لیست بهترین دانشگاه های اتریش؛ رتبه بندی دانشگاه های اتریش

لیست بهترین دانشگاه های اتریش؛ رتبه بندی دانشگاه های اتریش

 بهترین دانشگاه های اتریش به عنوان مراکز آموزش عالی با استانداردهای بالا و فضای تحقیقاتی پویا شناخته می‌شوند. اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که افراد بومی و غیربومی زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند. اتریش دارای ۱۲ دانشگاه خصوصی، ۲۲ دانشگاه دولتی، ۲۷ کالج و ۲۷ دانشگاه علوم کاربردی غیر دولتی است که رتبه بندی دانشگاه های اتریش بسیار معروف است.  اگر شما نیز قصد تحصیل در اتریش را دارید با ما همراه شوید تا معرفی دانشگاه های اتریش را در اختیار شما قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی دانشگاه های اتریش

دانشگاه وین:

دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های اتریش است که در سال ۱۳۶۵ تاسیس شده است. این دانشگاه با داشتن حدود ۹۴ هزار دانشجو در ۱۸۸ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا به شمار می رود. دانشمندان معروفی از جمله شرودینگر، فون هایک، فرانتس هس و غیره در این دانشگاه تدریس کرده اند. این دانشگاه ۱۵ دانشکده مختلف دارد و سالیانه افراد زیادی برای پذیرش در آن درخواست می دهند.

دانشگاه اینسبروک:

دانشگاه اینسبروک یکی از معتبرترین دانشگاه های اتریش است که سومین دانشگاه بزرگ در اتریش نیز به شمار می رود. در این دانشگاه حدود ۲۸ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که تعداد بسیاری از آن ها، دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه جزو 400 دانشگاه برتر از لحاظ سطح هیئت علمی و جز ۳۵ دانشگاه برتر جهانی از لحاظ جذب دانشجویان بین المللی است.

 

دانشگاه گراتس :

یکی دیگر از معروف ترین دانشگاه های اتریش دانشگاه گراتس است که سابقه تاسیس آن به سال ۱۵۸۵ در شهر گراتس بر می گردد. این دانشگاه دومین دانشگاه اتریش از لحاظ قدمت می باشد که حدود ۳۲ هزار دانشجو در حال تحصیل در آن هستند. این دانشگاه دارای ۷ دانشکده مختلف الهیات، کسب و کار، حقوق، علوم انسانی، علوم طبیعی، هنر و محیط زیست است.

دانشگاه گراتس در اتریش به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های اتریش شناخته می‌شود. با تاریخچه‌ای بیش از ۴۰۰ ساله، این دانشگاه به عنوان یک مرکز آموزش عالی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف علمی معتبر است. گراتس با برنامه‌های تحصیلی گسترده، توجه به ابتکارات پژوهشی و همچنین همکاری‌های بین‌المللی، امکانات و فرصت‌های بیشماری را برای دانشجویانش فراهم می‌کند همچنین این دانشگاه در میان رتبه بندی دانشگاه های اتریش بالاترین رتبه را دارد.

دانشگاه گراتس
این دانشگاه به عنوان محیطی پویا و فراگیر برای تحصیلات تخصصی، جایزه می‌گیرد و دانشجویان از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند

دانشگاه فروید:

دانشگاه فروید یکی از تخصصی ترین دانشگاه های اتریش و جهان در زمینه رشته های علوم انسانی است که متقاضیان زیادی از سراسر جهان خواستار تحصیل در رشته های مختلف آن از جمله روانشناسی، فلسفه، ادبیات و غیره هستند. در سال ۲۰۰۵ شعبه دوم این دانشگاه در پاریس افتتاح شده است.

دانشگاه سالزبورگ:

دانشگاه سالزبورگ یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های اتریش است که در سال ۱۶۲۲ توسط شاهزاده اسقف اعظم پاریس در شهر سالزبورگ تاسیس شده است. این دانشگاه ۴ دانشکده الهیات، حقوق، علوم طبیعی و علوم انسانی دارد که حدود ۵۶۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه پزشکی وین:

دانشگاه پزشکی وین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش و اروپا است که قدمتی ۶۵۰ ساله دارد. دانشجویان بین المللی و داخلی بسیاری در این دانشگاه از آموزش های تئوری و عملی تخصصی در رشته های دندانپزشکی و پزشکی بهره مند می شوند. مدرک اخذ شده در این دانشگاه در تمام نقاط جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

دانشگاه فنی وین:

از دیگر معتبرترین و معروف ترین دانشگاه های اتریش در حوزه مهندسی و علوم طبیعی دانشگاه فنی وین است که در سال ۱۸۱۵ تاسیس شده است. این دانشگاه از لحاظ سطح علمی در رده 184 جهان قرار داشته و از لحاظ جذب دانشجوهای بین المللی یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به شمار می رود. این دانشگاه حدود ۳۰ هزار دانشجو دارد که در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه فنی وین
دانشگاه فنی وین یکی از معتبرترین و مرموزترین دانشگاه‌های فنی در اتریش است.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین:

علاوه بر دانشگاه هایی که در زمینه علوم مهندسی، پزشکی و علوم انسانی فعالیت می کنند، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی یکی دیگر از دانشگاه های اتریش است که شهرتی جهانی دارد. از این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه هنر اتریش و بزرگترین دانشگاه هنر جهان نام برده می شود. ساختمان این دانشگاه در سال ۱۸۰۸ به عنوان یک کنسرواتور تاسیس شده و طی سال ها تغییرات در سال ۱۹۹۸ به دانشگاه هنر تغییر کاربری داد. در این دانشگاه اساتید برجسته ای از جمله آنتون بروکنر، هانس سواروفسکس و شونبرگ تدریس کرده اند.

دانشگاه زالتسبورگ:

دانشگاه زالتسبورگ یکی دیگر از دانشگاه های اتریش است که دارای ۴ دانشکده حقوق، علوم انسانی، علوم تجربی و الهیات است. این دانشگاه در سال ۱۶۲۲ تاسیس شده است و درحال حاضر حدود ۱۴ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. گروه هنر این دانشگاه یکی از معروف ترین گروه های هنر در سراسر جهان به شمار می رود.

سایر دانشگاه های اتریش:  از دیگر دانشگاه های اتریش می توان به دانشگاه مودال، دانشگاه کسب و کار، دانشگاه کپلرلینز، دانشگاه تکنیک وین، دانشگاه مدیریت و ارتباطات و غیره اشاره کرد.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

در حالت کلی کشور اتریش به دلیل برخورداری از وضعیت مطلوب و مناسب زندگی یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت از طریق تحصیل به‌حساب می‌آید. تحصیل در اتریش رؤیای بسیاری از دانشجویان است.

سخن پایانی

بهترین دانشگاه های اتریش  که در همسایگی آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی، ایتالیا و سوئیس مقصد بسیاری از دانشجویان و گردشگران است.  چرا که این کشور دارای ۱۲ دانشگاه خصوصی، ۲۲ دانشگاه دولتی، ۲۷ کالج و ۲۷ دانشگاه علوم کاربردی غیر دولتی است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره رتبه بندی دانشگاه های اتریش هستید و یک معرفی ازدانشگاه های اتریش میخواهید، میتوانید با کارشناسان هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین دانشگاه های اتریش کدامند؟
دانشگاه وین دانشگاه اینسبروک دانشگاه گراتس دانشگاه فروید دانشگاه سالزبورگ دانشگاه پزشکی وین دانشگاه فنی وین دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین دانشگاه زالتسبورگ
چه تعداد دانشگاه دولتی و خصوصی در اتریش وجود دارد؟
اتریش دارای 12 دانشگاه خصوصی، 22 دانشگاه دولتی، 27 کالج و 27 دانشگاه علوم کاربردی غیر دولتی است
زرگترین دانشگاه هنر اتریش و بزرگترین دانشگاه هنر جهان کدام دانشگاه است؟
دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
gralt
2 سال قبل

برای دانشگاه وین میشه بورس تحصیلی گرفت؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  gralt
2 سال قبل

بستگی به شرایط شما داره باید جزئی و دقیق بررسی بشه پیشنهاد میکننیم با کارشناسانمون در ارتباط باشید

کادر هرمس اپلای