خرید سهام در آلمان

خرید سهام در آلمان

سرمایه‌ گذاری از طریق معاملات سهام اخیرا موردتوجه بسیاری قرار گرفته است و روزبه‌ روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود. به‌ خصوص انجام این معاملات از طریق اینترنت و معامله با مبالغ ناچیز و مناسب برای همه میسر خواهد بود. بازار سهام در کشور آلمان برای سرمایه‌ گذاران خارجی باز خواهد بود. علاوه‌ بر این کلیه عملیات خرید سهام در آلمان را می‌ توان از راه دور از طریق اینترنت انجام داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بازار بورس آلمان

این کشور در حال‌ حاضر در میان فهرست بزرگ‌ ترین اقتصادهای جهان، از نظر اندازه تولید داخلی در رتبه چهارم قرار دارد. بورس‌های آلمان به‌ ویژه بورس فرانکفورت به‌ دلیل تعدد شرکت‌های بزرگ آلمانی که از شهرت بین‌ المللی و ارزش بازار بالایی برخوردار هستند، به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ ترین بازارهای اوراق بهادار و سهام در جهان شناخته می‌شوند.

اگر تصمیم دارید برای خرید سهام در آلمان اقدام کنید، باید اشاره کنیم که این کشور سرزمین فرصت‌های طلایی تلقی می‌شود و اقتصاد قوی آن همواره منبعی برای جذب سرمایه‌ گذاری‌ های داخلی و خارجی خواهد بود. با این‌ حال، در سال‌های اخیر در مقایسه با گذشته، امکان استفاده از این فرصت‌ها با مکانیسم‌ های متعدد، متنوع و انعطاف‌ پذیرتر فراهم شده است.

تاریخچه سهام آلمان به چندین قرن قبل از ظهور تجارت آنلاین یا خود اینترنت برمی‌ گردد. از آنجایی‌ که آلمان یکی از اولین کشورهایی بود که در قرون‌ وسطی در نمایشگاه‌ های تجاری شرکت کرد، پس از آن با تاسیس بورس‌های سهام در قرن شانزدهم، موضوع سازمان‌دهی‌تر شد و بعدها بازارهای مالی در مفهوم معاصر ظاهر شدند.

از جمله آنها بورس فرانکفورت بود که در سال 1820 تاسیس شد و با ورود به عصر انقلاب صنعتی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد. امروزه این بورس به‌ عنوان بزرگ‌ ترین بورس در آلمان و اروپا  رتبه‌ بندی می‌شود.

مزایای سرمایه ‌گذاری از طریق خرید سهام در کشور آلمان

در آلمان، سهام بخش مهمی از بازار مالی به‌ شمار می‌رود. این کشور به داشتن شرکت‌های بزرگ چندملیتی مانند فولکس‌ واگن، بایر، ساب‌ بی و غیره معروف است. سرمایه‌ گذاران می‌توانند با خرید سهام آنها در این کشور سرمایه‌ گذاری کنند. به‌صورت کلی مزایای خرید سهام در آلمان عبارتند از:

  • امکان به‌ دست‌ آوردن سود نسبتا بالا در سرمایه‌ گذاری
  • مجموعه بزرگی از وجوه که به جایگاه‌ها، بازارها، استراتژی‌ها و ریسک‌های مختلف پایبند هستند به شما امکان می‌دهد فرصتی را برای هر سرمایه‌ گذاری انتخاب کنید.
  • لازم نیست همه وجوه خود را در یک موسسه مالی بسپارید. شما می‌توانید با خرید سهام در سطوح مختلف سودآوری و ریسک، سرمایه خود را متنوع کنید.
  • در صورت لزوم برداشت پول بسیار آسان است.
  • شاید پول زیادی نداشته باشید که به شما امکان دهد یک پروژه خصوصی باز کنید، یا زمان کافی یا مهارت لازم در کارآفرینی و سرمایه‌ گذاری را ندارید. خرید سهام راه‌حل شما برای انجام این کار است. شما با صرف زمان برای خریدوفروش سهام مناسب و با سرمایه‌ گذاری اندک پول، می‌توانید بدون صرف تلاش زیاد، زمان یا هزینه‌های زیاد به سودهای معقول برسید.

مزایای سرمایه ‌گذاری از طریق خرید سهام در کشور آلمان

روش‌ های خرید سهام در آلمان

خرید سهام در این کشور از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. امروزه این نوع سرمایه‌گذاری از طریق اپلیکیشن، پی‌پال و بانک اشپارکاسه ممکن می‌شود.

خرید سهام از طریق اپلیکیشن برای مبتدیان

کارگزاران مدرن، ورود به معاملات سهام در آلمان را بسیار ساده کرده‌اند. امروزه خرید سهام در آلمان از طریق اپلیکیشن با بسیاری از کارگزاران ممکن خواهد بود. نرم‌افزار Trade Republic Berlin با ساختار ساده خود به‌ ویژه برای مبتدیان انتخاب خوبی است.

در این برنامه هزینه ثابت یک یورو برای درخواست وجود دارد. ایجاد حساب در آن رایگان در نظر گرفته می‌شود. شما برای اندازه‌های سفارش 500 یورو یا بیشتر با Finanzen.net Zero مبلغ کمتری پرداخت می‌کنید.

خرید سهام در آلمان با پی پال

امروز سهام در آلمان، اغلب در دنیای دیجیتال معامله می‌شود. اما اگرچه کارگزاران مدرن اکنون معاملات سهام را از طریق برنامه یا وب‌ سایت ارائه می‌دهند، تعداد کمی از ارائه‌ دهندگان خدمات پرداخت مانند Paypal برای خرید سهام پشتیبانی ارائه می‌کنند. البته خرید سهام با eToro امکان‌ پذیر است.

پلتفرم eToro تمرکز بین‌المللی دارد و علاوه‌بر سهام و ETF، طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مختلف را نیز ارائه می‌دهد.

خرید سهام در Sparkasse Bank

اشپارکاسه شبکه‌ای از بانک‌های عمومی است که مجموعا بزرگ‌ ترین گروه خدمات مالی در آلمان و در تمام اروپا را تشکیل می‌دهند. اگر می‌خواهید سهام آلمان را از اشپارکاسه بخرید، باید انتظار کارمزدهای بالاتری را داشته باشید.

شرایط خرید سهام در آلمان

خرید سهام در کشور آلمان یک فرآیند بسیار ساده است. اما اولین شرط موردنیاز، باز کردن سپرده سهام خواهد بود. در اینترنت می‌توانید کارگزاران را جستجو کنید. دراین‌ خصوص باید بانک‌ها و کارگزاران آنلاین مختلف را با هم مقایسه کنید و به هزینه‌های پایین درخواست توجه داشته باشید.

بانک‌های آنلاین مختلفی وجود دارند که به شما حساب‌های رایگان ارائه می‌دهند. با این‌حال، هنگام انتخاب بانک متولی خود برای خرید سهام در آلمان ، باید به هزینه‌های سفارش توجه داشته باشید. علاوه‌ بر حساب سپرده، به یک حساب جاری نیز نیاز خواهید داشت.

تجارت در بازار آلمان معمولا شامل کارمزدها و پورسانت‌ های مختلفی مانند کارمزد دلالی، کارمزد مبادله و کارمزد تسویه‌ حساب می‌شود. این کارمزدها بسته به نوع سهام مورد معامله و شرکت کارگزاری می‌تواند متفاوت باشد.

در این خصوص هزینه‌های اضافی ممکن است برای معاملات حاشیه و فروش کوتاه وجود داشته باشد. تحقیق و مقایسه کارمزدها و کمیسیون‌ها قبل از انجام معاملات برای به‌ حداقل‌ رساندن هزینه‌ها مهم خواهد بود.

شرایط خرید سهام در آلمان

حداقل هزینه لازم برای خرید سهام در آلمان

هیچ قانون خاصی برای مبلغ خرید سهام در این کشور وجود  ندارد. اساسا شما باید تنها به‌ اندازه‌ای که در میان‌مدت نیاز ندارید، در سهام سرمایه‌ گذاری کنید. ارزان‌ ترین کارگزار برای خرید سهام این کشور eToro است. با eToro هیچ هزینه کمیسیونی نمی‌پردازید. بنابراین، می‌توانید با مبلغ کمی در آلمان نیز سرمایه‌ گذاری انجام دهید.

مراحل خرید سهام در آلمان

خرید سهام در آلمان روشی محبوب برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در فعالیت‌های شرکت‌های بورسی است. بازار سهام آلمان فرصت‌هایی را برای سرمایه‌ گذاران برای خریدوفروش سهام، مشارکت در رشد شرکت‌ها و دستیابی به بازگشت سرمایه فراهم می‌کند. در زیر مراحل خرید سهام در این کشور آمده است:

انتخاب یک کارگزار

سرمایه‌ گذاران باید یک کارگزار مالی مجاز و قابل‌ اعتماد را برای معامله در بازار سهام آلمان انتخاب کنند. بسیاری از شرکت‌های مالی معتبر و کارگزاران آنلاین برای تسهیل فرآیند خریدوفروش سهام در دسترس هستند.

شناخت شرکت‌ ها

سرمایه‌ گذاران قبل از شروع به خرید سهام ترجیح می‌دهند برای درک عملکرد شرکت‌ها و انتظارات آتی آن‌ها تحقیق و تحلیل کنند. اطلاعات مربوط به شرکت‌ها را می‌توان از طریق گزارش‌های مالی و اخبار موجود در وب‌ سایت‌های مالی تاییدشده به‌ دست آورد.

افتتاح حساب معاملاتی

خرید سهام در آلمان مستلزم افتتاح حساب معاملاتی نزد کارگزار مالی منتخب است. وجوه برای خرید سهام و پرداخت کمیسیون و کارمزدهای مربوطه به‌حساب واریز می‌شود.

تصمیم‌ گیری سرمایه‌ گذاری

سرمایه‌ گذاران پس از تجزیه‌ و تحلیل و آماده‌ سازی مالی می‌توانند برای خرید سهامی که می‌خواهند در آن سرمایه‌ گذاری کنند، تصمیم بگیرند. این کار با واردکردن سفارش‌های خرید خاص در پلتفرم معاملاتی ارائه‌ شده توسط کارگزار انجام می‌شود.

پیگیری سرمایه‌ گذاری

افراد پس از خرید سهام برای کار در آلمان، باید عملکرد سرمایه‌ گذاری‌های خود و سیر تحول قیمت سهام را پیگیری کنند. این کار را می‌توان با پیگیری اخبار مالی، گزارش‌های فصلی و گزارش‌های سالانه شرکت‌هایی که در آنها سهام دارید، انجام داد.

در اینجا باید در نظر داشته باشیم که سرمایه‌ گذاری در سهام منوط به انتخاب بهترین و مطمئن‌ ترین پلتفرم است. این امر با تجزیه‌ و تحلیل بازار و پیگیری مکان‌ های معاملاتی انجام می‌شود. بنابراین، باید قبل از پرداخت پول خود، بازار را تجزیه‌ و تحلیل کنید و در این زمینه یاد بگیرید.

به همه کسانی که این کار را انجام می‌دهند توصیه می‌کنیم چندین منبع مرتبط با این موارد را مطالعه و مشاهده کنند و سپس چند سهم بخرند تا روش سرمایه‌گذاری با ارزان‌ترین هزینه‌ها در بورس آلمان را دریابند.

لیست کارگزاری‌ های خرید سهام در آلمان

برای دسترسی به بازار آلمان برای خرید سهام، می‌توانید در یک کارگزار آلمانی یا یک شرکت کارگزاری بین‌ المللی حساب باز کنید که دسترسی به بازار این کشور را ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها معمولا از شما می‌خواهند که فرآیند تایید را طی کنید و اطلاعات شخصی و مالی را ارائه دهید.

پس از راه‌ اندازی حسابتان، می‌توانید با قراردادن سفارش‌های خرید یا فروش روی سهام موردنظر خود معامله را آغاز کنید. شما می‌توانید از طریق یک پلتفرم مبتنی بر وب یا تلفن‌ همراه که توسط شرکت کارگزاری ارائه شده است به بازار دسترسی داشته باشید.

پس از ارزیابی جامع بیش از 15 کارگزاری، ما لیستی از بهترین پلتفرم‌های معاملات سهام را برای سرمایه‌ گذاران در این کشور گردآوری کرده‌ایم. معیارهای ارزیابی ما شامل جنبه‌هایی مانند پایبندی به مقررات تنظیم‌ شده توسط سازمان نظارت مالی فدرال (BaFin) و پارلمان فدرال آلمان (بوندستاگ) می‌شود.

ضمن آنکه تنوع اوراق بهادار قابل‌معامله در عرضه، تجربه کلی کاربر، روش‌های سپرده‌ گذاری یورو، هزینه‌های تراکنش را نیز در برمی‌گیرد. در زیر چند مورد محبوب از این پلتفرم‌ها برای خرید سهام در آلمان معرفی شده است:

eToro

eToro بهترین پلتفرم معاملات سهام در آلمان محسوب می‌شود؛ زیرا به سرمایه‌ گذاران، سپرده رایگان و فوری یورو را جهت معامله هزاران سهام با کارمزد کارگزاری صفر ارائه می‌دهد. این کارگزاری پشتیبانی 24 ساعته و 7 روزه از مشتریان آلمانی را ارائه می‌دهد.

آنها علاوه بر سهام، شاخه‌های خود را به کالاها، ارزها و ETFها نیز گسترش داده‌اند. پیمایش پلتفرم وب و اپلیکیشن آن آسان است و برای افرادی که اولین گام‌های خود را در دنیای تجارت برمی‌دارند یا سرمایه‌ گذاران باتجربه‌ تر با توانایی تجارت اهرمی ایده‌ آل خواهد بود.

Interactive Brokers

این کارگزار آمریکایی سفارش‌های سهام را برای بازار آلمان اجرا می‌کند. این پلتفرم از بورس فرانکفورت گرفته تا Turquoise TRQXDE، دسترسی به طیف گسترده‌ای از بازارهای سهام آلمان را ارائه می‌دهد. معامله‌ گران باتجربه می‌توانند از پلتفرم تجاری IB’s Trader Workstation (TWS) استفاده کنند و تازه‌کارها این امکان را دارند در پورتال مشتری ساده آن معاملات خود یا خرید سهام در آلمان را انجام دهند.

DEGIRO

DEGIRO متعهد می‌شود که با دریافت کمیسیون دو یورویی در معاملات، کارمزدهای معاملاتی را نسبت به رقبای خود کاهش دهد. DEGIRO با مجوز بانکداری خود و مقررات سخت‌گیرانه توسط مقامات مالی درجه یک مانند BaFin در آلمان، اکنون بزرگ‌ ترین کارگزار اجرای آنلاین در اروپا است.

پیمایش در پلتفرم‌های وب و موبایل آن ساده است و برای استفاده از آن نیاز به هزینه برداشت یا حداقل واریز نیست. این کارگزاری خدمات و محصولات مختلفی از جمله تجارت بر روی چندین ابزار مالی مانند سهام، اوراق‌ قرضه ETF، CFD و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

Comdirect

Comdirect یکی از اعضای Comdirect Group، یک بانک بزرگ آلمانی و پیشرو در تجارت آنلاین اوراق بهادار در این کشور است. این کارگزار یک وب‌ سایت و پلتفرم به زبان آلمانی دارد. این پلتفرم با وجود کارمزدهای بالا، همچنان در میان سرمایه‌ گذاران انتخاب برتر به‌حساب می‌آید. خرید سهام در آلمان را می توانید با این کارگزاری تجربه کنید.

این کارگزار معاملات ارزها، CFD ها، ETFها، معاملات آتی، اوراق‌قرضه و وجوه را در تمامی صرافی‌های مهم آلمان فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های برجسته Comdirect پلتفرم تجاری سازگار آن، ProTrader است که یک فید خبری، ویژگی‌های نمودار پیچیده و یک رابط کاربری آسان را ارائه می‌دهد.

Trade Republic

Trade Republic پلتفرم معاملاتی و کارگزار آنلاین برای تلفن همراه محسوب می‌شود. کاربران آن می‌توانند با سهولت در معاملات سهام شرکت کنند. این کارگزاری از زمان تاسیس خود در سال 2019، بی‌ وقفه تلاش کرده است تا بهترین پلتفرم معاملاتی تلفن همراه باشد.

ضمن آنکه کارگزاری با داشتن مجوز بانکداری از دیگر رقبا متمایز می‌شود. سپرده‌های کاربران در حساب تسویه‌ حساب کاربر به‌طور قانونی تا سقف 10هزار یورو محافظت خواهد شد و توسط بانک فدرال آلمان و BaFin (مرجع نظارت مالی فدرال) مورد نظارت قرار می‌گیرد.

لیست کارگزاری‌ های خرید سهام در آلمان

 plus500

کارگزاری پلاس 500، یکی از مهم‌ ترین پلتفرم‌های متعلق به شرکت بورس آلمان است و یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای معامله سهام و ارزهای دیجیتالی به‌حساب می‌آید که دارای مجوز در آلمان هستند. این امکان را دارید تا برای خرید سهام در آلمان از این روش استفاده کنید.

کارگزاری IG

گروه آی‌جی نیز در آلمان فعالیت می‌کند و از طریق پلتفرم خود به سرمایه‌ گذاران آلمانی خدمات تجاری ارائه می‌دهد. پلتفرم IG به شما امکان می‌دهد در طیف گسترده‌ای از دارایی‌های مالی مانند سهام و فارکس معامله کنید. شما می‌توانید از طریق وب یا برنامه‌های تلفن همراه به این پلتفرم دسترسی داشته باشید.

Trading 212

یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید سهام در آلمان اپلیکیشن Trading 212 است که می‌توانید آن را به‌صورت رایگان از فروشگاه اپل یا گوگل‌ پلی دانلود کنید. در این کارگزاری می‌توانید بدون پرداخت کارمزد در سهام سرمایه‌ گذاری کنید و حداقل شرط لازم برای معامله سهام یک یورو است.

از طریق Trading 212 بیش از هفت هزار سهام و صندوق سرمایه‌ گذاری با پشتوانه را در بازارهای آلمان، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، هلند، فرانسه، اسپانیا و اتریش نیز خواهید یافت. سود شما در حساب‌های بانکی جدا نگهداری می‌شود و کاملا محافظت خواهند شد.

XTB

XTB یکی از کارگزاران خرید سهام در آلمان محسوب می‌شود که در عملیات خریدوفروش به شما کمک و مشاوره می‌دهد. کارگزاری فوق این امکان را برای شما فراهم می‌کند که با 1500 صندوق سهام بدون هیچ کارمزدی معامله کنید.

مشخصه این کارگزار، سرعت رویه‌های معاملاتی است که به مشتریان خود ارائه می‌دهد. XTB در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها به حداقل تعداد زیادی معاملات نیاز دارد. به‌عنوان‌مثال برای سهام آلمان به حداقل 50 یورو نیاز خواهید داشت.

نحوه افتتاح حساب کارگزاری در آلمان

افتتاح حساب کارگزاری به‌طورکلی یک تجربه بسیار ساده است. به‌طور سنتی، پس از تکمیل کردن تعدادی فرم، این امر در بانک انجام خواهد شد. امروزه کل فرآیند به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. مراحل افتتاح حساب از یک کارگزار به کارگزار دیگر متفاوت خواهد بود، اما معمولا این مراحل عبارتند از:

  • ارسال فرم آنلاین با مشخصات شخصی شما مانند آدرس ایمیل و شماره‌ تلفن.
  • ارسال یک فرم که به جزئیات تجربه شما در تجارت می‌پردازد. برخی از کارگزاران تنها در صورتی درخواست شما را می‌پذیرند که سطح معینی از دانش معاملاتی داشته باشید.
  • اکثر کارگزاران در آلمان نیز از شما می‌خواهند که هویت خود را تایید کنید. این کار معمولا با تماس ویدئویی با نماینده کارگزار و نشان‌ دادن پاسپورت یا شناسه خود انجام می‌شود. در بیشتر موارد، این کار را می‌توان در اداره پست این کشور نیز انجام داد.

نحوه اخذ اقامت آلمان با خرید سهام

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فقط با سرمایه‌ گذاری و خرید سهام در آلمان، تابعیت آلمان یا اقامت دائم آن را نخواهید داشت. با این‌حال، در صورت ثبت شرکت در آلمان و خرید املاک و مستغلات به شما اجازه اقامت موقت داده خواهد شد. با اخذ مجوز از این روش‌ شما قادر به انجام هیچ فعالیت اقتصادی در این کشور نخواهید بود.

اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت کشور آلمان هستید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید تا بهترین پیشنهادها را باتوجه‌به وضعیت و میزان سرمایه خود دریافت کنید.

خرید بیزینس در آلمان

خرید بیزینس در آلمان

شروع کسب‌وکار جدید در کشوری دیگر، هرگز بدون ریسک و نگرانی نیست و البته تضمینی هم وجود ندارد که بتوانید به قله‌های موفقیت دست یابید. اگر تصمیم دارید که به آلمان مهاجرت کنید.

سخن آخر

برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام آلمان باید یک حساب کاربری در یک کارگزار آنلاین قابل‌اعتماد ایجاد کنید. این امکان را دارید تا از پلتفرم‌های مختلف در این ‌رابطه بهره ببرید و سپس خودتان مکانیزم بازار را درک کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا با خرید سهام در آلمان می‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟
خیر با خرید سهام این کشور نمی‌توان اقامت گرفت.
میزان سرمایه لازم برای خرید سهام در کشور آلمان چقدر است؟
هیچ قوانینی برای میزان سرمایه‌گذاری در این روش مشخص نشده است. اما برخی کارگزاری‌ها مشتری‌های خود را ملزم به واریز حداقل مقدار مشخصی می‌کنند.
از چه روش‌هایی می‌توان سهام در آلمان خریداری کرد؟
از طریق کارگزاری‌های آنلاین و بانک‌های آنلاین می‌توان سهام در این کشور خرید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای