‌های اجرایی شرکت برعهده او خواهد بود. نکته مهم درباره این موقعیت شغلی این است که با وجود درآمد بالا ولی شغل بسیار پراسترس و دلهره‌آوری به شمار می‌آید. دلیل این موضوع نیز مسئولیت‌های سنگینی است که برعهده یک مدیر اجرایی در یک شرکت قرار دارد.

پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال مشغول شدن در شغل های پردرآمد در آمریکا هستید بدون شک باید این موقعیت شغلی را در لیست گزینه‌های خود قرار دهید. البته که نباید فراموش کنید داشتن تحصیلات آکادمیک در حوزه مدیریت اجرایی و همین‌طور داشتن تجربه کاری از جمله عوامل مهمی هستند که می‌توانند به میزان زیادی روی استخدام شدن شما در این کشور و صدور ویزای کاری تاثیرگذار باشند.

متخصص اطفال در جایگاه بعدی از شغل های پردرآمد در آمریکا

در جایگاه بعدی از لیست شغل های پردرآمد در آمریکا موقعیت شغلی متخصص اطفال قرار می‌گیرد. بله این موقعیت شغلی نیز جز مشاغل پزشکی به شمار می‌آید و همان‌طور که احتمالا متوجه شده‌اید مشاغل مرتبط با پزشکی در کشور آمریکا جز مشاغل پردرآمد به شمار می‌آیند که شما می‌توانید به درآمد بالایی از طریق آنها برسید و زندگی راحتی را در این کشور داشته باشید. درآمد این پزشکان در سال به ۱۹۸ هزار دلار می‌رسد که درآمد معقولی برای یک شخص در این کشور به شمار می‌آید.

این متخصصان همان‌طور که از نامشان پیداست به بررسی علائم و بیماری‌های اطفال و کودکان می‌پردازند و درمان این بیماری‌ها را برعهده دارند. متخصصان اطفال نیز مانند سایر موقعیت‌های شغلی مرتبط با پزشکی حتما باید پس از تحصیل در این رشته دوره رزیدنتی را نیز پشت سر گذاشته باشند تا بتوانند با موفقیت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور آمریکا مشغول به کار شوند. یکی از نکات بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که پیش‌بینی می‌شود نیاز به متخصصان اطفال در سال‌های آینده در این کشور کاهش پیدا کند.

بااین‌حال هنوز هم این موقعیت شغلی تقاضای بسیار زیادی در کشور آمریکا داشته و متخصصان اطفال زیادی هرساله از سراسر دنیا تقاضای دریافت ویزای کاری این کشور و مهاجرت به آن را دارند. شما هم می‌توانید با دریافت مشاوره از موسسه حقوقی ما اطلاعات خوبی را در این زمینه به دست آورده و به‌عنوان یک متخصص اطفال به این کشور مهاجرت کنید.

خلبان و مهندس پرواز یکی از موقعیت‌های شغلی پردرآمد در این کشور

خلبانی یکی از موقعیت‌های شغلی بسیار جذابی است که امروزه در کشور آمریکا وجود دارد. این کشور به علت خطوط هوایی فوق‌العاده پیشرفته و شلوغی که دارد همواره نیاز به نیروهای جدید در حوزه خلبانی را احساس کرده و به همین علت نیز در سال‌های اخیر به طور گسترده‌ای مهاجرانی که قصد دریافت ویزای کاری در این کشور باهدف خلبانی را داشته‌اند پذیرفته است. اگر شما هم یک خلبان حرفه‌ای هستید بدون شک کشور آمریکا می‌تواند یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت شما باشد.

 

اصلی‌ترین دلیل این موضوع این است که در کشور آمریکا علاوه بر این‌که حقوق خوبی به شما پرداخت می‌شود شما می‌توانید از بهترین امکانات و شرایط رفاهی نیز برخوردار شوید. مهندسان پرواز یکی دیگر از گروه‌های شغلی مرتبط با هواپیماها و خطوط هوایی هستند که امروزه تقاضای زیادی برای استخدام آنها در کشور آمریکا وجود دارد. این موقعیت شغلی از نظر درآمد جز شغل های پردرآمد در آمریکا در حوزه مهندسی به شمار می‌آید.

در خصوص این دو موقعیت شغلی در کشور آمریکا باید بدانید که درآمد آنها در این کشور به ۱۹۸ هزار دلار در سال می‌رسد که در میان موقعیت‌های شغلی غیرپزشکی درآمد بسیار خوبی به شمار می‌آید و شما با این درآمد می‌توانید سطح خوبی از رفاه اقتصادی را در این کشور تجربه کنید.

مهندسی و علوم کامپیوتر در کشور آمریکا

عصر امروز عصر تکنولوژی‌های مبتنی بر کامپیوتر است و به همین علت نیز نیروهای متخصصی که در این زمینه فعالیت دارند همواره جز گروه‌های شغلی هستند که درآمد بسیار بالایی داشته و می‌توانند به‌راحتی ویزای کاری خود را به مقصد هر کشوری دریافت کنند. ازآنجایی‌که کشور آمریکا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته از این نظر به شمار می‌آید نیاز به نیروهای متخصص در حوزه مهندسی و علوم کامپیوتر در آن بسیار بیشتر از سایر کشورها احساس می‌شود.

همین عامل نیز باعث شده تا این دو موقعیت شغلی جز شغل های پردرآمد در آمریکا به شمار بیایند و از طرف دیگر شما با داشتن تخصص در این حوزه بتوانید به شکل ساده‌تری ویزا و اقامت این کشور را دریافت کنید. یکی از نکات بسیار مهم درباره این موقعیت شغلی این است که شما با داشتن یک رزومه جذاب و قوی می‌توانید ویزای خود را به‌راحتی دریافت کنید و نیازی نیست که زحمت و انرژی زیادی را صرف این کار کنید.

البته نباید فراموش کنید که در حال حاضر تقاضای زیادی برای موقعیت‌های شغلی مرتبط با مهندسی و علوم کامپیوتر در این کشور وجود دارد و تنها افرادی که واقعا رزومه قوی دارند می‌توانند ویزای کاری خود را در این زمینه دریافت کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید میزان درآمد یک شخص متخصص در حوزه مهندسی یا علوم کامپیوتر در کشور آمریکا به حداکثر ۱۶۲ هزار دلار در سال نیز می‌رسد که درآمد بسیار بالایی به شمار می‌آید.

مدیریت معماری و مهندسی در آمریکا

اگر شما هم به دنبال شغل های پردرآمد در آمریکا هستید بدون شک یکی از بهترین گزینه‌هایی که به جز رشته‌های پزشکی در مقابل شما قرار می‌گیرد مدیریت معماری و مهندسی است که جز مشاغل پردرآمد در این کشور به شمار می‌آید. افرادی که در این حوزه در کشور آمریکا فعالیت دارند تا ۱۵۹ هزار دلار در سال درآمد و حقوق دارند که درآمد بالایی در مقایسه با میانگین درآمد در این کشور است. این مدیران وظیفه هماهنگی و مدیریت پروژه‌های حوزه مهندسی و معماری را برعهده دارند.

وظیفه‌ای که این مدیران برعهده دارند می‌تواند شامل بخش‌های مختلف یک پروژه از جمله ارائه مشاوره‌های موردنیاز، تهیه مشخصات کامل یک پروژه و تهیه پیش‌نیازهایی که برای شروع یک پروژه موردنیاز هستند، تجزیه‌وتحلیل امکان شروع پروژه و شانس پیروزی در پروژه، بررسی قرارداد و همین‌طور بودجه‌ای که برای پروژه در نظر گرفته شده است و … باشد. افرادی که در این حوزه فعالیت دارند علاوه بر قدرت اجرایی بسیار بالا حتما باید در حوزه معماری و مهندسی دارای تجربه و دانش کافی باشند.

در برخی از موارد متقاضیان این مشاغل در کشور آمریکا تنها با مدرک لیسانس و البته تجربه کافی می‌توانند در این موقعیت‌های شغلی مشغول به کار شده و مهاجران نیز می‌توانند با همین مدارک و البته تجربه بالا ویزای کاری خود را دریافت کنند. بااین‌حال شما برای این‌که بتوانید شانس خود را برای تایید ویزا و اقامت خود افزایش دهید بهتر است که با مدارک سطح بالاتر و البته رزومه قوی‌تر اقدام کنید.

 

مدیریت مالی از شغل های پردرآمد در آمریکا

امروزه مدیریت مالی به‌طورکلی یکی از پردرآمدترین مشاغل در کل دنیا به شمار می‌آید که موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی نیز برای آن وجود دارد. دلیل این موضوع این است که تقریبا تمامی سازمان‌ها و ادارات مختلف برای مدیریت امور مالی خود به یک مدیر امور مالی نیاز دارند که دارای تجربه و دانش تخصصی بالایی در این زمینه باشد. همین عامل نیز باعث شده تا مدیریت مالی به‌عنوان یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا شناخته شود که امروزه افراد زیادی تقاضای استخدام در این موقعیت‌ها را دارند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید میانگین درآمد افرادی که در این زمینه در کشور آمریکا فعالیت دارند به ۱۵۳ هزار دلار در سال نیز می‌رسد که میانگین درآمد بسیار بالایی در این کشور به شمار می‌آید. از جمله مهم‌ترین وظایفی که این افراد دارند می‌توان به برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های مرتبط با آن و همین‌طور ارزیابی روندهای بازار برای به حداکثر رساندن سود سازمان‌ها و شرکت‌ها اشاره کرد. این افراد باید در کنترل صورت‌های مالی دارای تجربه و دانش تخصصی بالایی باشند.

دقت داشته باشید که با وجود این‌که این موقعیت شغلی یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا شناخته می‌شود ولی شما برای این‌که بتوانید در این موقعیت شغلی ویزای کاری خود را دریافت کنید حتما باید دارای تحصیلات مرتبط بوده و سابقه و تجربه بالایی نیز در این زمینه داشته باشید.

سیتیزن آمریکا

سیتیزن آمریکا چیست؟

برای پاسخ به سوال اینکه سیتیزن آمریکا چیست، می‌توان این گونه پاسخ داد که افرادی که بتوانند شهروندی آمریکا را داشته باشند، سیتیزن آمریکا نامیده می‌شوند. افرادی که شهروند آمریکایی نامیده می‌شوند نسبت به مهاجران دارای گرین کارت مزایای بیشتری دارند، می‌توانند از کمک‌های دولتی در زمینه‌های مختلف استفاده کنند، اقوام خود را به آمریکا دعوت کنند و موارد دیگر.

سخن آخر

همانگونه که در این مقاله خواندید برای مهاجرت کاری به کشور آمریکا دانستن پردرآمدترین شغل های آمریکا امر مهمی است. ما در این مقاله چندتا از پردرآمدترین شغل های آمریکارا بازگو کردیم اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارید به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را کامل مطالعه کنید و یا با پرکردن فرم ارزیابی موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا با استخدام در شغل‌های پردرآمد در کشور آمریکا می‌توانیم رفاه اقتصادی خوبی در این کشور داشته باشیم؟
بله شما با استخدام در شغل های پردرآمد در آمریکا می‌توانید از رفاه اقتصادی خوبی برخوردار باشید و به بهترین شکل در این کشور زندگی کنید.
آیا برای استخدام در این موقعیت‌های شغلی به تجربه کاری بالا نیاز داریم؟
بله بهتر است که شما یک رزومه قوی در این زمینه داشته باشید تا شانس خود را برای دریافت ویزای کاری افزایش دهید.
آیا برای پیداکردن بهترین شغل های پردرآمد در آمریکا به مشاوره نیاز داریم؟
بله برای این کار بهتر است که از خدمات مشاوره تخصصی مجموعه ما و مزایای آن بهره‌مند شوید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای