برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا یکی از برنامه های پرطرفدار زیرمجموعه اکسپرس اینتری کانادا جهت مهاجرت به این کشور می باشد در این مقاله قصد داریم به بررسی راه ها و شرایط برنامه استانی بریتیش کلمبیا بپردازیم. با ما همراه باشید.

درباره بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا جزو استان های اصلی کانادا می باشد که در غرب این کشور قرار دارد. جمعیت این استان 5 میلیون نفر می باشد و از این لحاظ سومین استان پر جمعیت این کشور است. مساحت بریتیش کلمبیا 920 هزار کیلومتر مربع می باشد و چهارمین استان این کشور است. ونکوور، ریچموند و ویکتوریا از شهر های مهم این استان است. تولید ناخالص داخلی این استان در حدود 282 میلیارد دلار می باشد که چهارمین استان بین استان های کانادا است. این استان یکی از بخش ها مورد علاقه مهاجران می باشد و سالیانه تعداد زیادی از مردم کشور خود را به مقصد بریتیش کلمبیا ترک می کنند.

درباره برنامه مهاجرتی بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا یا BC PNP که مخفف British Columbia Provincial Nominee Program می باشد یکی از راه های پرطرفدار برای مهاجران است که این باعث شده تعداد مهاجران به این استان ماهانه رو به افزایش باشد. افرادی که دارای تخصص هستند از راه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا مجوز فعالیت را می توانند اخذ کنند. اگر این مجوز را داشته باشید می توانید اقامت دائم کانادا را با سرعت بیشتری دریافت کنید. در این برنامه دو گروه اصلی وجود دارد که هر کدام از این گروه ها دارای دو زیر گروه متفاوت هستند. گروه های اصلی به صورت زیر است:

  1. گروه کارآفرینان (Entrepreneur Immigration)
  2. گروه مهارت (Skill Immigration)

گروه های اصلی دارای چند زیر گروه می باشد و شما می توانید بر حسب شرایط خودتان و فاکتور های مورد نظر استان ها امتیازات خود را محاسبه کنید و دریابید که آیا جزو این گروه ها هستید یا خیر؟

گروه های برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

گروه کارآفرینان

گروه های برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

اگر می خواهید در بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری کنید و از این طریق مهاجرت داشته باشید می توانید از این گروه اصلی استفاده کنید و جزو این برنامه قرار بگیرید. گروه کارآفرینان خود به دو زیر گروه توانایی های تجاری و پروژه های استراتژیک تقسیم می شوند. زیر گروه اول مختص کسانی است که می خواهند کسب و کار راه اندازی کنند می توانند از این طریق اقدام کنند.  برای این کار باید حداقل 600 هزار دلار سرمایه داشته باشید و حداقل 400 هزار دلار آن را سرمایه گذاری کنید. البته برای فعالیت در این بخش باید حداقل سه سال سابقه مدیریت داشته باشید و همچنین باید مدرک تحصیلی معتبر که از تاریخ آن حداقل سه سال گذشته باشد را دارا باشید.

موارد دیگری مانند اقامت در شعاع صد کیلومتری محل کار و اجازه اقامت در کانادا از موارد الزامی می باشد. زیر گروه دوم که پروژه های استراتژیک می باشد مختص کسانی است که می خواهند فعالیتی را در این استان راه اندازی کنند و باید 5 نفر از کارکنان اصل و متخصص را برای زندگی و اقامت در این کشور به همراه خود بیاورند.

همچنین لازم است برای این کار شرح کسب و کار، تخمین درآمد و ارزیابی های دقیق مالی را داشته باشید. برای پروژه های استراتژیکی باید 500 هزار دلار سرمایه داشته باشید تا دولت به شما مجوز این پروژه را بدهد. حداقل سه موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی نیز باید فراهم گردد.

گروه مهارت

گروه های برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

افرادی که دارای تخصص می باشند می توانند از این طریق اقدام کنند. گروه مهارت خود به پنج زیر گروه فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی، فارغ التحصیلان کالج، متخصصین بهداشت و درمان، نیرو های متخصص و نیرو های نیمه متخصص تقسیم می شود.

زیر گروه اول

زیر گروه اول که فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشند مختص افرادی می باشد که مدرک تحصیلات تکمیلی را از دانشگاه های مورد تایید بریتیش کلمبیا در رشته های نظیر علوم طبیعی یا علوم بهداشت دریافت کرده باشند. مینیمم امتیاز مورد نیاز برای پذیرفته شدن در این زیر گروه 105 از 200 می باشد. شما باید در یکی از رشته های کشاورزی، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، ریاضیات و آمار و …. تحصیل کرده باشید. برای این زیر گروه آفر شغلی لازم نمی باشد.

زیر گروه دوم

زیر گروه دوم که فارغ التحصیلان کالج است مخصوص افرادی است که در سه سال قبل از کالج یا دانشگاه در کانادا فارغ شده باشند. برای این که بتوانید از این طریق اقدام کنید باید یک آفر شغلی از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا داشته باشید هرچند نیاز به سابقه کار ندارید. در این زیر گروه نیز مانند زیر گروه قبل حداقل امتیاز 105 می باشد.

زیر گروه سوم

زیر گروه سوم متخصصین بهداشت و درمان هستند که برای پزشکان، پرستاران و ماماها می باشد. برای این که بتوانید جزو این گروه باشید باید 135 امتیاز کسب کنید. جدا از شرایط معمول مهاجرت باید یک پیشنهاد و آفر شغلی از سازمان بهداشت عمومی داشته باشید. موقعیت شغلی می تواند پزشک، ماما، پرستار، سونوگراف و … باشد. حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و داشتن تمکن مالی از دیگر مدارک مورد نیاز است.

زیر گروه چهارم

زیر گروه چهارم نیرو های متخصص است که برای افرادی می باشد که حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشد. این افراد باید یک آفر شغلی از یک کارفرما داشته باشند. داشتن مهارت زبانی و تمکن مالی از شرایط مورد نیاز می باشد

زیر گروه پنجم

زیر گروه آخر نیرو های نیمه متخصص می باشد که مختص افرادی است که در یکی از شغل های زمینه هتلداری، رانندگی، فراوری مواد غذایی یا یکی از شغل های سطح D ناک مشغول هستند. امتیاز مورد نظر این بخش 95 از 200 است. شما باید حداقل 10 ماه قبل در زمینه این شغل مشغول بوده باشد. زمینه کاری به صورت کارآموزی نیز مورد قبول نمی باشد.

برای اطلاع بیشتر از برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

2 پاسخ

  1. یعنی ممکنه من هم در این برنامه ها بتونم شرکت کنم؟
    من رضا گلسرخی 24 ساله از مشهد هستم. کاردانی ناپیوسته مکانیک دارم و برای ادامه تحصیل قصد مهجرت به این کشور رو دارم. ممکنه برام توضیح بدید که الان باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟

    1. سلام . پیشنهاد میکنم ابتدا فرم ارزیابی رایگانمون رو پر بفرمایید تا شرایط اولیه تون بررسی بشه و کارشناسانمون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *