ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین کانادا

آرزوی هر پدر و مادری، تحصیل فرزندش در بهترین موسسات آموزشی دنیا است. در این راستا نیز برنامه‌های مختلفی وجود دارد که والدین از طریق آن می‌توانند برای آموزش فرزندان خود اقدام کنند. یکی از این روش‌ها ویزای گاردین است. این نوع ویزا در کشورهایی همچون کانادا، استرالیا و انگلیس طرفداران بی‌شماری دارد. دلیل آن هم به خاطر سیستم آموزشی خوبی است که در این کشورها وجود دارد. مزیت اصلی مهاجرت به این کشورها، شانس بیشتر دریافت اقامت دائم است. یکی از روش‌هایی که می‌توان برای ویزای تحصیلی به این کشورهای انگلیسی زبان اقدام کرد، ویزای گاردین کانادا است.

ویزای گاردین مناسب خانواده‌هایی است که قصد مهاجرت تحصیلی به همراه فرزندان زیر ۱۸ سال خود دارند. از طریق این ویزا، والدین می‌توانند شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم داشته باشند. بنابراین ویزای گاردین، این امکان را برای فرزندان جویای تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان فراهم می‌کند تا با همراهی قیم قانونی خود اقدام به مهاجرت تحصیلی کنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که شرایط ویزای گاردین در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. در این مقاله به بررسی شرایط ویزای گاردین کانادا می‌پردازیم، برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از این روش‌ها، مهاجرت تحصیلی است. از آنجایی‌ که تحصیل در تمامی مقاطع آموزشی امکانپذیر است، برای آن دسته از متقاضیان که می‌خواهند همراه با فرزندان خود اقدام به مهاجرت کنند، ویزای گاردین بهترین روش است. والدین با دریافت ویزای گاردین می‌توانند علاوه بر حمایت فرزندان خود در زمان تحصیل، آینده بهتری برای خود و فرزندانشان رقم بزنند.

مزایای دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

اما اینکه والدین با دریافت ویزای گاردین چه مزایایی دریافت می‌کنند را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • توانایی حمایت یک سرپرست از چند دانش آموز
 • حق شرکت در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی
 • دریافت ویزای کاری کشور کانادا
 • امکان تبدیل ویزای گاردین به دیگر ویزاها و دریافت اقامت دائم

مزایای دریافت ویزای گاردین کانادا

چه افرادی واجد شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا هستند؟

ویزای گاردین، فرصتی ایده آل برای والدین است که در زمان تحصیل هم حامی فرزندان خود باشند و هم با یافتن شغل، ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کنند و در نهایت اقامت دائم را بگیرند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای گاردین، اقامت دائم افراد را تضمین نمی‌کند. تنها درصورتی می‌توان اقامت دائم را دریافت کرد که ویزای گاردین را تبدیل به دیگر ویزاها از جمله کاری و یا سرمایه گذاری کنند. اما افرادی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • سرپرست باید پدر یا مادر و یا کسی باشد که به صورت قانونی با فرزند زیر ۱۸ سال نسبت فامیلی داشته باشد.
 • سرپرست می‌تواند یکی از بستگان باشد.
 • سرپرست باید با دانش‌آموز در یک مکان زندگی کند و هزینه‌های مالی فرزند را تأمین کند.
 • سرپرست باید توانایی تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی دانش آموز را فراهم کند.
 • سرپرست باید گواهی سلامت پزشکی داشته باشد.
 • سرپرست نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد.
 • دریافت بیمه درمانی برای سرپرست و دانش آموز

 

چه افرادی واجد شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا هستند؟

شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا برای ایرانیان چیست؟

اصلی‌ترین شرطی که برای دریافت ویزای گاردین، مد نظر قرار می‌گیرد، مشخص کردن هدف و اثبات آن برای مقامات دولتی کانادا است. مهم‌ترین پارامتری که باید در هدف متقاضی مشخص باشد، اثبات توانایی مالی است. توانایی مالی فرد باید به گونه‌ای باشد که بتواند هزینه‌های تحصیل و زندگی را تأمین کند. اما سوال این است، که ایرانیان چقدر شانس دریافت ویزای گاردین را دارند. با توجه به شرایطی که ایرانیان در حال حاضر دارند، بالطبع شرایط سخت‌تری نسبت به دیگر کشورها، برای دریافت ویزای گاردین خواهند داشت. علاوه بر این ارزش پولی ایران بسیار پایین بوده و در سال‌های اخیر، سقوط فراوانی کرده است. پس در صورتی که تمکن مالی خود را اثبات کنید، شانس دریافت ویزای گاردین افزایش خواهد یافت.

شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا برای ایرانیان چیست؟

روش دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

روش دریافت ویزای گاردین کانادا نسبت به دیگر کشورها همچون استرالیا و انگلستان متفاوت است. هزینه تحصیل در کشور کانادا نسبت به دیگر کشورها بالاتر است. به عنوان مثال هزینه تحصیل در مدارس روزانه از ۱۳ الی ۱۴ هزار دلار در سال متغیر است. بنابراین تمکن مالی شرط اصلی برای دریافت ویزای گاردین است. مدارکی که برای دریافت ویزای گاردین مورد نیاز است شامل:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • ارائه کپی ویزای تحصیلی دانش آموز

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گاردین کانادا

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

ویزای گاردین، مختص متقاضیانی است که سرپرست و والدین کودک مهاجر زیر ۱۸ سال سن هستند. برای دریافت ویزای گاردین باید مراحلی را طی کرد که شامل موارد زیر است:

 • اولین مرحله ای که باید برای دریافت ویزای گاردین انجام شود، تهیه دعوت نامه برای همراه دانش آموز است.
 • ارائه مشخصات هویتی و شناسایی دانش آموز و سرپرست
 • تکمیل فرم ویزای گاردین برای والدین
 • تعیین مدت اقامت در کانادا
 • نامه پذیرش و تاییدیه از مدرسه کانادایی

 

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

هزینه ویزای گاردین کانادا چقدر است؟

یکی از دغدغه‌هایی که متقاضیان در زمان دریافت ویزای گاردین دارند، هزینه ویزا است. مقدار هزینه‌ای که برای درخواست ویزای گاردین باید پرداخت شود، حدود ۱۷۰۰ دلار بوده که به این میزان، مالیات نیز اضافه خواهد شد. به هر حال برای دریافت ویزای گاردین، به غیر از هزینه‌های دریافت ویزا باید هزینه‌های تحصیل و زندگی را نیز در نظر گرفت.

مدت زمان صدور ویزای گاردین کانادا

یکی از موارد مهمی که در زمان صدور ویزای گاردین باید در نظر گرفت، مدت زمان ویزا است. چرا که مدت زمانی که برای صدور ویزای گاردین مورد نیاز است، در کشورهای مختلف به یک میزان نیست. اما به صورت معمولی مدت زمانی که برای صدور ویزای گاردین نوجوانان کمتر از ۱۲ سال سن مورد نیاز است، بین ۸ الی ۱۰ ماه است. البته این مدت زمان برای مواقعی است که تمامی مدارک به صورت کامل ارائه شود.

مدت زمان صدور ویزای گاردین کانادا

تبدیل ویزای گاردین کانادا به دیگر ویزاها

متقاضیان می‌توانند با دریافت ویزای گاردین، اقدام به تبدیل ویزای خود به ویزای کار کانادا کنند و از این طریق اقامت دائم خود را بگیرند. در حال حاضر بهترین ویزا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، ویزای کاری است. در واقع والدین کودک می‌توانند در کشور کانادا به دنبال کار باشند و از این طریق ویزای گاردین خود را تبدیل به ویزای کار کنند. به غیر از ویزای کار، امکان تبدیل ویزای گاردین به ویزای تحصیلی نیز وجود دارد. به همین خاطر با مدارک تحصیلی معتبر، معدل بالا و دارا بودن مدرک زبان معتبر می‌توانید به راحتی ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

تبدیل ویزای گاردین کانادا به دیگر ویزاها

مهم ترین نکات ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین، مهم‌ترین ویزای تحصیلی است که والدین می‌توانند برای کشورهایی همچون کانادا، استرالیا و انگلستان اقدام کنند. با این نوع ویزا، دانش آموز و خانواده این امکان را خواهند داشت تا در کشور محل تحصیل، با یکدیگر زندکی کنند. برای گرفتن این نوع ویزا، دانش آموز بایستی پذیرش تحصیلی خود را از مدرسه مورد نظر در کانادا دریافت کند. اما مهم‌ترین اصلی که در دریافت ویزای تحصیلی باید در نظر گرفت، سن دانش آموز است که باید کمتر از ۱۸ سال باشد. مهم‌ترین مزیتی که این ویزا نسبت به دیگر ویزاها دارد این است که قابلیت تبدیل به دیگر ویزاها از جمله تحصیلی و کاری را دارد.

مهم ترین نکات ویزای گاردین کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

در چند سال اخیر کشور کانادا از راه‌های مختلفی همچون تحصیل اقدام به افزایش شهروندان خود کرده است. به همین دلیل شرایط تحصیل در کانادا بسیار ساده و نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی در زمان کوتاه‌تری انجام خواهد شد. در این مقاله به طور کامل درباره آن توضیح داده شده است.

کلام آخر

در این مقاله ویزای گاردین کانادا، شرایط دریافت آن، مورد بررسی قرار گرفت. از آن‌جایی که کشور کانادا، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود، به همین دلیل سالیانه افراد بی‌شماری برای تحصیل، کار یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این میان سیستم آموزشی کشور کانادا، طرفداران بی‌شماری داشته و سالیانه دانش آموزان بی‌شماری از امکانات تحصیلی این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف استفاده می‌کنند. بنابراین یکی از دغدغه‌های اصلی والدین، سرپرستی و همراهی با فرزندان است. ویزای گاردین، توانسته این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند. در صورتی که در زمینه دریافت ویزای گاردین، سوال داشته باشید، می‌توانید با برقراری تماس با کارشناسان موسسه پاسخ خود را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا ویزای گاردین به ویزای کاری تبدیل می‌شود؟
بله، امکان‌پذیر است. بعد از حضور دانش آموز در کشور محل تحصیل، امکان پیدا کردن کار و تبدیل به ویزای گاردین وجود دارد.
دانش آموز چند ساله امکان درخواست ویزای گاردین دارد؟
دانش آموزان با سن کمتر از ۱۸ سال، می‌توانند برای ویزای گاردین به همراه والدین خود اقدام کنند.
هزینه دریافت ویزای گاردین چقدر است؟
حدود هزینه‌ای که برای دریافت ویزای گاردین مورد نیاز است، ۱۷۰۰ دلار کانادا به همراه ۱۳ درصد مالیات است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای