بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش

به دلیل سیستم آموزش عالی در کشور اتریش، بسیاری از دانشجویان بین المللی در تلاش هستند تا بورسیه تحصیلی اتریش را به دست بیاورند و یا حتی با هزینه شخصی برای ادامه تحصیل به این کشور راه یابند. اتریش ۷۰ دانشگاه برتر دارد که مدارک معتبر بین المللی صادر می کنند. جامعه بزرگی از دانشجویان بین المللی در این کشور حضور دارند. اتریش از امنیت اجتماعی بالا و ثبات اقتصادی برخوردار است. فضای آزاد فعالیت های اجتماعی و جاذبه های فرهنگی از دیگر دلایلی است که دانشجویان بین المللی را به این کشور می کشاند.

اتریش همواره در آموزش عالی بین المللی با استفاده از تحقیقات پیشرفته، پیشگام بوده است. موسسات آموزش عالی در حال توسعه دادن و افزایش برنامه های تحصیلی خود هستند. دانشجویان بین المللی می توانند در سال اول از دوره های مبتنی بر تحقیق بهره مند شوند، و یا آموزش عالی با کیفیت بالا در دانشگاه های علوم کاربردی، آموزش عالی و دوره های جدید در دانشگاه های خصوصی و یا سایر موسسات عالی اتریش را برگزینند. برنامه های آموزشی و موسسات عالی اتریش به صورت روزانه در حال افزایش هستند و درصد بالای دانشجویان بین المللی نیز گواه همین مسئله می باشد.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش انواع متنوعی دارد و هر یک فرصت های مختلف تحصیلی برای دانشجویان و محققان بین المللی ایجاد می کند. بسته به کشور مبدأ و سطح علمی و مطالعاتی دانشجویان، گزینه های مختلفی برای بورسیه تحصیلی اتریش و تأمین مالی وجود دارد. هرچند این فرصت ها محدود و رقابت در به دست آوردن آنها بالاست.

سیستم آموزشی و تحصیل در اتریش کاملاً رایگان و یا تقریباً رایگان و بدون هزینه است. اما چرا با این وجود بورسیه تحصیلی اتریش وجود دارد و چرا دانشجویان برای کسب آن در تلاش هستند؟ درواقع بورسیه تحصیلی اتریش، نه برای حذف شهریه دانشگاه، که به منظور کمک هزینه زندگی دانشجویان است. بطور معمول بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، راحت تر به دست می آید.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه OEAD

از سال ۲۰۰۵ قانونی توسط دولت اتریش تصویب شد تا از آن پس کمک هزینه های مناسبی برای تحصیل و آموزش در برخی دانشگاه های اتریش اختصاص داده شود. بخصوص دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند، با دریافت بورسیه، می توانند فعالیت تحقیقی و تبادل اطلاعات و علوم در دانشگاه های اتریش داشته باشند، و حق استفاده از کتابخانه ملی اتریش و آرشیو ملی این کشور را دارا شوند.

رزومه قوی و دانش بالای دانشجو راهی برای به دست آوردن این بورسیه هاست که از سوی موسسه تبادل علوم اتریش (OEAD) به صورت 3ماهه، 4ماهه، و در بیشترین حالت 1ساله اعطاء می شود. کمک هزینه های اعطاء شده در مقطع کارشناسی ارشد حدود 650 تا 800 یورو به صورت ماهیانه می باشد که کاملاً دانشجو را در هزینه های زندگی تأمین می کند.

این بورسیه در مقطع دکترا ماهی ۲۰۰۰ یورو برای مدت ۳ماه خواهد بود. اما پس از پایان دوره، تأمین هزینه های زندگی در اتریش بر عهده دانشجو است، که یا می بایست از طریق حمایت های مالی خانواده تأمین شود، و شخص دانشجو این امکان را دارد که با کار پاره وقت و دانشجویی، درآمد مناسبی برای خود به دست آورد. اگر دانشجو نخواهد کار پاره وقت داشته باشد یا از حمایت مالی برخوردار نباشد، ناچار از بازگشت به وطن خواهد بود.

بورسیه OEAD

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی اتریش

با آنکه بورسیه در مقطع فوق لیسانس و دکترا اعطاء می شود، اما ریز نمرات مقاطع پیشین نیز لازم است:

*ریز نمرات دیپلم.

*ریز نمرات پیش دانشگاهی.

*ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس.

*مدرک دانش زبان sprachkenn tnildse.

*فعالیت های علمی، حضور در همایش ها، مسابقات علمی، و ثبت اختراع.

*وضعیت مالی.

*معادل سازی مدارک تحصیلی و مدارک دانش زبان با معدل معادل سازی شده به OEAD.

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی صندوق جمهوری اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش که از سوی بودجه صندوق جمهوری اتریش اعطاء می شود، تنها به فرزندان کارگران، افراد کم توان مالی از کشورهای فقیر، یا افرادی که خانواده های شان از سوی رژیم نازی سختی های زیادی دیده اند، تعلق می گیرد. دانشجویان کم توان مالی از کشورهای درحال توسعه، می توانند از بورسیه موسسات شبانه روزی نیز برخوردار شوند.

انواع خاصی از بورسیه تحصیلی اتریش نیز وجود دارد که نام آنها در زیر آورده می شود:

*بورسیه دانشجویی فولبرایت اتریش. مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد، به مدت یک تا دو سال.

بورسیه تحصیلی صندوق جمهوری اتریش

*بورسیه پوزیشن های دکترای علوم سیاسی اتریش.

*بورسیه تحصیلی اتریش موسسه مطالعات ماری کوری. موسسه مطالعات پیشرفته (IHS).

در مجموع بدین دلیل که سیستم آموزشی اتریش رایگان است، بورسیه تحصیلی اتریش تنها به دانشجویان ممتاز و برگزیده اطلاق می شود. دانشجویان صاحب ایده که با مطالعات و تحقیقات مورد نظر اتریش همخوانی دارند، و علاقمند به همکاری با موسسات اتریش هستند، می توانند بورسیه های قوی تری دریافت کنند. اما باید توجه داشت که تعداد بورس ها اندک و رقابت برای به دست آوردن آنها سنگین است.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

دانشجویان و محققان بین‌المللی می‌توانند برای بورس تحصیلی در مؤسسات مختلف اتریش درخواست دهند. بسته به کشور مبدأ و سطح علمی شما گزینه‌های پشتیبانی مالی مختلفی وجود دارد.

سخن آخر

کشور اتریش هرزمان در آموزش عالی بین المللی با استفاده از تحقیقات پیشرفته، پیشگام بوده و موسسات آموزش عالی در حال توسعه دادن و افزایش برنامه های تحصیلی خود هستند. دانشجویان بین المللی می توانند در سال اول از دوره های مبتنی بر تحقیق بهره مند شوند، و یا آموزش عالی با کیفیت بالا در دانشگاه های علوم کاربردی، آموزش عالی و دوره های جدید در دانشگاه های خصوصی و یا سایر موسسات عالی اتریش را برگزینند.ما در این مقاله انواع بورسیه های این کشور را برایتان بازگو کردیم. اگر به اطلاعات بیشتری نیازمند هستید میتوانید با پرکردن فرم ارزایابی داخل این مقاله از کارشناسان مجرب ما در این خصوص مشاوره رایگان دریافت کتید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

بورسیه OEAD چه نوع بورسیه ای میباشد؟
این بورسیه به صورت 3ماهه، 4ماهه، و در بیشترین حالت 1ساله اعطاء می شود. کمک هزینه های اعطاء شده در مقطع کارشناسی ارشد حدود 650 تا 800 یورو به صورت ماهیانه می باشد که کاملاً دانشجو را در هزینه های زندگی تأمین می کند. این بورسیه در مقطع دکترا ماهی ۲۰۰۰ یورو برای مدت ۳ماه خواهد بود.
هزینه تحصیل در اتریش به چه صورت است؟
سیستم آموزشی و تحصیل در اتریش کاملاً رایگان و یا تقریباً رایگان و بدون هزینه است
بورسیه تحصیلی صندوق جمهوری اتریش چیست؟
بورسیه تحصیلی اتریش که از سوی بودجه صندوق جمهوری اتریش اعطاء می شود، تنها به فرزندان کارگران، افراد کم توان مالی از کشورهای فقیر، یا افرادی که خانواده های شان از سوی رژیم نازی سختی های زیادی دیده اند، تعلق می گیرد
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسلامی
اسلامی
1 سال قبل

سلام
در صورت مهاجرت امکان پیدا کردن کار پاره وقت واقعا وجود داره؟

کارشناس هرمس اپلای
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  اسلامی
1 سال قبل

معمولا برای مهاجرت تحصیلی 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles