پذیرش تحصیلی اتریش

اخذ پذیرش تحصیلی اتریش + همه چیز درمورد شرایط تحصیل در اتریش 2023

تحصیل در اتریش، مطلبی است که در این مقاله به آن پرداختیم. کشور اتریش به دلیل شرایط زندگی مناسب و سطح رفاه بالا، همیشه مقصد افراد بسیاری برای پیدا کردن کار است و اخذ پذیرش تحصیلی اتریش متقاضیان بسیاری دارد. دانشگاه‌های اتریش همواره مقصدی مطمئن برای علم جویان و هنر جویان در سراسر جهان بوده است. در این مقاله شرایط پذیرش تحصیلی اتریش در سال ۲۰۲۳ بررسی می‌پردازیم و نکات لازم برای کسانی که به دنبال پذیرش تحصیلی اتریش هستند بیان می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید.

دانشگاه‌های این کشور در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند و هر ساله افراد زیادی برای پذیرش تحصیلی اتریش اقدام می‌کنند، اما آیا همه از شرایط پذیرش تحصیلی اتریش آگاهی کامل دارند؟ مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالای آموزشی به خصوص در دانشگاه‌های رشته‌های هنر در سطح بین المللی مطرح هستند.

در کشور اتریش ۲۲ دانشگاه دولتی وجود دارد که البته این تمام مراکز تحصیلی این کشور نیست. به جز این ۲۲ دانشگاه دولتی ۲۷ کالج و ۱۲ دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد. همچنین ۹ کالج تحت نظر آموزش و پرورش این کشور فعالیت می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اتریش، گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی

کشور اتریش یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت از طریق تحصیل به حساب می‌آید؛ به همین دلیل هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا اقدامات لازم را برای دستیابی به آن انجام خواهند داد. یکی از موارد بسیار مهمی که هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا را برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش ترغیب می‌کند، امنیت بالای زندگی در آن است. همچنین هزینه‌های زندگی در کشور اتریش بسیار مناسب بوده و زندگی آرامی را برای شهروندان فراهم خواهد کرد.

سیستم آموزشی کشور اتریش بسیار پیشرفته است؛ به طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا اقدامات لازم را برای دریافت پذیرش تحصیلی آن انجام می‌دهند. یکی از موارد بسیار مهم دیگر در این زمینه سیستم‌ حمل‌و‌نقل سریع و مقرون‌به‌صرفه حاکم در اتریش است که نظر مثبت بسیاری از شهروندان را به خود جلب کرده است.

درباره کشور اتریش

اتریش کشوری زیبا با کوهستان‌های مرتفع در قلب اروپای مرکزی قرار دارد. مساحت این کشور ۸, ۳۸۷, ۸۹۹ کیلومتر مربع می‌باشد و موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مطلوبی دارد. این کشور کوهستانی از شمال با کوهستان‌های آلپ و از غرب و شرق با مسیرهای تجاری دانوبین، از شمال با جمهوری چک و از سمت جنوب با کشور اسلوانی، از شرق با کشور مجارستان و از سمت غرب با کشور سوئیس هم مرز است. این کشور مردم با ملیت‌های متفاوتی از جمله آلمانی، اسلوونی، ترک‌زبان، کروات، مجار و بوسنی زندگی می‌کنند اما زبان اصلی مردم این کشور آلمانی است.

لیست دانشگاه های اتریش

کشور اتریش دارای دانشگاه‌های بسیاری است. با این حال تنها برخی از آن‌ها تمام ایده‌آل‌های لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی توسط افراد دارای تابعیت‌ کشور‌های دیگر را خواهند داشت. در صورتی که متقاضیان دانشگاه مناسبی را برای دریافت پذیرش تحصیلی اتریش انتخاب کنند، در مدت زمان کوتاه و با صرف هزینه‌ کمی به اهداف خود دست پیدا خواهند کرد.

۱. دانشگاه وین Uni Wien
۲. دانشگاه اقتصاد وین Wirtschaftsuniversität Wien
۳. مدیریت و ارتباطات Fachhochschule für Management & Kommunikation
۴. دانشگاه دامپزشکی وین Veterinärmedizinische Universität Wien
۵. کنسرواسیون خصوصی وین Konservatorium Wien
۶. دانشگاه علوم پزشکی وین Medizinische Universität Wien
۷. دانشگاه هنرهای کاربردی وین Universität für angewandte Kunst Wien
۸. آکادمی هنرهای زیبای وین Akademie der Bildenden Künste Wien
۹. دانشگاه تکنیک وین Technische Universität Wien
۱۰. دانشگاه فنی وین Fachhochschule Technikum Wien .۱۰
۱۱. دانشگاه خصوصی زیگموند فروید Sigmund Freud Privat Universität .۱۱
۱۲. دانشگاه خصوصی مودال Modoul University Vienna .۱۲
۱۳. لادر دانشکده خصوصی کسب و کار Lauder Business School .۱۳
۱۴. اف اچ کامپوس FH Campus Wien .۱۴
۱۵. دانشگاه خصوصی وبستر وین Webster University Vienna .۱۵
۱۶. دانشگاه علوم کاربردی BFI وین Fachhochschule des bfi Wien GmbH .۱۶
۱۷. فردیناند پوش Ferdinand Porsche FernFH-Studiengänge .۱۷
۱۸. دانشگاه منابع طبیعی Universität für Bodenkultur Wien .۱۸
۱۹. دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین Musik und darstellende Kunst .۱۹
۲۰. یوهان کپلر لینز Johannes Kepler Universität Linz .۲۰
۲۱. هنر گراتس Universität für Musik und darstellende Kunst Graz .۲۱
۲۲. دانشگاه پزشکی گراتس Medizinische Universität Graz .۲۲
۲۳. دانشگاه پلی تکنیک گراتس Technische Universität Graz .۲۳
لیست دانشگاه های تحصیل در اتریش
تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

اصلی‌ترین و اولین شرط مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی اتریش قبولی در آزمون سراسری دانشگاه‌های مبدأ است. در مقطع کارشناسی متقاضی تنها در صورتی امکان ورود به دانشگاه‌های اتریش را خواهد داشت که در کشور مبدأ در دانشگاه سراسری قبول شده باشد و مشغول به تحصیل باشد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز تقریباً شرایط به همین منوال است. به عبارت دیگر پذیرش تحصیلی اتریش به صورت انتقالی از دانشگاه مبدأ به دانشگاه اتریش می‌باشد و فرد باید در کشور خود در یک دانشگاه معتبر در حال تحصیل باشد.

در صورتی که متقاضی بخواهد در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های اتریش درس بخواند باید در آزمون کارشناسی و در صورتی که بخواهد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا درس بخواند باید در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا در کشور مبدأ قبول شود.

البته گاهاً فرد متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش باید آزمون ورودی بدهد. از جمله این دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های رشته‌های هنر هستند. در رشته‌های هنر پذیرش دانشجو ملزم به قبولی وی در آزمون عملی دانشگاه است و تا قبل از شرکت دانشجو در آزمون عملی هیچ گونه پذیرشی چه رسمی و چه غیررسمی به او داده نخواهد شد.

حضور دانشجو در آزمون عملی الزامی بوده و آزمون به صورت اینترنتی و غیر حضوری برگزار نخواهد شد. هر ترم دانشگاه تاریخ آزمون را برای دانشجویان متقاضی اعلام می‌کند. پس از تأیید دانشگاه برای متقاضی کارت ورود به جلسه صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند با استفاده از آن ویزای تحصیلی اتریش جهت آزمون ورودی دانشگاه را دریافت کند.

متقاضیان باید این نکته را مدنظر قرار دهند که در صورت جمع‌آوری مدارک به صورت کامل و صحیح و ارائه آن‌ها در زمان مناسب به سفارت در مدت زمان کوتاهی به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا خواهند کرد. همچنین باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که متقاضیان قبل از ارائه مدارک جمع‌آوری شده به سفارت باید آن‌ها را به زبان انگلیسی ترجمه کنند؛ به صورتی که هیچ تغییری در معنای محتوای اصلی ایجاد نشود. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش را به طور کامل بررسی می‌کند:

 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • اصل مدارک هویتی و کپی از تمام صفحات آن
 • گواهی مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس و تافل
 • سوابق تحصیلی
 • ریزنمرات
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت روانی و جسمی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • فرم درخواست ویزا

برای تحصیل در اتریش بهتر است با شرایط و چالش‌های این مسیر آشنا باشید. برای پذیرش تحصیلی در این کشور، نیاز به داشتن مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل دارید. همچنین، اغلب دانشگاه‌های اتریش شهریه رایگان ارائه می‌دهند، اما باید هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید. برای پذیرش تحصیلی، نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و مقالات تحصیلی خوبی دارید. همچنین، فرصت‌های تحصیلی در اتریش، به عنوان یک کشور با آموزش عالی معتبر و امکانات علمی عالی، بسیار جذاب هستند.

مزایای پذیرش تحصیلی اتریش
تحصیل در کشور اتریش چه مزایایی میتواند داشته باشد؟

مزایای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

دریافت پذیرش تحصیلی اتریش مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد؛ به طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به منظور دسترسی به اهداف خود از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. حقوق و مزایایی که با دریافت پذیرش تحصیلی اتریش به متقاضیان تعلق می‌گیردِ، زندگی سرشار از آرامشی را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد. موارد زیر تمام مزایای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش را بررسی می‌کند:

 • یکی از مزایای دریافت پذیرش تحصیلی اتریش استفاده از تمام امکانات رفاهی بدون هیچ محدودیتی است.
 • کسانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی کشور اتریش شوند با استفاده از ویزای خود اجازه خواهند داشت تا به بدون هیچ گونه محدودیتی به بسیاری از کشور‌های جهان سفر کرده و از امکانات رفاهی آن‌ها استفاده کنند.
 • مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش شرایطی را فراهم خواهد کرد تا متقاضیان در طول دوران تحصیل خود به منظور تامین بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل به انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی بپردازند. همچنین باید به این نکته نیز توجه کرد که مدت زمان مجاز برای انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی محدود بوده و در صورت عدم رعایت آن با متقاضیان برخورد خواهد شد.
 • ویزای تحصیلی اتریش پس از پایان این دوران قابلیت تبدیل به ویزای کاری را نیز دارد که یک مزیت مهم برای آن به حساب می‌آید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش یکی از دغدغه‌های بسیاری از مردم است؛ زیرا پروسه مربوط به آن نکات بسیاری را در خود گنجانده است. در صورتی که متقاضیان قبل از هر اقدامی دانش و اطلاعات لازم را درباره پروسه مهاجرتی موردنظر به دست آورند در مدت زمانی کوتاه و با صرف هزینه کمی به آن دست پیدا خواهند کرد. مشورت با وکلای مهاجرتی متبحر و کاربلد به متقاضیان کمک خواهد کرد که از طریق کسب اطلاعات مفید و ضروری در مدت زمان کوتاه و با هزینه کمی به اهداف خود دست پیدا کنند.

در مرحله دوم از اخذ پذیرش تحصیلی اتریش متقاضی باید مدارک لازم برای آن را که توسط سفارت اعلام شده است به طور کامل جمع‌آوری کند. در این مرحله باید دقت شود که قبل از ارائه مدارک جمع‌آوری شده به سفارت تمام محتوای موجود در آن‌ها باید به زبان انگیسی ترجمه شده و هیچ تغییر معنایی در آن‌ها وجود نداشته باشد. در نهایت متقاضیان باید مدارک جمع‌آوری شده را به مسئولان مربوطه تحویل دهند.

مراحل و شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش
گام به گام تا دریافت ویزای تحصیلی اتریش

ارزش و اعتبار ویزای تحصیلی کشور اتریش

یکی از معتبرترین ویزاهایی که متقاضیان با استفاده از آن به آسانی می‌توانند به کشور اتریش مهاجرت کنند، ویزای تحصیلی است. از آنجایی که سیستم آموزشی کشور اتریش به گونه‌ای است که متقاضیان را با بهترین متد‌های آموزشی تعلیم می‌دهند، در نهایت افرادی با دانش بسیار بالا تربیت خواهند شد که یکی از دلایل اعتبار مدرک فوق به حساب می‌آید.

رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان

رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان و ایران

رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان و ایران و هر آنچه که نیاز دارید در این مقاله برای شما گرداوری شده است که از شما دعوت به مطالعه می شود.

دریافت پذیرش تحصیلی اتریش با هرمس اپلای

پس از دریافت پذیرش تحصیلی اتریش، و ثبت‌نام در دانشگاه مبدأ متقاضی باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از دانشگاه مبدأ دریافت کند و همراه با یک کارنامه‌ی ریز نمرات با مهر تائید دانشگاه مبدأ همراه با سایر مدارک تحصیل در اتریش، برای دانشگاه‌های این کشور ارسال کند. یکی از شرایط تحصیا در اتریش، این است که برخی از واحدهای درسی که فرد متقاضی در دانشگاه مبدأ گذرانده است پذیرفته می‌شود نیاز به گذراندن مجدد این واحدها در دانشگاه‌های اتریش ندارد.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان پس از دریافت پذیرش تحصیلی اتریش باید سیستم زندگی خود را به گونه‌ای سازمان‌دهی کنند که پس از پایان این دوران با سرعت بالایی ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کرده و اقدامات لازم در راستای دریافت ویزا را انجام دهند. اگر در خصوص هزینه و شرایط تحصیل در اتریش ابهامی دارید، تنها کافی‌ست با کارشناسان ما در هرمس‌اپلای تماس حاصل فرمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
کشور اتریش از نظر هزینه ها برای حمل و نقل چگونه است؟
میتوان گفت یکی از نکات قابل توجهی که در کشور اتریش وجود دارد سیستم حمل و نقل مقرون بصرفه حاکم در این کشور است.
شرایط پذیرش تحصیلی در کشور اتریش چگونه است؟
میتوان گفت اصلی ترین شرط پذیرش در این کشور قبولی در آزمون سراسری در کشور مبدا است بطور کلی به این منظور است که بصورت انتقالی از دانشگاه مبدا به دانشگاه اتریش است.
آیادر کشور اتریش میتوان حین تحصیل کار نیز انجام داد؟
بله، یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی در این کشور این است که میتوان در حین تحصیل به انجام کار نیمه وقت هم پرداخت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهنا
2 سال قبل

یعنی من شخصا میتونم توی آزمون شرکت کنم و با کارتش برم درخواست ویزا بدم؟؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهنا
2 سال قبل

مراحل خاصی داره که بهتره از وکیل یا موسسات مهاجرتی کمک بگیرید

کادر هرمس اپلای