خرید بیزینس در آلمان

خرید بیزینس در آلمان

یکی از روش‌های مهاجرت و سرمایه گذاری در آلمان، خرید بیزنس در آلمان می‌باشد. شروع کسب‌وکار جدید در کشوری دیگر، هرگز بدون ریسک و نگرانی نیست و البته تضمینی هم وجود ندارد که بتوانید به قله‌های موفقیت دست یابید. اگر تصمیم دارید که به آلمان مهاجرت کنید و تمایل دارید برای خودتان کسب‌وکاری در آنجا راه بیندازید، ما به جای ایجاد یک کسب ­وکار جدید، خرید کسب و در آلمان را به شما توصیه می‌کنیم. با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات شرایط خرید بیزنس در آلمان، هزینه‌ها، مدارک و مراحل آن آشنا کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

وضعیت اشتغال در آلمان چگونه است؟

اگر شما هم تمایل دارید تا در آلمان مشغول به کسب‌وکاری شوید، نگران نباشید. قوانین آلمان هیچ تفاوتی در میان اتباع خود و خارجی‌هایی که برای کار به این کشور می‌آیند، قائل نیست. در قوانین این کشور شرکت‌ها به دسته‌های مختلفی مانند شرکت محدود، شرکت سهامی و اشکال مختلف دیگری از مشارکت تقسیم‌بندی می‌شود.

اگر می‌خواهید با خرید بیزینس در آلمان کار خود را در این کشور آغاز کنید، لازم است تا حتماً به دنبال خرید شرکتی باشید که با اهداف شما همسو بوده و ساختار قانونی آن نیز متناسب با کسب‌وکار شما باشد. در برخی موارد نیز اگر نوع شرکت با نیاز شما متناسب نبوده، می‌توانید با کمک وکلا کاربری شرکت را از نظر قانونی تغییر دهید.

وضعیت اشتغال در آلمان چگونه است؟

چرا خرید یک بیزینس؟

شاید برای شما نیز این سؤال پیش آید که خرید بیزینس در آلمان چه مزایایی می‌تواند داشته باشد؟ حتماً شما نیز می‌دانید که شروع یک کسب‌وکار تا چه حد می‌تواند کار پر ریسک و البته سختی باشد و این امکان نیز وجود دارد که نتوانید آن را به مرحله‌ای که می‌خواهید برسانید. ریسک شروع یک کسب‌وکار در یک کشور دیگر چندین برابر خواهد بود.

به همین دلیل خرید کسب‌وکاری که سابق‌براین وجود داشته، بی‌لطف نیست و مزایای خاص خود را دارد. کسب‌وکاری که قصد خرید آن را دارید، احتمالاً سابق‌براین مشتریانی داشته و معاملاتی را انجام داده است. در ضمن حتماً کارکنانی دارد که به‌خوبی می‌دانند چگونه باید معاملات را انجام دهند.

لذا شما می‌توانید با کمی تجربه، کمی سرمایه و کمک‌گرفتن از افراد حرفه‌ای در مسیر شرکتی که خریداری کرده‌اید، به سودی که مدنظر دارید، برسید. تنها باید بررسی کنید که چرا صاحب قبلی آن قصد فروش کمپانی خود را دارد؟ بیماری، ورشکستگی یا  مواجه‌شدن کسب‌وکار با مشکلات متعدد باعث این کار شده است؟

برای خرید بیزینس در آلمان آماده شوید

منظور از خرید بیزینس در کشور آلمان فرایندی است که طی آن سهام شرکت از فرد فروشنده به خریدار منتقل می‌شود، البته لازمه این انتقال حضور در دفاتر اسناد رسمی و همراه‌داشتن مدارک شناسایی است تا احراز هویت تأیید شده و انتقال انجام شود، البته این فرایند کار ساده‌ای نیست و به همین دلیل بهتر بوده با مشاوران و متخصصان حتماً مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرکت از اعتبار لازم برخوردار است.

پس از اینکه خرید شرکت و انتقال سهام آن به‌درستی انجام پذیرفت، می‌توانید نام شرکت را تغییر دهید و دفتری برای آن تعیین کنید تا به‌عنوان آدرس شرکت ثبت شود. در صورت تمایل اعضای هیئت‌مدیره را مشخص کرده و سپس آن را از نظر تجاری ثبت کنید. ریسک این کار بسیار کمتر از شروع یک کسب‌وکار جدید بوده و همچنین امنیت شغلی کسب‌وکارهای از پیش راه‌اندازی شده بیشتر از مشاغل نوپا است.

انواع شرکت‌ها در آلمان

شرکت‌هایی که در آلمان مشغول به کار هستند، انواع مختلفی دارند. اینکه شما کدام‌یک از این شرکت‌ها را برای خرید بیزینس در آلمان انتخاب کنید، بسته به شرایط و نیازتان یا نوع کسب‌وکارتان می‌تواند متفاوت باشد. بیایید با هم نگاهی به این شرکت‌ها بیندازیم:

  • GmbH یا شرکت با مسئولیت محدود: یکی از پرکاربردترین شرکت‌هایی که در آلمان وجود دارد، شرکت با مسئولیت محدود است که در آن سهام‌داران پاسخگوی بدهی‌های شرکت نیستند. برای شروع یک نفر می‌تواند با سرمایه‌ای در حدود 25000 یورو آغاز به کار کرده و پس از ثبت و تنظیم قرارداد محضری شروع به کار کند.
  • AG یا شرکت سهامی خاص: شروع این شرکت باید با 5 عضو باشد و نیاز به حداقل 50000 یورو سرمایه دارد. می‌توان آن را وارد بورس اوراق بهادار کرد و لازم است اساسنامه توسط دادگاه یا دفتر اسناد رسمی تأیید شود. لازم است شرکت موردنظر هیئت‌مدیره داشته باشد و همه امور توسط هیئت‌مدیره انجام می‌شود.

شرکت‌هایی که کاغذی هستند؟

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد تصور کنید که شرکت‌های کاغذی تهدید بسیار بزرگی محسوب می‌شوند؛ اما Shelf Company ها، شرکت‌های قفسه‌بندی یا همان شرکت‌های کاغذی در واقع کسب‌وکارهایی هستند که از نظر تجاری در آلمان ثبت شده‌اند؛ اما هرگز فعالیتی اقتصادی نداشته‌اند. ازآن‌جهت به آنها شرکت قفسه‌بندی می‌گویند که پس از ثبت در قفسه‌ها باقی‌مانده‌اند تا کسی آن‌ها را بخرد.

خرید این‌گونه موارد برای خرید بیزینس در آلمان به شما کمک می‌کند به‌جای تمرکز بر مراحل بوروکراسی برای راه‌اندازی شرکت، شرکتی را خریداری کنید که با فعالیت اقتصادی شما همسو است. خرید این شرکت‌ها می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد:

شرکت‌هایی که کاغذی هستند؟

  • کسب اعتبار: به کمک این شرکت‌ها می‌توانید برای شروع کار از بانک‌ها یا سرمایه‌گذاران اعتبار کسب کنید.
  • سرعت در ایجاد کسب‌وکار: کاغذبازی و طی مراحل بوروکراسی دیگر وقت شما را نمی‌گیرد. به‌این‌ترتیب با سرعت بیشتری می‌توانید شرکت خود را راه‌اندازی کنید.
  • انعطاف‌پذیری: می‌توانید متناسب با نیاز، اهداف و چشم‌اندازی که دارید، شرکت خود را تنظیم کرده و شروع به کار کنید.

چه مراحلی را باید طی کنید؟

زمانی که اقدام به خرید بیزینس در آلمان می‌کنید، تنها نباید به فکر انتقال سهام شرکت باشید؛ چراکه پس از آن لازم است تا مراحل دیگری را طی کنید تا بتوانید مطمئن شوید که شروع کسب‌وکارتان به‌درستی انجام خواهد شد. این مراحل عبارت‌اند از:

مرحله استخدام کارگر

اگر قرار است کارگری استخدام کنید، باید بدانید که از دو روش می‌توانید این کار را انجام دهید. بسته به شرایطی که شرکت شما دارد و هزینه‌ای که می‌توانید تقبل کنید، این دو روش به شرح زیر هستند:

  • کارگر آزاد: کارگران آزاد که برای بسیاری از کارفرماها بسیار جذاب هستند، مالیات و بیمه خود را، خود پرداخت می‌کنند. شما تنها زمانی که به کمک آن‌ها نیاز دارید، آنان را به کار فرامی­خوانید و از خدماتی که ارائه می‌دهند، بهره‌مند می‌شوید. اگر نتوانید با آن‌ها به توافق برسید، به‌سادگی می‌توانید رابطه کاری خود را تمام کنید.
  • کارمندان تمام یا پاره‌وقت: اگر این افراد را استخدام کنید لازم است تا به تعهدات زیادی پایبند شوید. شما نه‌تنها باید حقوق آن‌ها را بپردازید، بلکه بیمه و مالیات را باید از حقوق آن‌ها کسر کرده، مرخصی برای آن‌ها تعیین کنید و به همین سادگی نمی‌توانید آن‌ها را اخراج کرده و با آنان قطع رابطه کنید. حق بیمه، حق بازنشستگی، بیمه بیکاری و مواردی ازاین‌قبیل به‌صورت مساوی بر گردن کارفرما و کارمند است. یعنی نیمی از هزینه این موارد را شما باید بپردازید.

مرحله استخدام کارگر

مالیات و حق بیمه

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، پس از خرید بیزینس در آلمان چنانچه کارمندان پاره‌وقت یا تمام‌وقت را استخدام کنید، پرداخت نیمی از بیمه و مالیات بر عهده شما است. مالیات‌های مهمی که باید بپردازید شامل مالیات تجاری شهرداری و مالیات بر ارزش‌افزوده است. مالیات‌بردرآمد، هزینه اضافی همبستگی و مالیات کلیسای کارکنان نیز بر عهده شما بوده و در صورت ثبت رسمی شرکت باید مالیات شرکت را نیز بپردازید.

مالیات تجاری شهرداری که توسط مقامات محلی از شما دریافت می‌شود Gewerbesteuer نام دارد. این مبلغ بسته به ایالتی که شما در آن هستید، متفاوت بوده؛ ولی اغلب 18 درصد است. اداره‌ای تحت عنوان VAT وجود دارد که در هر مرحله مالیاتی را که باید بپردازید، محاسبه می‌کند. در مقابل شما نیز باید هر خدماتی را که به مشتریان تحویل می‌دهید، همراه با هر هزینه‌ای که کرده‌اید به اداره مالیات ارسال کنید تا مالیات شما محاسبه شود؛ این همان مالیات بر ارزش‌افزوده است. پس حتما این نکته را در خرید بیزنس در آلمان توجه داشته باشید.

هزینه اضافه همبستگی حدود پنج و نیم درصد مالیاتی است که از درآمد شما اخذ می‎‌شود و این مبلغ به عنوان هزینه ادغام ایالات آلمان شرقی شناخته می‌شود. مالیات کلیسا 8 یا 9 درصد بوده و تنها زمانی از شما اخذ می‌شود که به طور رسمی خود را وابسته به یکی از کلیساهای ثبت شده بدانید. این دو مالیات از حقوق کارمندان کسر می‌شود.

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

خرید یک کسب و کار آماده در ایالات متحده نه تنها راهی عالی برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه شخصی شماست، بلکه فرصتی برای دریافت ویزای مهاجرتی و گرین کارت ایالات متحده برای خود و اعضای خانواده به شمار می آید.

خرید بیزنس در آلمان به کمک هرمس اپلای

اشتغال در کشور پیشرفته‌ای مانند آلمان می‌تواند به شیوه‌های مختلفی انجام شود. می‌توانید با خرید بیزنس در آلمان برای خودتان کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده و شرکت خود را ثبت تجاری کنید و از این طریق اقامت کشور آلمان را نیز اخذ کنید. می‌توانید با کمک متخصصان هرمس اپلای برای خرید کسب‌و‌کار در آلمان اقدام کنید. ما در این مقاله همه جوانب شرایط خرید بیزنس در آلمان را بررسی کرده‌ایم، بااین‌حال اگر هنوز سؤالی در این زمینه دارید، می‌توانید از مشاوران این مجموعه کمک بخواهید تا در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدت زمان مهاجرت از طریق خرید بیزینس در آلمان چقدر است؟
مدت زمان لازم برای خرید بیزینس در آلمان با توجه به شرایط هر متقاضی و نوع بیزینس از 3 ماه تا 9 ماه متغیر است .
آیا در حال حاضر امکان گرفتن اقامت از روش خرید بیزینس در آلمان وجود دارد؟
بله ، اگر قصد خرید بیزینس در آلمان را دارید میتوانید نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید
حداقل سرمایه جهت خرید بیزینس در آلمان چقدر است؟
بمنظور خرید بیزینس در آلمان میبایست حداقل سرمایه معادل 300 هزار دلار بصورت آورده نقدی داشته باشید
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای