مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. خرید یک کسب و کار آماده در ایالات  متحده نه تنها راهی عالی برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه شخصی شماست، بلکه فرصتی برای دریافت ویزای مهاجرتی و گرین کارت ایالات متحده برای خود و اعضای خانواده به شمار می آید.

خرید یک تجارت آماده، مشروط به انطباق آن با الزامات اداره مهاجرت، به شما این امکان را می دهد که برای دریافت ویزاهای مختلف از جمله E-2 و 5EB اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید یک کسب و کار در ایالات متحده بخرید؟

خرید کسب و کار در ایالات متحده راهی برای به دست آوردن اقامت دائمی در کشوری با یکی از قدرتمند ترین اقتصادهای جهان است. این روش یکی از قابل اعتماد ترین روش ها برای کسانی است که به مهاجرت تجاری فکر می کنند، زیرا خرید یک شرکت در ایالات متحده نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری همچون راه اندازی یک تجارت از صفر، فرآیندی کم هزینه و کم خطر است. به عبارت دیگر باید گفت مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس، می تواند یک سرمایه گذاری امن برای آینده باشد. خوشبختانه این کشور برنامه های سرمایه گذاری متفاوتی را برای مهاجرین علاقه مندی که مایل به خرید یک شرکت یا کسب و کار در این کشور هستند،  فراهم کرده است.این برنامه ها عبارتند از: L-1، EB-5، EB1C، و E-2.

البته تعدادی از این برنامه ها فقط برای سرمایه گذاران کشورهایی است که با ایالات متحده طرف معاهده هستند. به طور کلی می توان گفت با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور، بسیاری از افراد ثروتمند در سراسر دنیا به فکر مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس هستند، زیرا می ‌خواهند سرمایه خود را افزایش دهند و آینده خوشی را برای خود و اعضای خانواده تضمین کنند. در این بین حمایت همه جانبه دولت آمریکا از کارآفرینی، بازار داخلی توسعه یافته و قوانین مربوط به محرمانه بودن اطلاعات، نقش مهمی در جذب سرمایه گذاران ایفا می کند. حفاظت از اطلاعات شخصی ساکنین آمریکا تا به امروز، سختگیرانه ترین قوانین تصویب شده در این کشور است. بنابراین می توانید با خیال آسوده اقدام به خرید بیزینس و سرمایه گذاری در این کشور کنید.

چرا باید یک کسب و کار در ایالات متحده بخرید

انتخاب یک کسب و کار آماده در ایالات متحده

اگر قصد مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس را دارید، باید به خاطر داشته باشد که انتخاب یک شرکت به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است.

عوامل موثر در انتخاب یک کسب و کار آماده در ایالات متحده آمریکا

انتخاب نوع و زمینه فعالیت شرکت

اولین قدم برای خرید یک تجارت در ایالات متحده معمولاً انتخاب نوع فعالیت شرکت است. شما می توانید کسب و کاری را انتخاب کنید که قبلاً در کشور خود با آن آشنایی دارید. به عنوان مثال، اگر در ساخت و ساز سابقه کار دارید، می توانید در زمینه توسعه املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید و یا اگر با شغل رستوران داری آشنایی دارید، خرید یک کافه و غذاخوری ممکن است برای شما مناسب باشد. همچنین بهتر است تجارتی را انتخاب کنید که در بین ساکنان ایالت انتخاب شده، مورد تقاضا باشد.

 

انتخاب منطقه جغرافیایی کسب و کار

گام بعدی برای مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس، انتخاب ایالتی است که قصد دارید کسب و کار خود را در آن شروع کنید. در انتخاب منطقه ایالتی باید حساسیت زیادی داشته باشید و این کار را با آگاهی کامل انجام دهید. از آنجایی که قوانین مالیاتی در هر یک از ایالت ها متفاوت است، مالیات آینده شرکت شما به این انتخاب بستگی دارد. توصیه می کنیم در ایالتی اقدام به خرید کسب و کار کنید که قصد دارید در آن زندگی کنید. در این صورت، روند مدیریت کسب و کار و مهاجرت آسان تر خواهد شد.

در عین حال، فراموش نکنید که حتی اگر در کشور خود کارآفرین موفقی هستید باز هم باید قوانین تجارت در ایالات متحده را یاد بگیرید. زیرا به هر حال بازار، استانداردها و قوانین تجارت، در هر کشوری متفاوت است.

 

پیدا کردن پیشنهادات مناسب در بازار کار ایالات متحده

با داشتن یک ایده روشن در مورد اینکه از کجا، چه نوع و با چه ارزشی کسب و کار خود را به دست آورید، می توانید شروع به جستجوی یک پیشنهاد مناسب کنید. خوشبختانه در حال حاضر بازار ایالات متحده گزینه های تجاری بسیاری را برای سرمایه گذاران بین المللی ارائه می دهد که می توانید از بین آن ها گزینه ای متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

 

اطمینان از مطابقت کسب و کار با شرایط مهاجرت

قدم آخر در مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس این است که مطمئن شوید کسب و کار انتخاب شده با شرایط مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا مطابقت دارد.

در این مرحله باید تجزیه و تحلیل کاملی از شرکت برای اطمینان و انطباق با الزامات مهاجرت انجام دهید. این مرحله شامل بررسی گردش مالی، سود واقعی، کارکنان و همچنین سود پیش بینی شده و بازگشت سرمایه می شود.  برای بررسی کسب و کار از نظر انطباق با ویزا، قطعا به کمک یک مشاور یا وکیل مهاجرت نیاز خواهید داشت. کمک گرفتن از افراد حرفه ای در این مرحله می تواند شما را از مشکلات احتمالی مانند از دست دادن سرمایه نجات دهد و شانس دریافت ویزای مهاجرت و گرین کارت آمریکا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

مهم ترین نکته ای که هنگام مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس باید به آن توجه کنید، سابقه فعالیت شرکت انتخاب شده است. اکثر شرکت ها بدون توجه به کیفیت و قابلیت اطمینان کسب و کار به دنبال فروش پیشنهاد خود در اسرع وقت و با قیمت بالاتر هستند. خاطرتان باشد، ممکن است شرکتی که خریداری می کنید سودآور نباشد، یا داشتن بدهی قبلی، مشکلات مالیاتی  و سایر موارد مالک آن وادار کرده تا بیزینس خود را به حراج بگذارد.

خرید چنین شرکتی می تواند ضررهای بسیاری برای مالک جدید به همراه داشته باشد و همچنین بر دریافت ویزای مهاجرت و گرین کارت نیز تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل توصیه می کنیم همه افرادی که علاقه مند به خرید یک کسب و کار در ایالات متحده هستند از متخصصین و وکلای حقوق بین الملل کمک بگیرند. برای این منظور می توانید با وکلای باتجربه هرمس در ارتباط باشید.

خرید بیزینس در آمریکا و مهاجرت با ویزای EB5

مهم ترین کار بعد از انتخاب شرکت برای مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس، دریافت ویزای EB5 است. ایالات متحده این برنامه مهاجرتی را در سال 1990 برای تحریک اقتصاد آمریکا از طریق ایجاد شغل و سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرد.

برنامه سرمایه گذار مهاجر، که به عنوان برنامه مرکز منطقه ای نیز شناخته می شود، موجب شد طی ده های گذشته سرمایه گذاران بسیاری جذب آمریکا شوند و به رشد اقتصادی ایالت های مختلف کمک کنند.

البته در مقابل این کمک اقتصادی متقاضیان به مزیت های بسیاری دست پیدا می کنند، که مهم ترین آن دریافت گرین کارت و اقامت دائم ایالات متحده است.  برای مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس و ویزای EB5 به طور کلی دو روش وجود دارد:

سرمایه گذاری ۹۰۰ هزار دلاری در یک منطقه شغلی از قبل تعیین شده و محروم و ایجاد یا حفظ ۱۰ موقعیت شغلی تمام وقت برای کارمندان واجد شرایط
سرمایه گذاری ۱.۸۰۰.۰۰۰ هزار دلاری در مناطق پر رونق و کم ریسک تر در ایلات متحده و ایجاد یا حفظ ۱۰ موقعیت شغلی تمام وقت برای ساکنین ایالت مورد نظر

در هر دو روش اعضای خانواده و خود سرمایه گذار نمی توانند در لیست کارمندان باشند. در صورت موافقت با درخواست سرمایه گذار خارجی، به او و افراد تحت تکفل اقامت دائم مشروط، با اعتبار دو سال داده می شود. در بازه ۹۰ روز قبل از انقضای اقامت دائم مشروط، متقاضی باید مدارکی را ارائه کند که نشان دهنده اجرای کامل سرمایه گذاری و حفظ ۱۰ شغل باشد. در غیر این صورت اجازه اقامت او و تمام اعضای خانواده لغو می شود.

اتباع خارجی که بتوانند در یک منطقه از پیش تعیین شده یا یک واحد اقتصادی دولتی یا خصوصی، سرمایه گذاری کنند و موجب رشد اقتصادی، افزایش صادرات، بهبود بهره وری منطقه و ایجاد شغل شوند، می توانند برای درخواست اقامت دائم اقدام کنند.

خرید بیزینس در آمریکا و مهاجرت با ویزای EB5

الزامات سرمایه گذاری برای مهاجرت با ویزای EB-5

برای مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس و ویزای EB5 سرمایه گذار باید شرایط خاصی را فراهم کند که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

سرمایه گذار باید حداقل ۹۰۰ هزار یا ۱.۸ میلیون دلار نقدینگی داشته باشد.
متقاضی باید بتواند حداقل ۱۰ شغل جدید تمام وقت برای حداقل دو سال ایجاد کند و یا ثابت کند که برای کسب و کار خود حداقل به ۱۰ کارمند تمام وقت جدید احتیاج دارد.
متقاضی باید ثابت کند پولی که سرمایه گذاری می کند به صورت کاملا قانونی به دست آمده است.
برنامه سرمایه گذاری باید توسط USCIS تایید شود.
شرکتی که در آن سرمایه‌ گذاری می‌ شود باید یک شرکت تجاری جدید باشد که پس از سال ۱۹۹۰ تأسیس شده است.

بهتر است قبل از سرمایه گذاری این نکته در نظر داشته باشید که به هر حال پول شما در معرض خطر قرار دارد و ممکن است با کوچکترین اشتباهی از بین برود. به عبارت دیگر دولت آمریکا هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه شما نیم دهد و حفظ آن تنها به عملکرد شما بستگی دارد.

شما باید شرکت مورد نظر خود را از طریق یک مرکز منطقه ای انتخاب کنید. با توجه به میزان سرمایه گذاری، ممکن است لازم باشد از نمایندگان قانونی و  وکلای حقوقی برای اداره شرکت و استخدام نیروی کار کمک بگیرید.

خرید بیزینس در آمریکا و مهاجرت با ویزای E-2

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس، دریافت ویزای E-2 است. این ویزا به افراد اجازه می ‌دهد تا در سرمایه ‌گذاری‌ های کنترل شده ای شرکت کنند و از این طریق در ایالات متحده مشغول به کار و زندگی شوند. ویزای E-2 به طور کلی باید هر دو سال یکبار تمدید شود، اما محدودیتی برای چند بار تمدید کردن آن وجود ندارد.

برای دریافت اقامت آمریکا از این طریق باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار در ایالت مورد نظر سرمایه گذاری کنید. در صورت خرید یک بیزینس موجود هم باید حداقل ۵۰ درصد سهم آن بیزینس به نام شما باشد. یکی از شروط اصلی دریافت این ویزا و مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس توانایی مدیریت آن و داشتن سابقه کار است.

از جمله مزیت های دریافت ویزا E-2 و مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس، اجازه به همراه داشتن اعضای تحت تکفل یعنی همسر و فرزندان زیر 21 سال است. همسر متقاضی می تواند به صورت مجزا مجوز کار در ایالت متحده را دریافت کند و  مشغول به کار شود. شاید تنها نکته منفی ویزای E-2 این باشد  که نمی توان از طریق آن برای دریافت گرین کارت آمریکا درخواست داد. اما می توان با پیشرفت در سال های بعد و تبدیل آن به ویزای EB5 این کار را انجام داد. البته خاطرتان باشد ویزای E-2 تنها به افرادی تعلق می گیرد که کشور آن ها با ایالات متحده معاهده تجاری و دوستی داشته باشد.

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس

همه ما به خوبی می دانیم که آمریکا در حال حاضر قدرتمند ترین کشور در تمامی عرصه ها است. بنابراین سرمایه گذاری و مهاجرت به آن می تواند مزیت های زیادی برای متقاضیان به همراه داشته باشد؛ مخصوصا اگر این فرآیند از طریق خرید یک بیزینس آماده انجام شود. به طور کلی مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس عبارت است از:

وجود امنیت اقتصادی و اطمینان از رشد سرمایه
امکان دریافت گرین کارت و پاسپورت آمریکا
امکان دریافت ویزای همراه برای اعضای تحت تکلف
اجازه کار کردن همسر بدون وجود محدودیت
ورود به بزرگترین بازار مصرف کننده ای که در دنیا وجود دارد
بهره بردن از امکانات رفاهی و اجتماعی مانند سایر ساکنین ایالات متحده
امکان تحصیل فرزندان در مدارس و مراکز آموزشی دولتی و خصوصی آمریکایی

علاوه بر موارد گفته شده از آنجایی که ایالات متحده با بسیاری از شرکت های قدرتمند و بین المللی در سراسر جهان ارتباط دارد، می تواند فرصت های تجاری فوق العاده ای را برای متقاضیان فراهم کند.

بهترین ایالت‌های آمریکا برای مهاجرت

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، بهترین شهرهای آمریکا برای کار و زندگی را مورد بررسی قرار گرفته است، برای دریافت پاسخ این سوال که بهترین ایالت‌های آمریکا برای مهاجرت کدام است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جمع‌بندی

در مقاله پیش رو سعی کردیم شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس را به طور کامل بررسی کنیم و نکات مهم آن را برای آگاهی بیشتر شما عزیزان بازگو کردیم.

همان طور که گفته شد خرید یک تجارت آماده در ایالات متحده می تواند مزیت های زیادی برای شما به همراه داشته باشد. تجارت در یک فضای اقتصادی قوی و نامحدود، وجود سیستم مالیاتی شفاف، امکان ارتباط راحت و بی دغدغه کشورهای دیگر، وجود فضای کسب و کار مطلوب و فرصت های فراوان توسعه، تنها بخشی از مزیت های سرمایه گذاری در آمریکا هستند.

البته شایان به ذکر است که خرید یک تجارت آماده در ایالات متحده و رونق بیشتر آن ممکن است به دلیل سوء مدیریت، آگاهی ضعیف از قوانین ایالات متحده، یا فریب کارگزار یا مالک قبلی، شما را با مشکلات زیادی مواجه کند و در نتیجه سرمایه شما به خطر بیافتد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای خرید بیزینس در آمریکا با یک وکیل مهاجرت با تجربه که در زمینه حقوق بین الملل و قوانین تجارت در ایالات متحده آگاهی کامل دارد، مشورت کنید.

وکلای مهاجرتی هرمس اپلای طیف گسترده ای از خدمات تجاری را ارائه می دهند که نه تنها به انتخاب و خرید یک تجارت آماده کمک می‌ کنند، بلکه برای حفظ سرمایه شرایط هر بیزینس را به طور کامل بررسی می کنند تا خطری متوجه کسب و کار شما در آینده نباشد.

ما در تمامی مراحل کار، از خرید کسب‌ و کار و حسابرسی شرکت گرفته تا اخذ تاییدیه لازم برای درخواست ویزا، همراه شما هستیم و از کسب و کار شما به صورت کاملا قانونی پشتیبانی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید همین الان با وکلای حقوقی هرمس تماس بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس امکان پذیر است؟
بله، افرادی که سرمایه کافی برای خرید یک بیزینس در آمریکا را داشته باشند می توانند به راحتی از این طریق اقدام به مهاجرت کنند.
برای خرید بیزینس در آمریکا به چقدر سرمایه نیاز داریم؟
برای خرید یک بیزینس و شریک شدن در تجارت موجود در آمریکا حداقل باید ۹۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشید.
آیا با خرید بیزینس می توان اقامت دائم آمریکا را دریافت کرد؟
بله در صورتی که موفق به گرفتن ویزای EB5 شوید می توانید برای دریافت اقامت دائم و گرین کارت آمریکا اقدام کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رامین
1 سال قبل

سلام از مطلب خوب تان سوالی که من داشتم اینه من از سایت های موجود مغازه فست فودی را انتخاب کردم که حدود 630 هزار دلار ارزش داره ایا با خرید اون میتونم برم امریکا وچگونه ثابت کنم پولم قانونیه و چگونه پول رو انتقال بدم امریکا ممنون

کارشناس هرمس
پاسخ به  رامین
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
برای آمریکا خدمات ارائه نمیدیم اما میتوانید فرانچایز کانادا اقدام کنید . در این خصوص میتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

کادر هرمس اپلای