ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا ویزایی است که با استفاده از آن، فرد متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند همسر، فرزند یا والدین خود را به کانادا بیاورد. فرد می‌تواند درخواست کند که اعضای خانواده‌اش با او ملاقات کوتاه مدت داشته باشند یا برای تمام طول تحصیل او در کانادا بمانند. در ادامه با این نوع ویزا بیشتر آشنا خواهیم شد.

مشارکت هرمس اپلای با وزارت علوم

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کشورکانادا دو نوع می‌باشد:

 • ویزا همراه دانش‌آموزی کانادا
 • ویزا همراه دانشجویی کانادا

واجدین شرایط اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

ویزا همراه دانش‌آموزی کانادا

با دریافت ویزای دانش‌آموزی، والدین می‌توانند فرزندان خود را از سن ۵ الی ۱۸ سال برای تحصیل به کانادا بفرستند. خود والدین نیز با دریافت ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا می‌توانند با فرزندشان در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزا همراه دانشجویی کانادا

در حال حاضر وجود شرایط مناسب برای تحصیل، کار و زندگی در کانادا باعث شده است دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، به این کشور سفر کنند. همچنین با دریافت ویزای همراه دانشجویی کانادا این دانشجویان می‌توانند در کنار همسر و فرزندان خود زندگی کنند.

روش‌های دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای گرفتن ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا می‌توانید از روش‌های زیر اقدام نمایید:

 • ابتدا دانشجو ویزای تحصیلی خود را دریافت نماید و سپس برای دریافت ویزا همراه کانادا برای خانواده خود اقدام کند.
 • دانشجو و همه اعضای خانواده تحت سرپرستی او به طور هم‌زمان برای گرفتن ویزا به سفارت درخواست نمایند.

واجدین شرایط اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا به شما این امکان را می‌دهد که افراد تحت تکفل خود را به کانادا بیاورید. همچنین به آنها اجازه می‌دهد تا پس از دریافت مجوزهای مربوطه به کار یا تحصیل تمام‌وقت بپردازند. شما می‌توانید برای افراد زیر اقدام به دریافت ویزا همراه خود کنید:

 • همسر یا شریک زندگی مشترک یا شریک زناشویی شما
 • فرزندان زیر ۲۱ سال شما
 • پدر، مادر و مادربزرگ و پدربزرگ وابسته شما
 • فرزندی که در خارج از کانادا به فرزندی پذیرفته‌اید.
 • خواهر، برادر، خواهرزاده، برادرزاده، عمه، دایی یا سایر اقوام نزدیک شما

واجدین شرایط اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

نکات مهم برای اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

جهت درخواست برای پیوستن اعضای خانواده به شما به ‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا، بخش‌های متفاوت زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مثلا می‌توانید درخواست کنید که اعضای خانواده‌تان برای یک بازدید کوتاه به شما ملحق شوند یا برای کل دوره تحصیلتان بمانند. در صورت تأیید، خانواده شما می‌توانند هم‌زمان با شما یا پس از ورود شما به کانادا بیایند. قبل از درخواست برای آوردن خانواده خود به کانادا، سه نکته اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

۱. انتخاب نوع وضعیت برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

شما با توجه به شرایط خود و اعضای خانواده‌تان می‌توانید موار زیر را انتخاب نمایید.

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا به ‌عنوان بازدیدکننده

. کوتاه‌مدت: این وضعیت به اعضای خانواده امکان ملاقات برای مدت کوتاهی را می‌دهد. به عنوان مثال، والدین شما ممکن است برای جشن فارغ‌التحصیلی شما بیایند.

. بلند مدت: برخی از اعضای خانواده وابسته شما ممکن است بخواهند بیش از شش ماه شما به ‌عنوان یک بازدیدکننده در کنار شما بمانند. برای مثال، فرزند خردسال شما که هنوز به مدرسه نمی‌رود یا همسر یا شریک زندگی مشترک شما. در این مورد، یک افسر مرزی معمولاً هنگام ورود به کانادا برای آنها یک “سوابق بازدیدکننده” چاپ می‌کند. اگر آنها سابقه بازدیدکننده دریافت نکنند، می‌توانند با تمدید وضعیت خود در کانادا به‌ عنوان یک بازدیدکننده برای آن درخواست دهند. همسر یا شریک قانونی شما مجاز به کار تحت عنوان بازدیدکننده نیست.

 قبل از درخواست برای آوردن خانواده خود به کانادا سه نکته اصلی وجود دارد

 

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا به‌ عنوان دانشجو

در این صورت، مجوز تحصیل برای فرزند خردسال شما (تا ۱۸ یا ۱۹ سال، بسته به استان یا قلمرویی که تحصیل می‌کنید) صادر می‌شود. فرزندان خردسال و زیر سن قانونی در خارج از کانادا باید قبل از ورود و مهاجرت به کانادا برای مجوز تحصیل اقدام کنند.

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا به ‌عنوان نیروی کار

اگر همسر یا شریک زندگی شما امیدوار است در کانادا کار کند و شما به طور تمام‌وقت در یک موسسه واجدشرایط تحصیل می‌کنید، ممکن است او واجدشرایط مجوز کار باشد. دو راه برای او وجود دارد:

قبل از ورود به کانادا: همسر یا شریک زندگی شما باید برای مجوز کار از خارج از کانادا به همراه درخواست مجوز تحصیلی شما یا پس از تایید مجوز تحصیلی شما، اقدام کند.

پس از ورود به کانادا: اگر همسر یا شریک زندگی شما ابتدا به‌عنوان یک بازدیدکننده وارد کانادا شده است، حالا می‌تواند برای مجوز کار از داخل کانادا درخواست دهد.

شما باید وضعیت خانواده خود را با دقت انتخاب کنید، زیرا تفاوت‌های مهمی در این سه وضعیت وجود دارند. برای مثال، بازدیدکنندگان معمولاً نمی‌توانند ویزای اقامت موقت (TRV) را از داخل کانادا تمدید کنند.

هنگام درخواست برای هر یک از موارد بالا، شما باید مدرکی مبنی بر بودجه کافی برای حمایت مالی از اقامت خانواده خود در کانادا ارائه دهید. شما باید ۴ هزار دلار کانادا برای متقاضی اصلی خانواده و ۳ هزار دلار کانادا برای هر یک از اعضای خانواده علاوه بر نفر اول در نظر بگیرید.

۲.الزامات عمومی ورود برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

همه اتباع خارجی علاوه بر داشتن صلاحیت در هنگام ورود به کانادا، باید یکی از موارد زیر را داشته باشند:

 • یک برچسب ویزای اقامت موقت (TRV) معتبر در گذرنامه خود
 • مجوز سفر الکترونیکی معتبر (eTA)
 • واجد شرایط برای معافیت (به ‌عنوان ‌مثال، شهروندان ایالات متحده)

اگر یکی از اعضای خانواده شما برای اجازه تحصیل یا کار از خارج از کانادا درخواست دهد، TRV یا eTA به‌صورت خودکار به‌عنوان بخشی از درخواست او صادر می‌شود. اما اگر اعضای خانواده شما می‌خواهند به‌ عنوان بازدیدکننده به کانادا بیایند، باید مستقیماً برای TRV یا eTA درخواست دهند.

برخی از اعضای خانواده نیز ممکن است نیاز به معاینه پزشکی یا بیومتریک داشته باشند، بنابراین هنگام در نظر گرفتن زمان‌بندی، مطمئن شوید که همه موارد چه مدت ممکن است طول بکشند.

3.محدودیت‌های سفر Covid-19 برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هنگام آماده‌شدن برای آوردن هر یک از اعضای خانواده خود به کانادا، مطمئن شوید که از آخرین قوانین در مورد محدودیت‌های سفر کانادا مطلع هستید. بسته به وضعیت شما، این قوانین ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • پیش ثبت‌نام با ArriveCAN (پرتال آنلاین و برنامه‌ای که مسافران اطلاعات ورود را در آن ارسال می‌کنند)
 • آزمایش‌های Covid-19 قبل از ورود و ورود
 • قرنطینه ۱۴ روزه

اگر اعضای خانواده شما به طور کامل واکسینه نشده‌اند، بررسی کنید که آیا طبق استانداردهای کانادایی “خانواده فوری” در نظر گرفته می‌شوند یا خیر.

اگر بله و آنها همراه با شما برای یک هدف غیر اختیاری به کانادا سفر می‌کنند (برای زندگی با شما یا کمک به شما برای استقرار در کانادا): ممکن است بتوانند تا زمانی که سایر الزامات کووید-۱۹ را رعایت کنند، وارد کانادا شوند.

اگر بله اما آنها جداگانه سفر می‌کنند: ممکن است به مجوز کتبی اضافی نیاز داشته باشند.

مدارک موردنیاز برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

 • اطلاعات گذرنامه و تاریخچه سفر
 • اسنادی برای اثبات عدم سوء پیشینه
 • مدارکی برای اثبات رابطه همسری مانند سند ازدواج یا شواهد دیگری از یک رابطه برای شریک زندگی
 • مدارکی مبنی بر درآمد کافی برای نشان‌دادن داشتن بودجه کافی جهت حمایت مالی از اعضای خانواده.
 • هزینه‌های کنسولگری و درخواست‌ها

 

مدارک موردنیاز برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا

الزامات ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای همسر متقاضی

 • داشتن حداقل ۱۸ سال سن الزامی است.
 • برای سه سال آینده، باید بتوانید و مایل باشید که نیازهای مالی اولیه همسر یا شریک زندگی خود را برآورده کنید.
 • عدم سوء پیشینه
 • در طول ۵ سال گذشته نباید به عنوان یک همسر تحت حمایت به کانادا دعوت شده باشد.
 • شما باید یک رابطه واقعی با همسر خود داشته باشید، رابطه‌ای که فقط به‌ منظور اخذ اقامت دائم شکل نگرفته باشد. رابطه شما باید حداقل یک‌ساله باشد.

الزامات ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای فرزند متقاضی

 • فرزند باید کمتر از ۲۲ سال داشته باشد و همسر یا شریک زندگی مشترک نداشته باشد.
 • فرزند تحت تکفل باید فرزند بیولوژیکی یا فرزندخوانده حامی باشد.
 • کودک باید ثابت کند که برای نیازهای مالی خود به حامی/والد وابسته است.
 • کودکان وابسته که به دلیل شرایط جسمی یا روحی قادر به تامین هزینه زندگی خود نیستند، محدودیت سنی برای درخواست حمایت ندارند.
 • حامی باید مدرکی دال بر رابطه خود با فرزندان تحت تکفل ارائه دهد.
 • کودکانی که تحت حمایت قرار می‌گیرند، باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرند. همچنین آنها باید مدرکی ارائه دهند که نشان دهد هیچ پرونده جنایی علیه آنها در جریان نیست.
 • معاینه پزشکی باید توسط پزشک تایید شده توسط دولت کانادا انجام شود.

الزمات ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای والدین متقاضی

در حین یا پس از دریافت مجوز تحصیل، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از والدین خود دعوت کنند تا با ویزای اقامت موقت (TRV) با آنها ملاقات داشته‌باشند. به منظور دریافت ویزای همراه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا برای پدر و مادر متقاضی، فرزند خانواده می‌بایست نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کانادا داشته باشد. وی با داشتن این نامه می‌تواند جهت اخذ ویزای اقامت موقت کانادا  (TRV)برای والدین خود اقدام نماید.

مراحل ورود به دانشگاه در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

کانادا در سال‌های اخیر به مقصد اصلی افرادی تبدیل شده است که قصد ادامه تحصیل دارند. در این بین، بعضی از افراد قصد دارند با مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام کنند. شناخت شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم می‌تواند آغازی برای انجام این کار باشد. در این متن با این شرایط به خوبی آشنا می شویم.

جمع بندی

کانادا میزبان نزدیک به نیم‌میلیون دانشجوی بین‌المللی است. این کشور به ارائه آموزش با کیفیت بالا، شهریه مقرون‌ به ‌صرفه و مدرک‌هایی که در سطح جهانی شناخته شده‌اند، معروف است. کیفیت زندگی عالی و امکان اشتغال پس از تحصیل را نیز می‌توان به این موارد افزود. از طرف دیگر، قوانین سخاوتمندانه کانادا این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند تا همسر، فرزندان، پدر و مادر خود را در طول دوره تحصیلشان به این کشور بیاورند. این امر از طریق اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کانادا امکان‌پذیر است. برای اخذ این ویزا حتما باید نامه اثبات تمکن مالی لازم برای هزینه‌های زندگی در کانادا ارائه شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چه کسانی میتوانند از طریق ویزای همراه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا بروند؟
همسر متقاضی، فرزندان زیر ۲۱سال، پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی، فرزندی که به فرزندخواندگی پذیرفته اند و یا خواهر و برادر و اقوام نزدیک متقاضی افرادی هستند که واجد شرایط دریافت ویزای همراه تحصیلی کانادا میباشند.
ویزاهای همراه تحصیلی کانادا چند دسته هستند؟
این ویزاها دو دسته هستند: ویزای همراه دانش آموزی و دانشجویی کانادا.
برای دریافت ویزای همراه مهاجرت تحصیلی کشور کانادا چطور باید اقدام کرد؟
برای دریافت این ویزا دو راه وجود دارد: اول اینکه دانشجو ویزای تحصیلی خود را گرفته باشد و بعد برای ویزای همراه اقدام کند و یا اینکه دانشجو و همه اعضای تحت سرپرستی او باهم برای گرفتن ویزا اقدام کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای