ویزای همراه کانادا

ویزای همراه کانادا

امروزه بسیاری از افراد خواهان اخذ ویزای همراه کشور کانادا هستند. طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا تمامی دریافت‌کنندگان ویزا می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود ویزای همراه بگیرند. اداره مهاجرت در اکثر مواقع به دارندگان ویزای همراه مجوز کاری نیز اعطا می‌کند. در واقع دارندگان ویزای همراه می‌توانند در کانادا به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. در ادامه درباره شرایط اخذ ویزای همراه کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

در حال حاضر اداره مهاجرت کشور کانادا طی هر سال نزدیک به صد و چهل هزار ویزای همراه صادر می‌کند. فرایند دریافت ویزای همراه کشور کانادا نسبت به اکثر کشورها پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمتری دارد. اکثر متقاضیان اخذ ویزا همراه کشور کانادا همسر یا فرزندان دریافت‌کننده ویزای تحصیلی این کشور هستند. اداره مهاجرت کشور کانادا برای اخذ ویزای همراه محدودیت سنی تعیین نکرده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

 افرادی که می‌خواهند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه کشور کانادا را بگیرند باید در فرم تقاضانامه برای اخذ ویزا این موضوع را ذکر کنند. در نظر داشته باشید افراد هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا باید مدارک هویتی همراهان خود را نیز به کارمندان اداره مهاجرت تحویل دهند. مدت اعتبار ویزای همراه متغیر است. افراد تنها برای فرزندان زیر بیست و دو سال خود می‌ توانند ویزای همراه بگیرند.

به‌ طورکلی احتمال رد شدن درخواست اخذ ویزا همراه کانادا 2023 پایین است. وجود نقص در مدارک ارائه شده هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا رایج‌ ترین دلیل رد شدن درخواست اخذ ویزای همراه محسوب می‌شود. در صورت رد شدن درخواست اخذ ویزای همراه افراد تا سه هفته برای ثبت درخواست تجدید نظر فرصت دارند. پس از رفع نواقص پرونده می‌ توان برای رفع ریجکتی و تجدید نظر یک درخواست رسمی ثبت کرد.

در صورتی که فرزندان افراد بالای بیست و دو سال سن داشته باشند درخواست اخذ ویزای همراه برای آن‌ها رد می‌شود. متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا نیز می‌توانند برای همراهان خود ویزا بگیرند. شایان ذکر است ویزای صادر شده برای همراهان دارندگان ویزای توریستی کانادا در اکثر مواقع صد و هشتاد روز اعتبار دارد.

ویزای همراه کانادا چقدر طول میکشد؟

معمولاً طی کردن فرایند اخذ ویزای همراه کشور کانادا بین سه تا پنج ماه طول می‌کشد. طی این مدت کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا مدارک ارائه شده برای اخذ ویزای همراه را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند. به‌طورکلی دارندگان ویزای دانشجویی کانادا سریع‌ تر از سایر افراد می‌توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه کشور کانادا را اخذ کنند.

در برخی از مواقع متقاضیان اخذ ویزای کاری کانادا می‌خواهند برای همسر یا فرزندان خود مجوز ورود همراه به کانادا را بگیرند. به‌ طورکلی طی کردن فرایند دریافت ویزای همراه کاری کانادا نسبت به فرایند اخذ ویزا برای همراهان دانشجویان بیشتر طول می‌کشد. دلیل این موضوع پیچیدگی بیشتر فرایند صدور ویزای کاری نسبت به ویزای دانشجویی محسوب می‌شود.

اکثر اوقات مدت اعتبار ویزای صادر شده برای همراهان دانشجویان خارجی بیشتر از ویزای همراه کاری کشور کانادا است. برای دریافت راهنمایی در زمینه اخذ ویزای همراه و مهاجرت به کشور کانادا می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه تجربه بالایی در زمینه اخذ ویزا برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور دارند. هرمس اپلای یکی از برترین مؤسسات مهاجرتی در سطح کشور است.

ویزای همراه کانادا چقدر طول میکشد؟

 ویزای همراه همسر کانادا

مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای همسر کانادا سند ازدواج محسوب می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است افراد پیش از ارائه سند ازدواج به کارمندان اداره مهاجرت کانادا باید آن را به زبان فرانسوی یا انگلیسی ترجمه کنند. در حال حاضر برای دریافت ویزای همراه همسر کشور کانادا باید پانصد و شصت و پنج دلار هزینه پرداخت کرد. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای همراه کانادا الزامی به حساب می‌آید.

تمامی متقاضیان دریافت انواع ویزای کانادا در هنگام ثبت درخواست رسمی در اداره مهاجرت این کشور باید یک تقاضانامه بنویسند. کسانی  که خواهان دریافت ویزای همراه برای همسرشان هستند باید این موضوع را در تقاضانامه نگارش شده ذکر کنند. در صورت عدم ذکر این موضوع در تقاضانامه کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا برای همراهان افراد ویزا صادر نخواهند کرد.

ارائه پاسپورت همسر افراد هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای همراه الزامی به حساب می‌آید. پاسپورت همسر متقاضی اخذ ویزای همراه باید حداقل صد و هشتاد روز اعتبار داشته باشد. به دریافت‌ کنندگان ویزای همراه کشور کانادا یک مجوز کار نیز اعطا می‌شود. در هنگام دریافت مجوز کار افراد باید صد و سی دلار کانادا به اداره مهاجرت این کشور هزینه پرداخت کنند.

ویزای همراه کاری کانادا

تمامی افرادی که ویزای کاری کشور کانادا را اخذ می‌کنند می‌توانند برای همسر خود نیز ویزای همراه کاری بگیرند. در نظر داشته باشید مدت اعتبار ویزا همراه کاری کانادا در اکثر مواقع صد و چهار هفته است. پس از پایان اعتبار آن می‌توان برای تمدید این نوع  ویزای همراه کانادا یک درخواست رسمی به ثبت رساند. در نظر داشته باشید ارائه قرارداد کاری هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای همراه کاری کانادا  الزامی به حساب می‌آید.

افرادی که خواهان اخذ ویزای همراه کاری کانادا هستند می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. شایان ذکر است اخذ مجوز کاری پیش از شروع به کار در کشور کانادا ضروری به حساب می‌آید. طی کردن فرایند دریافت مجوز کاری کشور کانادا در اکثر مواقع بین یک هفته تا دو هفته طول می‌کشد. دارندگان ویزای همراه کاری کانادا تنها در صورتی که به زبان انگلیسی به طور کامل تسلط داشته باشند می‌توانند مجوز کار در این کشور را بگیرند.

اکثر دریافت‌کنندگان ویزای همراه کاری کشور کانادا در شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال ساکن می‌شوند. ذکر این نکته حائز اهمیت است در شهرهای ذکر شده موقعیت‌های شغلی بیشتری برای افراد وجود دارد. میزان درآمد افراد در شهرهای ذکر شده نیز اندکی بیشتر از سایر نقاط کشور کانادا است.

 ویزای همراه والدین کانادا

بسیاری از افراد برای تحصیل در مدارس بین‌ المللی کشور کانادا ویزای این کشور را می‌گیرند. تمامی دریافت‌ کنندگان ویزای تحصیلی در صورتی که کمتر از هجده سال سن داشته باشند می‌ توانند یک فرد را به عنوان گاردین خود تعیین کنند. اداره مهاجرت برای گاردین افراد نیز ویزای همراه کانادا را صادر می‌کند. در اکثر مواقع یکی از والدین دانشجویان به عنوان گاردین تعیین می‌شود.

مدت اعتبار ویزای همراه والدین به طول دوره تحصیلی دانش‌ آموزان بستگی دارد. در نظر داشته باشید دانشجویان نیز می‌توانند برای والدینشان ویزای همراه موقت بگیرند. در اکثر مواقع ویزای همراه موقت صادر شده تنها شش ماه اعتبار دارد. ارائه مدارک هویتی مانند پاسپورت برای اخذ ویزای همراه والدین کشور کانادا ضروری محسوب می‌شود.

فرایند اخذ ویزای همراه والدین کانادا پیچیدگی‌ های حقوقی بسیار زیادی ندارد. برای دریافت راهنمایی درباره مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا برای مهاجرت به کانادا دارند. این مؤسسه در زمینه ارائه مشاوره برای مهاجرت به خارج از کشور فعالیت می‌کند.

 ویزای همراه والدین کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه کانادا

از میان مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه کشور کانادا می‌توان به پاسپورت و دو قطعه عکس اشاره کرد. این عکس‌ها برای درج روی کارت ویزا از متقاضیان دریافت می‌شوند. برخی از افراد می‌خواهند برای فرزندان زیر سن قانونی خود ویزای همراه را اخذ کنند. داشتن گواهی تولد جهت اخذ ویزای همراه برای فرزندان الزامی به حساب می‌آید. افراد پیش از ارائه گواهی تولد باید آن را به زبان فرانسوی یا انگلیسی ترجمه کنند.

در صورت تمایل به اخذ ویزای همراه برای همسر افراد باید ترجمه سند ازدواج خود را به همراه داشته باشند. کارمندان اداره مهاجرت کانادا سوابق کیفری تمامی متقاضیان اخذ ویزا را به طور دقیق بررسی می‌کنند؛ از این جهت ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ ویزای همراه کانادا الزامی به حساب می‌آید. گواهی سلامت جسمانی نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه کشور کانادا است.

در صورتی که متقاضیان اخذ ویزای همراه کشور کانادا می‌خواهند مجوز کار در این کشور را  نیز اخذ کنند باید مدرک زبان انگلیسی را به اداره مهاجرت ارائه دهند. شایان ذکر است کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند ویزای کاری این کشور را صادر نمی‌کنند.

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه صدور ویزای همراه برای همسر افراد پانصد و شصت و پنج دلار است. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای همراه الزامی به حساب می‌آید. هزینه صدور ویزای همراه برای فرزندان زیر سن قانونی صد و پنجاه و پنج دلار کانادا است. در نظر داشته باشید افراد برای دریافت ویزای همراه والدین کانادا نیز باید هزار و هشتاد دلار به اداره مهاجرت کشور کانادا هزینه پرداخت کنند.

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم ارائه ترجمه گواهی تولد و سند ازواج جهت اخذ ویزا برای همسر و فرزندان افراد الزامی به حساب می‌آید. هزینه ترجمه سند ازدواج و گواهی تولد در حال حاضر حدود بیست و پنج دلار کانادا است. داشتن توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی طی دو ماه ابتدایی سکونت در کانادا برای دریافت ویزای همراه الزامی است. در حال حاضر برای تأمین هزینه زندگی طی شصت روز هر فرد باید حدود دو هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشد.

در بسیاری از مواقع اداره مهاجرت درخواست اخذ ویزای همراه افراد را ریجکت می‌کند. برای ثبت درخواست تجدید نظر جهت رفع ریجکتی ویزای همراه افراد باید هفتاد و پنج دلار کانادا هزینه بپردازند. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت درخواست تجدید نظر برای رفع ریجکتی ویزای همراه الزامی به حساب می‌آید.

مدت اعتبار ویزای همراه کانادا

به‌طورکلی در اکثر مواقع اداره مهاجرت کانادا برای همراه دریافت‌ کنندگان ویزای کاری این کشور یک ویزا با اعتبار بیست و چهار ‌ماه صادر می‌کند. مدت اعتبار ویزای صادر شده برای همراهان دانشجویان خارجی نیز وابسته به طول دوره تحصیلی  افراد است. در اکثر مواقع ویزای صادر شده برای همراه دانشجویان خارجی بین دو سال تا پنج سال اعتبار دارد.

مدت اعتبار ویزای همراه توریستی کشور کانادا صد و هشتاد روز است. در نظر داشته باشید ویزای همراه کاری کشور کانادا قابل تمدید محسوب می‌شود؛ از این جهت افراد پیش از پایان اعتبار این ویزا برای تمدید آن می‌توانند به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند. طی کردن فرایند تمدید ویزای همراه کاری کشور کانادا معمولاً حدود ده روز زمان می‌برد.

مدت اعتبار ویزای همراه کانادا

مزایای دارنده ویزای همراه کانادا

دارندگان ویزای همراه کاری بسیاری از مواقع می‌توانند در کشور کانادا مشغول به کار شوند. این موضوع بزرگ‌ ترین مزیت اخذ ویزای همراه کشور کانادا به حساب می‌آید. دارندگان ویزای همراه کاری و ویزای همراه تحصیلی کشور کانادا تحت پوشش نظام سلامت و درمان این کشور قرار می‌گیرند؛ از این جهت دارندگان این ویزاها برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌ های دولتی کشور کانادا هزینه‌ای نمی‌ پردازند. فرزندان افراد پس از اخذ ویزای همراه می‌توانند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کنند.

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا ویزایی است که با استفاده از آن، فرد متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند همسر، فرزند یا والدین خود را به کانادا بیاورد. فرد می‌تواند درخواست کند که اعضای خانواده‌اش با او ملاقات کوتاه مدت داشته باشند یا برای تمام طول تحصیل او در کانادا بمانند.

سخن آخر

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای همراه این کشور می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. کارشناسان این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا برای متقاضیان مهاجرت دارند. هرمس اپلای یکی از برترین مؤسسات مهاجرتی در سطح کشور میباشد.

فرایند دریافت ویزای همراه کانادا پیچیدگی‌ های حقوقی زیادی ندارد. اکثر افرادی که ویزای همراه این کشور را اخذ می‌کنند می‌توانند در کانادا مشغول به کار شوند. ویزای همراه کاری کانادا در اکثر مواقع صد و چهار ماه هفته اعتبار دارد. مدت اعتبار ویزای کانادا برای همراهان دانشجویان خارجی نیز به طول دوره تحصیلی وابسته است. برای والدین دانش‌ آموزان خارجی ساکن کانادا  نیز ویزای همراه والدین این کشور صادر می‌شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا با ویزای همراه صادر شده توسط اداره مهاجرت کانادا می ‌توان در این کشور مشغول به کار شد؟
اکثر افرادی که ویزای همراه کشور کانادا را اخذ می‌کنند می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. ذکر این نکته حائز اهمیت است پیش از شروع به کار در کانادا باید از اداره مهاجرت این کشور یک مجوز کار اخذ کرد.
آیا والدین دانش‌آموزان خارجی می ‌توانند ویزای همراه را برای مهاجرت به کشور کانادا را اخذ کنند؟
در صورتی که والدین دانش‌ آموزان خارجی به عنوان گاردین آن‌ها تعیین شوند برای اخذ ویزای همراه این کشور می‌توانند درخواست ثبت کنند. مدت اعتبار ویزای همراه والدین به طول دوره تحصیلی دانش‌ آموزان وابسته است.
هزینه صدور ویزای همراه کشور کانادا برای همسر متقاضیان مهاجرت به این کشور چقدر است؟
در حال حاضر همسر متقاضیان مهاجرت به کانادا برای دریافت ویزای همراه این کشور باید پانصد و شصت و پنج دلار هزینه بپردازند. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا الزامی محسوب می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای