مردم کانادا

مردم کانادا

مردم کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهم‌ترین اقدام پیش از مهاجرت، آشنایی با مردم و فرهنگ کشور مقصد است. آشنایی با آن‌ها و شناخت ویژگی‌های کلی شرایط زندگی در کشور مورد نظر، فرایند اجتماعی‌شدن و حضوری مفیدتر را برای مهاجران به همراه دارد. کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای قاره آمریکا، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که به دلیل اقتصاد پرقدرت و شرایط اجتماعی ایده‌آل، مقصد مورد علاقه بسیاری از مهاجران است. تنوع فرهنگی بالا و تعداد بالای مهاجران باعث شده که مردم کانادا فرهنگی متفاوت و چندگانه نسبت به سایر کشورها داشته باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کانادا؛ کشوری با فرهنگ مبتنی بر احترام

کانادا از جمله کشورهایی است که در جامعه جهانی به‌عنوان کشوری شناخته می‌شود که قوانین موجود در آن، بر اساس رعایت عدالت وضع می‌شوند. فرهنگ مردم کانادا مبتنی بر احترام و جامعه‌گرایی است. مردم این کشور علی‌رغم روحیه فردگرای خود، حضوری فعال در فعالیت‌های اجتماعی دارند و این امر یکی از اصول اخلاق کانادایی به‌شمار می‌رود.

با توجه به نزدیکی کانادا به کشور آمریکا، بسیاری از ویژگی‌های رفتاری و حتی زبانی این کشور به فرهنگ ایالات متحده شباهت دارد و برای علاقه‌مندان به مهاجرت به آمریکا، کشور کانادا نیز می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. کانادا مردمی متواضع‌تر از مردم آمریکا دارد. آزادی بیان و خلاقیت، از جمله اصول اخلاقی و فکری مهم برای مردم کانادا به‌شمار می‌روند.

کانادا؛ کشوری با فرهنگ مبتنی بر احترام

کانادا کشوری با تنوع بالای فرهنگی برای مهاجران است

تعداد بالای مهاجران و اعتقادی که نظام سیاسی و فرهنگی کانادا به اومانیسم (انسان‌گرایی) دارد، در این کشور یک جامعه چندفرهنگی به وجود آورده است. چندفرهنگی موجود در کانادا نه‌تنها باعث ایجاد چنددستگی در بین مردم آن‌ها نشده، بلکه نظام اجتماعی مبتنی بر احترام، پذیرش روحیه آزادی بیان و وحدتی مثال‌زدنی را در این کشور ایجاد می‌کند. شکاف طبقاتی برای مردم کانادا یک موضوع ناخوشایند و غیرمعمول بوده و فرهنگ آن‌ها بر پایه حقوق برابر و احترام متقابل بناشده است.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرهنگ کانادایی عبارتند از:

 • صداقت
 • انصاف و رعایت حقوق برابر
 • فروتنی و تواضع خالصانه
 • وحدت و یکپارچگی در عین تنوع فرهنگی
 • صبر زیاد

تنوع فرهنگی موجود در کانادا، یکی از مواردی است که مردم این کشور بسیار به آن افتخار می‌کنند. کانادا در سال 1971 به اولین کشوری در جهان تبدیل شد که سیستم چندفرهنگی را به‌عنوان یک سیاست رسمی پذیرفت. این مسئله باعث ایجاد حقوقی مستقل و برابر برای همه مردم کانادا شد و فرهنگ غالب در این کشور به ترویج احترام و تفاهم بین فرهنگ‌های مختلف این کشور تاکید بسیار زیادی دارد.

مردم کانادا چه زبانی دارند؟

اولین مهاجران واردشده به خاک کانادا از بریتانیا و فرانسه بودند. به همین دلیل هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کشور کانادا دیده می‌شوند. در بیشتر ایالت‌های کانادا، زبان اصلی مردم انگلیسی است؛ به جز ایالت کبک (Quebec) که با زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. با توجه به مهاجرپذیر بودن کانادا، نمی‌توان گفت که این دو زبان، تنها زبان‌های رایج مردم کانادا هستند.

جمعیت قابل توجهی از مردم این کشور به زبان‌های چینی، ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی و پنجابی حرف می‌زنند؛ اما برای مهاجرت به کانادا تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی ضروری است. بیش از 60 درصد مردم در این کشور مهاجرپذیر، به این دو زبان صحبت می‌کنند.

زبان‌های رایج در کانادا عبارتند از:

 • انگلیسی 7/58 درصد
 • فرانسوی 22 درصد
 • پنجابی 4/1 درصد
 • ایتالیایی 3/1درصد
 • اسپانیایی 3/1درصد
 • آلمانی 3/1 درصد
 • کانتونی 2/1 درصد
 • تاگالوگ 2/1 درصد
 • عربی. 1/1درصد
 • 5/10درصد دیگر زبان‌ها
مردم کانادا چه زبانی دارند؟
مردم کانادا

مردم کانادا به آزادی در انتخاب دین احترام می‌گذارند

یکی از مزایای پذیرش سیستم چندفرهنگی کانادا، وجود ادیان و مذاهب مختلف و آزادی عقاید در قانون اساسی این کشور است. به همین دلیل کانادایی‌ها دینی واحد و رسمی ندارند، اما بیشتر آن‌ها مسیحی هستند. در کنار مسیحیت، بسیاری از مردم این کشور به ادیان مختلف دیگری نیز معتقد هستند.

برخی از مهم‌ترین ادیان موجود در کانادا عبارتند از:

 • هندوئیسم
 • اسلام
 • سیک
 • بودیسم
 • یهودیت

فرهنگ کسب‌ وکار در کانادا چگونه است؟

با وجود متفاوت‌ بودن فرهنگ کسب‌وکار در مناطق مختلف کانادا، اما رفتارهای کاری و چارت سازمانی در بسیاری از مشاغل کانادا یکسان است. مردم کانادا مردمی بسیار وقت‌شناس هستند و برای احترام به آن‌ها، باید به زمان آن‌ها احترام گذاشت. روش لباس پوشیدن در محل کار در این کشور، متناسب با شرایطی است که کارفرمایان تعیین می‌کنند و افراد باید بر اساس مقررات محل کار، لباس مناسب بپوشند.

صمیمیت بیش از حد برای مردم کانادا پیش از این که آن‌ها در خطاب‌کردن شما با اسم کوچک، پیش‌قدم شوند، امری ناپسند است؛ به‌همین دلیل تا پیش از این زمان برای خطاب آن‌ها از آقا یا خانم استفاده کنید. در جلسات کاری رعایت نظم و ایجاد یک برنامه مدون برای تمام لحظات جلسات، برای کانادایی‌ها بسیار مهم است. ایجاد صمیمیت و حس آرامش در جلسات کاری کانادایی‌ها به‌روشنی دیده می‌شود.

در بخش‌های فرانسوی نشین کانادا، مرد‌م احترام بیشتری به سلسه‌مراتب و شرکت‌کنندگان قائل می‌شوند. یکی از معیارهای مهم رفتار مودبانه در جلسات کاری، دست‌دادن محکم، اعضای حاضر در جلسه و حفظ ارتباط چشمی آن‌ها با طرف مقابل است. این امر اهمیت ویژه‌ای برای فرانسوی نشین‌های کانادا دارد.

فرهنگ کسب‌ وکار در کانادا چگونه است؟

اصولی که مردم کانادا به آن‌ها معتقد هستند

کانادا کشوری است که فرصت‌های بی‌شماری برای کار، زندگی و تحصیل برای مردم خود و مهاجران فراهم می‌کند. کانادایی‌ها مردمی مهمان‌نواز و مهاجرپذیر هستند و با مهاجران با احترام کامل برخورد می‌کنند؛ اما مهاجرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید با برخی از ویژگی‌های مهم مردم کانادا آشنا باشند. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

فرهنگ ملاقات‌ و احوالپرسی

در کانادا فرهنگ معاشرت با افراد غریبه در محیط‌های اجتماعی مرسوم نیست. بهترین روش احوالپرسی در کانادا با فردی که اولین‌بار او را می‌بینید، دست‌دادن با او و حفظ ارتباط چشمی است. البته فرانسوی‌های کانادا صمیمی‌تر رفتار می‌کند و ممکن است با فرد روبوسی نیز داشته باشند.

فرهنگ ملاقات‌ و احوالپرسی

برای ارتباط با مردم کانادا آداب اجتماعی را رعایت کنید

رعایت آداب اجتماعی و حفظ ادب برای کانادایی‌ها بسیار مهم است. احترام به حقوق دیگران و عدم تجاوز از حق‌وحقوق خود، برای مردم این کشور یک اصل تغییرناپذیر به‌شمار می‌رود. انعام دادن یکی از رایج‌ترین روش‌های قدرشناسی مردم کانادا است و در بسیاری از مشاغل، مردم برای تشکر از کارگران به آن‌ها انعام می‌دهند. مهم‌ترین احترامی که می‌توان برای مردم کانادا قائل شد، وقت‌شناسی برای آن‌ها است. در قرارهای خصوصی و کاری این اصل، عامل مهمی در حفظ ارتباط به‌شمار می‌آید.

لباس مردم کانادا؛ پوششی شبیه به سایر مردم غربی

برخی کشورها پوشش خاص خود را دارند و شما با دیدن ظاهر آن‌ها متوجه کشورشان می‌شوید؛ اما در مورد کانادا این اصل صدق نمی‌کند. لباس مردم این کشور شباهت زیادی به پوشش مردم آمریکا و سایر کشورهای غربی دارد. اما با توجه به سردسیر بودن کانادا و دمای هوای 40- درجه در برخی مناطق شمالی این کشور، بیشتر مردم این کشور همیشه لباس گرم همراه خود دارند.

رعایت نظم و حفظ حریم شخصی؛ دو اصل مهم فرهنگ کانادایی

برای افزایش ارتباط‌گیری با مردم کانادا نباید درباره حقوق، زندگی، مسائل خانوادگی، مسائل شخصی، مسائل جنسی، مذهب و … با آن‌ها صحبت کرد. چرا که مردم کانادا معتقد هستند که این مسائل را تنها می‌توان با افراد نزدیک خانواده یا دوستان صمیمی مطرح کرد.

ونکوور کانادا

ونکوور کانادا

کانادا به‌عنوان یک کشور صنعتی، پیشرفته و پیشتاز، شرایط مناسبی را برای مهاجران به وجود آورده است.

سخن آخر

مهم‌ترین عامل موفقیت و پیشرفت در هر کشوری، آشنایی با مردم آن و شناخت ویژگی‌ها و اصول اخلاقی آن‌ها است. در صورت عدم شناخت این مسائل، فرایند جامعه‌پذیری با سرعت کم‌تری طی می‌شود و نمی‌توان چشم‌انداز مناسبی برای موفقیت در آن کشور برای مهاجران متصور بود.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، به‌عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر، به شما در امر مهاجرت به کانادا کمک می‌کند. موسسه ما، با برخورداری از انواع خدمات توریستی مانند، ویزای مولتیپل کانادا، ویزای توریستی، خرید بیزینس، ویزای تحصیلی، پذیرش دانشگاه و … شناخت کاملی از کشورهای مختلف دارد و به شما برای حضوری آسان‌تر در کانادا کمک می‌کند. هرمس اپلای با مجرب‌ترین وکلا و مشاوران در حوزه مهاجرت، شناخت کاملی از مردم کانادا در اختیارتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر از شرایط زندگی در کانادا و چگونگی مهاجرت به این کشور، از طریق سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
درآمد مردم کانادا چقدر است؟
در استان‌های مرکزی، توسعه اقتصادی و ثروت در درآمدهای بالاتر و برابری طبقاتی بیشتر منعکس می‌شوند؛ اما در استان‌های حاشیه‌نشین و روستایی، میزان درآمد مردم کا‌نادا 25 درصد کم‌تر از میانگین شهری و در حال حاضر، متوسط دستمزد ناخالص یک فرد در کانادا 54630 دلار در سال است.
چه تفاوتی برای اشتغال مردان و زنان در کشور کانادا وجود دارد؟
برای کسب درآمد و استخدام در مشاغل مختلف کانادا، هیچ تفاوت و محدودیت جنسیتی وجود ندارد؛ اما با توجه به شغل‌های موجود در کانادا، مردان فرصت‌های شغلی بیشتری در این کشور دارند.
فرهنگ غذاخوردن در کانادا چگونه است؟
کانادایی‌ها معمولا به‌تنهایی غذا نمی‌خورند و بعد از جمع‌شدن تمام مهمانان و نشستن دور میز غذای خود را سرو می‌کنند. در خانواده‌ها نیز تا زمان شروع‌ نکردن فرد بزرگ‌تر خانواده به خوردن غذا، سایر افراد خانواده منتظر می‌مانند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای